Ürünlerin Sulandırılma Oranları

oxygen3

Çaylak Detaycı
Üye
Urunun sulandirilip bekletilmesi yapisini bozmuyor degil mi? Sulandirip hemen kullanip bitirmek gerekir diyenler oldugunu duydum ne kadar dogru?

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Urunun sulandirilip bekletilmesi yapisini bozmuyor degil mi? Sulandirip hemen kullanip bitirmek gerekir diyenler oldugunu duydum ne kadar dogru?
Ürüne bağlı. Genelde bir sorun teşkil etmeyecektir ama örneğin Koch Chemie PW sulandırılıp kullanılması gerekir kısa zaman içinde yoksa yapısı bozulup etkisini giderir. Onun dışında apc olsun carpet cleaner olsun sorun teşkil etmez.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ürüne bağlı. Genelde bir sorun teşkil etmeyecektir ama örneğin Koch Chemie PW sulandırılıp kullanılması gerekir kısa zaman içinde yoksa yapısı bozulup etkisini giderir. Onun dışında apc olsun carpet cleaner olsun sorun teşkil etmez.
2 haftadır sulandırılmış duran pw var evde. İlk yıkamada denemem lazım merak ettim bozuldu mu acaba?

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
2 haftadır sulandırılmış duran pw var evde. İlk yıkamada denemem lazım merak ettim bozuldu mu acaba?
Kendim tecrübe etmedim ama deneyenlerden duyduğum kadarı ile malesef içeriğinden dolayı bozulma olduğu ve etkisini yitirdiği yönünde. Bozulduysa da uğraşma hazırla yeni gitsin 15ml canın sağolsun Can. Bir de şampuanlı su hazırlandığında birkaç gün beklerse verimliliği azalır diye okumuştum hani kovayı şampuanı hazırladım koydım bagaja benzinlikte yıkamaya gidecektim ama vazgeçtim kaldı öyle 2 gün sonra gittim falan gibi anlatanlardan

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Kendim tecrübe etmedim ama deneyenlerden duyduğum kadarı ile malesef içeriğinden dolayı bozulma olduğu ve etkisini yitirdiği yönünde. Bozulduysa da uğraşma hazırla yeni gitsin 15ml canın sağolsun Can. Bir de şampuanlı su hazırlandığında birkaç gün beklerse verimliliği azalır diye okumuştum hani kovayı şampuanı hazırladım koydım bagaja benzinlikte yıkamaya gidecektim ama vazgeçtim kaldı öyle 2 gün sonra gittim falan gibi anlatanlardan
Anladım abi. Hem denemiş olurum şu kadar sürede bozuldu ya da bozulmadı diye. Dediğin gibi 10 ml koymuştum içine giden gitsin canımız sağolsun. Yenisini alırız :D

Şampuanlı su yaptıktan sonra hiç bekletmemiştim. İlk önce gidiyorum, bakıyorum şartlar uygunsa şampuanlı suyumu hazırlıyorum :D

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Daha önceden paylaşmıştım bu tür ürünler (Nanolex Washcoat, Gyeon Wetcoat vb.) hazırlandıktan sonra kısa sürede (bir kaç saat) kullanılması gerekiyor aksi halde yapısı bozuluyor. Diğerleri için link araştırmadım (zaten hepsi aşağı yukarı aynı içerikte ürünler) ancak Nanolex için şu sayfadan ulaşabilinir;
http://www.nanolex.de/pdf_manuals/en/Nanolex_WashCoat_Manual.pdf

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Daha önceden paylaşmıştım bu tür ürünler (Nanolex Washcoat, Gyeon Wetcoat vb.) hazırlandıktan sonra kısa sürede (bir kaç saat) kullanılması gerekiyor aksi halde yapısı bozuluyor. Diğerleri için link araştırmadım (zaten hepsi aşağı yukarı aynı içerikte ürünler) ancak Nanolex için şu sayfadan ulaşabilinir;
http://www.nanolex.de/pdf_manuals/en/Nanolex_WashCoat_Manual.pdf
Başkan çöp oldu o zaman desene :) Ya fussonun su iticiliği çok iyi olunca kullanmamıştım. Sağlık olsun artık..

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Başkan çöp oldu o zaman desene :) Ya fussonun su iticiliği çok iyi olunca kullanmamıştım. Sağlık olsun artık..
Yani çöp oldu derken burada optimum faydaya ulaşılamayacağı anlatılmak isteniyor aslında. Bu bazı ürünler için hiç/tam bağlanma sağlayamama şeklinde olabileceği gibi dayanımın az olması şeklinde de gerçekleşebilir. Misal Cuma günü Washcoat üzerinde bir deneme yaptım. Ürünün belirtilen çalışma sıcaklığı 3-30 derece arası. Daha önceki uygulamamda normal soğuk su kullanmıştım. Yıkama sonunda uygularken panellerin soğukluğu da eklenince 1 haftayı zor görmüştü ürün. Ha kısa vadede işe yaradı mı evet ama 2000 km dayanabileceği belirtilen bir ürün için optimum seviyede değil. Bu sefer biraz daha sıcak su ekledim ve o şekilde uyguladım. Hem boncuklar daha derli toplu oldu hem de 2-3 gündür kar, buz, tuz vs. demeden 250-300 km yaptım hala sapasağlam duruyor.

Aynı şekilde şampuanlar da kovaya atayım beklesin ürünleri değil. İçindeki çözücüler özelliğini yitiriyor beklediği zaman.

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
İlk Mesaj Yeniden Güncellendi.

melo15

Çaylak Detaycı
Üye
1:10 kullanıyorum yeterli geliyor. Genellikle de bu oran tercih ediliyor.
Hocam sanırım golfünüz var üst torpido kısımları aşırı yumuşak plastikten oraları koch chemie polstarla mı temizliyorsunuz acaba yoksa koch chemi greenstarı çok seyreltip mi?

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Hocam sanırım golfünüz var üst torpido kısımları aşırı yumuşak plastikten oraları koch chemie polstarla mı temizliyorsunuz acaba yoksa koch chemi greenstarı çok seyreltip mi?
Evet Golf’üm var. Esasen aracın içini çok fazla APC ile temizlemeyi tercih etmiyorum. Senede bir kez en fazla. Onda da VP APC kullanıyorum. Pol starı alcantara ve koltukların çevresindeki deri ve kumaş yerler için kullanıyorum. Bazen plastikte de gözüme çarpan yerlere uyguluyorum ancak çok da güzel temizlemiyor. Bende green star da var onu ise pedal, ayağın değdiği plastik parçalar, bagaj yükleme alanındaki plastikte vs. kullanıyorum. Pol stara göre daha agresif bir ürün. Konsolda kullanmanızı tavsiye etmem. Greenstarı 1:10 ön yıkama olarak kullandığım oldu. APC ler pahalı ürünler olmadığı için VP, Auto Finesse verso vb. soft bir ürün stoğunuza ekleyebilirsiniz. Düzenli kullanım için ise markanın Refresh Cocktpit Care ürününe bakabilirsiniz. Veya Sonax Matteffect, AF spritz de olabilir.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Koch Chemie PO'da rutin/kirli temizlik sulandırma öneriniz nedir?
500ml fısfısa 60ml atsan yeterli gelir. 1:5 ile 1:10 arası tavsiye eder üretici kirlilik durumuna göre. Rutin kullanımda 50ml 60ml yeterli gelecektir 500ml fısfısa. Çok kirli deri veya alkantara derin temizlik için 1:5 denenebilir.