Vw Tiguan Rline | Master Detailing

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Merhaba herkese,

@Celal yeni arabası Volkswagen Tiguan ile birlikteyiz. Yeni araba hayırlı uğurlu olsun.
Alır almaz detay işlemleri için aracını bana emanet etti. Bazı kozmetik sıkıntıları vardı. Sanayi arabası olduğu için yüzey oldukça kontamineydi resmen boya gözükmüyordu. Janttaki vuruklar, taş izleri ve aracın içinde her yere sürülmüş silikonlu bir parlatıcı.. Neyse iş çok olduğu için yine fotoğraf az ama finaller ile gözleri doyuracağız :)

Motor ile başladım. Susuz buharlı temizlik yaptım ve korumaya aldım. En son finalini koyacağım. Devamında jantlara demir tozu işlemi ile başladım ama fotoğrafını bulamadım. Davlumbaz ve alt yıkama yaptım.
Jant yıkama

Jant zift temizliği

Ön yıkama

Detaylar detailforum ceviz prewash

Temaslı yıkamasını da yaptıktan sonra demir tozu temizliği

Kil uygulaması. Ad purple coarse ve bilt hamber finish restorer kullandım

Ziftler için yine ad just the tonic tercih ettim.

Polisaj öncesi son yıkama

İç temizlik ile devam ediyorum. Sunroof kızak, kanal ve fitilleri temizlendi, yağlandı.

Cam fitilleri temizlendi. Devamında tavan

Koltuklar kumaş, alcantara ve deri karışımı. Carpet cleaner, polstar ve colourlock ürünleri ile detaylı temizliğini yaptık, silikonları temizledik. En son derileri colourlock deri kalkanı ile korumaya aldım.

Polisaj işlemine geçiyoruz. İlk aşama sonucu

1. aşama sonrası tekrar yıkama yaptım. Kapı detaylarını yine beraber yaptık.
Rötuşları için uygun karışımı ayarlayıp rötuş yerlerinin yüzey hazırlığını yaptım. Boya işini bitirdikten sonra tekar zımpara ve polisajı yapıldı.
Diğer aşamalara devam ederken kapı fitillerine celal abi sonax gummipfleger koruyucu uyguladı.

Koruma olarak Carpro Lite tercih ettik. Jantların renk kodunu bulamadık, ben birkaç boya karıştırarak rengi ayarladım ve rötuşlarını yaptım.
Vitese R logolarını yapıştırdık, önceden siparişini verdiğim app plakaları taktık.

Finaller
Video için
VID_20210819_232229

Maşallah. Güle güle ağız tadıyla binmen dileğimle.

Keyifli forumlar :)

Benzer uygulamalarım
Master Detailing | Audi A3 Seramik ve Detaylı iç temizlik
Mercedes-Benz E180 detailing
Kırmızı Civic Rs | Master Detailing
Bmw 520d Tac system Uhs Final
Vw Tiguan Polisaj ve Moonlight | Master Detailing
Mercedes S350 | Master Detailing
Renault Megane Polisaj Uygulaması | Master Detailing
Master Detailing | Peugeot 3008 (Moonlight)
Mercedes S350 4Matic detailing
Bmw 320d Tac system Uhs Final

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maşallah ellerine sağlık Berkay. Her yere elin değmiş. Fabrika ayarına çevirmişsin.

Bu Tiguan'ın R Line donanımı çok dikkatimi çekiyor. Güzel araç gerçekten. :nazar:

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Kardesim Eline Saglik Tertemiz Full Paket Detailing olmus :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğine sağlık Berkay harika görünüyor,@Celal hocamada hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullansın :nazar::arkadass:

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
elinize sağlık, her zamanki gibi kaliteli işçiliğinizi konuşturmuşsunuz.
Fabrika ayarlarına dönmüş araç :) video çok güzel olmuş
@Celal üstad güle güle kazasız günlerde kullanın

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Maşallah ellerinize sağlık, kitap gibi :)
Teşekkür ederim :)

Maşallah ellerine sağlık Berkay. Her yere elin değmiş. Fabrika ayarına çevirmişsin.

Bu Tiguan'ın R Line donanımı çok dikkatimi çekiyor. Güzel araç gerçekten. :nazar:
Teşekkür ederim :) Yüksek araba seven için güzel

:D Teşekkürler :)

Emeğine sağlık Berkay harika görünüyor,@Celal hocamada hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullansın :nazar::arkadass:

Eline sağlık berkay hocam tam bir detailing olmuş:):nazar:
Kazasız belasız binmen dileğiyle celal hocam:)
Teşekkürler hocam :)

Eline sağlık Berkay hocam, hak ettiği özeni görmüş .. @Celal hocam tekrar hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın :nazar:

Berkay eline sağlık şiir gibi :)
Teşekkürleer :)

Elinize sağlık, fabrika çıkışı olmuş:) @Celal hocam hayırlı olsun. Çok sevdiğim bir suv r line paketiyle:gulumsemex:

Teşekkür ederim hocam, beğenmenize sevindim :)

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Maşallah ellerinize sağlık, kitap gibi :)

Eline sağlık berkay hocam tam bir detailing olmuş:):nazar:
Kazasız belasız binmen dileğiyle celal hocam:)
Eline sağlık Berkay hocam, hak ettiği özeni görmüş .. @Celal hocam tekrar hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın :nazar:
Berkay eline sağlık şiir gibi :)
Elinize sağlık, fabrika çıkışı olmuş:) @Celal hocam hayırlı olsun. Çok sevdiğim bir suv r line paketiyle:gulumsemex:
Hepinize ayrı ayrı tesekkür ederim arkadaşlar,araç fabrikasyon ayarlarına geri döndü.bahçelievlerde şimdi ismini vermek istemediğim bir yerde sözde uygulama görmüş araba ,ama bizi bu kesmedi tabi.sağolsun @Berkay kısa zamanda(çok çalışıp) arabayı kendine getirdi ,elleri dert görmesin.kendi aracı gibi özenli çalıştı..fakat biraz fazla parlattı galiba ,nazara geldi.dün antalyaya geldim dananın biri kapıyı açarken sert açmış sanırım ,kapıyı biraz göçertmiş.istanbula dönünce ilk işimiz göçükçüye gitmek olacak.allah beterinden korusun ne diyelim.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@Celal Yeni zuzu hayırlı olsun, kazasız, belasız, sağlıkla, ağız tadıyla kullanasın.
@Berkay Eline, emeğine, paylaşımına sağlık :) Kaputtaki riskli bölgeleri japonlar gibi bantlamışsın :) Ben bir ara onları bant değil aracın bir dekoru, detayı sandım :)