Wax veya Sealant Doğru Ürün Seçimi için Yardım Lütfen

toprakyalin

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar, bu hafta içerisinde bayiden yeni alacağım 0 araç için (metalik beyaz) aşağıdaki ürünleri alıp uygulamayı düşünüyorum. Hepsi için uygun fiyat veren olursa alabilirim veya ürün seçiminde tecrübeli kullanıcıların ürün tavsiyelerine açığım.

1. Autoglym HD Wax
2. Soft99 Kiwami
3. Tonyin Seramik Kristal Kaplama Wax
4. Tac System Moon Light Sealant
5. Valet Pro Soft Turuncu Kil
6. Koch Chemie Pw Protector Wax
7. İyi bir wax silme bezi
8. Deri koltukların temizliği için elimde valet pro leather soap var. Fiyat/performas deri fırçası tavsiyesi bekliyorum.
9. Deri koltuklar için temizliği yaptıktan sonra koruma olarak derikliniğin colourlock ürünleri iyi gözüküyor bu konuda tavsiyeleriniz nedir?
10. Tuga demirtozu spreyi

Arkadaşlar, kendi evimin garajı var. Karcher K5 yıkama makinasından, mmc foam lancer dan, gtechniq yıkama eldiveninden, chrmical gyus çift kova grit guard, work stuff detay fırçalarından, valet pro, auto finesse ve qtechniq bir çok yıkama ve temizlik kimyasalları kurulama havluları zaten elimde mevcut hobi olarak canım sıkıldıkça garaja inip yapıyorum.
Wax mı kullansam sealant mı kullansam karar veremedim. Bu arada demirtozu ürünlerine karşıyım sonuçta çözelti ve asitik değeri olan ürün verniktende götürür kimse bir şey olmaz sakın demesin. Bu yüzden güzel bir yıkama arkasından kaydırıcı ve soft kil ile yüzeysel geçip sonra wax veya sealant kullanacağım. Son olarakta her yıkama sonrası koch chemie pw kullanacağım. İşi çok abartmaya gerek yok. Sadece dediğim gibi bu waxlar veya sealant arasında gidip geliyorum.

Erso81

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Öncelikle yeni arabanız ile kazasız sürüşler diliyorum. Demirtozu için daha önce hangi ürünleri kullandınız bilemiyorum ama ph nötr olan Koch Chemie Rrr ürünü var ve oldukça kaliteli bir ürün, sizin fikrinizi değiştireceğini sanmıyorum yazınızdan anladığım kadarıyla ama belirtmek istedim. İyi forumlar.

ugurus

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
Elimde hiç açılmamış TONYİN Sealant ceramic spray var birde TONYIN demirtozu sökücü oda açılmamış. istersen satabilirim.

toprakyalin

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Peki araç 0 yeni bayiden alınacağı için illa demirtozu ve soft kil yapmama gerek var mı?
Çünkü bazıları temirtozu yapma yeni araç verniğine zarar verir diyorlar. Bazıları yeni araç soft kilde olsa yapma çizilir diyorlar. Bazıları hem demirtozu hemde kil yap diyorlar kafam çok karıştı yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Bu arada deti koltuklar için iyi bir deri koruyucusu tavsiye eder misiniz?

shovery

Acemi Detaycı
Üye
Peki araç 0 yeni bayiden alınacağı için illa demirtozu ve soft kil yapmama gerek var mı?
Çünkü bazıları temirtozu yapma yeni araç verniğine zarar verir diyorlar. Bazıları yeni araç soft kilde olsa yapma çizilir diyorlar. Bazıları hem demirtozu hemde kil yap diyorlar kafam çok karıştı yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Zaten bayi size aracı çizik teslim edecek.

memory

Amatör Detaycı
Üye
İl
antalya

Her profesyonel uygulama merkezleri araç 0 dahi olsa demirtozu temizliği ve kil uygulaması yapıyor.Araç 0 dahi olsa göreceksiniz boya kusursuz değil içerisinde çizikler ve harelenmeler olacaktır.Araçlar nakliye sırasında vs.bir çok yerde demir tozuna maruz kalıyor.Bu demir tozları bir zaman sonra aracın verniğine zarar verecektir.Kil uygulaması esnasında araç bir miktar çiziliyor fakat bunlar sonrasında polisaj ile gideriliyor diye biliyorum.

toprakyalin

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Bayiye aracı yıkamadan teslim almak istediğimi ilettim.
Kendim yıkayıp, tuga demirtozu, soft kil yapmayacağım, soft99 kiwami wax yapacağım. İki yıkamada bir Koch Chemie Pw foam lancer ile uygulamayı planlıyorum.
Koltuklatrın ve sırt kısımların yanları deri fakat suni deridir diye tahmin ediyorum, orta kısımlarıda kumaş. Temizlik olarak elimde olan valet pro leather soap temizledikten sonra ardında derikliniğin colourlock deri kalkanı veya vinil kalkanını alıp korumaya alacağım fakat suni deri olduğundan deri kalkanı mı vinil kalkanını mı alacağım bunu bilemedim. Yoksa koch chemie ürünlerini kullansam yardımcı olur musunuz lütfen?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Bayiye aracı yıkamadan teslim almak istediğimi ilettim.
Kendim yıkayıp, tuga demirtozu, soft kil yapmayacağım, soft99 kiwami wax yapacağım. İki yıkamada bir Koch Chemie Pw foam lancer ile uygulamayı planlıyorum.
Koltuklatrın ve sırt kısımların yanları deri fakat suni deridir diye tahmin ediyorum, orta kısımlarıda kumaş. Temizlik olarak elimde olan valet pro leather soap temizledikten sonra ardında derikliniğin colourlock deri kalkanı veya vinil kalkanını alıp korumaya alacağım fakat suni deri olduğundan deri kalkanı mı vinil kalkanını mı alacağım bunu bilemedim. Yoksa koch chemie ürünlerini kullansam yardımcı olur musunuz lütfen?
Sadece yıkamadan teslim edin demeniz yetmiyor maalesef. Ben yıkamadan teslim edin dediğim için aracı kuru kuru bir güzel silmişler. Yıkansa daha iyiydi. Aracı satın aldığınız an itibari ile hiç bir şey değdirmeyin demek gerekiyor.
Hayırlı olsun yeni aracınız. İyi günlerde kullanın.

toprakyalin

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar. Sipariş verdiğim ürünler geldi.

1. Tac System Moonlight
2. Valet Pro Soft Turuncu Kil
3. Colourlock vinil koruyucu (suni deri için)
4. Colourlock Viskoz Bez
5. Tuga Tugarex Demirtozu spreyi
6. Super Plush Detail Tower (Seleant ve Wax ailmek için)
7. Ölçekli sprey şişesi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Merhaba arkadaşlar. Sipariş verdiğim ürünler geldi.

1. Tac System Moonlight
2. Valet Pro Soft Turuncu Kil
3. Colourlock vinil koruyucu (suni deri için)
4. Colourlock Viskoz Bez
5. Tuga Tugarex Demirtozu spreyi
6. Super Plush Detail Tower (Seleant ve Wax ailmek için)
7. Ölçekli sprey şişesi
Hayırlı olsun Stokları serelime görsel olarakta isteriz

DENİZLİ