Würth motor temizleyici

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Hafif yüzeysel tozlu olan motorumda önce hava tutup sonrasında hiç bir temizleyici kullanmadan tazyiği olmayan suyla motorun üzerinden geçtim. Üzerine denemek için aldığım bir kutu würth motor temizleyici ürünü sıktım bitirdim. Ürünün yağ kir çözme yeteneği var ancak finalde mat bir görünüm vermiyor bana hafif yağlı bir görüntü verdi hafifte yağlı gibi bir hissiyatı var. Ürünü kullanırken motorunuzun soğuk olması önemli bir husus aksi taktirde parlayıcı bir madde . Kullanırkende önemli olan egzos cıkısları ve turboya gelmemesi için dikkat edin ben bunu kullandıktan sonra acık hafada ucuculuğu gider diye 2 saat kaputu açık bıraktım ancak turbo üzerine gelmiş ne kadar dikkat etsemde ürün tazyikli oldugundan sıcramış ufak bir gezinti yapayım derken motor kaputundan dumanlar cıkmaya basladı hemen durup kaputu yavasca kaldırdım birden parlar diye turbo uzerinde kalan sıcramıs temizleyici sıcaktan acı bir duman ile mazgaldan sızıyordu. Ürünü değerlendirmem gerekirse ben cok begenmedim . Normal apc ile temizlik yapıp kiri akıtıp kurulayıp üzerine valet pro classic protectant geçilince daha fabrikasyon ve mat final oluyor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Sprey ürünler biraz üşengeçlik işi. Apc ile fırçalayıp hafif su ile durulamak en güzeli

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Sprey ürünler biraz üşengeçlik işi. Apc ile fırçalayıp hafif su ile durulamak en güzeli

Kesinlikle bu ürün 40 yılda bir motor temizliği yapan detaycı olmayanlar için ideal . Detaycı olan bunu kullanmaz ben hep merak ediyordum denedim

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, ürünü hep merak ediyordum ve kullanmak istiyordum fakat alıp kullanma fırsatı bulamamıştım. Sizin yorumlarınızdan sonra ise kullanmaktan vazgeçtim.

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
onurçiko' Alıntı:
Eline sağlık, ürünü hep merak ediyordum ve kullanmak istiyordum fakat alıp kullanma fırsatı bulamamıştım. Sizin yorumlarınızdan sonra ise kullanmaktan vazgeçtim.

Ürün güzel ancak çok kirli motorda iş yapar oda nasıl yapar adam detaycı değildir arada derede kalan kiri önemsemez daha dogrusu göremez kullanır motorum parladı der kaputu kapatır bidaha 1 yıl kimseler yok :) tavsiye etmem çünkü hafif yağlı bir tabaka bırakmakta dikkat etmesseniz ben gibi araba yanıyo zannedersiniz eliniz ayağınız birbirine dolaşabilir .

Moderatör tarafında düzenlendi:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık. Benim de hep elimin gittiği ancak bir türlü almak nasip olmayan ürünler arasındaydı.
Bu incelemeden sonra tercih edeceğimi sanmıyorum.
Teşekkürler.

newest

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Elinize sağlık çok güzel inceleme olmuş. Alıp almama konusunda ikilemde kaldığım ama an itibariyle vazgeçtiğim ürün oldu. Cam ve boya haricinde hiçbir şeyin parlamasına tahammül edemiyorum. Temizlikten sonraki parlaklık ayrı tabiki

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
newest' Alıntı:
Elinize sağlık çok güzel inceleme olmuş. Alıp almama konusunda ikilemde kaldığım ama an itibariyle vazgeçtiğim ürün oldu. Cam ve boya haricinde hiçbir şeyin parlamasına tahammül edemiyorum. Temizlikten sonraki parlaklık ayrı tabiki

Teşekkürler ayrıca motora kutu tazyiği yüksek olduğundan sıkarken ön cama da sıcradı kaput arasından temizlemesi güç oldu

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
_CaN_' Alıntı:
Ellerine sağlık. Benim de hep elimin gittiği ancak bir türlü almak nasip olmayan ürünler arasındaydı.
Bu incelemeden sonra tercih edeceğimi sanmıyorum.
Teşekkürler.

Çok kirli ayda yılda temizlik yapanlara ideal bize göre değil

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Almayı düşündüğüm bir üründü ama bize gelmez o zaman. Teşekkürler

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sensei111

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Konya
peki würth gibi sık sil tarzında ürün tavsiyeniz varmı? (motor kısmını korumaya almadan)

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
sensei111' Alıntı:
peki würth gibi sık sil tarzında ürün tavsiyeniz varmı? (motor kısmını korumaya almadan)
Dıvortex susuz motor temizleyici var ancak bu tür ürünlerde kirden sık sil şeklinde kurtulamazsınız en iyisi detay fırçasıyla ve apc ile ince temizlik tazyiği olmayan bir suyla durulayıp kurulamak

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
sensei111' Alıntı:

Sık sil olayını apc ile de yapabilirsiniz. Chemical guys green clean türü bi ürün işinizi görür.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Atmosferik aşırı kirli motorda kullanılabilir diye not aldım

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
ultimasalida' Alıntı:
Atmosferik aşırı kirli motorda kullanılabilir diye not aldım

Çok fazla ısınan yerlerden uzak tutulduğu sürece kullanılır yağlı gibi bir yüzey hissiyatı var

s1nanozk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Muğla
Selamlar, aslına bakarsanız sprey başlığı değişebilse biraz daha güzel olur bence. Çünkü direk bir sıkımı var, bu da çeşitli zorluklara yok açabiliyor. Ben geçende arabayı lifte kaldırınca altını bununla temizledim :) Motor için tabi ki apc tarzı ürünler fırça ve hafif sulandırıp temizlemek daha zevkli.

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
s1nanozk' Alıntı:
Selamlar, aslına bakarsanız sprey başlığı değişebilse biraz daha güzel olur bence. Çünkü direk bir sıkımı var, bu da çeşitli zorluklara yok açabiliyor. Ben geçende arabayı lifte kaldırınca altını bununla temizledim :) Motor için tabi ki apc tarzı ürünler fırça ve hafif sulandırıp temizlemek daha zevkli.

Araç altı temizlemek daha iyi bir uygulama olmuş . Malum ortalık kış yakında kar yagısı sebebıyle yollara tuz dokecekler oda araç altında korozyona sebep oluyor. Bu yaglı bır yuzey bıraktıgından koruyabılme kabılıyetı olabılır

s1nanozk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Muğla
Okan48' Alıntı:
s1nanozk' Alıntı:

Araç altı temizlemek daha iyi bir uygulama olmuş . Malum ortalık kış yakında kar yagısı sebebıyle yollara tuz dokecekler oda araç altında korozyona sebep oluyor. Bu yaglı bır yuzey bıraktıgından koruyabılme kabılıyetı olabılır

Valla Okan aslına bakarsan orasını düşünmeden giriştim ben ama dediğin gibi hafif yağlı bir yüzey bırakıyor ve geçende egsoz hattındaki korozyonu temizleyip boyamak için tekrar sanayideydim. Aldım lifte, baktım öyle aman aman bir kirlenme yoktu. Keşke fotoğraf çekseydim. Egzos hattını da zımpara çekip ısıya dayanıklı füme renge boyadım, iyi de oldu.