Yurtdışı Detail Uygulama Videoları

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Hani da güvenliydi bizimi koparıyorsunuz :)
Dual action (orbital makine dediğimiz) kendi ağırlığıyla hem makul seviyedeki çizikleri alıp hem de vernik yüzeyini yormadan ısıtmadan çalışabiliyor.
Peki rotary makineyi öyle tutarak çizik alabilir misiniz? Hem de üstüne aşırı ısıtırsınız. Rotary makinenin kullanım şekli videodaki gibi olmadığı için dual action daha çok aşındırdı demek hata olur. Koşulları eşitlemeye çalışmışlar ama aynı koşullarda kullanılan makineler değil sonuç olarak.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Dual action (orbital makine dediğimiz) kendi ağırlığıyla hem makul seviyedeki çizikleri alıp hem de vernik yüzeyini yormadan ısıtmadan çalışabiliyor.
Peki rotary makineyi öyle tutarak çizik alabilir misiniz? Hem de üstüne aşırı ısıtırsınız. Rotary makinenin kullanım şekli videodaki gibi olmadığı için dual action daha çok aşındırdı demek hata olur. Koşulları eşitlemeye çalışmışlar ama aynı koşullarda kullanılan makineler değil sonuç olarak.
Rotary cihazi o sekilde tutmayla bugun baslasan haftaya bugun anca bitirirsin :komik:

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Mantıklı bir bakış açısı hocam, videoda aslında bir şey daha var, da makinada çizik alınmaz, boya açılmaz olayıda hikaye. Bizzat sert vernikte sonuca gitmiştim tabi boya açmak nasip olmadı henüz:)

Devir ayarı, uygulanan kuvvet, uygulama süresi, ped ve pastayı ayarlayabilmişler ama sürü etken var aslında. Yinede rotayde birmiktar aşınma olmuş.

Sonuç olarak reelde işler değişebilir.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Sagdaki ürün sahane abi yeni spreyli seramik kaplama sol taraftaki urun polimer baz li eh iste gunu kurtaran su iticilik ve boncuklanma zayif ancak Parlaklik.mukemmel dun ogle vakti kendi aracima Fast Finish uyguladim :)

Sagdakinden ve birkac yeni cikan urunden Soyledim bakalim belki yakin zamanda getirirler.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Sagdaki ürün sahane abi yeni spreyli seramik kaplama sol taraftaki urun polimer baz li eh iste gunu kurtaran su iticilik ve boncuklanma zayif ancak Parlaklik.mukemmel dun ogle vakti kendi aracima Fast Finish uyguladim :)

Sagdakinden ve birkac yeni cikan urunden Soyledim bakalim belki yakin zamanda getirirler.
Ooo hayırlı olsun :)
Daha ben n11'den aldıklarımı elleyemedim bile :( Bu gidişle de çerçevelik hale getiririm. Malum kurlar yine zıplamaya, hoplamaya başladı. Öfff

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Ooo hayırlı olsun :)
Daha ben n11'den aldıklarımı elleyemedim bile :( Bu gidişle de çerçevelik hale getiririm. Malum kurlar yine zıplamaya, hoplamaya başladı. Öfff
Abi bir an once kullan bozulmasin ozellikle Yesil Ceramic detailer daha cabuk bozulabilir.