Hızlı Soru - Cevap

Ediz

Çaylak Detaycı
Üye
sonax bsd yıkanıp kurulandıktan sonra gölge/serin biryerde sık,sünger gibi birşey ile yüzeye emdir,bekle,mikrofiber ile sil mi yapılmalı yoksa araç ıslakken sil bekle mikrofiber bez ile sil tarzı mı ? Max. parlaklığı nasıl elde edebiliriz?

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
sonax bsd yıkanıp kurulandıktan sonra gölge/serin biryerde sık,sünger gibi birşey ile yüzeye emdir,bekle,mikrofiber ile sil mi yapılmalı yoksa araç ıslakken sil bekle mikrofiber bez ile sil tarzı mı ? Max. parlaklığı nasıl elde edebiliriz?
ben kurulayıp yüzeye yıkıp siliyorum. ayrıca su ile 1:1 karıştırdım parlaklık/su iticilik açısından hiçbir farkı olmuyor aksine toz tutması azaldı

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İki şekilde de yapabilirsin, ıslakken yaparsan kullanımı daha rahat olur ben ıslakken kullanmanı tavsiye edrim.Bsd her türlü uygulanır benim Foam lance ile uygulamışlığım bile var:)

Ediz

Çaylak Detaycı
Üye
ben kurulayıp yüzeye yıkıp siliyorum. ayrıca su ile 1:1 karıştırdım parlaklık/su iticilik açısından hiçbir farkı olmuyor aksine toz tutması azaldı
İki şekilde de yapabilirsin, ıslakken yaparsan kullanımı daha rahat olur ben ıslakken kullanmanı tavsiye edrim.Bsd her türlü uygulanır benim Foam lance ile uygulamışlığım bile var:)
ortak nokta bsd doğru seçim olmuş.birde ayriyetten sünger ile emdirme gibi bir duruma ihtiyaç olmadığı. Yapacagim işlem ;ıslakta olsa kuruda olsa sıkıp 5 dakika kadar bekleyip mikrofiber ile silmek ozaman. Doğru mu anladım üstadlar?

alicankaradag

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Hayırlı akşamlar,
Arkadaşlar polisaj bilgim/tecrübem olmadığı için aracımı güzelce temizleyip kendimce bir finish yapmayı planlıyorum. Ufak tefek çiziklerim de mevcut fakat dediğim gibi aşındırma yapacak bilgim yok. Bu noktada srp + wax mı yoksa glaze + wax mı benim için daha iyi olur ?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
ortak nokta bsd doğru seçim olmuş.birde ayriyetten sünger ile emdirme gibi bir duruma ihtiyaç olmadığı. Yapacagim işlem ;ıslakta olsa kuruda olsa sıkıp 5 dakika kadar bekleyip mikrofiber ile silmek ozaman. Doğru mu anladım üstadlar?
Süngere falan gerek yok, beklemeyede gerek yok sık ve mikrofiber bez ile sil.Bekleme yapma kesinlikle.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hayırlı akşamlar,
Arkadaşlar polisaj bilgim/tecrübem olmadığı için aracımı güzelce temizleyip kendimce bir finish yapmayı planlıyorum. Ufak tefek çiziklerim de mevcut fakat dediğim gibi aşındırma yapacak bilgim yok. Bu noktada srp + wax mı yoksa glaze + wax mı benim için daha iyi olur ?
İkiside olur , seçim tamamen sana kalmış

tmac61

Tecrübeli Detaycı
Üye
aracım bulunduğu yer itibariyle yoğun demir tozu yiyor, şöyle betimleyeyim; ayda bir kimyasal ile temizlemezsem benek benek gözle görülecek ve ekdivene takılacak kadar oluyorlar,

tecrübeli arkadaşlara danışmak isterim;

bu araca seramik kaplama yapılsa, her ay yapılan bu demir tozu temizliği korumayı etkiler mi?

(fussonun etkisini azaltmıştı tereddütlerim bu yüzden)

şimdiden teşekkür ederim.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
aracım bulunduğu yer itibariyle yoğun demir tozu yiyor, şöyle betimleyeyim; ayda bir kimyasal ile temizlemezsem benek benek gözle görülecek ve ekdivene takılacak kadar oluyorlar,

bu araca seramik kaplama yapılsa, her ay yapılan bu demir tozu temizliği korumayı etkiler mi?

Seramik kaplama belki bir miktar kirlenmeyi önleyebilir. Demir tozu bakımından ama demir tozu sökücülerin bir çoğu ph nötr de olsa seramiği etkiler ister istemez.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Dışarıdan uygulanan her kimyasalın korumalar üzerinde seramik, sentetik veya doğal farketmez etkisi olacaktır.

tmac61

Tecrübeli Detaycı
Üye
Yanıtları için teşekkürler, sprey waxlarla devam edeceğim öyle görünüyor :)

MuratSarıakçalı

Çaylak Detaycı
Üye
Benim de sizlere bir sorum var,aracıma boya koruma yaptım ve elimde Koch Chemie Nms şampuanım var,Sorum şu; Koch chemie boya korumaya zarar verir mi? Ve gyeon wetcoat ömrünü azaltır mı?