bmw 3.16i temizlik ve detay uygulamaları.

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
arabama yaptığım temizlik ve detay uygulamalarını burada paylaşacağım arkadaşlar. arabam hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, 2011 model bmw 3.16i model arabamın rengi kapı içinde tiefseeblau yani derin deniz mavisi olarak geçmekte. şuan üzerinde bolca hare ve biraz kılcal çizik mevcut. inşallah zamanla bunları giderip boyasını eski formuna kavusturmayı planlıyorum.

gelelim en son yaptığım temizliğe:

kullandığım kimyasallar:
soldan sağa: finale, spritz, verso, vp concetrated şampuan, camsil :), divortex red storm jant temizleyici,  a101den aldığım silikonlu temizleyici. el pompasının içinde birşey yok fotoğrafı çektiğim sırada. silikonlu temizleyiciyi tekerleklere sürmek için aldım denemek için.

işe önce jantlara divortex sıkarak başladım.elimde sonax flugrostentferner de var ama bitsin diye önce divortexi kullanıyorum.

vp şampuan köpüğü:

güzelce köpürtüp durulayıp kurulayıp af finale ile sonlandırdım:

final fotoları:

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Eline sağlık. Final fotosu güzel olmuş, ön yıkama yapıyormusun

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Ozgur_gs_91' Alıntı:
ön yıkama olarak şuan benzinlikte basınçlı su tutup geliyorum :D
bu ay çok açıldım önümüzdeki aylarda inşallah vp citrus prewash almayı düşünüyorum el pompasıyla atmak için. sence nasıl citrus prewash.

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
aLmera41' Alıntı:
Maşallah, bmw ayri bir makina:)
sahip olmadan önce bu kadar seveceğimi düşünmemiştim ama kullandıkça ve diğer arabalardan farkını gördükçe sevgim ve hayranlığım artıyor bmw ye :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık konuyu takibe başladım bile kılcalda alırsın ayna gibi eskisinden daha parlak olur.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline sağlık güzel bir polisaj ile gerçek renk ortaya çıkar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Kullandığın malzemeleri soldan sağa söyleyince işte dedim detaylı bol fotoğraflı bir temizlik geliyor ama hooop okudum bitti :D Güzel temizlik olmuş ama eline sağlık ;)

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
serdar8424' Alıntı:
Kullandığın malzemeleri soldan sağa söyleyince işte dedim detaylı bol fotoğraflı bir temizlik geliyor ama hooop okudum bitti :D Güzel temizlik olmuş ama eline sağlık ;)
Fotograf cekmek nedense aklima gelmiyor iyice temizlige dalinca aslinda ic mekani da temizledim paspaslari kokpiti vs ama foto cekmek nasip olmadi :D

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@ozeba ellerine saglik. Aks cam temizleyicinin arkasindaki fırça bime gecen haftalarda gelen firca sanirim. Merak ettim davlumbazlarda mi kullandiniz?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Final çok güzel olmuş, çiziklerden falan arınınca gerçekten bakılası bir parlaklığa kavuşur bu renk.elinize sağlık.
Ön yıkama içi autoBrite citrus pre wash tavsiye ederim.Koch chemie greenstar da uygun sulandırma iyi iş yapıyor şu anda revaçta.Fiyat olarakta uygun bölünmüş ürünler konusunda var.Son olarak Vp citrus diyorum.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
ozeba' Alıntı:
Ozgur_gs_91' Alıntı:
bu ay çok açıldım önümüzdeki aylarda inşallah vp citrus prewash almayı düşünüyorum el pompasıyla atmak için. sence nasıl citrus prewash.
Valetpro citrus işini görücektr, benzinlikte sıkıp basınçlı su heçersin sonrasında yıkarsın tekrardan çift kova ile yıkamanı tavsiye ederim

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Elinize sağlık. Yapacağınız detay işlemlerini buradan takip ederiz artık.

Ön yıkama önemli. Valet pro citrus pre wash işinizi görecektir. Sonrasında başka markaların ön yıkama ürünlerini de test edebilirsiniz.

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
MuratYARDIM' Alıntı:
@ozeba ellerine saglik. Aks cam temizleyicinin arkasindaki fırça bime gecen haftalarda gelen firca sanirim. Merak ettim davlumbazlarda mi kullandiniz?
Evet o firca. Ucundaki buz kaziyiciyi cikarttim. Davlumvaz icin kullaniyorum. Yalniz davlumbaz tekerlek arasindaki mesafe benim arabada az oldugu icin kolay calisamadim. Belki killari 1cm kadar kisaltip bir dahaki sefere oyle denerim.

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
onurçiko' Alıntı:
Final çok güzel olmuş, çiziklerden falan arınınca gerçekten bakılası bir parlaklığa kavuşur bu renk.elinize sağlık.
Ön yıkama içi autoBrite citrus pre wash tavsiye ederim.Koch chemie greenstar da uygun sulandırma iyi iş yapıyor şu anda revaçta.Fiyat olarakta uygun bölünmüş ürünler konusunda var.Son olarak Vp citrus diyorum.
Foam lanceim olmadigi icin sprey siseyle atacak birsey bakiyorum. Dediginiz urunler sprey siseyle uygulamada etkili olur mu? Youtube da bi kanalda vp sprey siseyle atildiginda daha etkili olmustu fl ye gore. Soylediginiz urunleri de karsilastirayim f/p olanini secmeye bakarim. Tesekkur ederim.

ozeba

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Ozgur_gs_91' Alıntı:
ozeba' Alıntı:
Valetpro citrus işini görücektr, benzinlikte sıkıp basınçlı su heçersin sonrasında yıkarsın tekrardan çift kova ile yıkamanı tavsiye ederim
Cift kova yerine her seferinde eldivene tabancayla su tutup kirlerini komple akitiyorum. Ayni yere gelir diye dusunmustum ama. Sizce iyi bir yontem degil mi?
Ayrica yikarken soyle yapiyorum dogrulugu konusunda fikirlerinizi beklerim;(her satirda eldiveni yikiyorum)
Tavan
Kaput
Bagaj kapaginin ust tarafi ve camlar
Sag on camurluk ve sag on kapi ust yarisi
Sag arka camurluk ve sag arka camurluk ust yarisi
Ayni sekilde sol taraflar
Sonra bagaj kapagi arka yuzeyi ve arka tamponun ust yarisi
Kapilarin alt yarilari
On tampon
Arka tampon alt yarisi
Sag marspiyel
Sol marspiyel

Dedigim gibi her seferinde eldiveni yikiyorum. Uzerinde kir toz varken kopuklu suya sokmuyorum. Bu sekilde daha fazla cizilmesini onlemis olacagimi saniyorum. Sizce bi eksiklik var mi ya da onerebileceginiz baska bir yontem.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
ozeba' Alıntı:
onurçiko' Alıntı:
Foam lanceim olmadigi icin sprey siseyle atacak birsey bakiyorum. Dediginiz urunler sprey siseyle uygulamada etkili olur mu? Youtube da bi kanalda vp sprey siseyle atildiginda daha etkili olmustu fl ye gore. Soylediginiz urunleri de karsilastirayim f/p olanini secmeye bakarim. Tesekkur ederim.
Yazdıklarımın hepsi sprey şişe ile uygulamaya uygun ürünler.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
ozeba' Alıntı:
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Cift kova yerine her seferinde eldivene tabancayla su tutup kirlerini komple akitiyorum. Ayni yere gelir diye dusunmustum ama. Sizce iyi bir yontem degil mi?
Ayrica yikarken soyle yapiyorum dogrulugu konusunda fikirlerinizi beklerim;(her satirda eldiveni yikiyorum)
Tavan
Kaput
Bagaj kapaginin ust tarafi ve camlar
Sag on camurluk ve sag on kapi ust yarisi
Sag arka camurluk ve sag arka camurluk ust yarisi
Ayni sekilde sol taraflar
Sonra bagaj kapagi arka yuzeyi ve arka tamponun ust yarisi
Kapilarin alt yarilari
On tampon
Arka tampon alt yarisi
Sag marspiyel
Sol marspiyel

Dedigim gibi her seferinde eldiveni yikiyorum. Uzerinde kir toz varken kopuklu suya sokmuyorum. Bu sekilde daha fazla cizilmesini onlemis olacagimi saniyorum. Sizce bi eksiklik var mi ya da onerebileceginiz baska bir yontem.
O kadar uğraşmaktansa, çift kova daha rahat olabilir, tercih sizin yinede. Bir zararı olmaz, sonuçta yeterki eldiven temiz olsun

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
ozeba' Alıntı:
onurçiko' Alıntı:
Ben VP Citrus Prewash kullanıyorum. Daha önceden murat plastik şişeleriyle kullanıyordum ancak linkini vereceğim üründen aldım bir tane. Kullanımı gayet kolay oldu. Tavsiye ederim;

https://urun.n11.com/ilaclama-makinesi/basincli-ilaclama-pompasi-bahce-cicek-sulama-tulumba-2lt-baco-P215735089