Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Mertcankbr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Manisa
Yaklaşık 2 aydır aracı yıkayamadım
Gerek işler gerekse hava durumu müsade etmedi
Bugün havanın güzel olmasını ve işimin olmadığını fırsat bilerek aracı yıkadım çok kirli olduğu için fotograflayamadim
Combo 2 ile üstündeki wax ı kaldırıp kalıntıları eraser ile temizledim
Üstüne komple elixir geçtim
Arka bagaj kapağındada 2 ürünü denemek istedim
1-Carpro elixir
2-tac system shine wax
Sağ tarafta elixir
Solda shine wax

tolu_en

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Tekrar temizlik gününe hoş geldiniz.
Bugün yapacak iş bulamayınca aracımın,
Kapı aralarını,
Gözle göremediğimiz kapılarının alt kısımlarını,
Kapı kilitlerini,
Kapı fitillerini,
Sürgülü kapı menteşe ve tutamaklarini,
Kapı üzeri siyah montaj parçalarının,
Temizliğini yaptım,
Bide ufaktan wax attım.
Kullandığım malzemeler
1-Polytop apc
2-Valet pro fırça,
3-Good Stuff show detailer,
4-Lucullan microfiber bez,

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
Hızlı benzinlik yıkaması yaptım. Ufak tefek kendi çapımda biraz ürün yorumunda da bulunacağım
Kirliler gelsin İstanbul karından sonra biraz kirlendik durum vahim:gulumsemex:

Jantlara flowey R1 ve work stuff siyah fırça ile daldım siyah fırçaya çok gerek yok bence her ne kadar kıllarını hiç dökmese de sert olduğu için yorucu olabiliyor. R1 ise rutin temizlikte başarılı

Ön yıkamayı sams detailing snow foam ile yaptım 60 ml koydum 1.5 1.6 litre suya temizlik kabiliyeti ev13 ten bir tık daha iyi ama sanki biraz daha çabuk kuruyor gibime geldi bundan sonra spray formatlı ön yıkamalara dönmeyi düşünüyorum

Çift kovayı sams detailing shampoo ile yaptım. Temizlik kabiliyeti, köpürmesi, kokusu çok güzel kayganlığı da iyi denilebilir ancak maalesef erken kuruyor ve iz bırakabiliyor tamam araç siyah ve biraz güneşte yıkadım ancak kuruyan kısmı hemen bir daha şampuanla geçtim kuruladıktan sonra yine iz kaldı ipa ile çıktı

Kuruladık. Lastiklere meg endurance sürdüm work stuff applikatör ile applikatörün tutacak kısmı koptu bir forumdaşda daha böyle olmuştu sanırım sorun bizde değil firmada:D Bu arada tac moonlight koruması devam ediyor 6 ay çıkacak gibi duruyor
ve final aceleye geldi güneşin altında körlemesine çektim

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hızlı benzinlik yıkaması yaptım. Ufak tefek kendi çapımda biraz ürün yorumunda da bulunacağım

Jantlara flowey R1 ve work stuff siyah fırça ile daldım siyah fırçaya çok gerek yok bence her ne kadar kıllarını hiç dökmese de sert olduğu için yorucu olabiliyor. R1 ise rutin temizlikte başarılı

Ön yıkamayı sams detailing snow foam ile yaptım 60 ml koydum 1.5 1.6 litre suya temizlik kabiliyeti ev13 ten bir tık daha iyi ama sanki biraz daha çabuk kuruyor gibime geldi bundan sonra spray formatlı ön yıkamalara dönmeyi düşünüyorum

Çift kovayı sams detailing shampoo ile yaptım. Temizlik kabiliyeti, köpürmesi, kokusu çok güzel kayganlığı da iyi denilebilir ancak maalesef erken kuruyor ve iz bırakabiliyor tamam araç siyah ve biraz güneşte yıkadım ancak kuruyan kısmı hemen bir daha şampuanla geçtim kuruladıktan sonra yine iz kaldı ipa ile çıktı

Kuruladık. Lastiklere meg endurance sürdüm work stuff applikatör ile applikatörün tutacak kısmı koptu bir forumdaşda daha böyle olmuştu sanırım sorun bizde değil firmada:D Bu arada tac moonlight koruması devam ediyor 6 ay çıkacak gibi duruyor

Elinize sağlık doktor bey,bayadır görmüyorduk aracınızı :) maşallah

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara

elinize sağlık :) bu sefer shinee wax desteği gelmemiş :D shinee wax'ın toz durumu ve dayanımı nasıl acaba? bu yıkamada ortaya çıkmıştır durumu az çok :)

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
Elinize sağlık doktor bey,bayadır görmüyorduk aracınızı :) maşallah
Teşekkürler efenim:)
Doktorum eline sağlık, özlemiştik kara yılanı
Teşekkürler masterım:)
elinize sağlık :) bu sefer shinee wax desteği gelmemiş :D shinee wax'ın toz durumu ve dayanımı nasıl acaba? bu yıkamada ortaya çıkmıştır durumu az çok :)
Teşekkürler:) shinee wax toz toplamama konusunda başarılı çok az toz topluyor topraklı yere park etmedikçe, dayanımı tavanda test ettim 1.5 ay dayanıyor tek sıkıntı ikinci bezle parlatırken biraz uğraşmak gerekebiliyor yani quick detailer kadar pratik değil ama onlardan da açık ara uzun dayanıyor neredeyse carnauba wax kadar da parlaklık veriyor araç etrafta dikkat çekiyor hatta ama yan etki nazar değiyor:( parlaklık için sıradan araçlarla kıyaslı:terlisırıtan: bir eski fotolardan ekleyeyim