Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Öne çıkan konu #9,961
Yanlış fusso coat uygulama sonrası arkadaşın aracında yüzey çok kötü harelenmişti demirtozu kil ipa sonrası tek kat hare giderici ile düzelttim sizde fusso uygularken aman dikkat edin erken sildiği için, çok fazla sürdüğü için oldu tabi kullandığı dandik bezinde etkisi var. Sonrasında tekrar fusso ile korumaya aldım.

Buda öncesi sonrası :

Ttfor1

Amatör Detaycı
Üye
İl
Denizli
Yanlış fusso coat uygulama sonrası arkadaşın aracında yüzey çok kötü harelenmişti demirtozu kil ipa sonrası tek kat hare giderici ile düzelttim sizde fusso uygularken aman dikkat edin erken sildiği için, çok fazla sürdüğü için oldu tabi kullandığı dandik bezinde etkisi var. Sonrasında tekrar fusso ile korumaya aldım.

Buda öncesi sonrası :

Eline sağlık Emir. Arkadaş Fusso ile aracı nasıl bu hale getirebilmiş sormadın mı :D

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Eline sağlık Emir. Arkadaş Fusso ile aracı nasıl bu hale getirebilmiş sormadın mı :D
Sordum abi arkadaşa verdiğimde fusso sıfıra yakındı kendi aracıma iki kere uygulamıştım nerden baksan 20 arabalık fusso vardı dibinde toplasan 4-5 arabalık anca kalmış :) Çok fazla sürme ve erken silme gibi hatalar bu hale getirmiş :yorumsuxx:

berkesennturk

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir-Bursa
Sordum abi arkadaşa verdiğimde fusso sıfıra yakındı kendi aracıma iki kere uygulamıştım nerden baksan 20 arabalık fusso vardı dibinde toplasan 4-5 arabalık anca kalmış :) Çok fazla sürme ve erken silme gibi hatalar bu hale getirmiş :yorumsuxx:
maşallah fusso bitirmekte büyük marifet ister :) büyük ihtimalle krem sürer gibi bol bol sürmüş ona da ders olmuştur.

berkesennturk

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir-Bursa
Uzun süredir yoğunluktan aracın iç ve motor temizliği ile ilgilenemedim, bu gün hazır işim yok iken motor temizliğine giriştim, şu anda mola verdim ve buraya yazıyorum. birazdan iç temizliğe girişeceğim :) öncelikle motor temizliğine k2 apc strong ile giriştim fakat güzel temizlemedi ve beni tatmin etmedi sonrasında temudan aldığım basınçlı pompaya 700ml kadar su ekleyip apc ve magifoam karışımı hazırladım bol bol köpükleyip fırçaladım sonrasında bezle silip ıslak bezlede yüzeyde kalanı sildim en sonda mp ile taçlandırdım görselleri bırakıyorum.

Ttfor1

Amatör Detaycı
Üye
İl
Denizli
Bugün temizliği yalnız yaptım.. Hanım beni yalnız bıraktı. Okul sezonu açılıyor malum öğrencilerine hazırlık yapıyor :D araç yaklaşık 1500 kmdir yıkanmıyor. Çok kirliydi yağmur çamur uzun yol derken trafik filmi oturmuştu kapı altlarına. Vp foamula ile B33 karıştırdım ön yıkama için otomatik pompa ile ön yıkama sonrası en sevdiğim kova şampuanı olarak Vonix Vflov ve çoklu eldiven ile giriştim. Ön yıkamadan sonra aracın seramik durumunu gözlemek için temaslı yıkamaya geçmeden boncuklarına ve su itişine özellikle dikkat ettim. Yaklaşık 8 aylık olan fireball seramiğin sadece ön yıkama sonrası bile durumu hala ilk günki gibi. Kova yıkamasından sonra üstüne fireball pirouette ile seramiği destekledim. Dış akşam plastiklerine K2 Bono, lastiklere K2 Bold, iç aksamada K2 satina ile üstünden geçtim. K2 bonoyu kapı basamaklarınıfa kullandım çokta iyi oldu. 2.5 saat sonunda sadece finalleri çekebildim. Sonuç olarak fireball seramiğinden gerçekten çok memnunum ve düzgün yıkama ve destekleme ile sanırım 2 sene daha seramiğin etkisinin devam edeceğini düşünüyorum. Son fotoğraf ikonik oldu benide cilala der gibi duruyordu benim aracın yanında :)

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Bugün forumdan @mithatcann abimin aracına Polisaj + Nanolex Si3D Seramik uyguladım finaller güzel oldu yarın gündüz tekrar fotoğraf çekip buraya koyarım.
Detaylı Jant Lastik Temizliği
Ön Yıkama
Demirtozu Temizliği
Zift Temizliği
Bilthammer Soft,ValetPro MediumKil Uyg.
Temaslı Yıkama
Maskeleme
İpa
Kalın, İnce, Finish Pasta
Temaslı Yıkama
Cam cilası
İpa
Nanolex Si3d Seramik Kaplama
Aşamalar bu şekildeydi birkaç fotoğraf çekmiştim

Polisaj bittikten sonra seramik öncesi birkaç poz :)

Seramik aşaması :

Yarın daha güzel çekip atacağım aracı kürleşmeye bıraktık şimdilik :)

escaba_tr

Usta Detaycı
Üye
İl
Düzce
Bu gün aracımı detaylı bir şekilde yıkayıp meguiars hybrid seramik liquid wax uyguladım telefonumun şarjı olmadığı için fazla fotoğraf çekemedim.

Eline sağlık, güzel olmuş. Birşey sormak istiyorum, yanılmıyorsam daha önce vonix in wax ını da uygulamıştın, sanki vonix in wax sonrası boya daha canlı ve parlak duruyordu, belki resimde öyle çıkmış olabilir, çıplak gözle ve senin gözlemlediğin kadarıyla hangisi daha parlak ve canlı duruyordu.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkesennturk

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir-Bursa
Eline sağlık, güzel olmuş. Birşey sormak istiyorum, yanılmıyorsam daha önce vonix in wax ını da uygulamıştın, sanki vonix in wax sonrası boya daha canlı ve parlak duruyordu, belki resimde öyle çıkmış olabilir, çıplak gözle ve senin gözlemlediğin kadarıyla hangisi daha parlak ve canlı duruyordu.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet doğru görmüşsünüz vonixx daha başarılı :) daha parlak

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Dün sabah yağmur öncesi aracı yıkayıp vonix native wax attım, ön yıkamayı marolexin sapı kırıldığı için mecbur petrol köpüğüyle yaptım finaller hoşuma gitti.
Araç köyde 3 gün kaldığı için aşırı toz topraktı bu sayede k2 bono nun toz çektiğini öğrendim. Tozlar resmen plastiklere yapışmıştı ama kaportada böyle birşey yoktu.

Vonix native wax uyguladıktan sonra ciddi bir fark oluşuyor

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Dün mavi boncuk u yıkadım, artık çoğunlukla ıslak cila kullanıyorum. En son 4 yıkama önce deturnor wet coat kullanmıstım. Yazın da ev 13 ile yıkayınca hala 5. Yıkama da etkisini sürdürüyordu.
Bu arada On yıkamayı da ev13 ile temaslı yukamayı fa ev13 ile yapıyorum. Foam lance ile bir ön yıkama yapıp duruluyorum, ardından tekrar foam lance ile bir köpük daha atıp, kovaya da az bir miktar ev13 koyup , köpüklü köpüklü temaslı yıkama yapıyorum :)

aracin icini de supurup, ic kisimlari nanolex interior ile sildikten sonra camlari da k2 pro nuta ve carbon bez ile sildim.

bu yikamada @Sefa46 hocamin onerdigi k2 bonoyu on panjur plastiklerinde kullandim ve son derece memnun kaldim. Kendisine tesekkur ederim.
On panjuru yikama oncesi ve kopuklu yikama sirasinda fircalamama rağmen hala kirli goruntu oluyordu. Fakat k2 bono resmen ilk gunku haline getirdi. Bundan sonra ceyizde sabit yeri olacak. Resimleri asagida bulabilirsiniz.
Finaller;

Fsm1996

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Dün sabah yağmur öncesi aracı yıkayıp vonix native wax attım, ön yıkamayı marolexin sapı kırıldığı için mecbur petrol köpüğüyle yaptım finaller hoşuma gitti.
Araç köyde 3 gün kaldığı için aşırı toz topraktı bu sayede k2 bono nun toz çektiğini öğrendim. Tozlar resmen plastiklere yapışmıştı ama kaportada böyle birşey yoktu.

Vonix native wax uyguladıktan sonra ciddi bir fark oluşuyor
siyah araç için vonixx native mi vonixx blend black mi önerirsiniz hocam ?

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ/Çorlu
siyah araç için vonixx native mi vonixx blend black mi önerirsiniz hocam ?
blend sio2 içerik olduğundan native de carnabau özlü olduğundan birbirinden ayrışıyor. Native parlaklık kısmında daha baskındır , blend ise parlaklık native kadar olmasa da yine iyidir fakat dayanımı daha uzundur. Örneklemek gerekirse native 2 yıkama sonrası etkisi azalırken blend 4 yıkama sonra etkisi azalır

aykutclyn

Acemi Detaycı
Üye
İl
istanbul
Hafta sonu uzun yolda sağanak yağmurda kalınca baya bir kirlenmişti, özellikle siyah jantlar yağmurdan sonra çok kötü görünüyor.
Bugün özellikle jantlara odaklandım.

Lastikler için AF thread kullandım pek memnun kalmadım bir daha almam.
KC green star ile davlumbaz ve jant temizliği, k2 roton ile demir tozu temizliği yapıldı.
Yeni aldığım Carpro perl ile davlumbaz ve kaput altına uygulama yaptım. İlk defa kullandığım bir ürün, ilk izlenim baya güzel tekrar alırım diye düşünüyorum.