Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Erkan KOCAKAYA

Uzman Detaycı
Üye
İl
Bartın
Öne çıkan konu #9,921
Sahler iyi güzelde, şaft üzerine gelen mühendislik harikası bağlantı kısmı insanı bir süre sonra günahkar yapıyor hocam

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O konuda haklısın, ben bir yıldır kullanıyorum. Her araç temizliğinde sahler paspas ile ilişkilerimi kuvvetlendiriyorum :)

zcn06

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Yapmak ve yapmamak arasında kararsız kaldıktan sonra. Farlara giriştik 600 kuru olacak şekilde 800,1000,1500,2000,2500 sulu olacak şekilde zımparalandı kloroform ile parlattım yıkadıktan sonra K2 lamp protect far seramiği uyguladım.

27 temmuzda uyguladığım gündönümü boncuklaması görseldeki gibi gördüğü 2. Yıkama

escaba_tr

Usta Detaycı
Üye
İl
Düzce
Yapmak ve yapmamak arasında kararsız kaldıktan sonra. Farlara giriştik 600 kuru olacak şekilde 800,1000,1500,2000,2500 sulu olacak şekilde zımparalandı kloroform ile parlattım yıkadıktan sonra K2 lamp protect far seramiği uyguladım.

27 temmuzda uyguladığım gündönümü boncuklaması görseldeki gibi gördüğü 2. Yıkama

Elinize sağlık güzel uygulama olmuş, benim tavsiyem k2 nin far seramiği uzun ömürlü değildir, o yüzden farlara ppf yaptırın yoksa bir süre sonra eski haline dönecektir.

zcn06

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık güzel uygulama olmuş, benim tavsiyem k2 nin far seramiği uzun ömürlü değildir, o yüzden farlara ppf yaptırın yoksa bir süre sonra eski haline dönecektir.

Kendim yapayım dedim fakat üzerinde seramik olduğu için tutmaz vs dediler

escaba_tr

Usta Detaycı
Üye
İl
Düzce
Kendim yapayım dedim fakat üzerinde seramik olduğu için tutmaz vs dediler
Ppf de kaliteli ürün olursa iyi olur, sonra kaş yapayım derken göz çıkartmayın. Seramik yüzeyde tutunma zor olur ama pre wash tarzı ürünle bir kaç sefer yıkadıktan sonra far seramiği etkisini kaybeder. Ondan sonra yapabilirsiniz.

zcn06

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ppf de kaliteli ürün olursa iyi olur, sonra kaş yapayım derken göz çıkartmayın. Seramik yüzeyde tutunma zor olur ama pre wash tarzı ürünle bir kaç sefer yıkadıktan sonra far seramiği etkisini kaybeder. Ondan sonra yapabilirsiniz.

Üzerinde 12 aya kadar dayanım diyor ama bilemiyorum tabi

fserterr

Usta Detaycı
Üye
İl
Denizli
Bir süredir Gerek İstanbulda, Gerekse de Denizlide hava koşulları ve olanakların dar olması yüzünden hep petrolde yıkama yapıyordum. Haftasonu Tatilden direkt köye gelince K3’ün pasını alalım, dancingboar’ı da görelim bakalım dedik. Uzun süre sonra keyifli, rahat rahat yıkama yaptım. 2 ayın sonunda deturner wetcoat sonunda zayıflamıştı :) onu da tazeledik bu yıkamada. Ayrıca Temu’dan sipariş ettiğim hava üfleyiciyi de kurulamada ve iç mekan temizlemede yardımcı olarak kullandım. Onu da sevdik. Bu 2 basit ama işlevsel teknoloji ürününü envantere eklemiş olduk. En sonunda da ıslak ıslak mayolarla oturduğumuz, kendinden geçmiş deri koltuklarımızı Koch chemie Po ile temizledik. K2 Letan Foam ile korumaya aldık. Köyden 1-2 tanıdık yıkamaya eşlik edince yanlış anlaşılmaması için çok fotoğraf çekemedim :/ ama dancingboar foam lance ve magifoamın harika işbirliğini gösterebildim en azından. :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hanıma bir araç aldım. Kendisi Peugeot 107 olurlar. 3 silindirli 1.0 Toyota motorlu otomatik 2-tronic Toyota şanzımanlı şehir içi aracı.

Ancak iç temizlik rezil durumdaydı

giphy gif indirme

Çok fotoğraf çekemedim. Temizlik esnasında havanın çok sıcak olması ve aracın içinin çok pis olması keyfimi biraz kaçırdı.
Kablo tesisatına da el attım. Benzin pompasının bulunduğu arka koltuk altında bulunan elektrik tesisatına ve pompa kapağına da el attım ama onu da çekemedim. Çalışmalarım devam ediyor ara ara paylaşım yapacağım.

Öncesi

Sonrası

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Hanıma bir araç aldım. Kendisi Peugeot 107 olurlar. 3 silindirli 1.0 Toyota motorlu otomatik 2-tronic Toyota şanzımanlı şehir içi aracı.

giphy gif indirme

Çok fotoğraf çekemedim. Temizlik esnasında havanın çok sıcak olması ve aracın içinin çok pis olması keyfimi biraz kaçırdı.
Kablo tesisatına da el attım. Benzin pompasının bulunduğu arka koltuk altında bulunan elektrik tesisatına ve pompa kapağına da el attım ama onu da çekemedim. Çalışmalarım devam ediyor ara ara paylaşım yapacağım.

Öncesi

Sonrası

Hayırlı olsun Can, yeni bir detay serisi gelir mi? :)

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu

giphy gif indirme

Öncesi

Sonrası

Eline sağlık Can :)

lampsy

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Uzun süredir doğru düzgün yıkama yapamıyordum, komşu garaj için izin verince kapalı alanda malzemelerle giriştim. Öncesinde fusso vardi Şubat gibi uygulamıştım. Boncuklar bozulmuş sanki, resimlerdeki gibiydi su tuttuğumda.

İlaçlama pompasiyla on yıkamada ANSF, kovada VP concentrated kullandım. Böcek kalıntıları vardı K2 Nuta anti insect iyi iş görüyor stoklarda yenisi gelmedi heralde daha. Camlarda Rossman camsili denedim. Kapı araları ve kalan kirleri kontrol için carpro ech2o, silme için bimden aldığım silver havluyu kullandım, su emiciligi güzel fakat arada fazla suyu sıkmak gerekiyor. Kapı aralarında ise standart bim havluları kullandım. son olarak da tekrardan fusso uyguladım.
Akşam 5 gibi başlayıp arada molayla 9 gibi bitince finalleri çekemedim.