Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Öne çıkan konu #5,901
Dün akşam uyguladığım zymöl wheel coat un bu akşam ikinci katını uyguladım. Her seferinde öneren üstad @onurçiko ya çok teşekkür ederim. İlk parti de alamamıştım. İkinci partide almak kısmet oldu. Nasıl bir parlaklık vay arkadaş :hava:

Not : Bu arada en altta geçen hafta uyguladığım ve hala boncuklanması devam eden sonax bsd+ad p32 karışımı da var.

Bu ürünü nasıl temin edebiliyoruz. :paracıxx::paracıxx: Emeklerine sağlık abi. :gulumsemex:

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Standart yıkama yaptım, chemical guys glossworks glaze attım. Videodaki boncuklar wax planet solarized 1.5 ayı biraz geçkin sanırım tavanda ölmek üzere sıcağa dayanmiyüür:terlisırıtan:. Stok tüketmeye çalıştım biraz zira tüm aile tek cümle " bagaja sığmayacağız İstanbula dönerken:smilex:" Sizler için bir de video çektik yüklemede çok sayıda teknik aksaklık oluştu bu sebepten bir önceki mesajı silmek zorunda kaldım, özür dilerim. Keyifli seyirler:kovboyyx:

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Vay vay vay, yanıyor be birader. Maaşallah çok güzel olmuş. İndirim olsada bir daha alsak Valla.
Teşekkürler üstad. Ben aralığı bekliyorum yeniden yaparlar diye hatta her ay biraz usd alıyorum şimdiden hazırlık :paraa: Glasür ile titanium alıp, artık noktayı koymak istiyorum wax olayına :sicak:

Bu ürünü nasıl temin edebiliyoruz. :paracıxx::paracıxx: Emeklerine sağlık abi. :gulumsemex:
Teşekkürler Sercan :). Zymölün Amerika'daki kendi sitesinden almıştık. Ciddi bir indirim yapmışlardı. Tabi kargo ve gümrük vergisiyle nerdeyse ürünün sitede gördüğün usd fiyatına denk geliyordu maliyetin.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Standart yıkama yaptım, chemical guys glossworks glaze attım. Videodaki boncuklar wax planet solarized 1.5 ayı biraz geçkin sanırım tavanda ölmek üzere sıcağa dayanmiyüür:terlisırıtan:. Stok tüketmeye çalıştım biraz zira tüm aile tek cümle " bagaja sığmayacağız İstanbula dönerken:smilex:" Sizler için bir de video çektik yüklemede çok sayıda teknik aksaklık oluştu bu sebepten bir önceki mesajı silmek zorunda kaldım, özür dilerim. Keyifli seyirler:kovboyyx:

Ellerinize sağlık. Güzel parlamış araç. Maşallah :nazar:

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara

Maşallah müthiş parlamış :nazar:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Eline sağlık doktorum, maaşallah yanıyor. Ama buna bir polisaj lazım artık. Kapkara olur buo_O

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Ellerine sağlık hocam video çok güzel olmuş çekimi çok beğendim. Arabaya maşallah

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık. Güzel parlamış araç. Maşallah :nazar:
Teşekkür ederim sayın moderatörüm:) Glazei beğendim güzel parlatıyor
Maşallah müthiş parlamış :nazar:
Teşekkür ederim:) polisajdan sonra daha güzel parlayacak inş:utan:
Eline sağlık doktorum, maaşallah yanıyor. Ama buna bir polisaj lazım artık. Kapkara olur buo_O
Teşekkür ederim Masterım:gulumsemex: polisaj nasipse 1 ay içinde gelecek yıkamacı+göçükçü katliamını tedavi edeceğiz:D
@Dr HCD Adanada yapma bunu bak, yerde sen gökte Güneş ne yapsın bu adamlar. Sana da ateş ederlerse karışmayız bak:p
Hava sıcak abi ne yapalım araba da siyah olunca ışığı iyi yansıtmak lazım:D Malum çok ısınıyor:)
Ellerine sağlık hocam video çok güzel olmuş çekimi çok beğendim. Arabaya maşallah
Teşekkür ederim:) video için baya uğraştık sonra bir de telif yedik:sogukyuzx: ama sonunda yükledik:)

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Bugün @ugurus ile benim arabaya keyifli bir dış detay uygulaması gerçekleştirdik.

Autobrite Direct Chocolate Glaze gerçekten güzel derinlik ve parlaklık katıyor. Ancak asıl cam çitalarında plastik kısımlardaki performansı çok iyi. Özellikle bizim Opel grubu plastikleri çok bakım istiyor.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bugün kendi aracımı hızlıca bir yikadim kuruladim, korumasiz ciplak biraktim. Yakında bir double speed uygularim muhtemelen.

Gelelim asil konuya, cocukluk arkadasimin arabasina bir parlatma sozum vardi onu gerceklestirdik cok sukur. Insallah ben biraz daha kendimi gelistirdigimde ciziklerini de alacagiz. Arabasinda bolca radial cizik var ama leş de degil bence. Cogu arabadan iyi durumda.

Zaman kisitliydi o yuzden fotograflar sadece finalleri iceriyor.

Lastik ve dis plastiklere carpro perl 1:1.

Prima amigo glaze uzeri double speed wax uyguladik.

Basarisiz bir cizik alma deneyimi de yamis araba uzerinde. Rotary makinenin hare izleri falan da mevcut bolca. Hepsini toparlayacagiz insallah.

Superclean wax bezlerine bayildim. Arkadasim da cok begendi. Bir tanesi yer dustu calisirken, gyeon verdim dusenin yerine, maviden yok mu onu ver diyor :)

@SuperClean

Ilk yikamasini yapmadan kullanmistim. Bakalim yikamadan sonra hav vs birakacak mi?

Eldivenleri de cok sevdim gercekten kaliteli. Astari hareket etmiyor ve eldivenin boyutu da cok guzel.

Bir de spark twisted alacak bu ise yeni yeni baslamis arkadaslar icin size detayci olmayan arkadaşımın gorusunu aktarayım, ben kendisine spark hediye etmistim cok begenmisti. Cunku twisted neticede. Bugun liquid elements black hole ile 2 araci kurulayinca bu kac para dedi? Dedim 200 tl civari. Kesinlikle hak ediyor dedi. Spark 30 ise bu 300 olmali dedi. Bu onun gorusu tabi. Bence aralarinda 10 kat fark yok ama premium marka havlular ile spark pek yarisamaz. Ancak yine de bu urun fiyat performans urunudur. Cogu ben kurulama beziyim diyen bezden iyidir.

Tesekkurler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Guru Car işine bak koçum.

Şaka bir yana @Ttfor1 Tayfun abinin yanına arabasını yıkamaya gittim.

Öncelikle BH Auto Foam ile ön yıkama yaptım, ardından jantlara b33, Diablo ve Sticky ile giriştim. Jant fırçası tabi ki Hurşit abinin. :)

Fotoğraflar malesef bu kadar komşularımız sağolsun bizi şikayet etmişler. Zabıta gelip uyardı, tekrarında ceza yazarım dedi. Bizde benzinliğe gidip çift kova sını yapıp duruladık ve kuruladık.

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye
Evin en bakımsız aracının muayenesi geldi, sabahtan çıktım egzoz pulu aldım oradan yıkamaya geçtim. En son yıkadığımda daha hafta sonu sokağa çıkma yasakları yoktu siz hesap edin. :smilex: Aracı alalı yaklaşık 1.5 sene oldu, boyanın durumu kötü değil bildiğiniz rezaletti. Uzun süredir gözüme kestirsemde bir türlü kısmet olmamıştı. Boya tozları, reçineler, her türlü kir ve demir tozu bol bol bulunuyordu. Boya 800 zımpara gibiydi anlayacağınız. Amacım parlaklıktan, aman çizilmesinden çok yüzeyi temiz hale getirmekti. Ondan dolayı acımadım vurdum sert kili. :aglax: Aracın her yerinde kuş pislikleri, reçineler vs. fotoğrafta göründüğü gibi her yerdeydi.

İç temizlikte süpürmenin ardından paspasları GS ile temizledim. İç aksama Flowey I2 ve AF Spritz uyguladım. Aracın her tarafından yaprak fışkırdığından stepneye kadar inip süpürdüm komple.
Öncelikle jantlara R2, lastik ve davlumbazlara da B33 uyguladım. B33 lastiklerdeki kirleri daha fırçalamadan kabartıp çıkardı çok başarılıydı. İlk etapta paylaşmayı planlamadığımdan dolayı jantlarla ilgili kirli fotoğraflar yok maalesef. B33 ve R2 kokuları birbirine karıştığından bırakın jant fırçalamayı yanında durmak bile ayrı bir zulümdü. Jant davlumbaz temizliğini yapıp R2 sıktım diğer janta geçip onu aynı şekle getirip eski janta dönüp fırçaladım. Tek tek ilerlemeyi denediğimde gündelik kullandığımız maskeler tabi ki çok yetersiz kaldı.
B33 ile ön yıkama yapıldı.
Devamında kostikli şampuan ile kova yıkama yapıldı.
Koch Chemie FB yine işini iyi yaptı. Araca kil yapmadan önce demir tozu temizleyici neden yapılmalı diye soranlara bu fotoğrafları gösterin. :smilex:

Kil işleminde ise VP Mavi kil kullandım, kaydırıcı olarak 1:20 EV13 kullandım. Aracın periyodik temizlik aşamalarından geçtikten sonra bile kil yaparken yüzeyden kir fışkırdı bildiğiniz. Hala bazı yerlerde tam istediğim gibi verim alamadım ancak kil aşırı yordu.

En son olarak M700 ile bir tur sildikten sonra AF Tough Coat uyguladım.

Lastiklere Magic Dressing uyguladım, bu sefer plastikleri atladım. Final fotoğrafları,

Cavraoğlu

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Emeginize saglık masallah iyi demirtozu cıkmış kil'in durumu ortada zaten kap kara olmuş. Aplikatörde kullandığınız wax pedinin markası nedir? Veya link paylaşabilirmisiniz?

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye
Emeginize saglık masallah iyi demirtozu cıkmış kil'in durumu ortada zaten kap kara olmuş. Aplikatörde kullandığınız wax pedinin markası nedir? Veya link paylaşabilirmisiniz?
AE'den 3" SPTA set şeklinde aldım. Hare veya cila olarak düşünün hepsinin sertlikleri maalesef aynı geliyor.

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Evin en bakımsız aracının muayenesi geldi, sabahtan çıktım egzoz pulu aldım oradan yıkamaya geçtim. En son yıkadığımda daha hafta sonu sokağa çıkma yasakları yoktu siz hesap edin. :smilex: Aracı alalı yaklaşık 1.5 sene oldu, boyanın durumu kötü değil bildiğiniz rezaletti. Uzun süredir gözüme kestirsemde bir türlü kısmet olmamıştı. Boya tozları, reçineler, her türlü kir ve demir tozu bol bol bulunuyordu. Boya 800 zımpara gibiydi anlayacağınız. Amacım parlaklıktan, aman çizilmesinden çok yüzeyi temiz hale getirmekti. Ondan dolayı acımadım vurdum sert kili. :aglax: Aracın her yerinde kuş pislikleri, reçineler vs. fotoğrafta göründüğü gibi her yerdeydi.

İç temizlikte süpürmenin ardından paspasları GS ile temizledim. İç aksama Flowey I2 ve AF Spritz uyguladım. Aracın her tarafından yaprak fışkırdığından stepneye kadar inip süpürdüm komple.
Öncelikle jantlara R2, lastik ve davlumbazlara da B33 uyguladım. B33 lastiklerdeki kirleri daha fırçalamadan kabartıp çıkardı çok başarılıydı. İlk etapta paylaşmayı planlamadığımdan dolayı jantlarla ilgili kirli fotoğraflar yok maalesef. B33 ve R2 kokuları birbirine karıştığından bırakın jant fırçalamayı yanında durmak bile ayrı bir zulümdü. Jant davlumbaz temizliğini yapıp R2 sıktım diğer janta geçip onu aynı şekle getirip eski janta dönüp fırçaladım. Tek tek ilerlemeyi denediğimde gündelik kullandığımız maskeler tabi ki çok yetersiz kaldı.
B33 ile ön yıkama yapıldı.
Devamında kostikli şampuan ile kova yıkama yapıldı.
Koch Chemie FB yine işini iyi yaptı. Araca kil yapmadan önce demir tozu temizleyici neden yapılmalı diye soranlara bu fotoğrafları gösterin. :smilex:

Kil işleminde ise VP Mavi kil kullandım, kaydırıcı olarak 1:20 EV13 kullandım. Aracın periyodik temizlik aşamalarından geçtikten sonra bile kil yaparken yüzeyden kir fışkırdı bildiğiniz. Hala bazı yerlerde tam istediğim gibi verim alamadım ancak kil aşırı yordu.

En son olarak M700 ile bir tur sildikten sonra AF Tough Coat uyguladım.

Lastiklere Magic Dressing uyguladım, bu sefer plastikleri atladım. Final fotoğrafları,

Eline sağlık Emirhan. Araç kabuk değiştirmiş daha ne olsun. Maşallah

Sadikyilmaaz

Acemi Detaycı
Üye
Guru Car işine bak koçum.

Şaka bir yana @Ttfor1 Tayfun abinin yanına arabasını yıkamaya gittim.

Öncelikle BH Auto Foam ile ön yıkama yaptım, ardından jantlara b33, Diablo ve Sticky ile giriştim. Jant fırçası tabi ki Hurşit abinin. :)

Fotoğraflar malesef bu kadar komşularımız sağolsun bizi şikayet etmişler. Zabıta gelip uyardı, tekrarında ceza yazarım dedi. Bizde benzinliğe gidip çift kova sını yapıp duruladık ve kuruladık.
Elinize sağlık kardeşim benim arabayıda detaylayalım birgün :)