Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Öne çıkan konu #7,881
Cyclo oktan arttırıcı yada toluen kullanıyorum bende ,maalesef benzin kalitesi düşük vpower bile.vuruntu olmuyor bu şekilde yada ben hissetmedim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Toluen uzun vadede yakıt hattında hasar bırakabilir hocam,dikkat etmekte fayda var. Mümkün olursa Ethanol öneririm

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Önce koltuklar süpürülüp bütün iç trimler ve ayak eşikleri dahil spritz ile sildim. Daha sonra pedallara Gs ile pedal ve ayak dayama temizliği yaptım

Üstüne ne zamandır planladığım ama tatilin geçmesini beklediğim için anca bugune nasip olan demir tozu temizliği yapıştırdım. KC RRR ile adeta ortalığı kan gölüne çevirdim.

Öncesi olarak şı şekilde ;

Başta lastik ve davlumbaza Gs ile köpük formda fırçalamayıp sonrasında RRR eşliğinde jantlara giriştik.

Köpükleme

Canavar RRR

Görüldüğü gibi rrr 20.saniye ile canavar gibi işlevine başlıyor

RRR ı biraz sıkıp bekledim , ve etkisini gösterdikten sonra gs sıkıp ön yüzünü ve jant kollarını detay fırçası ile fırçaladım

Ortaya çıkan sonuç ise şı şekilde :

Eve gelip birdaha foto çektim.Lastikte 2 hafta önce uygulanıp daha sonra gs ile temizlenen Sarp var. Aracı komple dış yıkayacağımdan dolayı birdaha uygulamadım

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Cyclo oktan arttırıcı yada toluen kullanıyorum bende ,maalesef benzin kalitesi düşük vpower bile.vuruntu olmuyor bu şekilde yada ben hissetmedim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ben wpower de vuruntu hissetmiyorum ama sizin yaptığınız daha garanti,eskiden jetta vardı ona mutlaka oktan arttırıcı koyuyordum yoksa hangi benzini alırsam alayım vuruntu yapıyordu

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ben geçen hafta vw tamaş da aracı (1.4 tsi ) bakıma soktum kullanılan yağ shell helix ultra prof 0W-30
Servis bu yağı niye tercih ediyor açıkcası şaşırdım

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Ben geçen hafta vw tamaş da aracı (1.4 tsi ) bakıma soktum kullanılan yağ shell helix ultra prof 0W-30
bu olay şöyle üstad ,doğuş oto bayileri hariç diğer bayiler ,yetkili servisler, hepsı başka başka şahıslarındır.tabiki yedek parçayı doğuş otomativden alıp belli bir kar ile satıyorlar yalnız yağ konusunda yeterki vw onaylı olsun hangi yağ markası fiyat olarak cazip ise onu kullanıyorlar ve bu yağ olayında kar marjları cok yüksek servislerin..ben bugün sabah 8 den akşam 17 ye kadar doğuş oto maslaktaydım arabanın ön cam değişimi için.orada castrol kullanıyorlar mesela..ve liftler hiç boş kalmıyor bir sürü araba geldi ,kimbilir kaç lt yağ kullanıldı..yağ işinden dediğim gibi karları yüksek ,o yüzden iyi fiat veren kim ise yağı oradan alıyorlar

kizmazfatih

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
vag grubu artık 0w 30 yag grubuna geçti lique moly kullanıyordum
bu olay şöyle üstad ,doğuş oto bayileri hariç diğer bayiler ,yetkili servisler, hepsı başka başka şahıslarındır.tabiki yedek parçayı doğuş otomativden alıp belli bir kar ile satıyorlar yalnız yağ konusunda yeterki vw onaylı olsun hangi yağ markası fiyat olarak cazip ise onu kullanıyorlar ve bu yağ olayında kar marjları cok yüksek servislerin..ben bugün sabah 8 den akşam 17 ye kadar doğuş oto maslaktaydım arabanın ön cam değişimi için.orada castrol kullanıyorlar mesela..ve liftler hiç boş kalmıyor bir sürü araba geldi ,kimbilir kaç lt yağ kullanıldı..yağ işinden dediğim gibi karları yüksek ,o yüzden iyi fiat veren kim ise yağı oradan alıyorlar
haklısınız yagı kendım alım götürüyordum bakım maliyeti nerdeyse yarı yarıya değişiyordu

Ozdemirli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Davlumbazlara elimde olan newmix lastik parlatıciyi kullandım memnun kaldım. Lastikler için meguiars all season kullanıyorum, bitmiyor veya gitmiyor. Her yıkamada üstüne sürmek zorunda kalıyorum.

Davlumbazları nasıl ve hangi ekipmanlarla temizliyorsunuz? Lastik ile arasındaki boşluk çok az olduğu için ben çok zorlanıyorum, elimi kolumu çok batırıyorum. Bir de girinti çıkıntı çok olduğu için çoğu zaman kirli kısımlar kalabiliyor.

Hk80

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Davlumbazları nasıl ve hangi ekipmanlarla temizliyorsunuz? Lastik ile arasındaki boşluk çok az olduğu için ben çok zorlanıyorum, elimi kolumu çok batırıyorum. Bir de girinti çıkıntı çok olduğu için çoğu zaman kirli kısımlar kalabiliyor.
Rutin temizlemek gerekiyor, fazla kirlenmeden. Bir davlumbaz fırçam var ve bir de Makarna tarzı eldivenle temizliyorum.Ev 13 köpüğü sonrası apc ile temizliyorum yetiyor.

orhann490

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İSTANBUL
Enis hocam çözümü direk uzun eldiven kullanmakta buldum dirseğe kadar geliyor bu eldivenlerin boyu çözüm oldu benim için deneyebilirsin.

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye
En son 12 Temmuzda yıkayıp nispeten wax kalıntılı bir yüzeye uyguladığım Elixir hala mevcuttu. Orta seviyede diyebileceğim bir itişi ve boncuklaması vardı. Tabi ki B33 kova ve ön yıkama yapınca pek canı kalmadı ama olsun. :D Kış gelmeden S100 waxı denemek istediğim için Ağustosun sonunda da olsak uyguladım. Uygulaması basit, kürleşme olarak sür sil değil ancak kısa sürede kürleşiyor. İlk uygulandığında pek kayganlığı yoktu ancak yaklaşık 1 saat sonra daha kaygan bir yüzey mevcuttu. Parlaklık tatmin edici seviyede.
Renkten ötürü kirlilik pek belli olmasa da oldukça fazla çamurluydu. Ankara yağmurları sağolsun çamursuz yağmıyor.
Özellikle sağ farın üst kısmında matlaşma ve sararma vardı. En son ne uyguladım çok net hatırlamıyorum ama sararma B33 sonrası nispeten temizlendi ancak zımpara çizikleri gelmiş gibi duruyor. Bir ara el atmak lazım ancak ne zaman müsait olurum hiç bir fikrim yok biraz mat gezeceğiz galiba. :sussx:

Jantlara demirtozu temizleyici uygulandı. FB'yi özlemişim. :lezzetlix:

Bol çamura rağmen B33 ile ön yıkama sonrası peçete kadar alanda ufak bir peçete testi yapmak istedim, beklediğimden çok daha iyi bir sonuç çıkardı.

Uzun süredir yıkanmayan ve B33 ile ön yıkamaya maruz kalmasına rağmen Elixir'in bozuk da olsa yaşıyor olması beni şaşırttı.

Çift kova sonrası M700 ile temizlik ve S100 Wax, lastiklere Magic Dressing, davlumbazlara Barebones
Çıkarken biraz geçe kaldığımdan pek belli olmuyor ancak eklemeden olmaz.
Final

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
En son 12 Temmuzda yıkayıp nispeten wax kalıntılı bir yüzeye uyguladığım Elixir hala mevcuttu. Orta seviyede diyebileceğim bir itişi ve boncuklaması vardı. Tabi ki B33 kova ve ön yıkama yapınca pek canı kalmadı ama olsun. :D Kış gelmeden S100 waxı denemek istediğim için Ağustosun sonunda da olsak uyguladım. Uygulaması basit, kürleşme olarak sür sil değil ancak kısa sürede kürleşiyor. İlk uygulandığında pek kayganlığı yoktu ancak yaklaşık 1 saat sonra daha kaygan bir yüzey mevcuttu. Parlaklık tatmin edici seviyede.
Renkten ötürü kirlilik pek belli olmasa da oldukça fazla çamurluydu. Ankara yağmurları sağolsun çamursuz yağmıyor.
Özellikle sağ farın üst kısmında matlaşma ve sararma vardı. En son ne uyguladım çok net hatırlamıyorum ama sararma B33 sonrası nispeten temizlendi ancak zımpara çizikleri gelmiş gibi duruyor. Bir ara el atmak lazım ancak ne zaman müsait olurum hiç bir fikrim yok biraz mat gezeceğiz galiba. :sussx:

Jantlara demirtozu temizleyici uygulandı. FB'yi özlemişim. :lezzetlix:

Bol çamura rağmen B33 ile ön yıkama sonrası peçete kadar alanda ufak bir peçete testi yapmak istedim, beklediğimden çok daha iyi bir sonuç çıkardı.

Uzun süredir yıkanmayan ve B33 ile ön yıkamaya maruz kalmasına rağmen Elixir'in bozuk da olsa yaşıyor olması beni şaşırttı.

Çift kova sonrası M700 ile temizlik ve S100 Wax, lastiklere Magic Dressing, davlumbazlara Barebones
Çıkarken biraz geçe kaldığımdan pek belli olmuyor ancak eklemeden olmaz.
Final

Emeğine sağlık güzel parlamış.

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Ne yaptıysak eski kondisyonuna getiremediğim direksiyon simidini kaplattım.otopark karanlık,foto çok net değil ama,sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi oldu.bilgi amacıyla nerde yaptırdığımıda paylaşayım sağolsun deriklinik önerdi kendilerini.Global Leather(maslak)

Driver_can

Usta Detaycı
Üye
Ne yaptıysak eski kondisyonuna getiremediğim direksiyon simidini kaplattım.otopark karanlık,foto çok net değil ama,sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi oldu.bilgi amacıyla nerde yaptırdığımıda paylaşayım sağolsun deriklinik önerdi kendilerini.Global Leather(maslak)

Güzel olmuş güle güle kullanın özel değilse maliyeti ne kadar oldu?