Detail Sıcak Fırsatlar

dorukhanalev

Çaylak Detaycı
Üye
Başıma geldi bu sistemde. Evin hol kısmını su bastı. Basınca dayanıklı diye satılan hortumlar tetiğe basmadığınız anda şişmeye başlıyor ve hortum kesiliyor bir yerinden. Çok dayanıklı olan siyah kauçuk malzemeden olan sürtündüğü yerde iz yapıyor denildiği için o konulara giremedim şahsen.
Hozelock gardena gibi kaliteli hortumları 48 saat tam tazyikli su ile denedim. Ne mekanizması ne de hortumlarına hiç bişe olmadı

Samsung S8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye
Başıma geldi bu sistemde. Evin hol kısmını su bastı. Basınca dayanıklı diye satılan hortumlar tetiğe basmadığınız anda şişmeye başlıyor ve hortum kesiliyor bir yerinden. Çok dayanıklı olan siyah kauçuk malzemeden olan sürtündüğü yerde iz yapıyor denildiği için o konulara giremedim şahsen.
20 metresi 50 liralik hortumda birakin patlamayi en ufak bir zorlanma gozlemedim acikcasi. Sizde neden oyle olmus bilemedim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EmirhanYigiter

Çaylak Detaycı
Üye
Hortum ile cesme baglantisi ya da sulama basligi baglantisi zimbirtilarindan birinde diafram gibi bir mekanizma oluyor. Yani siz tetige basmadikca hortumda su gelmiyor. Bu olmazsa hortum ve cesme baglandiysa ve cesme de aciksa su durmadan akar. Boyle diafram aparatiyla tetiklemeden asla akmiyor su. Sordugunuz bu muydu bilemedim ama oyle hissettim :)

Tam da bunu sormuştum teşekkürler.

GöKHaN 35

Acemi Detaycı
Üye
Fiyatı sıcak sayılır mı bilemedim ama broşürde görünce paylaşayım dedim. Pek bi kalite beklentim yok ama arada sırada kullanmak için alınabilir gibi geldi.

Bu arada ürün BIM'in 27 Mart katalogunda.

Yeşil olanı tavsiye ederim. Fiyatı iyi. Forbest yada japon pazarı gibi yerlerde 20'den aşağı değil.

carking58

Çaylak Detaycı
Üye
Bende çok görüp özeniyorum da hortumu yarmadan veya hortumun çeşmeden atmadan nasıl kullanıyorlar daha çözemedim.
Bütün iş kalitleli hortum ve bağlantı aparatlarinda bitiyor aslında. Yaklaşık 5,5 senedir Gardena hortum ve bağlantı aparatlari ile gerek Karcher K2 gerekse normal hortuma takılan su tabancalarından kullandım, hiçbir sorun yaşamadım diyebilirim.

TarıkZS

Usta Detaycı
Üye
Ben şu Jant aralarına giren fırçalardan hoşlanmıyorum hocam iş görüyor görmesine ama fırçalarken çok kimyasal sıçratıyor etrafa ele yüze ve fırça jantı inceden de olsa çizecek gibi , bunun yerine wheel woolies tarzı yumuşak fırçalar daha kabul görür imkan varsa bir kez alın wheel woolies alın yoksa o bu derken yine uçuk rakamlara ulaşılıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emirksk

Çaylak Detaycı
Üye
20 metresi 50 liralik hortumda birakin patlamayi en ufak bir zorlanma gozlemedim acikcasi. Sizde neden oyle olmus bilemedim

bahsettiğiniz hortum magic hose dedikleri uzayan türden hortum mu acaba ? örneğin 10 dakika suyu açık bıraksak patlamıyor mu bir yerinden ? zamanında almıştım ama hiç uzun süreli açık bırakmaya cesaret edemedim. bir de bu hortumu mutfak musluğu tarzında olan musluklara nasıl bağlayabiliriz ?

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye
bahsettiğiniz hortum magic hose dedikleri uzayan türden hortum mu acaba ? örneğin 10 dakika suyu açık bıraksak patlamıyor mu bir yerinden ? zamanında almıştım ama hiç uzun süreli açık bırakmaya cesaret edemedim. bir de bu hortumu mutfak musluğu tarzında olan musluklara nasıl bağlayabiliriz ?
Yok baya duz hortum benim dedigim. Baslangic seviyesinde kalitede bir hortum.

Ama nalburdaki en ucuz hortum da degil yani.

Suna benzer bir hortumdu. Ben 50 tl ye almistim zamaninda.

Neptun Basic Bahçe Hortumu 20 m

Baglanti aparatlari da yine oradaki en ucuz markaninkiydi oyle aman aman kaliteli bir marka degildi.

Olay o diaframli aparatta bitiyor. Nasil bilmiyorum ama cesme acik olsa dahi surekli bir akis ile hortumu zorlamiyor. Tetige bastikca akiyor.

Keske akiskanlar mekanigi dersinde evde uyumayaydim da aciklayabileydim nasil oldugunu :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
Arkadaşlar görünen o ki talep var, yarın gün içinde mp 832 ve mp 853 arasında ki en ince farklara kadar öğrenip fiyatlarıyla birlikte detail sıcak fırsatlar başlığı altında yazmaya çalışacağım.

Zira başlık bu konu için uygun değil. Herhangi bir uyarı yada ceza almamak için konuya herhangi bir cevap vermemenizi kibarca, naçizane tavsiye ve rica ederim. Başlığı amacından saptırmayalım. :rulet: .
Evet arkadaşlar ( @Mehmet55 @mustafacagri @Respect3578 @Kzmsefa @Sercan20 @narcobs @KaiZeN @MoonDance ) dün bahsettiğim üzere konuyu şu şekilde güncelliyorum.

Genel tercih üzerine 1 litre olanları anlatmakla vakit kaybetmeyelim ve direk 0.7 litre olanlara geçiyorum.

1. MP - 832 0,7 litre Canyon ithal başlık, kimyasala dayanımı daha fazla püskürtme ömrü 40 bin basım.
    Fiyatı >>> 12 ₺ x 120 adet + kdv + nakliye + sonra herkese göndermeden önce zarar görmesin diye tekrar paketleme + kargo

Not: Bu ürünün bire bir aynı özelliklerinde 1 litre olanın kodu MP - 853 36 x 3 koli alımda iskontolu fiyatı 12.40 ₺ + kdv

2. MP - 822 0.7 litre yerli üretim başlık, kimyasala dayanımı daha az püskürtme ömrü 30 bin basım.
    Fiyatı >>> 7,84 ₺ x 120 adet + kdv + nakliye + sonra herkese göndermeden önce zarar görmesin diye tekrar paketleme + kargo

Not: Bu ürünün bire bir aynı özelliklerinde 1 litre olanın kodu MP - 843 36 x 3 koli alımda iskontolu fiyatı 9,10 ₺ + kdv

3. Dedim ki bari bir hizmet yapıyoruz tam yapalım siyah başlıkları da sordum :) Siyah başlıklar yerli üretim, kimyasal dayanımı daha düşük ve 30 bin püskürtme ömrü var. Diğerlerinden tek farkı atım kapasitesi 3 cc. Yani diğer kırmızı beyaz başlıklara göre daha fazla ürünü tek seferde püskürtme özelliğine sahip.​

Arkadaşlar gelelim fasulyenin faydalarına, Bu iskontolu alımın gerçekleşebilmesi için minimum 120 adet almamız gerekiyor ve bildiğiniz üzere bir ürünü almak sadece parasını ödemekle bitmiyor. Bu durumda oluşacak ek maliyetleri de düşündüğümüzde bence çokta "sıcak bir fırsat" gibi görünmüyor.

Konuyu takdirinize bırakıyorum.

Saygılarımla, esen kalın.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Fiyatı sıcak sayılır mı bilemedim ama broşürde görünce paylaşayım dedim. Pek bi kalite beklentim yok ama arada sırada kullanmak için alınabilir gibi geldi.

Bu arada ürün BIM'in 27 Mart katalogunda.

Sağdaki turuncuyu çift kova yıkamada kullanıyorum. Uç kusmından istediğiniz incelikden duş kadar atacak seviyeye ayar yapabiliyor sunuz. Suyu rahatlıkla kontrol etmeniZi sağlar ama yıkama makinası yerine geçmez. Yeşil olan ve bu tür fonksiyon lu gibilerden çok attım çabuk bozuluyor.

DENİZLİ

mustafacagri

Usta Detaycı
Üye
Evet arkadaşlar ( @Mehmet55 @mustafacagri @Respect3578 @Kzmsefa @Sercan20 @narcobs @KaiZeN @MoonDance ) dün bahsettiğim üzere konuyu şu şekilde güncelliyorum.

Genel tercih üzerine 1 litre olanları anlatmakla vakit kaybetmeyelim ve direk 0.7 litre olanlara geçiyorum.

1. MP - 832 0,7 litre Canyon ithal başlık, kimyasala dayanımı daha fazla püskürtme ömrü 40 bin basım.
    Fiyatı >>> 12 ₺ x 120 adet + kdv + nakliye + sonra herkese göndermeden önce zarar görmesin diye tekrar paketleme + kargo

Not: Bu ürünün bire bir aynı özelliklerinde 1 litre olanın kodu MP - 853 36 x 3 koli alımda iskontolu fiyatı 12.40 ₺ + kdv

2. MP - 822 0.7 litre yerli üretim başlık, kimyasala dayanımı daha az püskürtme ömrü 30 bin basım.
    Fiyatı >>> 7,84 ₺ x 120 adet + kdv + nakliye + sonra herkese göndermeden önce zarar görmesin diye tekrar paketleme + kargo

Not: Bu ürünün bire bir aynı özelliklerinde 1 litre olanın kodu MP - 843 36 x 3 koli alımda iskontolu fiyatı 9,10 ₺ + kdv
  3. Dedim ki bari bir hizmet yapıyoruz tam yapalım siyah başlıkları da sordum :) Siyah başlıklar yerli üretim, kimyasal dayanımı daha düşük ve 30 bin püskürtme ömrü var. Diğerlerinden tek farkı atım kapasitesi 3 cc. Yani diğer kırmızı beyaz başlıklara göre daha fazla ürünü tek seferde püskürtme özelliğine sahip.​

Arkadaşlar gelelim fasulyenin faydalarına, Bu iskontolu alımın gerçekleşebilmesi için minimum 120 adet almamız gerekiyor ve bildiğiniz üzere bir ürünü almak sadece parasını ödemekle bitmiyor. Bu durumda oluşacak ek maliyetleri de düşündüğümüzde bence çokta "sıcak bir fırsat" gibi görünmüyor.

Konuyu takdirinize bırakıyorum.

Saygılarımla, esen kalın.
Emeğiniz için teşekkürler :) genel çıkan karara uygun bulunan başlığa uyarım sorun yok :) şişe konusunda da 1 lt'nin kullanımda daha zor olduğunu ve ister istemez kullandıkça elde daha da ağırlaştığı yazılmıştı daha önce. O açıdan 0.7 lt olsun diye söylemiştim. Alım konusu açılır tartışılırsa gelen çeşitli fikirlerle en uygununu buluruz gibi :) fiyat konusunda da mümkünse bir miktar daha el atılırsa şahane olur. Çünkü şişe fiyatından sonraki + fiyatlar şişe başına nerden baksak 5-6 TL daha eklenecek gibi duruyor :)