Gyepesto Uygulama Yapmayı Öğreniyor

eryayli

Acemi Detaycı
Üye
3d nin fircasini bilemiyorum ama ben mothers i hem lastikte hem jantin on yuzunde kullaniyorum. Gayet de guzel is cikartiyor. 3d de lastikte is gorur gibi gorunuyor fotolarindan.
Bir de benzinlik tayfasi olarak her is icin farkli urun almaya kalkarsaniz yikama isleri bir o kadar eziyete donuyor bence. Bi cuval malzemeyle savasa mi gidiyoruz yikamaya mi belli degil.

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye
3d nin fircasini bilemiyorum ama ben mothers i hem lastikte hem jantin on yuzunde kullaniyorum. Gayet de guzel is cikartiyor. 3d de lastikte is gorur gibi gorunuyor fotolarindan.
Bir de benzinlik tayfasi olarak her is icin farkli urun almaya kalkarsaniz yikama isleri bir o kadar eziyete donuyor bence. Bi cuval malzemeyle savasa mi gidiyoruz yikamaya mi belli degil.

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eger mothers jant fircasiyla davlumbaz fircasi kil olarak ayni yapidaysa 3d ondan cokcok daha hassas diyebilirim. Goruntu olarak mothers jant ile davlumbaz firca ayni duruyor ama ikisini de yan yana hic gormedim o yuzden tam yorum yapamam.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
@omrslhmms hocam açıklamayı yapmış, maalesef jant yüzeyi için detay fırçalarını öneririm. Dış yüzeydeki boya hassas olduğundan dolayı.

“Sert yapılı lastik,davlumbaz fırçasıyla” uygulama yaparken janta temastan kaçınmanızı öneririm :)

Janlara ön yıkama yapmadan uygulama yapmayalım,yüzeydeki taş toprağı jantla haşır neşir etmeyelim :)

Eksikler hiç bitmiyor, maddiyat açısından önerim her zaman önerileni,iyi olanı tavsiye ederim. Ucuz ürün sonrasında farklı bir ihtiyaç veya çabuk yıpranmaya maruz kalıyor :)

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
O soyledigim miktarlarin uzerine su koyup 2 litreye tamamlamakti kastim.

Oranlari ornek olsun diye vermistim. Ama benim karisimimin tarifini birakayim,

100 ml cg wheel cleaner,
30 ml b33,
100ml 3d apc.

2 litrelik kabib kalani su.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
CG WC dediğiniz ürün Chemical Guys Wheel Cleaner Lastik Temizleme Bölünmüş Ürün 400ml linkindeki mi? Arattığımda çok fazla ürün çıkıyor. Adamlar yememiş içmemiş, arabanın her bölümü için 20 tane farklı ürün yapmışlar. :)

Son düzenleme:

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye

TarıkZS

Usta Detaycı
Üye
@omrslhmms @eryayli @can26

Aslında sorum şu.
Ben jant için 3d aldım, yeşil fırça. Jant içleri için de Çin'den aldığım fırça var.
Lastik temizliği ve davlumbaz temizliği için ortak fırça alabilir miyim?
Yani jant ve davlumbazda değil de, lastik ve davlumbazda kullanılacak bir fırça önceliğim olur.
Hocam elimde hem Mothers Jant Fırçası hem 3D kısa sap yeşil fırça hem de chemical guys sert lastik Fırçası var( sgcb benzeri). Öncelikle şunu belirteyim Mothers fırça uçları 3D ye göre az da olsa daha sert.
Fırça konusunda çok araştırmalar yaparak ürün aldım
Lastik temizliği Fırçası kesinlikle sert yapıda olmalı Ve şu an piyasada SGCB gayet iyi iş görür.
Lastik Fırçası ile Davlumbaz Fırçası aynı olamaz lastik Fırçası sert olması nedeniyle Davlumbazı çizer, eğer yumuşak alayım davlumbazı çizmesin dersen bu kez tam anlamıyla lastiğin kirini Sökemez
3D nin ve mothersın uzun fırçaları ile kısalarının kıl yapısı aynı. Sadece boy farkı var.
Bu arada suv hariç çoğu binek aracın Davlumbaz arasına çoğu Davlumbaz Fırçası girmez açılı olması önemlidir
Davlumbaz fırçalamayı sevmem çünkü fırça lastik kaporta arası dar olduğu için Çamurluğa değiyor içim cız ediyor
Siz sert lastik fırçası alın bir de Mothers veya 3D yeşil varsa Jant yüzeyini rahat temizler dediğim gibi Davlumbaz için ya açılı olacak ya da kibar ince ama yumuşak uçlu olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TarıkZS

Usta Detaycı
Üye
Lastik Fırçası

TarıkZS

Usta Detaycı
Üye
Davlumbaz Fırçası , bunun kısası da Jant için 3D de bunların muadili aslında hepsi aynı firmadan tedarik ediyor

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
@TarıkZS çok teşekkür ederim bilgiler için.

Bu ürünleri almıştım. Bunun üstüne lastik ve davlumbaz için 2 fırça daha almak istemiyorum açıkçası.
Davlumbaz çok da önemli değil benim için. Aslında lastik de değildi ama herkesin dikkatini çektiği için bundan sonra orayı da temizleyeyim dedim. :)
Bu bilgiler ışığında ya sgcb alırım lastik fırçası olarak, ya da alternatif ürünler başlığından bir şey çözerim, kesin karar veremedim.

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
Jant temizleyici için f/p ekseninde alabileceğim en mantıklı ürün hangisi?
Bir de VP APC ya da AF APC alayım diyorum. Forumdaki başlığı okudum, çoğu kişi KC GS demiş ama sertliği nedeniyle de uyarmış. Bunda da kararsız kaldım. :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Jant temizleyici için f/p ekseninde alabileceğim en mantıklı ürün hangisi?
Bir de VP APC ya da AF APC alayım diyorum. Forumdaki başlığı okudum, çoğu kişi KC GS demiş ama sertliği nedeniyle de uyarmış. Bunda da kararsız kaldım. :)
Sertliğinden korkmayın GS’nin doğru sulandırma oranlarıyla her alanda güzel çalışıyor.

Yine de yok derseniz VP Apc bu seçeneklerden olsun ama kendi önceliğim GS olurdu.

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
Teşekkür ederim, @Shirb13 de sürekli KC GS güzellemesi yaptığı için ibrem ona dönük açıkçası.

Bir de genel olarak şöyle bir problemin var. Örneğin bir ürünün litresi 100tl, 5 litresi 300tl. 5 litresini almaya yöneliyorum. Ama 5 litreyi bitirmek için tahminen 5 yıl falan gerekecek. :) Bu sefer GS'yi 1 litre alacağım.

Tonyukuk07

Profesyonel Detaycı
Üye
Teşekkür ederim, @Shirb13 de sürekli KC GS güzellemesi yaptığı için ibrem ona dönük açıkçası.

Bir de genel olarak şöyle bir problemin var. Örneğin bir ürünün litresi 100tl, 5 litresi 300tl. 5 litresini almaya yöneliyorum. Ama 5 litreyi bitirmek için tahminen 5 yıl falan gerekecek. :) Bu sefer GS'yi 1 litre alacağım.
300₺’ye alıp kullanmayacağınız kısmını buradan arkadaşlara bölüp gönderebilirsiniz bence. :)

Sercan20

Usta Detaycı
Üye

Bende GS almayı düşünüyorum eğer ortak alım olursa alabilirim.

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
300₺’ye alıp kullanmayacağınız kısmını buradan arkadaşlara bölüp gönderebilirsiniz bence. :)
Bu benim için hiç kolay bir şey değil açıkçası. Bunu yapabilmek için günde 13-14 saat kurumsal firmalarda çalışmak pek uygun değil.
Bir kere denedim, maddi ve manevi kayba neden oluyor. Nasıl derseniz, iş yerine yakın yerde kargoya 3 kere gittim, ofise 3 kere haber verdim işim olduğunu. 3 kere otopark parası verdim. Bir de kargocunun diretmesi yüzünden 2 gün gecikti, ürün toplamda 2 galonda 500ml civarı eksik çıktı. Normalde hiçbir maddi beklentim olmayan, kuruşu kuruşuna hesapları paylaştığım alımda haklı olarak herkesin sorduğu sorulara cevap vermeye çalışmak zorunda kaldım. Ki işte sıkıntı olan, şehir dışında olmam gereken bir haftaya denk gelmişti.

Bir de şunu düşünün. İş yerine genelde arabayla gitmiyorum, malum İstanbul trafiği. Bir anda şirkete 10 litre ürün geliyor. :)

Özetle, litresine x lira vermemek için toplu aldık ama bana x+y'ye mal oldu. Bir daha yaparsam böyle bir şey, tüm detaylarıyla daha iyi hesaplayarak yaparım, yoksa mümkün değil. :)

Son olarak yine haklı olarak anlaşmalı kargo bekleyen arkadaşlar vardı. Bireysel ve amatör bir kullanıcı olarak anlaşmalı kargo göndereceğim bir yer de yoktu. Sırf arkadaşlar mutlu olsun diye uğraşıp, eşimin yoğun uğraşları sayesinde indirimli verdik kargoları.

Biraz detaylı oldu ama pencerenin bu tarafını yansıtmam lazımdı, yoksa anlamak pek mümkün olmuyor. Müthiş ve olağan dışı bi' şey yapmadığımın farkındayım, umarım detaylı açıklama yanlış anlaşılmaz.

Sevgiler,

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Bu benim için hiç kolay bir şey değil açıkçası. Bunu yapabilmek için günde 13-14 saat kurumsal firmalarda çalışmak pek uygun değil.
Bir kere denedim, maddi ve manevi kayba neden oluyor. Nasıl derseniz, iş yerine yakın yerde kargoya 3 kere gittim, ofise 3 kere haber verdim işim olduğunu. 3 kere otopark parası verdim. Bir de kargocunun diretmesi yüzünden 2 gün gecikti, ürün toplamda 2 galonda 500ml civarı eksik çıktı. Normalde hiçbir maddi beklentim olmayan, kuruşu kuruşuna hesapları paylaştığım alımda haklı olarak herkesin sorduğu sorulara cevap vermeye çalışmak zorunda kaldım. Ki işte sıkıntı olan, şehir dışında olmam gereken bir haftaya denk gelmişti.

Bir de şunu düşünün. İş yerine genelde arabayla gitmiyorum, malum İstanbul trafiği. Bir anda şirkete 10 litre ürün geliyor. :)

Özetle, litresine x lira vermemek için toplu aldık ama bana x+y'ye mal oldu. Bir daha yaparsam böyle bir şey, tüm detaylarıyla daha iyi hesaplayarak yaparım, yoksa mümkün değil. :)

Son olarak yine haklı olarak anlaşmalı kargo bekleyen arkadaşlar vardı. Bireysel ve amatör bir kullanıcı olarak anlaşmalı kargo göndereceğim bir yer de yoktu. Sırf arkadaşlar mutlu olsun diye uğraşıp, eşimin yoğun uğraşları sayesinde indirimli verdik kargoları.

Biraz detaylı oldu ama pencerenin bu tarafını yansıtmam lazımdı, yoksa anlamak pek mümkün olmuyor. Müthiş ve olağan dışı bi' şey yapmadığımın farkındayım, umarım detaylı açıklama yanlış anlaşılmaz.

Sevgiler,
Çok doğru söylüyorsunuz. Ortak alım yapmak çok büyük külfet. İşi olmayan birinin bütün gün uğraşması gerekiyor bu olayla. Bir de şu sıralar ortak alım yapmak çok doğru değil. Malum salgın var.

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
Çalışma masamdaki koltuk eskidi. Hazır konusu geçmişken, temizlemek istedim.

Kirli Hali:

Temiz Halı:

Sprey ile su sıkıp ıslattım.
KC PO 1:20 ile ilk katı geçip, mikrofiber ile sildim.
Sprey ile yine ıslatıp, KC PO ile 1:4 yapıp mikrofiber ile sildim.

3 bez kullandım 3'ü de oldukça pis su akıttı.
Vakum için makina almaya doğru ilerleyen beni izliyorsunuz. :) :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
Çalışma masamdaki koltuk eskidi. Hazır konusu geçmişken, temizlemek istedim.

Kirli Hali:

Temiz Halı:

Sprey ile su sıkıp ıslattım.
KC PO 1:20 ile ilk katı geçip, mikrofiber ile sildim.
Sprey ile yine ıslatıp, KC PO ile 1:4 yapıp mikrofiber ile sildim.

3 bez kullandım 3'ü de oldukça pis su akıttı.
Vakum için makina almaya doğru ilerleyen beni izliyorsunuz. :):)
Elinize sağlık hocam, koltuğun rengi meydana çıkmış.

Zehrin fazlasıyla içinize dolduğunu ve taşacak yer arayışını izliyoruz :D

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
Çok güzel görünüyor tutacaklarına da plastik koruyucu sürdünüz mü :D