Hangi Akaryakıt Firmasını Tercih Ediyoruz Neden

Dizel+lpg+benzin hangisi sizce akaryakıt firması

• Shell

Kullanılan: 80 58.8%
  • Opet

Kullanılan: 36 26.5%
  • BP

Kullanılan: 21 15.4%
  • Lukoil

Kullanılan: 2 1.5%
  • Petrol Ofisi

Kullanılan: 6 4.4%
  • Aytemiz

Kullanılan: 1 0.7%
  • Alpet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Türkpetrol

• Total

Kullanılan: 15 11.0%
  • Diğerleri

• Kullanılan toplam oy
    136

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Arkadaşlar uzun bir süre lpg kullandım yılda 40.000 km kadar yol yapıyorum. 2009 yılında sıfır era aldım 1.6 lpg 15 ayda 53000 km de sattım.Sonrasında megane 1.6 lpg li vardı 40.000 de lpg takıldı onuda 2015 aralıkta 200.000 de sattım. Üstüne 1.5 dci fluence aldım 37.000 de onuda 108.000 de sattım. Dizel ve lpg de her türlü akaryakıt firması denedim en dandiğinden en kalitelisine tarafımca lpg ve dizel de akaryakıt sıralamam şöyledir.
Dizelde incelemem ses+performans+menzil sonuçları bu aşağıdaki tabloyu verdi.
1.total
2.shell
3.bp
4.opet-lukoil
5.aytemiz
6.petrol ofisi-türk petrol
7.diğerleri
LPG Perfomansa göre değerlendiriyorum. Uzun kısa işi lpg bayağı karışık. Hava derecesi v.s değiştiğinde bile uzun kısa farkedebiliyor o yüzden sadece performans ölçüsü aldım. Fiyat kısmına girersek en ucuzu daha makbül ama gitmiyor oda :):)
1.shellgas
2.mogaz+ (aygaz ile aynı deniyor ama ben nedense mogaz aldığımda aygaza göre daha mennum kaldım)
3.bpgaz
4.aygaz
5.ucuz olan hangisi varsa :):)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Ben yan komşu bp olduğu için onu tercih ediyorum, hangi marka olursa yan komşu benim tercihim o.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
%5 Teb Total indiriminin olması, çok yakın tanıdığım birinden yaklaşık 300.000 km dizel referansının olması (bu birazda istasyon ile alakalı) nedeniyle dizel 308'imde Total Excellium Eurodiesel tercih ediyorum ;)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Aracım benzinli.

Shell Nitro sebebi yok, öyle bir alışkanlıktır gidiyor.

Bazen de Türk Petrolden alıyorum. Bunun sebebi var. 20 kuruş daha ucuz. Psikolojik de olabilir emin değilim, ama TP'nin menzili sanki Nitro'ya göre daha kısa.

Bir keresinde de eski aracımda Shell fuelsave almıştım, sanki aracın gürültüsü arttı gibi hissettirmişti, ancak yakın zamanda tekrar denemek için bi almak istiyorum fuelsave. Aynı şekilde internet ortamında çok övüldüğü için Total de denemek istiyorum aslında.

Saygılar.

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Shell aldığım vakit menzilim çok düşüyor fakat motor sesi ve serilik konusunda başarılı buluyorum.Opet full depoda +100 km daha menzil veriyor .Opet ve Shell harici başka bir firma denemedim. :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ben arabayı bayiden çıkarttığımdan beri shellden hariç yakıt girmedi depoya, performansından memnunum.

Samet

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
1,5 yıldır dizel araç var. Eski sahibide dahil hep Shellden alınmış. Ben de öyle devam ediyorum.Başka yakıt denemedim. Performans , tüketim ve sessizlik olarak memnunum.

Ayrıca aklı kelden yakıtı shellden alıcan demişler :D

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Bp ve opet arasında dolaşıyorum. Hangisi uygun olursa ordan alıyorum.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Shell den alıyorum benzini
Hatta abartıp gidip kendi işlettikleri istasyonlardan alıyorum anadolu yakası zümrütevler avrupa yakası çırpıcı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Shell kullanıyorum kendi aracımda uzun zamandır çok memnunum
Şirket araçlarında opet ve po kullanıyoruz bariz araçlar sesli ve titreşimli çalışıyor

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Bulursam Aytemiz çünkü üyelik kartınız varsa lt fiyatından %5 indirim yapıyor. Bulamazsam BP, o da hopide %3 para biriktiriyor. E yakıt benzin olunca kuruşun bile hesabını yapıyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Opet kullanıyorum. Çünkü tuvaletleri hep temiz :)

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Totalden alıyorum. Yıkama yeri müsait ve yakıtı oradan aldığım için uzun uzun araç yıkamama ses etmiyorlar :)

RecepBursa

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
İki şık işaretledim. Shell ve Opet. Genelde Shell alıyorum ama Opetten de aldığım zamanlarda oluyor. PO de bölge müdürlüğü yapan bi tanıdığım bilindik firmalardan yakıt aldığın sürece problem yaşamazsın tüm firmalar aynı rafineriden akaryakıtlarını alıyor tek farkı firmaların kendi katkılarını karıştırdıklarını söylemişti.

Bursa'da Shell in kendi istasyonlarını tercih etmeye çalışıyorum. Böylelikle depolarının düzenli olarak temizlendiğini düşünüyorum. Birde istasyonun temiz olması benim için önemli :) Shell sanki daha iyi gidiyor yada Opet daha hantallaştırıyor gibi düşüncem yok. Ama Opet daha sesli çalışıyor gibi.

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yakıt alırken bence asıl sıkıntı istasyon. Bayilik sistemi olduğundan istasyonlar hakkında kötü kötü şeyler duyuyoruz ara sıra. Bp, shell ve opetten ben kendim duydum sıkıntı yaşayanları ve bu 3 istasyonda kapatıldı.

Ne kadar denetlenilse de yine de çekiniyorum.

O yüzden 2 tane shell in önünden geçip avcılar e5 üzerinde bulunan shell den alıyorum. Çünkü shell in kendi istasyonu. Ne yıkama ne de başka özelliği var. Benzini alıp 5km ilerde yıkaması olan po ne gidiyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Yangsagan' Alıntı:
Yakıt alırken bence asıl sıkıntı istasyon. Bayilik sistemi olduğundan istasyonlar hakkında kötü kötü şeyler duyuyoruz ara sıra. Bp, shell ve opetten ben kendim duydum sıkıntı yaşayanları ve bu 3 istasyonda kapatıldı.

Ne kadar denetlenilse de yine de çekiniyorum.

O yüzden 2 tane shell in önünden geçip avcılar e5 üzerinde bulunan shell den alıyorum. Çünkü shell in kendi istasyonu. Ne yıkama ne de başka özelliği var. Benzini alıp 5km ilerde yıkaması olan po ne gidiyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aslında dediğiniz gibi bu konuda en önemlisi bayii. Bayii işletmecisi kötü niyetli ise Shell, Bp, Total fark etmiyor. Ancak sanayide tanıdığım bir usta mümkün olduğunca şehir merkezlerine uzak istasyonlardan alma demişti.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Uzak istasyonlarda sirkülasyon fazla olmuyor bundan zamanla depolarında kir birikmesi oluyor birde firma sahipleri fazla temizlikle uğraşmıyorlar Buda olumsuz etkiliyor. @_CaN_ . Ama firma sağlamsa yani bilindik markalarsa opet shell bp gibi o zaman alınabilir

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
technologyst' Alıntı:
Uzak istasyonlarda sirkülasyon fazla olmuyor bundan zamanla depolarında kir birikmesi oluyor birde firma sahipleri fazla temizlikle uğraşmıyorlar Buda olumsuz etkiliyor. @_CaN_" . Ama firma sağlamsa yani bilindik markalarsa opet shell bp gibi o zaman alınabilir
Sence, hangisinde daha çok tortu birikir?
a) Yılda 25000 Litre akaryakıt doldurulup boşaltılan depo mu?
b) Yılda 100000 Litre akaryakıt doldurulup boşaltılan depo mu?

Bence "b şıkkında daha fazla tortu birikir.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Sonuçta haklısınız ama @_CaN_ sizce temizleme işlemi yapılmak zorunda değil mi sizce peki hangisi daha çok temizlenir daha çok kontrol edilir :) yani çok yakıt satandan almamak mı lazım tam olarak ustanızın dediği yanlış mı o zaman :)