Hızlı Soru - Cevap

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Öne çıkan konu #9,961
ismi ne diye geçiyor bu malzemenin birde basınçlı yıkama makinasında sorun yaratmaz dimi sanki biraz geç izin veriyor suyun geçişine

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İsmi stoplu diye geçiyor aşağıya linkini bırakıyım, aslında tetiğe bastığım gibi hortumun içinde ki suyun bir kısmını tüketdikden sonra contalı parça suyun akışını izin veriyor. Yani makinaya bir sıkıntı vermez diye düşünüyorum, hatta @omrslhmms Ömer abi makina ile kullanmışdı yorumlarını alalım. :)

Neptun DY2323 5 Parça Sulama Seti

eryayli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Evet abi tam gitmiyor ancak hortumda ki gerekli basıncı kesiyor, en azından hortum daralıyor. :) Rica ederim abi, yeni aldığım K4'ü denerken hemen çektim. :D
Tamamdır kardeşim çok teşekkür ederim. Benim hortum bi gelse test edeceğim ama, kargo sancısı çekiyorum :)
O başlıktan tebrik edemedim, Hayırlı olsun makinen iyi günlerde kullan :) Çok heves ediyorum ama yerim müsait değil malesef :(

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
@eryayli Hayılırsı abim, rica ederim. :)

@omrslhmms Aslında sorum senin tecrübelerin, sadece @cagatay pimin geç açılıp suyu yıkama makinasına az iletip bozulabilir mi diye bir kanıya vardı. Ben de açıkladım ancak senin de yorumunu istedim. :)

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
@Yasin.Dogan cevap için teşekkür ederim, plastik kaynak tabancasını sanayiden bulurum ve tanıdığa yaptırırım. :) En mantıklı çözüm bu olucak büyük ihtimalle.

barbecue

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
Sevgili Dostlar,
Soracağım sorunun cevapları forum içerisinde mutlaka bir çok başlık altında detaylı olarak defalarca açıklanmış olabilir ancak yeni başlayan, öğrenmek isteyenler için el altı referans bilgisi olması adına, bu işin üstadları aşağıda tarfileyecegim şekilde bir doküman hazırlayabilir mı?
Doküman içeriğinde örnek olarak orbital makina ile Koch Chemie H9 kullanıldığında başlangıç deviri olarak xxxxx devir/dak yyyyy dakika yüzeyde basınç uygulamadan çalışın. Sonrasında deviri zzzzzz yükselip qqqqq dakika daha çalışın vs vs vs.
Bu bir tablo şeklinde olup, bir çok benzer ürünler için olursa, her başı sıkışanın referans alabileceği bir dosya olur inancındayım.
Destek olup, bu şeklide bir bilgi dağarcığı oluşturabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Selamlar,

Burak

SM-T510 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cavraoğlu

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Samsun
Sevgili Dostlar,
Soracağım sorunun cevapları forum içerisinde mutlaka bir çok başlık altında detaylı olarak defalarca açıklanmış olabilir ancak yeni başlayan, öğrenmek isteyenler için el altı referans bilgisi olması adına, bu işin üstadları aşağıda tarfileyecegim şekilde bir doküman hazırlayabilir mı?
Doküman içeriğinde örnek olarak orbital makina ile Koch Chemie H9 kullanıldığında başlangıç deviri olarak xxxxx devir/dak yyyyy dakika yüzeyde basınç uygulamadan çalışın. Sonrasında deviri zzzzzz yükselip qqqqq dakika daha çalışın vs vs vs.
Bu bir tablo şeklinde olup, bir çok benzer ürünler için olursa, her başı sıkışanın referans alabileceği bir dosya olur inancındayım.
Destek olup, bu şeklide bir bilgi dağarcığı oluşturabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Selamlar,

Burak

Yani polisaj hakkinda pek birsey bilmem üstadlarda cevap verirler ama şu devir bukadar dakika denilmez gibime geliyor aracın cizik ,hare durumuna göre süreler pastalar devirler degisicegi kanaatindeyim. Aradıgıniz herseyi sayfanın alt kısmında yeni baslayanlar icin faydalı bilgiler urunler hepsi acıkca yazmakta

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar bir uzmanlık sorusu da benden, @Berkay sen bilirsin, arabanın bagajında 30 dereceleri gören ortamda çanta içinde güneş görmeden bekleyen nanolex interior cleaner in yapısında bir bozulma olur mu ?

@omrslhmms @onurçiko @Dragstar @Paian
Onu bilmiyorum da benim gozlukluk yerinde yani tavanda duran gozluk eridi gecen resmen. Araba gunes altinda kaldığında.

Bagajda bir seylerim var bozulma yok hicbirinde. Sulandirilmis ya da saf urunler var aralarinda. 30 derece sicak sayilmaz :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
30 derecelerde birşey olmaması lazım diye düşünüyorum.

DENİZLİ
Onu bilmiyorum da benim gozlukluk yerinde yani tavanda duran gozluk eridi gecen resmen. Araba gunes altinda kaldığında.

Bagajda bir seylerim var bozulma yok hicbirinde. Sulandirilmis ya da saf urunler var aralarinda. 30 derece sicak sayilmaz :)
Benim bagajda Sonax Matteffect ve AF Spritz bekliyor hep dediğiniz şartlarda. Herhangi bir bozulma gözlemlemedim.
Süleyman abi, Ömer abi @Paian hocam cevaplar için teşekkürler içim rahatladı.

tmac61

Amatör Detaycı
Üye
Kapı eşiklerinde bir yılın sonunda söktüğüm koruma bantlarından izler kaldı;

Tar remover denedim olmadı, detaymarketim’in tavsiyesiyle sıcak suyla müdahale ettim yine olmadı,
malzeme plastik olduğundan çok daha ağır kimyasal kullanmak istemiyorum fakat kalan bant izlerini de çıkamadım maalesef.

Tavsiyelere açığım;

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Kapı eşiklerinde bir yılın sonunda söktüğüm koruma bantlarından izler kaldı;

Tar remover denedim olmadı, detaymarketim’in tavsiyesiyle sıcak suyla müdahale ettim yine olmadı,
malzeme plastik olduğundan çok daha ağır kimyasal kullanmak istemiyorum fakat kalan bant izlerini de çıkamadım maalesef.

Tavsiyelere açığım;

AD just the tonic yada m700 tiner. Boyalı yüzeyde olmasa selülozik tinerde çözerdi ama bu şekilde boyayı da çözer :)

Fatihkandemir

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sevgili Dostlar,
Selamlar,

Burak

her verniğin sertliği aynı olmadığı için bununda net bir cevabı olamaz.
kendi aracınızla deneyerek elinizi alıştırabilirsiniz.
ürünü düşük devirle yedirim kademe kademe yükselerek devam edin. Yüzeyi silip çizikleri kontrol edin. Eğer çizik varsa biraz daha yoğun çalışın ama kontrol hep sizde olsun

PassionateDetailing

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Sevgili Dostlar,
Selamlar,

Burak

Polisaj işi kendi yorumumla şunu yap diyerek olmuyor maalesef.Bol bol video izleyin kendi aracınızda da yavaş yavaş eliniz alışacaktır.El alışkanlığı gerektirir o yüzden kesin bişe yok :)

caner92

Amatör Detaycı
Üye
İl
istanbul
Arkadaşlar abd den almıs oldugum tr de satışı olmayan chemical guys keçi tüyü kalın fırça ve valet pro ince detay fırçası var. Birisini iç aksamda birisinide dış aksam ve motor temizliginde kullanmayı düşünüyorum. Sizce hangisini iç aksamda hangisini dış aksamda kullanmalı?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Sevgili Dostlar,
Selamlar,

Burak

Polisaj yazarak anlatmak çok zor bi konu. Yinede size yardımcı olabilecek bir kaç bişey yazayım; Rupes LHR 15 MKII makinemde kendi taktiğimden örnek vereyim. Keçe ve kalın pastada 2nci hızla ürünürü yayıp 4.5-5 hızda çalışıyorum süngerde ağır aşındırıcı pasta ile 3-4 hızlarında ince aşındırıcıda 3-4-5 en ince pastada ise 3-4 olarak çalışıyorum. Koruma ürünlerinde sade 1 ile yayıyorum ya da maksimum 2 oluyor. Orbital makinede 'kesinlikle baskı uygulanmaz' aksi taktirde makinenize zarar verme ihtimaliniz çok yüksek. Youtubeda ammo nyc kanalı var ortalama bir ingilizceye sahipseniz çok rahatlıkla anlayabileceğiniz şekilde polisaj ve orbital kullanma rehberleri videoları var :)

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul

es026

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Arkadaşlar Koch Chemie PSS (Plast Star) sulandırılabiliyor mu yoksa ürünü sulandırmadan aplikatör yardımı ile mi kullanmak gerekiyor?