Hızlı Soru - Cevap

EKU

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bolu
Öne çıkan konu #9,921
Hocam bu kc po masallah arabanin ic kisminda her yerde is goruyor sanirim. Dediginiz gibi ls’yi listeden cikarabilirim.
Yunus hocam merhaba Po araç içi deri temizliği için Ls ise koruma için. Uygulamada önce po ile temizlik yapıp ardından Ls ile korumaya alıyoruz. Kullanım her ikiside gerekli aslında. Tabi ki tercih sizindir :)

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Yunus hocam merhaba Po araç içi deri temizliği için Ls ise koruma için. Uygulamada önce po ile temizlik yapıp ardından Ls ile korumaya alıyoruz. Kullanım her ikiside gerekli aslında. Tabi ki tercih sizindir :)
Ek olarak PO ile kumaş, plastik, alakantra temizliği yapılabilir. GS'ye göre daha hafif olduğu için bazı üstadların tercihi,tabiki de sıfır arabaların kirlerine çıkartırken ya da önceden GS ile temizlenmiş yüzeyleri PO ile temizliyorlar.

Muratbt80

Çaylak Detaycı
Üye
Kuyu suyuyla arabayı yıkayabilir miyim? yıkasam zararları ne olur?
Hocam bircok petrolun sulari genelde kuyu suyu oluyor.Ben memlekete gidince mecbur kuyu suyuyla yikiyorum ama hemen kuruluyorum.Kuyu suyu oldugu icin ardindan sonax bsd geciyorum.Suana dek bi sorun yasatmadi bana.Tabiki bi risk yikamamanizda fayda var.

SM-A605G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunusaktas91

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba hocam. Daha once sizler gibi detay tecrubem olmadigi icin once PO ile temizleyeyim, zaten simdiye kadarki haline gore sifir goruntusu olusacaktir diye tahmin ediyorum. Biraz tecrube edindikten sonra koruma islerine de gireriz illaki. :)

yunusaktas91

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ek olarak PO ile kumaş, plastik, alakantra temizliği yapılabilir. GS'ye göre daha hafif olduğu için bazı üstadların tercihi,tabiki de sıfır arabaların kirlerine çıkartırken ya da önceden GS ile temizlenmiş yüzeyleri PO ile temizliyorlar.
Hocam izledigim videolarda PO mukemmel is cikartiyor hem de tum ic aksamda. Ben aracima daha once hic detayli temizlik yapmadim. Benden onceki sahibi yaptirdiysa da simdiye coktan etkisi kaybolmustur. Arac ici genel tozu aldiktan sonra deri, alkantara, plastik, kumas, tum yuzeylere girismekte bir sakinca var midir yoksa GS ile on yikama mi yapmak gerekir? Aracim detaycilara gore kirli, normal kullanicilara gore temiz durumda. :)

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Hocam izledigim videolarda PO mukemmel is cikartiyor hem de tum ic aksamda. Ben aracima daha once hic detayli temizlik yapmadim. Benden onceki sahibi yaptirdiysa da simdiye coktan etkisi kaybolmustur. Arac ici genel tozu aldiktan sonra deri, alkantara, plastik, kumas, tum yuzeylere girismekte bir sakinca var midir yoksa GS ile on yikama mi yapmak gerekir? Aracim detaycilara gore kirli, normal kullanicilara gore temiz durumda. :)
Eğer çok kirli değilse PO iş görecektir, baktınız çıkaramadı biraz daha yoğunlaştıp öyle denersiniz. Zaten plastik aksamları yumuşak plastik olduğu için daha rahat kirleri çıkarır diye düşünüyorum, kimyasalı fırçaladıktan sonra bezle silindiğinde bazen atıkları kalabiliyor nemli bir bezle geçmekte gerekebilir. :)

bahtitopal

Tecrübeli Detaycı
Üye
Selamlar herkese. Henuz bir temizlik setim yok. Koch Chemie’den bir seri hazirlamak istiyorum. Bircok siteye baktim ama bolunmus olarak cok az satan yer var, onlarda da cogu urunde stok yok. Bu markanin bolunmus urunlerini nereden temin edebiliriz?
koch chemie artık bölünmüş olarak ürünlerini sattırmıyor.orjinal şişesinde almak zorundasınız ben geçen ay gittgdyda gördüm bir ürününü ama sonra bir daha göremedim.Ancak bu ürünleri satan bir yer ile görüşürseniz belki ellerinde kalan bölünmüş ürünler vardır şansınıza.ben o şekilde izmirdeki bir bayiiden arkadaşıma aldırmıştım.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunusaktas91

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eğer çok kirli değilse PO iş görecektir, baktınız çıkaramadı biraz daha yoğunlaştıp öyle denersiniz. Zaten plastik aksamları yumuşak plastik olduğu için daha rahat kirleri çıkarır diye düşünüyorum, kimyasalı fırçaladıktan sonra bezle silindiğinde bazen atıkları kalabiliyor nemli bir bezle geçmekte gerekebilir. :)
Anlasildi hocam, PO ile deneyip gorecegiz. Tesekkur ederim.

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Hortum olarak attığım linkdekini aldım, gayet kaliteli ve uygun fiyatlı.

Hortumlar - Bauhaus

Su tabancası olarak da attığım linkdekini kullanıyorum, fiyatı bazen 28 30 civarlarında iniyor acil değilse indirimi bekleyin derim. Hem araaba yıkarken hemde balkon yıkarken kullanıyorum gayet kullanışlı 6 modu sardı sanırsam.

Neptun DY2323 5 Parça Sulama Seti
Teşekkürler. Bu takımla tabanca kapalı olunca çeşmeyi kapatmış gibi oluyor değil mi ?

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Teşekkürler. Bu takımla tabanca kapalı olunca çeşmeyi kapatmış gibi oluyor değil mi ?
Evet abim, diyafram gibi stop teknolojisi ile tetiğe basmadığınız sürece çeşme tarafında ki hortum bağlantı aparatı kendini kapatıyor. Eğer hortumunuz şeffaf veya yarı saydam ise nasıl kapattığını görürsünüz.

KILIÇARSLAN

Tecrübeli Detaycı
Üye
koch chemie artık bölünmüş olarak ürünlerini sattırmıyor.orjinal şişesinde almak zorundasınız ben geçen ay gittgdyda gördüm bir ürününü ama sonra bir daha göremedim.Ancak bu ürünleri satan bir yer ile görüşürseniz belki ellerinde kalan bölünmüş ürünler vardır şansınıza.ben o şekilde izmirdeki bir bayiiden arkadaşıma aldırmıştım.

Özelden iletişime geçince bölüyorlar hocam. Marka yasakladığı için sitelerinde bölünmüş stokta yok gözüküyor ama özelden ulaşınca yardımcı oluyorlar.

bahtitopal

Tecrübeli Detaycı
Üye
Özelden iletişime geçince bölüyorlar hocam. Marka yasakladığı için sitelerinde bölünmüş stokta yok gözüküyor ama özelden ulaşınca yardımcı oluyorlar.
evet öyleymiş ,izmirde genelde bu mağazalar arkadaştan rica ediyorum o alıp gönderiyor bana :)

eryayli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Evet abim, diyafram gibi stop teknolojisi ile tetiğe basmadığınız sürece çeşme tarafında ki hortum bağlantı aparatı kendini kapatıyor. Eğer hortumunuz şeffaf veya yarı saydam ise nasıl kapattığını görürsünüz.
Bu nasıl oluyor hala çözemedim :)
Aşağıda aldığım bağlantı aparatı var. Üstteki aparat musluğa sabitlenecek, Alttaki ise ona takıldığında pim dışarı atarak su yolu açılıyor. Ben mi yanlış yapıyorum acaba?

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Bu nasıl oluyor hala çözemedim :)
Aşağıda aldığım bağlantı aparatı var. Üstteki aparat musluğa sabitlenecek, Alttaki ise ona takıldığında pim dışarı atarak su yolu açılıyor. Ben mi yanlış yapıyorum acaba?

Evet abi doğru biliyorsun, yukarıdaki aparat direk çeşmeye takılıyor altındaki aparat segmanlı gibi takılıyor. Tetiğe bastığınız da contalı parça açılarak suyun akışını sağlıyor.