Hızlı Soru - Cevap

Cavraoğlu

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Samsun
Öne çıkan konu #11,661
Önceliğim parlaklık ama araç sıfır olacak yani üretimden cıktıktan 15gün sonra alıp yıkayacagım.glaze öncesi demirtozu ve kil işlemi yapmalımıyım? Boyaya zararı olurmu? Çok yeni olmuş olcak çünkü
Oncelikle aracınız hayırli olsun Rabbim kaza bela vermesin. Aracinızın yeni üretimden çıkmış olması demirtozu gerekmedigi anlamına gelmez. Size ulaşana kadar pek çok partikül birikebilir bir çok sebepten o yuzden demirtozu kullanın. Kil de kullanın sıfır araç diye hiçbirsey cıkmayacak değildir. Illaki birşeyler takılır kile. Kil olarak yumuşak sofr kil alın Carpro olir Valet Pro olur en az cizik için Kil eldiveni olur. Zaten glaze kullancaksinız kılcal cizik oluşsa bile bir nebze örtecektir Glaze. Glaze olarak sam's detailing'in glaze'i var Auto finesse nin var kullancanız urün hakkinda forumda bol bol ceşit konu var girip araştırırsınız.

Cavraoğlu

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Samsun

bahtitopal

Tecrübeli Detaycı
Üye
Tamamdır hocam teşekkür ederim biraz şüphelerim vardı araç boyasının cok yeni olmasından dolayı ama dediginiz gibi uygulamaları yapacağım
aracınız hayırlı olsun şimdiden.aracı banttan indiği gibi mi alıp eve götüreceksiniz ben anlamadım o konuyu.nasıl oluyor o iş bayiiye dahi gitmeyecek mi.çok korkuyorsanız boyası yeni diye, imkanınız varsa kapalı garaja koyup bekletin o zaman.arkadaşın dediği gibi yumuşak kil kullanırsanız problem yaşamazsınız zaten hemen çıktığı gibi alacakmışsınız çizik fazla olmaz ağır aşındırıcı da kullanmaya gerek kalmayabilir.Heyecanınızı anlıyorum ancak emin ellere aracı teslim ederken bilgi verirseniz hiçbirşey olmaz boyaya.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahtitopal

Tecrübeli Detaycı
Üye
Wax ve cila bezi olarak ne önerirsiniz ?

Purestarın buffing towel var linkteki ürün
PURESTAR ROYAL GREY BUFFING TOWEL ( 40X40 CM ) | SuperClean Mikrofiber

Bunu düşündüm ama kullanıp memnun kalan yada başka önerebilecek olan varsa memnun olurum
spark mavi bezler var bende ondan var bayağı beğendim. purestar iyidir muhtemelen:) fiyat performans açısından superclean ve spark favorim.

Bfuyar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Oncelikle aracınız hayırli olsun Rabbim kaza bela vermesin. Aracinızın yeni üretimden çıkmış olması demirtozu gerekmedigi anlamına gelmez. Size ulaşana kadar pek çok partikül birikebilir bir çok sebepten o yuzden demirtozu kullanın. Kil de kullanın sıfır araç diye hiçbirsey cıkmayacak değildir. Illaki birşeyler takılır kile. Kil olarak yumuşak sofr kil alın Carpro olir Valet Pro olur en az cizik için Kil eldiveni olur. Zaten glaze kullancaksinız kılcal cizik oluşsa bile bir nebze örtecektir Glaze. Glaze olarak sam's detailing'in glaze'i var Auto finesse nin var kullancanız urün hakkinda forumda bol bol ceşit konu var girip araştırırsınız.
Çok tşekkür ederim uygulamları yapacagım

Bfuyar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kayseri
aracınız hayırlı olsun şimdiden.aracı banttan indiği gibi mi alıp eve götüreceksiniz ben anlamadım o konuyu.nasıl oluyor o iş bayiiye dahi gitmeyecek mi.çok korkuyorsanız boyası yeni diye, imkanınız varsa kapalı garaja koyup bekletin o zaman.arkadaşın dediği gibi yumuşak kil kullanırsanız problem yaşamazsınız zaten hemen çıktığı gibi alacakmışsınız çizik fazla olmaz ağır aşındırıcı da kullanmaya gerek kalmayabilir.Heyecanınızı anlıyorum ancak emin ellere aracı teslim ederken bilgi verirseniz hiçbirşey olmaz boyaya.

Üretime girdikten 15gün sonra teslim alacağım aracı, uygulamarıda yapacagım teşekkür ederim

akko

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar selam,

Aracıma Gtechniq Serum Ultra (9 yıl vaad eden) seramik kaplama yaptırdım.

Ön yıkama daha öncelerde en son yapılan Cewiz Prewash kullanıyordum fakat şimdi bunu kullanmaya devam edeyim mi? Yoksa önerileriniz var ise bekliyorum.

serkan06

Acemi Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Herkese hayırlı günler dilerim, bu aralar detaya giriş için birkaç ürün toparlamaya çalışıyorum. Sizce alacağım ürünler nasıl veya
2 adet VP nun torpido kalın fırçası
2 adet KW nın 500ml lik fıs fısı
1 adet 2lt lik basınçlı pompa (aracı benzinlikte yıkarken VP nin citrus pre washını koymak için)
1 adet AF nin dressle nin plastik parlatıcı ve bakımı ( araç içi ve dışı plastik parçaları ve tekerlekler için)
1 adet 1 lt lik VP nin citrus pre wash ( araç ön yıkama, koltuk ve paspaslar
1 tanede kova için dirt trap

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Arkadaşlar selam,

Aracıma Gtechniq Serum Ultra (9 yıl vaad eden) seramik kaplama yaptırdım.

Ön yıkama daha öncelerde en son yapılan Cewiz Prewash kullanıyordum fakat şimdi bunu kullanmaya devam edeyim mi? Yoksa önerileriniz var ise bekliyorum.
Hocam yanlış anlamayın ancak 9 yıl hiç bir koruma aracınızı korumayacaktır. Öncelikle lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Cevizi bizzat ben kullanıyorum sürekli. Hızlı cilalarda bile kayda değer bir zarar göremedim. Güvenle kullanabilirsiniz.

akko

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam yanlış anlamayın ancak 9 yıl hiç bir koruma aracınızı korumayacaktır. Öncelikle lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Cevizi bizzat ben kullanıyorum sürekli. Hızlı cilalarda bile kayda değer bir zarar göremedim. Güvenle kullanabilirsiniz.
yok tabii ki biliyorum sadece yapılan ürünü belirtmek için yazdım :) TR şartlarında özellikle imkansızdır.

peki teşekkür ederim

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Herkese hayırlı günler dilerim, bu aralar detaya giriş için birkaç ürün toparlamaya çalışıyorum. Sizce alacağım ürünler nasıl veya
1 adet 2lt lik basınçlı pompa (aracı benzinlikte yıkarken VP nin citrus pre washını koymak için)
1 adet AF nin dressle nin plastik parlatıcı ve bakımı ( araç içi ve dışı plastik parçaları ve tekerlekler için)
Listenizde şampuan, kurulama bezi ve wash ped göremedim. Bunlar olmadan güvenli yıkama yapamazsınız.

Sonrasında ise kil, wax, m700 tarzı temizleticiler, yıkamalar arası koruma destekleyici ürünler vs. liste uzar gider.

serkan06

Acemi Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Listenizde şampuan, kurulama bezi ve wash ped göremedim. Bunlar olmadan güvenli yıkama yapamazsınız.

Sonrasında ise kil, wax, m700 tarzı temizleticiler, yıkamalar arası koruma destekleyici ürünler vs. liste uzar gider.
Şampuan hızlı cila ve kurulama havlusu almıştım, ama formu takip ettikçe daha da alası geliyor insanın malum. Detay ürünleri malum biraz lüks sınıfına girdiği için yavaş yavaş alabiliyorum :))

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Şampuan hızlı cila ve kurulama havlusu almıştım, ama formu takip ettikçe daha da alası geliyor insanın malum. Detay ürünleri malum biraz lüks sınıfına girdiği için yavaş yavaş alabiliyorum :))
Doğru söylüyorsunuz. Detay sektörü gerçekten Türkiye'de lüks.

Demir tozu sökücü, zift sökücü ve kil almanız gerekiyor. Bunlar dekontaminasyon dediğimiz işlemdir. Bunlar olmaz ise koruma olmaz gibi kabaca tabir kullanabiliriz.

serkan06

Acemi Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Doğru söylüyorsunuz. Detay sektörü gerçekten Türkiye'de lüks.

Demir tozu sökücü, zift sökücü ve kil almanız gerekiyor. Bunlar dekontaminasyon dediğimiz işlemdir. Bunlar olmaz ise koruma olmaz gibi kabaca tabir kullanabiliriz.
Teşekkür ederim bu ürünleri alıp toparladıktan sonra sırada ki alacağım ürünler belli oldu o zaman demir tozu sökücü, kil belki birde wax :))

BERAT

Amatör Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Superclean'ın mavi wax bezleri cok güzel ama stok yok hala aceleniz yoksa bekleyin derim bu fiyata 3 tane alirsiniz 3'ü 80 tl idi en son
@SuperClean stok gelecek mi mavi vax bezlerinin acelem yok beklerim gelirse

spark mavi bezler var bende ondan var bayağı beğendim. purestar iyidir muhtemelen:) fiyat performans açısından superclean ve spark favorim.

Spark linki varmı aceba özelden yollasanız :) bu arada nozül de hala duruyor torpido da haberiniz olsun :)

Onur40

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Hayırlı günler abi. Bence fırça bir kalın bir ince al, dressle yerine dış mekan için pss lastikler için endurance daha güzel olur. Citrus kullanmadim bilmiyorum fakat ansf veya foamula daha çok tercih edilen ürünlerdir.