Hızlı Soru - Cevap

Mrt

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öne çıkan konu #12,121
Arkadaşlar megane 2 aracım için kauçuk paspas takimi araştırıyorum da şu an orijinal paspas var en büyük sıkıntım paspasların küçük kalması ve tozun toprağın taban halısına dökülmesi
Sahler için iyi diyolar tavsiye eder misiniz?
Veya başka öneriniz var mı?
Teşekkürler:)
Bir arkadaş cevap vermiş. Ben de ekleme yapmak istedim. 2020 model leon aracım içün bende Sahler marka 4.5d dedikleri ürünü aldım. Çok memnunum. Kokusu yok. Kalıbı tam oldu.

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Malesef ben deri temizleyici ürün almak için gitmiştim fakat ısrarla bana bu yanlış tavsiyede bulundular ve sonucu bu oldu. İstanbulda bu işi profesyonel yapan tanıdığınız, bildiğiniz birileri var mı abi.
Sülayman abi zaten gerekli açıklamayı yapmış. Bir deriklinikle görüşün arabaya özel rengi yaparlar size. Kendiniz de süngerle pansuman şeklinde uygulayabilirsiniz eğer çok küçük bir aşınmaysa. Büyükse zaten duruma göre tavsiye verirler.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
Selam herkese. AF spritz kullanıyorum ama sanki git gide ön göğsü beyazlatıyor gibi geliyor. Kullanırken önce bir kaç fıs mikrofiber pede sıkıp silip hemen pedin temiz kuru tarafı ile siliyorum. Daha önce yaşamadım ama megane aracımda yaşamaya başladım gibi sorun sizce ne olabilir? Alternatif olarak ne kullanabilirim ?

Görüntü şu şekilde

merhaba ;
megan 3 vb renault markasının bu bölümünde kullanılan materyal aslında beyaza çok yakın duran gri tona kaçan bir renk yelpazesinde ilginç soft ama gözenekli bir yapıda.
gözenekli bölümlerin rengi ile dışabükey bölümlerin rengi farklılık gösteriyor. bu tümsekler silme el teması vb sebeplerle parlama yapıyor ve alt gözenek haznesinde bu tam tersi bir kontrat oluşturuyor.

sizde de bu beyazlaşma gözlemi aslında burdan kaynaklı. kullandıgınız ürün bu araç için pek uygun degil. temizleme işlevinide yapmış ki renk farkı oluşmu
çözüm olarak daha parlak sonuç veren yada yarı mat bir koruma ürünü seçmeniz ve bunu bezle uygulamak yerine gözenekler girecek fırça yardımıyla uygulamanız görsel begeniyi yakalamanıza yardıncı olacaktır.

Forum ile tanışmadan önce yamaçlardetailingin mağazısında deri temizliği için Polytop genel temizleyici + sihirli sünger ısrarla önermesi üzere kullanmıştım. Malesef kullanım sonrası belli bir noktada bej koltuklarımda aşınma olmuştu 1.5-2 sene üzerine daha belirgin ve yayılmaya başladı. O gün bu gündür amacı dışında üretilen ürünler hariç ürün almıyorum. Gelelim soruma arkadaşlar deri koltuk boyatan var mı aramızda? Bölgesel boyatsak ton farkı olur mu merak ediyorum.
merhaba ;
yıllarca forumda defaatle apc denilen mucizevi ürün olarak görülen kimyasalların isimlerindeki çok yönlü temizleme kabileyeti için detayda en önemli olan güvenlik aşamasının gözardı edildiginin .bilinçsiz ve tecrübesiz ellerde çok üzücü geri dönülemeyecek sonuçlara yolaçacagını yazdık çizdik.

lakin bu sizi tenzih ederirek söylüyorum ki emin olun forumda dahi bunları okuyup iş olarak gördükleri temizliklerde kutsal su gibi kullandılar. neredeyse su gibi içtiler sürmedik yer kullanmadık zemin malzeme çeşitliligi bırakmadılar.

ne üzücüdür ki bu kullanımların sonuçları er yada geç hüsran eşliginde kendini gösterecek.
sizde bu er gerçekleşmiş ki elinizle süreci hızlandırıp iki yanlış bir dogruyu götürmüş. apc ve bir diger mucize görülen magic sponge kombası yapmışsınız.

çok geçmiş olsun. sözlerim sizi degil tabi ki . bu işin içinde olanların bunu önermesi beni çok üzüyor.

gelelim çözüme. deri olması aslında bir yönden telafisi oldugu hiç olmadı tedavi sürecinde makul geri dönüşleri saglayabilecek bir yapı oldugu anlama geliyor.

kendim yapabilirim dersenin derby firmasının amatör ürünlerini inceleyin yok ben beceremem derseniz adresiniz deriklink.

biraz araştırın fikir edinerek karar verin.

iyi detaylar.

tgykya

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Fakir buharlı makine güzel, malzeme kalitesi verdiği hissiyat fiyatına göre çok iyi ama damlatma olayı var malesef profesyonel olanlarda damlatma yok diye biliyorum bunu göze alarak satın almalısınız. elinizde bez ile akan yerleri silmeniz lazım yoksa iz yapıyor. 250 ml su ile çalışıyor 250 ml su ile yaklaşık 15 dakka çalışıyor yanlış ölçmedi isem 3 dakikada hazır hale geliyor cam aparatı,döşeme aparatı ve iki tane ucu var

smail14

Amatör Detaycı
Üye
merhaba ;
megan 3 vb renault markasının bu bölümünde kullanılan materyal aslında beyaza çok yakın duran gri tona kaçan bir renk yelpazesinde ilginç soft ama gözenekli bir yapıda.
gözenekli bölümlerin rengi ile dışabükey bölümlerin rengi farklılık gösteriyor. bu tümsekler silme el teması vb sebeplerle parlama yapıyor ve alt gözenek haznesinde bu tam tersi bir kontrat oluşturuyor.

sizde de bu beyazlaşma gözlemi aslında burdan kaynaklı. kullandıgınız ürün bu araç için pek uygun degil. temizleme işlevinide yapmış ki renk farkı oluşmu
çözüm olarak daha parlak sonuç veren yada yarı mat bir koruma ürünü seçmeniz ve bunu bezle uygulamak yerine gözenekler girecek fırça yardımıyla uygulamanız görsel begeniyi yakalamanıza yardıncı olacaktır.

merhaba ;
yıllarca forumda defaatle apc denilen mucizevi ürün olarak görülen kimyasalların isimlerindeki çok yönlü temizleme kabileyeti için detayda en önemli olan güvenlik aşamasının gözardı edildiginin .bilinçsiz ve tecrübesiz ellerde çok üzücü geri dönülemeyecek sonuçlara yolaçacagını yazdık çizdik.

lakin bu sizi tenzih ederirek söylüyorum ki emin olun forumda dahi bunları okuyup iş olarak gördükleri temizliklerde kutsal su gibi kullandılar. neredeyse su gibi içtiler sürmedik yer kullanmadık zemin malzeme çeşitliligi bırakmadılar.

ne üzücüdür ki bu kullanımların sonuçları er yada geç hüsran eşliginde kendini gösterecek.
sizde bu er gerçekleşmiş ki elinizle süreci hızlandırıp iki yanlış bir dogruyu götürmüş. apc ve bir diger mucize görülen magic sponge kombası yapmışsınız.

çok geçmiş olsun. sözlerim sizi degil tabi ki . bu işin içinde olanların bunu önermesi beni çok üzüyor.

gelelim çözüme. deri olması aslında bir yönden telafisi oldugu hiç olmadı tedavi sürecinde makul geri dönüşleri saglayabilecek bir yapı oldugu anlama geliyor.

kendim yapabilirim dersenin derby firmasının amatör ürünlerini inceleyin yok ben beceremem derseniz adresiniz deriklink.

iyi detaylar.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Benimde zoruma giden olay tamda dediğiniz gibi karşındaki bilgisiz kişiyi neden yanlış yönlendiriyorsun. Mala çok değer veren birisi değilim ama, Bir şeylere zor sahip olduğumuz için o küçücük kusurun bile içimdeki yarattığı ukteyi anlatmak çok zor. Sağlık olsun ilk başta deri klinik ile görüşücem. Fiyat çok yüksek değilse ilk tercihim orası olucak, sonraki tercihim ise bahsettiğiniz derby boyası.

iyiki varsınız arkadaşlar

cerrah

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
sivas
merhaba ;

merhaba ;

iyi detaylar.
af spritzin bukadar temizleme işlevi olduğunu bilmiyordum ve temizlemeden çok koruma amaçlı kullanıyordum kendimce :) hatta o bile parlak geldiği için clourlock deri kalkanı kullanmaya başlamıştım kendi kendime matlığını keşfedip. doğru ürünü ben de henüz bulamadım sanırım. aklımda gyeon preserve var ama bakalım

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
af spritzin bukadar temizleme işlevi olduğunu bilmiyordum ve temizlemeden çok koruma amaçlı kullanıyordum kendimce :) hatta o bile parlak geldiği için clourlock deri kalkanı kullanmaya başlamıştım kendi kendime matlığını keşfedip. doğru ürünü ben de henüz bulamadım sanırım. aklımda gyeon preserve var ama bakalım
deri kalkanını aracın iç plastiklerini korumak için mi kullanıyorsunuz?

DropX

Amatör Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
merhaba ;

merhaba ;

iyi detaylar.
Teşekkür ederim değerli katkılarınız için hocam şu an inceledim de çok mantıklı geldi :)

Tonyukuk07

Uzman Detaycı
Üye
Geçmiş olsun Çok yanlış ve kötü bir tavsiye olmuş akıllı sünger aşındırıcı bir ürün ki deri boyasını aşındırır. Deri yi lokal veya tamamını boyaya bilirsiniz. Sizin araçtan aynı renkte boya hazırlatmanız gerek.

DENİZLİ
Süleyman abi bu sihirli süngeri kapı içleri ve konsol gibi yerlerde de kullanıyorlar. Basıyorlar apc’yi vuruyorlar sihirli süngeri.
bu süngerler oralar için de zararlı gibi geliyor bana. Sence buralarda kullanılması da benzer zararı uzun vadede yaratmaz mı?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Süleyman abi bu sihirli süngeri kapı içleri ve konsol gibi yerlerde de kullanıyorlar. Basıyorlar apc’yi vuruyorlar sihirli süngeri.
bu süngerler oralar için de zararlı gibi geliyor bana. Sence buralarda kullanılması da benzer zararı uzun vadede yaratmaz mı?
Bence bu sadece dış plastikte oda boya kaydırmadan bunun dışında hiç bir iç plastikte kullanılmaz.

DENİZLİ

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
merhaba,
bu ve benzeri profsyonel olmayan amatör son kullanıcılara yönelik ürünler genelde iki şaşmalı 2 in 1 dedigimiz şekilde üretilir ki kullanıcı başka bir ürüne gerek duymadan ön hazırlılgı daha önce yapılmış ( yani temizlenmiş bunun için de bir ürün önerisi vardır her firmanın kendi ekosisteminde ) yada yapılmamış zemine ürünü uyguladıgında temizleleme yenilemelerinde korumanın başarısını artırması, olası kirleticileri temizlemesi, ve son olarak sonunsuz bir bitiş için temizleyici ajanlar barındırır.

bu ajanların her biri farklı işlevleri yerine getir ve genelde uçuşma şeklinde yadan sürtünmeyle yüzeyden ilk ayrılanlar olurlar.
her bir ürün için içerik yapısı firmalara göre deyişir ve kimi köpürür kimi sadece susuzlaşır. ihtiyaç dahilinde firma oranını kendi belirler.

daha butik çalışan firmalar yarı amatör ürünlerle direk saf korumada üretmektedir. bunlarda firmaların kimliklerine göre . kimyasal agırlıklı yarı kimyasal yarı dogal yada tam dogal içerilerle bunu üretirler.

örn: colourlock zymöl gibi .

şahsen bence bu bölüm için ürün önerisi tamamen araç bazlı olmalı. çok çeşitli farklı zeminler olabiliyor ki. bu bahsi geçen araçta tamda buna iyi bir örnek. tabi sizdeki sonuçlarla bu araçtaki souçlarda bir olmayacaktır bu ürün için.

iyi detaylar.

DropX

Amatör Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
merhaba,
bu ve benzeri profsyonel olmayan amatör son kullanıcılara yönelik ürünler genelde iki şaşmalı 2 in 1 dedigimiz şekilde üretilir ki kullanıcı başka bir ürüne gerek duymadan ön hazırlılgı daha önce yapılmış ( yani temizlenmiş bunun için de bir ürün önerisi vardır her firmanın kendi ekosisteminde ) yada yapılmamış zemine ürünü uyguladıgında temizleleme yenilemelerinde korumanın başarısını artırması, olası kirleticileri temizlemesi, ve son olarak sonunsuz bir bitiş için temizleyici ajanlar barındırır.

bu ajanların her biri farklı işlevleri yerine getir ve genelde uçuşma şeklinde yadan sürtünmeyle yüzeyden ilk ayrılanlar olurlar.
her bir ürün için içerik yapısı firmalara göre deyişir ve kimi köpürür kimi sadece susuzlaşır. ihtiyaç dahilinde firma oranını kendi belirler.

daha butik çalışan firmalar yarı amatör ürünlerle direk saf korumada üretmektedir. bunlarda firmaların kimliklerine göre . kimyasal agırlıklı yarı kimyasal yarı dogal yada tam dogal içerilerle bunu üretirler.

örn: colourlock zymöl gibi .

şahsen bence bu bölüm için ürün önerisi tamamen araç bazlı olmalı. çok çeşitli farklı zeminler olabiliyor ki. bu bahsi geçen araçta tamda buna iyi bir örnek. tabi sizdeki sonuçlarla bu araçtaki souçlarda bir olmayacaktır bu ürün için.

iyi detaylar.
Spritz i bende koruma amaçlı almıştım ama şu an mat finish veren koruyucuya ihtiyacım var ön konsol ve araç içi için. Sizce hangi ürünleri incelemeliyim?

cerrah

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
sivas
deri kalkanını aracın iç plastiklerini korumak için mi kullanıyorsunuz?
:aglax: linç yemeyeceksem öyle yapıyorum ama iç plastik değil ama suni deri kapı içleri, konsol vs için sert plastikleri kastetmiyorum:) biliyoruz sanıyoruz ama bilmediğimiz epey şey var (kendimi kastediyorum) örnekte olduğu gibi. ben af spritzi koruma amaçlı mat bir finish için kullanıyordum ama istediğim matlıkta değildi. deri kalkanını tesadüfen keşfettim ve bayağı sağlam bir matlık veriyor. tabi biraz fiyatlı oluyor ama napalım :)

cerrah

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
sivas
bildiğin zımpara hocam :)

SuperClean

Firma Yetkilisi
Üye
İl
Istanbul

KULLANAN VARSA BUFFLAMA İÇİN HANGİNİ ALAYIM

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Purestar alacaksaniz hepsiburada'dan alın.
Butun komisyonlari, hizmet bedellerini hesaplayip ürün fiyatimizdan düşmüşler.

Üstune %5 de kendileri havadan indirim yapmislar , Bizim Kendi sitemizden bile uyguna satiyorlar :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
:aglax: linç yemeyeceksem öyle yapıyorum ama iç plastik değil ama suni deri kapı içleri, konsol vs için sert plastikleri kastetmiyorum:) biliyoruz sanıyoruz ama bilmediğimiz epey şey var (kendimi kastediyorum) örnekte olduğu gibi. ben af spritzi koruma amaçlı mat bir finish için kullanıyordum ama istediğim matlıkta değildi. deri kalkanını tesadüfen keşfettim ve bayağı sağlam bir matlık veriyor. tabi biraz fiyatlı oluyor ama napalım :)
Ne linçi Estağfirullah.

Sadece memnunsanız deneme amaçlı ben de kullanayım diyecektim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
O kısımlarda colourlock vinil koruyucu kullanırsanız daha memnun kalırsınız bence :)