Hızlı Soru - Cevap

tgykya

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
3D Magic Dressing ürününü bölünmüş olarak alıyorum 40 TL 500 Ml olarak uzun süre gidiyor lastikler kullanıyorum sadece bu ürün solvent bazlı diyor doğrumu ilk defa okudum içinde solvent olduğunu. Bide ne hikmetse her stok güncellemesinde fiyat artıyor dolar düşüyor ama fiyat düşmüyor dolar yükseliyor fiyat yükseliyor.

informatiker

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
3D Magic Dressing ürününü bölünmüş olarak alıyorum 40 TL 500 Ml olarak uzun süre gidiyor lastikler kullanıyorum sadece bu ürün solvent bazlı diyor doğrumu ilk defa okudum içinde solvent olduğunu. Bide ne hikmetse her stok güncellemesinde fiyat artıyor dolar düşüyor ama fiyat düşmüyor dolar yükseliyor fiyat yükseliyor.
3d magic dressing lastik parlatıcısıydı değil mi? Kuru ve yağmurlu havada ne kadar dayanıyor?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ön Yıkama ve Çift Kova Şampuan Seçimi

Merhaba arkadaşlar, tac system moonligt sealant kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Hem uygulaması pratik, hem araç başı maliyeti düşük, parlak ve hidrofobi muazzam.

Yıkama makinam karcher k5 ve mmj foam lance kullanıyorum. Şuana kadar ön yıkama için Valet Pro Advanced Natural Snow Foam ve çift kova içinde Valet Pro Concentrated kullandım çok memnun kaldım. İki yıkama ürünümde bitmek üzere olduğu için yine pH dengeli ürünler bakıyorum. Sıralama ön görüm aşağıdaki gibidir. Fakat siz değerli bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızın engin tecrübelerinden yararlanıp aşağıda en iyi alacağım ürünü nokta atışı belirlemek istiyorum.

Ön Yıkama Şampuanı
1.
Valet Pro Advanced Natural Snow Foam
2. Flowey EV13

Çift Kova Şampuanı
1.
Zymöl Autowash (Bu ürünü almak istiyorum internete bulamadım. Forumda satan arkadaşımız kim?)
2. Valet Pro Concentrated
3. Adam's Polishes Car Shampoo
4. Nanolex Pure Shampoo
5. Auto Brite Direct Velvet
6. Flowey EV12

Trafik Film Sökümü Öncesi Şampuanı
1.
Valet Pro Snow Foam Combo 2
2. Flowey B33

Not: Forumda bu ürünleri uygun fiyata alabileceğim arkadaşlarımız var ise özel mesaj ile sakıncası yoksa bildirirseniz memnum olurum.
Merhaba. Uzun uzadıya sormuşsunuz. Kayıtsız kalamadım.
Hali hazırda kullandığınız ürünler güzel ürünler. Özellikle concentrated ile ben de çok iyi anlaşıyorum :).
Zymöl tabii ki tavsiye ederim. Çok güzel bir şampuandır. Gerek köpürmesi gerek kokusu efsane. Ancak bulmak sorun biraz. Fiyatları da kara borsa. Açıkçası eğer bulamazsanız concentrated ile devam edebilirsiniz.
Ön yıkama şampuanı olarak b33 ve ev13 ikilisini tavsiye ederim. Ben çok memnunum ikisinden de. Yazın ev13 kışın ya da araç çok kirli olduğunda b33 kullanıyorum.

tgykya

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
3d magic dressing lastik parlatıcısıydı değil mi? Kuru ve yağmurlu havada ne kadar dayanıyor?
Trim yerlerine kullanan da var galiba ama ben sadece lastik parlatıcı olarak kullanıyorum. Çok uzun süre gidiyor açıkcası ben çok marka kullandım pahalı markalar hariç onlardan da kullandım bir kaç tane gerçi en uzun dayanımı bunda gördüm.

akift

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
Herkese iyi akşamlar
Forumda ve detay konusunda yeniyim.
Wax glaze cila veya sealant ürünlerinin temel farklılığı nedir?
Hangi durum için hangisini tercih etmek gerekir?

tgykya

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yağmura suya da dayanıklı değil mi?
Denediğim kadarıyla dayanıklı 2 haftadır yıkamıyorum aracımı biliyorsunuzdur 1 haftadır yoğun yağmur yağışı var istanbulda ve fazlası ile su gördü ona rağmen bu halde şuan lastikler.

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Arkadaşlar elimde 3d carnauba paste wax, meguiars 66, koch chemie so.02, koch chemie pw var. Kışın en etkili ve kalıcı koruma hangi ürün ile yapılabilir? Teşekkürler
Meguiars 66 yi polisaj yapmadan kullanmaniz halinde pek bir etkisi olmaz sadece parlaklik verir.

Koch Chemie PW Uygulamasi Hizli Pratiktir ve guzeldir.

3D Carnabua Paste Wax Kisin Sogukta Zamaniniz varsa uygulanabilir Parlaklik makuldur.
Urunlerin yaz ve kis mevsimine dayanimini farklidir hani su urun su kadar dayaniyor diyemem sonuclar bazen sasirtici oluyor.
Koch CH S2 yi hic kullanmadim onun icin yorum yapamiyorum.

Ben kis mevsiminde cok soguk havalarda sansimi genelde sprey wax lardan yana kullaniyorum Kati veya sivi krem wax larin belli bir muddet kurlesip silme durumu oldugu icin bekleme durumu oluyor.

İyi Detaylar :)

bahtitopal

Usta Detaycı
Üye
Arkadaşlar elimde 3d carnauba paste wax, meguiars 66, koch chemie so.02, koch chemie pw var. Kışın en etkili ve kalıcı koruma hangi ürün ile yapılabilir? Teşekkürler
ben de bu sebepten dolayı,dayanımı yüksek olan turtlewax sealent hydrophobic wax aldım dün.yarın gelir artık.elimde pw de var ama dayanımı yüksek değil haftada bir yıkarım dersen aracı kullanabilirsin .meguiars 66 da var ama onu parlatma amaçlı kullanıyorum koruma değil.wax kışa girerken uygulamak daha mantıklı havalar tam soğumadan, şimdi soğuk havada uygulamak biraz işkence olabilir.diğerlerini kullanmadım bilmiyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cerrah

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
sivas
Merhaba bizim yaris in tesadüfen 2023 yılına kadar uzatılmış garantisi olduğunu ogrendim bugün :) tam da servis zamanı gelmişti Toyota da yaptırmam gerek degil mi ? Dışarıda yaptırmak garantisini bozar mi acaba

campingspo

Tecrübeli Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Merhaba bizim yaris in tesadüfen 2023 yılına kadar uzatılmış garantisi olduğunu ogrendim bugün :) tam da servis zamanı gelmişti Toyota da yaptırmam gerek degil mi ? Dışarıda yaptırmak garantisini bozar mi acaba
Hocam Corollayı uzata uzata 11 yaşına kadar garanti ile kullandım. Serviste belirlenen süre/km'lerde bakım olmazsa garanti bozuluyor

İl
Giresun
Yetkili serviste yaptırmanız lazım. Sene veya km. (Markadan markaya değişiyor) önce hangisi gelirse.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator

Hayırlı geceler orjinal jant alacağım satıcı jantlara sıfır diyor sıfır jantta balans taşı olur mu ürünün fotoğrafları bunlar bilen cevaplayabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Fotoğraftaki kurşunlar fabrikasyon kurşuna benziyor(sıfır araçtan çıkma),fakat bazı jantçılar bir kere aynı fotoğrafı çekip daha sonra aynı model için o fotoğrafı kullanmaya devam edebiliyor,teyit etmekte fayda var.

müsaitbiyerde

Çaylak Detaycı
Üye

Hayırlı geceler orjinal jant alacağım satıcı jantlara sıfır diyor sıfır jantta balans taşı olur mu ürünün fotoğrafları bunlar bilen cevaplayabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Jantlar orijinal gibi görünüyor. Sıfır jantta da balans kurşunu olur. Fiyat ne kadar? Ben de almayı düşünüyorum.