Hızlı Soru - Cevap

Berkay

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
İstanbul
Öne çıkan konu #13,061
merhaba iyi günler . bulunduğum yerde hava özellikle akşamları çoğunlukla sıfırın altında . BU yüzde aracın iç aksamlarını ( direksiyon,konsol, kapı kolları fitil i sanfur kenarları kısacası tüm plastik aksam ..vb.) ve dışarıdaki plastik aksamları soğuktan korumak için herhangi bi ürün kullanmalımıyım, eger gerekirse hangi ürünü hangi aksamlarda kullanabilirim . koltuklar deri bej renk onlara koruma amaçlı kulllanabileceğim ürün tavsiyesi ne ler olur.
Arabanın içerisindeki sert plastikleri soğuktan koruyamazsınız, korumanıza da ihtiyaç yok. Temiz bir şekilde bırakın.

Fitiller için aradığınız ürün sonax gummipfleger olabilir.

Deri için deri tipi ve yaşı önemli. Besleyici ürün kullanacaksınız ama suni deride başarılı ürünler var, hakiki deride başarılı ürünler var. Yaşlı bir deriyse daha farklı bir ürün var isterseniz özelden yazın yardımcı olayım.

ihsanayna

Çaylak Detaycı
Üye
İl
kastamonu
Yakın zamanda mothers davlumbaz fırçası alan oldu mu. Nereden temin edebilirim.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kartal45

Acemi Detaycı
Üye
İl
van
Arabanın içerisindeki sert plastikleri soğuktan koruyamazsınız, korumanıza da ihtiyaç yok. Temiz bir şekilde bırakın.

Fitiller için aradığınız ürün sonax gummipfleger olabilir.

Deri için deri tipi ve yaşı önemli. Besleyici ürün kullanacaksınız ama suni deride başarılı ürünler var, hakiki deride başarılı ürünler var. Yaşlı bir deriyse daha farklı bir ürün var isterseniz özelden yazın yardımcı olayım.
teşekkür ederim özele yazıyorum hocam

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş

Bu ürünler buz tutmuş oda sıcaklığında tekrar çözüldü kullanılabilir mi kullanılırsa araca herhangi bir zararı olur mu. Cilalıl şampuanı zaten kullanmayacağım böcek temizleyici ve cam sil icin yorumlarsanız sevinirim
Hocam hicbirinde kullanmayin bence 3 Yildir Ankaradayim gecen sene kar kis olayi don ve buzlanma cok oldu ancak hicbir Meguiars ve sonax urunlerim de donma olmadi sadece Su Deposu donuyordu ilginc.

Kia Sportage 2019

Acemi Detaycı
Üye
İl
Giresun
Arkadaşlar biliyorum biraz ilkel bir soru olacak ama katı wax için makyaj temizleme pedi olur mu? Malum cila pedini yıka yere düşerse ayrı sıkıntı. Pedlerde malum fiyat

kartal45

Acemi Detaycı
Üye
İl
van
Hocam hicbirinde kullanmayin bence 3 Yildir Ankaradayim gecen sene kar kis olayi don ve buzlanma cok oldu ancak hicbir Meguiars ve sonax urunlerim de donma olmadi sadece Su Deposu donuyordu ilginc.
Anladım teşekkür edrim hocam . newmik sayfasın da paylaşım yapmak istedim gönderim onaylanmadı ama bi yetkili sanırım oranın kimyageri oda sıcaklığında bulundurun çözülünce kullanın dedi bende araca zararı olmaz mı dedim önce niye olsun ki dedi sonra küçük bir alanda deneyip öyle kullanabilirsiniz dedi. acıkcası bana çok güven vermedi o yüzden gruba sormak istedim.

Kia Sportage 2019

Acemi Detaycı
Üye
İl
Giresun
Anladım teşekkür edrim hocam . newmik sayfasın da paylaşım yapmak istedim gönderim onaylanmadı ama bi yetkili sanırım oranın kimyageri oda sıcaklığında bulundurun çözülünce kullanın dedi bende araca zararı olmaz mı dedim önce niye olsun ki dedi sonra küçük bir alanda deneyip öyle kullanabilirsiniz dedi. acıkcası bana çok güven vermedi o yüzden gruba sormak istedim.
Ay*** Du*** Bey dediyse o e ticaret ile uğraşıyor. Kimya mühendisi değil...

Mertcankbr

Amatör Detaycı
Üye
İl
Manisa
Arkadaşlar biliyorum biraz ilkel bir soru olacak ama katı wax için makyaj temizleme pedi olur mu? Malum cila pedini yıka yere düşerse ayrı sıkıntı. Pedlerde malum fiyat
Makyaj pedi ile ufak alanlarda uygulama yapiyorum ama waxta pamukcuk bırakıcağını düsünüyorum ve makyaj pediyle wax atmak iğne ile kuyu kazmaktan farksız
Spta nın wax süngerleri var 2 tanesi 25 tl gibi bir fiyata onları kullanabilirsiniz[/QUOTE]

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Makyaj temizleme pedi dış trimlere ürün sürerken çok etkili oluyor ancak wax sürerken resmen işkence olur, hemde çok çabuk yırtılıp deforme olurlar. Ben Fiorino'nun plastiklerine koruma sürerken bile en az 2-3 tane harcıyorum.

toprakyalin

Acemi Detaycı
Üye
Ön Yıkama ve Çift Kova Şampuan Seçimi

Merhaba arkadaşlar, tac system moonligt sealant kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Hem uygulaması pratik, hem araç başı maliyeti düşük, parlak ve hidrofobi muazzam.

Yıkama makinam karcher k5 ve mmj foam lance kullanıyorum. Şuana kadar ön yıkama için Valet Pro Advanced Natural Snow Foam ve çift kova içinde Valet Pro Concentrated kullandım çok memnun kaldım. İki yıkama ürünümde bitmek üzere olduğu için yine pH dengeli ürünler bakıyorum. Sıralama ön görüm aşağıdaki gibidir. Fakat siz değerli bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızın engin tecrübelerinden yararlanıp aşağıda en iyi alacağım ürünü nokta atışı belirlemek istiyorum.

Ön Yıkama Şampuanı
1.
Valet Pro Advanced Natural Snow Foam
2. Flowey EV13

Çift Kova Şampuanı
1.
Zymöl Autowash (Bu ürünü almak istiyorum internete bulamadım. Forumda satan arkadaşımız kim?)
2. Valet Pro Concentrated
3. Adam's Polishes Car Shampoo
4. Nanolex Pure Shampoo
5. Auto Brite Direct Velvet
6. Flowey EV12

Trafik Film Sökümü Öncesi Şampuanı
1.
Valet Pro Snow Foam Combo 2
2. Flowey B33

Not: Forumda bu ürünleri uygun fiyata alabileceğim arkadaşlarımız var ise özel mesaj ile sakıncası yoksa bildirirseniz memnum olurum.

umut111

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Antalya
Ben de sprey şeklinde acaba nası yapıştırıcıymış ucu donmuyor mu diyordum :D:D:D dediğiniz paylaşımı görmüştüm. bendeki boncuklar veya su itişi de öyle oluyordu :D bu kadar övülen boncuk canavarı denen pw nası oluyor bende iş yapmıyor, bendeki ürün mü bozuk acaba falan diyordum. sevdiğim bi abim ısrarla sulandırılmış şekilde bekletme, kullanacağın an sulandır bi kez dene bana söyle dedi ve ondan sonra işler düzeldi :D forumda paylaşılan fotolardan bırakıyorum aşağıya bikaç tane. bulabilirsem kendi çektiğimi de ekleyeyim. önceden sulandırılan ürün su itiyor biraz biraz evet ama boncuk yapamıyor

@bahtitopal ve @AithX hocalarım izninizle pw'nin güzel boncuk karelerinizi buraya ekliyorum :)

Kendi çektiğim fotolardan da şöyle bırakayım. Bu araca her yıkamada düzenli olarak pw uyguluyorum. O an sulandırıp sıktığımda aldığım sonuç sonrası pw ye hayran kalmıştım :)
elinize sağlık, güzel derlemişsiniz, ben de bir deneyeyim öyleyse. gerçi elimde 2-3 şişe tw'nin ıslak kullanılan mavi ürününden var, üşenip ona başlarım herhalde pw mw derken :D

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
elinize sağlık, güzel derlemişsiniz, ben de bir deneyeyim öyleyse. gerçi elimde 2-3 şişe tw'nin ıslak kullanılan mavi ürününden var, üşenip ona başlarım herhalde pw mw derken :D
Rica ederim :) bunları ben de yeni yaşayıp tecrübe ettiğimde bu kadar farka şaşırmıştım :D aynı üründen bende de var. Baya memnun kaldım açıkçası. Pw ye göre daha iri boncuk yapıyor gibi geldi ve sarfiyat baya baya az pw ye göre kıyas edilemeyecek kadar

umut111

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Antalya
Rica ederim :) bunları ben de yeni yaşayıp tecrübe ettiğimde bu kadar farka şaşırmıştım :D aynı üründen bende de var. Baya memnun kaldım açıkçası. Pw ye göre daha iri boncuk yapıyor gibi geldi ve sarfiyat baya baya az pw ye göre kıyas edilemeyecek kadar
tw'yi sadece camlara sıkmıştım bir ara aceleyle, tesadüf bugün de bir dostumun camlarına, farlara vs kullandım uzun süre sonra ayaküstü. ben genelde yaradana sığınıp allah ne verdiyse sıvıyorum sprey cila ürünlerini kullanırken :gulumsemex: bugün son kasa c3'ün sadece ön camına 10 fıs sıkmışımdır tw'yi. hep aceleyle yıkama yapmaktan alışkanlık oldu valla artık. dikkat de ederim aslında ama cila olunca elim ayağım titriyor :D

tw tw diyoruz, okuyup da bu ne diyen varsa:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
tw'yi sadece camlara sıkmıştım bir ara aceleyle, tesadüf bugün de bir dostumun camlarına, farlara vs kullandım uzun süre sonra ayaküstü. ben genelde yaradana sığınıp allah ne verdiyse sıvıyorum sprey cila ürünlerini kullanırken :gulumsemex: bugün son kasa c3'ün sadece ön camına 10 fıs sıkmışımdır tw'yi. hep aceleyle yıkama yapmaktan alışkanlık oldu valla artık. dikkat de ederim aslında ama cila olunca elim ayağım titriyor :D

tw tw diyoruz, okuyup da bu ne diyen varsa:
Aynen tam da bu ürün. @Berkay tavsiyesi ile tanıştım ben de. Sık durula anlamında baya pratik geldi uygulaması. Ama ön cama 10 fıs çok gibi. Durulaması güçleşebilir. Yan camlara 2 fıs sıkmıştım mesela sadece. Ön cama mümkün olduğunca bişiler uygulamamaya çalışıyorum silecek yüzünden :)