Hızlı Soru - Cevap

ciTRoen

Çaylak Detaycı
Üye
İl
türkiye
Öne çıkan konu #15,421
Ben uzun zamandır kullanıyorum hiç bir kötü yanınıda görmedim..lt olarak ta yeterli 1.5 lt ye 30 ile 40 ml arası magifoam ile tiguanı rahat rahat köpüklüyorum artıyor hatta ..lt olayı dezavantaj yaratmaz ön yıkamada..
Hocam yanlış hatırlamıyorsam siz kompresör ile kullanıyorsunuz değil mi ?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Merhabalar . Marolex axel 3000 kullanmaktayım . Bende mi oldu bilemedim alt kavanoz değişti hava kaçırdığı için . Alta Foam ‘ ı yeni gördüm ve etkiledi beni . Sizlerden ricam marolex kaçağından sonra korkuyorum açıkçası . Bana yardımcı olurmusunuz ? Arasında lt harici fark var mı ? Tavsiye eder misiniz? .Artı ve eksileri nelerdir şimdiden teşekkürler.
Alta bence bu işin zirvesi, Herşey garajda satıcısı dürüst esnaflar markanın arkasında duracaklarından eminim

ciTRoen

Çaylak Detaycı
Üye
İl
türkiye
Alta bence bu işin zirvesi, Herşey garajda satıcısı dürüst esnaflar markanın arkasında duracaklarından eminim
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizi YouTube ‘de takip ediyorum Alta Foam ile ilgili ülkemizde detaylı şekilde içerik içeren bir video yok sayılır orjinal hali ile siz inceleme içeriği yaparmısınız kanalınızda acaba ?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizi YouTube ‘de takip ediyorum Alta Foam ile ilgili ülkemizde detaylı şekilde içerik içeren bir video yok sayılır orjinal hali ile siz inceleme içeriği yaparmısınız kanalınızda acaba ?
En kısa zamanda yapacağım hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

afkazankayaa

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kırşehir

merhaba kapı iç trimlerini istanbul avrupa yakasında boyatacağım bi yer varmı
Hocam kendiniz çok cüzzi bir maliyetle boyayabilirsiniz, işlem çok kolay. ihtiyacınız olan malzemeler, sprey astar, boya ve vernik. 2000 zımpara yüzeyde çok derin deformeleler yoksa işinizi görecektir. YouTube’da bir çok video mevcuttur. Dilerseniz özel mesajdan da yapmanız gerekenleri anlatabilirim.

Erayatalayy

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam kendiniz çok cüzzi bir maliyetle boyayabilirsiniz, işlem çok kolay. ihtiyacınız olan malzemeler, sprey astar, boya ve vernik. 2000 zımpara yüzeyde çok derin deformeleler yoksa işinizi görecektir. YouTube’da bir çok video mevcuttur. Dilerseniz özel mesajdan da yapmanız gerekenleri anlatabilirim.

Hocam kendi boyamış halim bu zımpara yapıp vernik atıp üzerine boya attım ancak kustu boya ve takarken boya boz

afkazankayaa

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Hocam kendi boyamış halim bu zımpara yapıp vernik atıp üzerine boya attım ancak kustu boya ve takarken boya boz
Hocam vernik üzerine boya atarsanız zaten boyanın tutunacağı bir yüzey bırakmamış oluyorsunuz. Kusması çok normal. İlk zımpara, üzerine astar atılmayı. Burda yüzeyde pürüzün olmaması önemli yoksa boya pürüzlü olur. Astar kuruduktan sonra boya atılmalı. Boya kuruduktan sonra da vernik. Burda astar ve boyayı doldurarak atmamak önemli. Yani uzaktan bas Çek bas Çek yapılmalı. Verniği doldurarak yani bas Çek yapmadan basarak yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Erayatalayy

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam vernik üzerine boya atarsanız zaten boyanın tutunacağı bir yüzey bırakmıyorsunuz. Kusması çok normal. İlk zımpara, üzerine astar atılmayı. Burda yüzeyde pürüzün olmaması önemli yoksa boya pürüzlü olur. Astar kuruduktan sonra boya atılmalı. Boya kuruduktan sonra da vernik. Burda astar ve boyayı doldurarak atmamak önemli. Yani uzaktan bas Çek bas Çek yapılmalı. Verniği doldurarak yani bas Çek yapmadan basarak yapabilirsiniz.
Ben tekrar uğraşmak yerine boyatmayı düşünüyorum teşekkür ederim ağzına sağlık kral✋

Emre Mert

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Araç 2020 model 9 bin kilometrede 1.6 CVT Corolla. 4 bin kilometre civarında uçak motorunu andıran bir ses gelmeye başladı. Önceden çok rahatsız etmiyordu fakat bu aralar ses arttı gibi. Özellikle ara sokaklarda veya otoparkta net duyuluyor. 20 km hızda başlayıp 50 km hıza kadar artarak devam ediyor. Şanzımandan gelebileceğini düşündüm. Boş viteste yokuş aşağı deneme yaptım ve ses aynen geldi. Bu sebeple şanzımanı eledim. Boş viteste motor devri artmadığı için motoru da eledim. Frenlerden gelebileceğini düşündüm fakat frene basmadığımda da ses geliyor. Bastığımda ise seste bir değişim olmuyor. Hızlandıkça arttığı için teker bilyalarından olabileceğini düşündüm ama 50 km hızı geçtikten sonra ses kesiliyor. Teker bilyaları bozuk olsa yüksek hızlarda uğultudan durulmazdı. 10 bin bakımda serviste şikayetimi dile getireceğim fakat büyük ihtimalle normal diyecekler.

Bu arada kaldırımda yürürken yoldan geçen arabaların seslerini dinlemek gibi bir huyum var. Bazı Corolla'larda birebir aynı sesi duydum. Belli ki kronik bir problem bu. Sizlerin de fikrini almak istedim. Sesi videoya pek yansıtamadım fakat dikkatli dinlendiğinde sesin artarak geldiği belli oluyor. Çok ciddi bir problem olduğunu sanmıyorum ama beni rahatsız ediyor.

buraldinyo

Acemi Detaycı
Üye
arkadaşlar @FloweyTurkiye kendi sitesinden son zamanlarda ürün alan oldumu ? Ben bi sipariş verdim 3 gün oldu hala beklemede Whatsap dan yazıyorum cvp veren yok .. bunlarin böyle eli agirmi yoksa bizemi denk geldi
Sıkıntı yok hocam, normal bir durum. Estiği zaman gönderim yapıyorlar:utandımx: