Hızlı Soru - Cevap

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öne çıkan konu #17,061
Arkadaşlar benim aracın ön camları açılırken çıtır çıtır bir ses geliyor, bu ses aracı yıkayınca bir süre geçiyor sonra tekrar başlıyor. Aracı yıkamadan camları silince ses gitmiyor. Sanki cam ile yuva arasında toz, kireç vs gibi bişiler var onlar çıtırtı yapıyor. Benzinlik suyu kuyu suyuymus acaba bunlar kisa surede fitil arasinda tortu filan olusturmus olablr mi? Fitilleri de siliyorm ama yinede ses var. rahatsiz ediyor

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Arkadaşlar benim aracın ön camları açılırken çıtır çıtır bir ses geliyor, bu ses aracı yıkayınca bir süre geçiyor sonra tekrar başlıyor. Aracı yıkamadan camları silince ses gitmiyor. Sanki cam ile yuva arasında toz, kireç vs gibi bişiler var onlar çıtırtı yapıyor. Benzinlik suyu kuyu suyuymus acaba bunlar kisa surede fitil arasinda tortu filan olusturmus olablr mi? Fitilleri de siliyorm ama yinede ses var. rahatsiz ediyor
Cam pastası ile camı silmenizi tavsiye ederim. Camı en dibe indirip çerçevedeki tüm fitilleri temizlemeniz gerekiyor. Fitiller içinde sprey sıkmanız gerekiyor. (fitil bakım ürünü) Bu şekilde sesten kurtulabilirsiniz. Ben aynı şekilde uygulama yaptım, cam daha rahat ilerliyor ve ses de yok :)

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
@SubaruOutback dediklerine ek olarak cama kil temizliği yapabilirsiniz. fitillere daha düzgün temas eder

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Arkadaşlar elinde tek uygulamalık iyi bir demir tozu temizleyici olan var mı ücretli

34istanbul34

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Şanlıurfa
Merhabalar arkadaşlar. 2017 beyaz Symbol aracım var. Newmix fırçasız cilalı şampuan kullanıyordum daha önceden. Bazen akşamları petrole gidip kendi kendime uğraşıyorum. Fırça ile yıkamıyorum kesinlikle. Mikrofiber yıkama eldiveni ile yıkıyorum. Tek kova ile yıkama yapıyordum. Bu forumu keşfettim, çok yazı okudum ancak kafam karıştı. Aracımda pasta cila işlemi yok. cilalı mı cilasız şampuan mı kullanmalıyım? PH nötr mü olmalı? kesinlikle kostiksiz olmalı bunu anladım. Bana ne tavsiye edersiniz. Çok pahalı ürünlere gücüm yetmez malesef. Teşekkür ederim şimdiden.

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhabalar arkadaşlar. 2017 beyaz Symbol aracım var. Newmix fırçasız cilalı şampuan kullanıyordum daha önceden. Bazen akşamları petrole gidip kendi kendime uğraşıyorum. Fırça ile yıkamıyorum kesinlikle. Mikrofiber yıkama eldiveni ile yıkıyorum. Tek kova ile yıkama yapıyordum. Bu forumu keşfettim, çok yazı okudum ancak kafam karıştı. Aracımda pasta cila işlemi yok. cilalı mı cilasız şampuan mı kullanmalıyım? PH nötr mü olmalı? kesinlikle kostiksiz olmalı bunu anladım. Bana ne tavsiye edersiniz. Çok pahalı ürünlere gücüm yetmez malesef. Teşekkür ederim şimdiden.
Hocam forumda şampuanlar ile ilgili sonsuz bilgi var ama f/p açısından ben size autobrite purple velvet öneririm. Fiyatı yüksek gibi görünse de sarfiyatı çok düşük olduğu için çok uyguna gelmektedir.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba aracınızda herhangi bir wax seramik yoksa cilalı ya da cilasız şampuan kullanmanızda bir sakınca yok. Genelde aracında koruma olanlar ben de dahil, cilalı şampuan tercih etmiyoruz.

Uygun fiyatlı şampuan yazmaya çalışayım:

https://www.hepsiburada.com/3d-pink...ikama-sampuani-3-79-lt-202g01-pm-HB00000BHXMO

Forumda ortak alım konusu açabilirsiniz.

Flowey 2.5 Nötr Yıkama Şampuanı - (Seramik Uygun) Car Shampoo 1L

Direk 1 litre olarak alabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/valet-p...e-ph-notr-yikama-sampuani-5lt-pm-HB00000AHQHG

Yine forumda ortak alım için konu açabilirsiniz.

Uygun fiyatlı aklıma gelen şampuanlar bunlar. 3d pink in litresi 76 liraya denk geliyor. 1 litre şampuanı bu fiyatın altına bulmak biraz zorlama olabilir günümüzde.

Aslında aracınız için cilalı bir şampuan da uygun olabilir belki, ama hiç kullanmadığım için çok bir bilgim yok bu ürünler hakkında.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Duster'ın boğaz kelebeği arıza veriyor. Ama aracın rölantisinde, gidişinde bir problem yok. Daha öncede problem çıkarmıştı ve temizlenince de bugüne kadar da arıza lambasını yakmamıştı.

Her neyse, şehir içi kullanımı yüzünden de maalesef kurum birikmiş. Usta, Würth enjektör temizleyicisi al dedi. Aklıma liqui moly geldi. Hangisini alsam karar veremedim. (Belki de içeriğine kadar aynıdır. )

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye
Duster'ın boğaz kelebeği arıza veriyor. Ama aracın rölantisinde, gidişinde bir problem yok. Daha öncede problem çıkarmıştı ve temizlenince de bugüne kadar da arıza lambasını yakmamıştı.

Her neyse, şehir içi kullanımı yüzünden de maalesef kurum birikmiş. Usta, Würth enjektör temizleyicisi al dedi. Aklıma liqui moly geldi. Hangisini alsam karar veremedim. (Belki de içeriğine kadar aynıdır. )
Bir ara 4-5 tane Würth kullanmıştım, faydasını mı gördük psikolojik miydi bilmiyorum ama memnundum yani.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bir ara 4-5 tane Würth kullanmıştım, faydasını mı gördük psikolojik miydi bilmiyorum ama memnundum yani.
İmes Sanayide dükkanları varmış, gideyim oradan alayım deneyeyim. Netteki yorumlara baktım, en çok kafama takılan kısım kutunun ezilme riski oldu.
Dükkanda birde pazarlık yaparım :D :D

34istanbul34

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Şanlıurfa
Hocam forumda şampuanlar ile ilgili sonsuz bilgi var ama f/p açısından ben size autobrite purple velvet öneririm. Fiyatı yüksek gibi görünse de sarfiyatı çok düşük olduğu için çok uyguna gelmektedir.
Bu ürün ph nötr mü acaba? İçerisinde hiç kostik yok mu? Su kaydırıcılığı nasıl acaba hocam?

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bu ürün ph nötr mü acaba? İçerisinde hiç kostik yok mu? Su kaydırıcılığı nasıl acaba hocam?
Yamaclar detailing referansıyla ;

Yoğun Köpüklü ve lüks şampuan
Çok parlak bir yüzey bırakır
1500 - 1 yüksek konsantrasyonlu seyreltme oranı
Hoş, kaygan bir son bırakır
Muhteşem Meyve kokusu
PH Nötr formül - tüm Cila ve Boya Korumalı yüzeylerinde güvenlidir.

34istanbul34

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Şanlıurfa
Yamaclar detailing referansıyla ;

Yoğun Köpüklü ve lüks şampuan
Çok parlak bir yüzey bırakır
1500 - 1 yüksek konsantrasyonlu seyreltme oranı
Hoş, kaygan bir son bırakır
Muhteşem Meyve kokusu
PH Nötr formül - tüm Cila ve Boya Korumalı yüzeylerinde güvenlidir.
Teşekkür ederim hocam. Yamaclar detailing sitesinde 120₺. Trendyolda 150₺. Nerden almamı tavsiye edersiniz?

Baris4444

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Zurih
Araca totary yun kece ile cizik alma ve diger islemlerde boyayi en fazla kac dereceye kadar isistmaliyiz kac dercenin uzeri sikintili olur. Herkese tesekkurler

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Arkadaşlar benim corollanın farları çizik çizik ve pusulu, nerdeyse far görünmüyor. Ankarada far temizliği yaptırabileceğim iyi bir yer tavsiye edebilit misiniz?

vagnmilten

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Arkadaşlar benim corollanın farları çizik çizik ve pusulu, nerdeyse far görünmüyor. Ankarada far temizliği yaptırabileceğim iyi bir yer tavsiye edebilit misiniz?
infinity detailing
dby detailing
sonax çankaya garage

birkaç kez görüşmüşlüğüm var. ben olası durumda bu firmaları değerlendiririm.

Cilacı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Arkadaşımın aracındada aynı problem olmuştu,liqui moly kullandılar hatta bir şişesini depoya bir şişesinide kaba döküp boğaz kelebeğini bu ürünle temizleyip bir gün boyunca kabın içerisinde bekletip çözmüştü sorununu