Hızlı Soru - Cevap

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bilbery ve b33 yine denerim tabi zararı varmıdır bilberynin boyalı alana.
Bilberry 1:3 fısfıs şişeye koyun yüzeye püskürtün eldivenle yayın durulayın işe yaradığını görürsünüz. Boyalı alana zararı olmaz zaten jantta kullanıyorsunuz elinizde olduğuna göre. Jant da boyalı alandır. B33 de düzenli kullanım değil wax sökmek derin temizlik için kullanın derim. Rutin temizlik için ağırdır vp combo2 gibi

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Bilberry 1:3 fısfıs şişeye koyun yüzeye püskürtün eldivenle yayın durulayın işe yaradığını görürsünüz. Boyalı alana zararı olmaz zaten jantta kullanıyorsunuz elinizde olduğuna göre. Jant da boyalı alandır. B33 de düzenli kullanım değil wax sökmek derin temizlik için kullanın derim. Rutin temizlik için ağırdır vp combo2 gibi
Tamamdır hocam. B33 durumunu biliyorum nötr bi ürün değil zaten ağır kirler için birde wax sökmek için aldım ama B33 baskın olarak ön yıkamada kullanmıyorum zaten, ceviz baskın çok azda b33 olarak ön yıkama yapıyorum 20ml felanb33 200ml ceviz geri kalan su 2l secho ile uyguluyorum çok ağresif olmuyor zaten yeterli geliyor.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Kostik zarar verir diye yapmadım oda aklıma gelmedi değil:)

Vallamı bol miktarda bilbey var elimde zararı dokunmaz galiba boyalı alana dalayım bilberyle yarın.:)
Bir iki seferde zarar verecek birşey değil kostikli şampuanlar ama elinizde madem bol bilbery var saplayın gitsin, bol tavsiye gelmiş zaten @nuriksari ve @TheVauxhall dan ;)

İpamı m600 mü tabiki m600. Sanayilerde ucuza denk gelebiliyor. Burada en son 30₺ idi litresi m600ün
Son baharda aynı yerden 20₺ ye almıştım
Yine aynı dönemde 5 litresi 120₺ idi sanırım m700ün şimdi 200₺ olmuş

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Bir iki seferde zarar verecek birşey değil kostikli şampuanlar ama elinizde madem bol bilbery var saplayın gitsin, bol tavsiye gelmiş zaten @nuriksari ve @TheVauxhall dan ;)

İpamı m600 mü tabiki m600. Sanayilerde ucuza denk gelebiliyor. Burada en son 30₺ idi litresi m600ün
Son baharda aynı yerden 20₺ ye almıştım
Yine aynı dönemde 5 litresi 120₺ idi sanırım m700ün şimdi 200₺ olmuş
Bi neticeye vardık bakalım bilbery çalışması yapacağım gibi görünüyor ama m600 yada m700de tedarik edeceğim tabi. Bir kere sanayide gaz yağı ararken temizlik tineri var abi bundan verelim dedi adam üzerindede temizlik tineri yazıyordu almadım tabi ne olur ne olmaz diye. Bize sanayi yolu göründü yine, marka olarak sikkens var galiba başka bildiğiniz marka var mı m600 m700. Yoksa bu markayamı has. İnternette baktım biraz ama sikkensten başka marka bulamadım.

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Ürün normal görünmüyor. Ya çok eski tarihli ya da açılmış ve sonrasında tam kapatılmamış gibi. Ayrıca kapağın kargoda çıkması için ürün kutusunun gözle görülür şekilde hasar alması gerekiyor. Kolay açılan bir kapak değil çünkü.

Abi renginin farklı olması, ürünün koyu renkli araçlar ve açık renkli araçlar olarak ikiye ayrılmasından kaynaklı. Koyu renkli olan araçlarda kullanılacak modeli yeşil, açık renkli araçlarda kullanılacak olan modeli beyaz oluyor.
20190412_235123.jpg
2018 yazıyor di mi pek okuyamadım da

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Dün b33ü wax sökmek için kullandım. 1/10şeklinde prewash olarak, kaput hariç diğer parçalarda kıştan kalma fusso vardı, kaputuda aşağı yukarı 2 ay önce uygulamıştım. Kaputu gıdıklamadı bile diğer ama diğer parçaları söktü çok çok az su itişi kalmıştı. Belki köpük olarak daha etkili olabilir. Sorum bana yeni uygulanmış wax ı uğraştırmadan zararsız sökebilecek bişey lazım. Çünkü istediğim gibi olmadı uygulama. B33tek söker diyordum sökmeyince bulaşık deterjanı ile sökmek zorunda kaldım yoksa bulaşmayacaktım deterjana. Güzelce b33, bulaşık deterjanı ile söktüm. Sonra demir tozunumu kilimi uyguladım güzelce yıkadım yine ipamıda yaptım. Ne olduda beğenmedim polen zamanı geldiği için herzaman yıkadığım yerde çam ağaçları sağolsun uygulamamın içine etti. Kaputu yaptım bir kayganlığına bakayım dedim pütür pütür reçine damlamış busefer tekrar tar and glue uygulamak zorunda kaldım. Reçineyi temizledim tar and glue ve peşine ıslak bezle kuruladım pütürlük gitti üstüne diğer parçalara fussoyu uyguladım mecbur korumasız kalmasın diye. Kaput hariç güzel oldu kaputu sonra yenilemek istiyorum ama fusso ne melem bişeyse sökülmüyor. Buradada birşey sormak istiyorum kaputu temizlemeden çünkü fark etmediğim için reçine üstüne uyguladım. Kaputun üstü pütür olmuş ama ıslak bezle sildiğimde pütürlük gitti diğer yerler gibi kayganlık geldi yani reçineyi temizledim sizce kaputu yenileyim mi ne dersiniz.
M600 veya m700 tinerle waxı çok rahat sökebilirsiniz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
M600 ün spreyi bozduğunun konuşulduğunu hatırlıyorum. Kimyasala dayanıklı spreyleride bozuyormu. En uygun neyle atabiliriz.

Birde 600 ile 700ün nefarkı var. 700ün plastiklerede uygulanabildiği aklımda kalmış. Ama geçenlerde kc pss uygulama öncesinde m600 ile temizlenmesinin tavsiye edildiğini (daha iyi tutunuyormuş pss bu şekilde) okudum biryerde kafam karıştı.:dusun:

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
M600 ün spreyi bozduğunun konuşulduğunu hatırlıyorum. Kimyasala dayanıklı spreyleride bozuyormu. En uygun neyle atabiliriz.

Birde 600 ile 700ün nefarkı var. 700ün plastiklerede uygulanabildiği aklımda kalmış. Ama geçenlerde kc pss uygulama öncesinde m600 ile temizlenmesinin tavsiye edildiğini (daha iyi tutunuyormuş pss bu şekilde) okudum biryerde kafam karıştı.:dusun:
Ben iki senedir m600 ü turtle jant temizleyicinin fıs fıs şişesinde kullanıyorum daha bozma falan olmadı abi şuan memnunum diğer konuda @Dragstar süleyman abi işin piri etiketleyelim

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ben iki senedir m600 ü turtle jant temizleyicinin fıs fıs şişesinde kullanıyorum daha bozma falan olmadı abi şuan memnunum diğer konuda @Dragstar süleyman abi işin piri etiketleyelim
M600 çoğu sprey fısfısını bozar m700 ün spreye zararı olmaz. M600 kullandıktan sonra sprey hortumu söküp su çektirirseniz hiçbir sıkıntı olmaz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Koch chemie ts yi ne ile sürmeyi önerirsiniz arkadaşlar, süngerle sürüyorum yüzey çok sulu oluyor sünger yedirmiyor sanırım iyi, arkasından bezle silesi geliyor insanın.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Koch chemie ts yi ne ile sürmeyi önerirsiniz arkadaşlar, süngerle sürüyorum yüzey çok sulu oluyor sünger yedirmiyor sanırım iyi, arkasından bezle silesi geliyor insanın.

Sonrasında silerek fazlalığı almak iyi olacaktır, bir alternatif mikrofiber pedlerle olabilir yine de fazlalığı almanızı öneririm.