Hızlı Soru - Cevap

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Öne çıkan konu #4,781
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.
3 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim.
Uygulama hatası kaynaklı hiçbir faydasını göremedim :) Ben direk sildim, 5 dakika beklemekten bahsetmiş @Detail 35 , sanıyorum bundan kaynaklı. Ben kürleşme için zaman tanımadım, direk takoz ile uyguladım, ardından sildim. Benimkisi işe yaramadığına göre doğru yöntem videodaki gibidir. Benim yaptığım hatayı başkaları da yapmasın diye yazıyorum. Prep yoktu bende 1:1 ipa ile sildim camı öncesinde.

Şimdi şöyle bir sorum var, tekrar ipa ile silip bu yöntemle uygulasam doğru sonuca ulaşabilirim değil mi? Şuan camda hiç yoksa bile bir miktar ürün kalmıştır diye düşünüyorum, bunu ipa ile temizleyebilir miyim? Ekstra bir işlem yapmalı mıyım?

Teşekkürler.

@Pro sizin de uygulama yönteminiz aynı mıdır?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Uygulama hatası kaynaklı hiçbir faydasını göremedim :) Ben direk sildim, 5 dakika beklemekten bahsetmiş @Detail 35 , sanıyorum bundan kaynaklı. Ben kürleşme için zaman tanımadım, direk takoz ile uyguladım, ardından sildim. Benimkisi işe yaramadığına göre doğru yöntem videodaki gibidir. Benim yaptığım hatayı başkaları da yapmasın diye yazıyorum. Prep yoktu bende 1:1 ipa ile sildim camı öncesinde.

Şimdi şöyle bir sorum var, tekrar ipa ile silip bu yöntemle uygulasam doğru sonuca ulaşabilirim değil mi? Şuan camda hiç yoksa bile bir miktar ürün kalmıştır diye düşünüyorum, bunu ipa ile temizleyebilir miyim? Ekstra bir işlem yapmalı mıyım?

Teşekkürler.

Abi beklemek gerekiyor. İpa Prep fark etmez uygulama kağıdında gyeon cam sil ile de yapabilirsiniz yazıyor

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye

Teşekkürler.

Bu tür ürünleri uygulama öncesinde yüzeyi temizlemek çok önemli. Ben ilk olarak apc ile camları temizliyorum sonrasında ipa ile tekrar temizliyorum ve ürünü uygulayıp 5-10 dk arasında bir süre bekleyip siliyorum.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Abi beklemek gerekiyor. İpa Prep fark etmez uygulama kağıdında gyeon cam sil ile de yapabilirsiniz yazıyor
İşin ilginci benim paketten çıkan talimatlar kağıdında ben yanlış bakmadıysam anti-fog hariç tüm koruma ürünlerinin talimatları vardı, bir tek anti-fog yoktu, ya da benim dikkatimden kaçtı :) Belki ben yanlış bakmış olabilirim. Hemen senin videoyu açtım izledim tekrardan ama sesi açmadığım için 5 dakika bekleyin kısmını duymayıp yanlış yapmışım :) Bir daha uygulamam gerekecek... Teşekkür ederim.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bu tür ürünleri uygulama öncesinde yüzeyi temizlemek çok önemli. Ben ilk olarak apc ile camları temizliyorum sonrasında ipa ile tekrar temizliyorum ve ürünü uygulayıp 5-10 dk arasında bir süre bekleyip siliyorum.
Uygulama öncesindeki hazırlığı iyi yaptığımı düşünüyorum, söylediğiniz gibi ben de önce güzel bir temizleyip sonra ipa ile arındırdım ve uyguladım, söylediğim gibi ben hiç beklemeden sildim. Bu nedenle olmadı kanımca. Kürleşmesine izin vermem gerekiyormuş, bir dahaki uygulamayı öyle yapacağım. Teşekkür ederim :)

MuratSarıakçalı

Çaylak Detaycı
Üye
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.
Tamamdır üstad alıyorum çünkü on cam ısıtma çalışmıyor garip bir şekilde ve 500 tl gibi bir fiyat istediler ben de alternatif olarak gyeon antifog düşündüm sence mantıklı mıdır ? Ve bir antifog kaç ay dayanır?

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Çin malı Mr. Fix seramik uyguladıktan sonra, nelere dikkat etmek gerek ? Ortalama 2-3 haftada bir yıkama yapıyorum ve pre-wash (Secho ile VP Foamula), çift kova (Meg sarı yada Sonax sarı), hızlı cila uyguluyorum (Meg Quik Wax). Mr. Fix uygulamasından sonra aynı şekil devam etmeli miyim yoksa cila uygulamanın zamanını açmak mı gerek ? Cilalı şampuan sonrası neden quik wax derseniz birkaç deneme yaptım ve bu şekilde çok daha iyi oluyor o yüzden.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul

Teşekkürler.

Tekrar ipa ile silip uygulayabilirsin zira ürünün şöyle bir sıkıntısı var, buğuyu neredeyse 2 ay akdar engelleliyor ama o ara camalrı kuvvetli bir cam temizleyici ile örneğin arexons ile temizlersen ürün ile vedalaşmış oluyorsun :(

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Tekrar ipa ile silip uygulayabilirsin zira ürünün şöyle bir sıkıntısı var, buğuyu neredeyse 2 ay akdar engelleliyor ama o ara camalrı kuvvetli bir cam temizleyici ile örneğin arexons ile temizlersen ürün ile vedalaşmış oluyorsun :(
Önce bir veda töreni düzenleyeyim ardından yeniden uygulayayım, zaten içten silesim hiç gelmiyor, iz olmadıkça da dokunmuyorum camlara :(
Belki yan camlarda başımı ağrıtabilir bu vedalaşma ama olsun onlara da uygulaması kolay.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Önce bir veda töreni düzenleyeyim ardından yeniden uygulayayım, zaten içten silesim hiç gelmiyor, iz olmadıkça da dokunmuyorum camlara :(
Belki yan camlarda başımı ağrıtabilir bu vedalaşma ama olsun onlara da uygulaması kolay.
Çok kolay vedalaşıyorsun :) Ben arexons ile anında vedalaşmıştım. Arexons cam temizleyiciyi cama sıkıp sildim ürün valizi toparlayıp seyahate gitti :D :D

MuratSarıakçalı

Çaylak Detaycı
Üye
Günlerdir aklıma takılan bir soru var Hızlı cila boya korumaya zarar verir mi ? Ben verir diye biliyorum yani perdeler fakat net bir bilgi değil sizce boya korumaya zararı var mıdır bunun yanı sıra hangi marka hızlı cila daha kalitelidir ?

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Günlerdir aklıma takılan bir soru var Hızlı cila boya korumaya zarar verir mi ? Ben verir diye biliyorum yani perdeler fakat net bir bilgi değil sizce boya korumaya zararı var mıdır bunun yanı sıra hangi marka hızlı cila daha kalitelidir ?
Quick detailer olarak olanlar veriyor, içerisinde ufakta olsa temizleyiciler oluyor, quick wax olanlar vermez ama perdeler.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Gerekli bilgi yazılmış, ben ürün önerusi vereyim size, gyeon wet coat, gyeon cure (açık renkte şiddetle tavsiye ederim), tac system quartz max(koyu renkte tavsiye ederim) seramik için en beğendiğim 3 destekleyici ürün bunlar.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Gerekli bilgi yazılmış, ben ürün önerusi vereyim size, gyeon wet coat, gyeon cure (açık renkte şiddetle tavsiye ederim), tac system quartz max(koyu renkte tavsiye ederim) seramik için en beğendiğim 3 destekleyici ürün bunlar.
quartz shine demek istediniz sanırım. Quartz max seramiğin kendisi

murat_kurt

Amatör Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Merhabalar. Aracıma seramik uygulaması yaptırdıktan sonra yıkama alışkanlıklarımı değiştirmem gerektiğini sizlerin sayesinde öğrendim. ( Aslında daha önce de yıkama eldiveni, kova ve Sonax şampuan ile yıkıyordum. ) Yıkama için malzemelerimi birkaç hafta önce tamamladım. Ancak işlerden fırsat bulamadım. Ön yıkama için Secho fx2 ve Vp ansf, sonrasında çift kova ile Vp Concentrated, Ufs ve 2 adet daha AliExpress eldiveni. Yıkama sonrası kc pw. Kurulama Blue Marlin ve çokça mf bez. İçerisi için AF verso & spritz, lastikler Meguiars Endurance, dış plastik kc pss. Eksik kalmadı sanırım.

Secho için bir modifiye gerekiyor mu?? Hem secho’da, hem de kovada kullanılacak şampuan oranı konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Benzinlikte yıkıyorsanız sechoya modifiye yapmaya hiç gerek yok bence, temizlikte pek fazla artısını gnöremezsiniz tek getireceği yüzeyde biraz fazla kalacak ve bolca yorulacaksınız.
ansf sechoda kışın 1:20 yazın 1:30 oranında
vp concentrated 30ml 10-12 litre suya