Kışlık Boya Koruma Yardım

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Merhba dostlar araçta hali hazırda Titanium kullanıyorum uygulaması bana çok kolay geliyor silmesi kesinlikle yorucu değil farlara hatta plastiklere bile uygulayabiliyorum leke vs hiç bişey bırakmadan kolayca siliniyor ancak dayanımı kısa özellikle kış şartlarında aracın üstünde 1 ay bile durmuyor kışın soğuktada uygulamak zor geliyor bu yüzden bu kışa farklı bir korumayla girmek istiyorum

**Uygulaması silmesi kolay olsun bir miktar parlasın 3 ay kadar dayansın istiyorum birde titanium gibi farlara stoplara vs kolayca uygulayabilmek istiyorum bu arada araç koyu turuncu kırmızıya yakın

Kiwami-fusso-Fk1000 P den hangisini tercih etmeliyim

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Kiwami -Fusso ve -Fk tarzı sentetik wax yerine nano bazlı bir ürün kullanabilirsiniz.Mesela Gyeon Cure . Özellikle altında wax bırakmayıp uygularsanız rahat kışın 3 -4 ay aralığını görür.

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Düşünürüm ama şöyle bir sorun var ben şu ana kadar boya koruma olarak sadece titanium kullandım yani tecrübem hiç yok gözümü korkutuyor açıkcası yanlış bişey yapmaktan çekiniyorum

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Düşünürüm ama şöyle bir sorun var ben şu ana kadar boya koruma olarak sadece titanium kullandım yani tecrübem hiç yok gözümü korkutuyor açıkcası yanlış bişey yapmaktan çekiniyorum

Çinli seramikte korkulacak bir şey yok aslında,uygulama öncesi hava koşullarını test etmek için spot bir test yapabilirseniz sürüp silme süresini ayarlayabilirsiniz :)

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
koch chemie protector wax olabilir uygulanışı kolay veya 1 kere uygulayıp kışı geçirmek için fusso bu iş yeter., hatta soft99 fusso 'yu bölünmüş olarak almanız avantaj olur boşuna wax fazlalığından kurtulursunuz., iyi bir uygulamayla fusso çok rahat 3-4 ay çıkarır;

Bölünmüş fusso;
SOFT99 FUSSO COAT 12 WAX BOYA KORUMA AÇIK RENK BÖLÜNMÜŞ 40 GR

SOFT99 FUSSO COAT 12 WAX BOYA KORUMA KOYU RENK BÖLÜNMÜŞ 40 GR

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Çinli seramikte korkulacak bir şey yok aslında,uygulama öncesi hava koşullarını test etmek için spot bir test yapabilirseniz sürüp silme süresini ayarlayabilirsiniz :)
Wax gibi sürüp siliyomuyuz sadece kürleşme süresi ertesi gün tekrar işlem vs yoksa düşünülebilir kapalı garaj yok hatta açık garajda yok uygulama yeri bulmak sorunlu:) örnek uygulama videosu varmı

koch chemie protector wax olabilir uygulanışı kolay veya 1 kere uygulayıp kışı geçirmek için fusso bu iş yeter., hatta soft99 fusso 'yu bölünmüş olarak almanız avantaj olur boşuna wax fazlalığından kurtulursunuz., iyi bir uygulamayla fusso çok rahat 3-4 ay çıkarır;

Bölünmüş fusso;
SOFT99 FUSSO COAT 12 WAX BOYA KORUMA AÇIK RENK BÖLÜNMÜŞ 40 GR

SOFT99 FUSSO COAT 12 WAX BOYA KORUMA KOYU RENK BÖLÜNMÜŞ 40 GR
Fusso nun silmesi kolay mı silerken zorlandıkları için şikayet eden insanlar var tek o noktası düşündürüyor beni birde bölünmüş ürünleri ufacık bir kap içinde yolluyorlar içine sünger vs girmiyor bunu nasıl uyguluyorsunuz

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Wax gibi sürüp siliyomuyuz sadece kürleşme süresi ertesi gün tekrar işlem vs yoksa düşünülebilir kapalı garaj yok hatta açık garajda yok uygulama yeri bulmak sorunlu:) örnek uygulama videosu varmı

Wax gibi sürüp silme durumuna gelince siliyoruz açık alanda uyguladığımızda da bir problem olmadı fakat en azından kürleşmesi için o gece kapalı otoparka bırakabilirsiniz daha doğru bir seçim olacaktır,henüz araç kaportasında olumsuz bir dönüşe rastlamadımda şuana kadar :utandim:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Ben Fusso yaptım kirler çok yapışmıyor kolay çıkıyor. Geçen kış rahat ettim bu kışda yine uyguladım bakalım nasıl boncuklanacağız :D

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Deneyesim geldi açıkcası kapalı garaj bulma şansım hiç yok uygulamayı bile pazar yerinde yapabiliyorum ancak durum vahim:)

Ben Fusso yaptım kirler çok yapışmıyor kolay çıkıyor. Geçen kış rahat ettim bu kışda yine uyguladım bakalım nasıl boncuklanacağız :D
fusso yu süngerle yaydıktan sonra havluyla parlatırken kolayca çıkıyormu hocam

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Deneyesim geldi açıkcası kapalı garaj bulma şansım hiç yok uygulamayı bile pazar yerinde yapabiliyorum ancak durum vahim:)

En nihayetinde wax bir şekilde çıkıyor araçtan. Fakat iyi bir bez şart. Waxlar arasında araçtan en zor çıkan ürün olabilir fusso.

Çok ince bir katman sürmek gerekiyor. Bol bol şlap şlap duvar sıvası gibi uygularsanız, oldukça zorlar silmesi ve silerken çizme riskiniz artar.

Bu yazdıklarım korkutmasın. Dediğim gibi cila en nihayetinde bir şekilde çıkıyor.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

Ürünü süngerle + şeklinde uyguluyorsunuz hiç bastırmadan. Sonra hava sıcaklığına göre 10-15 dakika bekliyorsunuz eğer fazla beklerseniz çıkartmak tam bir işkence :D
Hızlı cila siler gibi çok kolay çıkmıyor tamamen geçen zamana bağlı. Çok erken sildiğim oldu ürün yüzeye nufus etmemişti, çok geç silidim oldu o zaman da çok zor çıktı diyebilirim 10 dakika bekleyince güzel sonuç aldım 24 derece sıcaklıkta

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
peki fusso için son bir soru o bölünmüş üründen alsam o küçük kutudan ürünü nasıl alıyosunuz uygularken normalde büyük kutularda süngeri bastırmadan 1-2 tur çevirip azıcık süngere gelen ürünle uygulamayı yapıyoruz bölünmüş ufak kutuda nasıl yaparız

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
peki fusso için son bir soru o bölünmüş üründen alsam o küçük kutudan ürünü nasıl alıyosunuz uygularken normalde büyük kutularda süngeri bastırmadan 1-2 tur çevirip azıcık süngere gelen ürünle uygulamayı yapıyoruz bölünmüş ufak kutuda nasıl yaparız

Pedin uçlarına değdirirsiniz ince katman olarak o da yeterli olur. Aslında forumda Manisa'dan başka kimse yok mu o da bölebilir size. Ya da kullanırsınız tekrar iade edersiniz. Fusso zaten ömürlük ürün.

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Pedin uçlarına değdirirsiniz ince katman olarak o da yeterli olur. Aslında forumda Manisa'dan başka kimse yok mu o da bölebilir size. Ya da kullanırsınız tekrar iade edersiniz. Fusso zaten ömürlük ürün.
Peki ben o küçük kapta gelen bölünmüş ürünü içinden çıkarıp daha geniş bir kaba alsam elimle tekrar o kaba göre bastırarak şekillendirsem herhangi bir sorun çıkar mı

Son düzenleme:

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Peki ben o küçük kapta gelen bölünmüş ürünü içinden çıkarıp daha geniş bir kaba alsam elimle tekrar o kaba göre bastırarak şekillendirsem herhangi bir sorun çıkar mı
Yok çıkacağını zannetmiyorum. Sonuçta bölen firma da büyük kaptan küçüğe aldı.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Fussoyu ince sürünce sorun çıkmaz tabi bekleme süresi de önemli
Ben iki panel sürüyorum sonra ilk panelden silmeye başlıyorum
Bu şekilde sorun olmuyor
Ama ince sürmek önemli
Fazla sürdüğümde bu şekilde bile sorun oluyor
Eğer ultra inceliği tutturabilirseniz bir saat sonra da silseniz problem değil
Bunu hava karardığı için ultra ince sürdüğüm arka çamurluğu silmeyi unutup iki saat sonra sildiğimden biliyorum