Meguiars Hybrid Ceramic Wax Incelemesi

Cangp2

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Oncelikle herkese selam. Bugun bu yeni urunun ilk kullanim kismini deneyinledim fakat boncuk kismi icin biraz daha bekletecegim. Yasadigim yerde su kullanim kisintisi oldugu icin o kismi biraz uzakca mesafede self servis yikamada cekmeyi dusunuyorum.

Ilk olarak her zamanki gibi yuzey temizligini optimum no rinse ile yaptim. Ardindan 3 tur yuzde 60 ipa ile yuzeyi eski korumadan eser kaldiysa da temizledim. Sonrasinda uygulamaya gectim.
Uygulama su sekilde yapildi:
Once kuru yuzeyi cok hafif islattim ve uzerine urunu uyguladim. Mikrofiber bez ile urunu iyice yaydim ve sonrasinda farkli bir bezle parlattim. Urunun kivami yogun ve mavimsi bir renge sahip. Yaban mersini kokusuna sahip olsa da alttan alta bir kimyasal petrol turevi kokuyu fark ediyorsunuz. Urunu mikrofiber bez ile yaydiktan sonra parlatma islemi her ne kadar izledigim videolarin bazilarinda kolay dense de oldukca cok iz birakiyor ve tekrar tekrar uzerinden gecmeyi gerektiriyor.

Her ne kadar boncuklara sonra cekim yapacak olsamda uc kisimda ufak bir deneme yaptim fakat resimlemeyi unutmusum ama sunu soyleyebilirim ki acikcasi bence cok cok basarili bir performans gostermiyor. Belki Bead Maker kadar vasat olamaz belki ama, cogunlugun denemis oldugunu varsayarak, bir BSD den daha iyi bir performansi yok gibi. Son olarak parlattiktan sonra bir kare paylasiyorum.

Parlaklik olarak her ne kadar secmesi zor olsa da ortanin uzerinde yer alir. Kayganligi ise su an en ust rutbeyi Bead Maker olarak kabul edersek onun bir iki tik altinda ama yinede tatmin edici olarak yorumlayabilirim.
Not olarak ise sunlari soylemem gerekli, ozellikle cok islak yuzeye uygulandiginda urun nedense guzel calismiyor. Hafif nemli yuzey veya kuru yuzeye fislayip sonra mikrofiber bez gibi birseyle yaymak urunun performansi acisindan ciddi fark yaratiyor. Ozellikle belirteyim urun fisla, tazyikle ustunden gec, kurut seklinde calisacak gibi durmuyor yani eger boyle bir beklentiniz varsa baska urunlere yonelmenizi tavsiye ederim. Umarim simdilik faydali olur. Dedigim gibi boncuk testi muhtemelen haftasonuna dogru gelecektir. Konuda atladigim ve merak ettiginiz yerler olursa elimden geldigince cevap vermeye calisacagim. Vakit ayirdiginiz icin tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Videolarda uygulamanın bu kadar alangirli olduğundan bahsedilmiyordu. Gyeon Wet coat misali ıslak yüzeye uygula, durula, sil gibi sanıyordum ben.Yine altından bir çapanoğlu çıktı. Neyse o kadar da atla deve değil. Mühim olan sonuç.
Test için teşekkür ederim. Bir tercih yapacak olsan Bead Maker mi bu mu? diye sorayım bakalım.

Cangp2

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Videolarda uygulamanın bu kadar alangirli olduğundan bahsedilmiyordu. Gyeon Wet coat misali ıslak yüzeye uygula, durula, sil gibi sanıyordum ben.Yine altından bir çapanoğlu çıktı. Neyse o kadar da atla deve değil. Mühim olan sonuç.
Test için teşekkür ederim. Bir tercih yapacak olsan Bead Maker mi bu mu? diye sorayım bakalım.
Malesef urun o sekilde basarili calismiyor Onur abi. O tarz kullanmak isteyenler kesinlikle wetcoat gibi bir urun tercih etmeli hatta PW bile bu uygulama seklinde daha basarili olabilir. Tercih kismi biraz zor secim. Kullanilacak sarta gore degisir bana gore. Ornegin kisin kullanilacaksa kesinlikle Bead Maker tercihim olmazdi. Ama yazin kullanacaksam, bir veya iki haftada bir arabayi yikayabiliyor ve senin de yaptigin gibi her yikama sonrasi bu tip bir urun kullanma firsatim varsa acikcasi Bead Maker tercih edebilirdim cunku bunun uygulamasi daha dertli ve zaman istiyor gibi geldi bana. Final gorunumu olarak Bead Maker onde zaten ama iste o da koruma kismindan yoksun bir urun. Gerci bunun da ne kadar dayanimi oldugunu henuz bilemiyorum.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Test için teşekkürler. Ellerine saglık.
Ürüne gelirsek f/P ürünü olmayacağı ülkemizdeki aynı markanın fiyat landırmalarından çıkarmak mümkün.
Performans bir soru işareti olsada uygula bariz sıkıntı yaratacağı sugötürmez bir gerçek.
Ben zaten (kişisel) bu kolay görülen ıslak yüzeye uygula sonra yıka kurula şeklini bile sevmiyorum.
Kaldı ki bu ondan da beter çıktı. Hızlı cila vb ürünler gibi olmaması bir temel koruma wax vb ürünlerden bile zor uygulaması ürün için büyük sıkıntı.
Bunu performansıyla kapatması gerekir ki senin görselleri de pekte bir wow dedirtecek artı gözlemlenmiyor. Standartların bile altında kaldı. Devamını takip edelim bakalım ne çıkacak.

Cangp2

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Test için teşekkürler. Ellerine saglık.
Ürüne gelirsek f/P ürünü olmayacağı ülkemizdeki aynı markanın fiyat landırmalarından çıkarmak mümkün.
Performans bir soru işareti olsada uygula bariz sıkıntı yaratacağı sugötürmez bir gerçek.
Ben zaten (kişisel) bu kolay görülen ıslak yüzeye uygula sonra yıka kurula şeklini bile sevmiyorum.
Kaldı ki bu ondan da beter çıktı. Hızlı cila vb ürünler gibi olmaması bir temel koruma wax vb ürünlerden bile zor uygulaması ürün için büyük sıkıntı.
Bunu performansıyla kapatması gerekir ki senin görselleri de pekte bir wow dedirtecek artı gözlemlenmiyor. Standartların bile altında kaldı. Devamını takip edelim bakalım ne çıkacak.
Henuz boncuklari da gormeden yorum yapmak cok istemiyorum ama bence artik bu urunlerin en buyuk sorunu hizli bir uygulama bicimi olmasi gerekirken git gide daha cok efor isteyen seyler cikiyor. Hal boyle olunca beklentiyi de yukseltiyorlar cunku bana oyle birsey sunmali ki ben kati wax gibi ciddi bir urun kullanmak yerine bunu kullanayim. Bunu hakkiyla uyguladigim surede zaten kati wax uygulayip silebiliyorsam anlami bence kalmiyor.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Test için teşekkürler, ürün ismine bakınca beklenilen performansı hiç vermemiş..:of:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test için teşekkürler Can hocam , sizinde dediğiniz gibi beklenti yükselince karşılaşılan sonuç bazen memnun etmiyor :utandim: belki uzun süre dayanım konusunda kendini gösterebilir , birde boncuk show yaparsa uygulama zorluğu göz ardı edilip yine de alternatif olarak tercih edilebilir :) Boncuklar için bekliyoruz :mutlu:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Eline sağlık @Cangp2 . Uygulaması zahmetliymiş hakikaten. Youtube videolarında ürün gelecek vadediyor gibiydi ama bakalım uzun vadede nasıl bir sonuç olacak. Şu videonun 09:30'undan sonrası biraz ilgimi celbetmişti açıkçası;

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık @Cangp2 . Uygulaması zahmetliymiş hakikaten. Youtube videolarında ürün gelecek vadediyor gibiydi ama bakalım uzun vadede nasıl bir sonuç olacak. Şu videonun 09:30'undan sonrası biraz ilgimi celbetmişti açıkçası;

Yine bir marketing çalışması ile karşı karşıyayız. Mucizevi veya abartılacak bir su iticicilik malesef göremedim. :(

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Yine bir marketing çalışması ile karşı karşıyayız. Mucizevi veya abartılacak bir su iticicilik malesef göremedim. :(
Yani anlayamadığım nokta şu; ürünün üstünde spray on rinse off denmiş ancak genel olarak kullanıcılar nemli uygulama padine veya mikrofiber beze sıkarak uygulanma metodu öneriliyor diğer türlü sonuçtan memnun olmadıklarını söylüyorlardı. Şu videoda çeşitli markalarla karşılaştırma yapmışlar yani boncuk seviyesi piyasanın ötesinde değil ama fena da değil gibi. Dayanım ve uygulama başına maliyet de önemli kriterler tabi;

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İncelemenin ilk yarısı için teşekkür ederim. Çok büyük beklentiye girmemek lazım gibi sanki. Bence biraz isim oyunu yapıyor bu firmalar.

Bakalım dayanım ve su iticilik nasıl olacak...

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Yabancı deneme videolarında aman aman fark oluşturacak ne bir sheeting nede beading göremedim ben.washcoat ayarında bi ürün olsa gerek ki washcoat yada kc pw kat be kat bu üründen bereketli olacaktır.
Maintenance coat olarak tavsiye edilen sık durula yöntemiyle kullanılırsa da 4-5 adamakıllı uygulamada o şişe biter.bi panele 2 fısla o ürünün çalışacağını sanmam.Üstadlarında dediği gibi ismine ceramic eklenip algı oluşturulan bir marketing ürünü gibi duruyor.

İnceleme için teşekkürler,sizin yapacağınız beading sheeting testinide merak ediyorm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
İlk kullanımda bu şekilde daha sonra maintanence kısmına geçince wetcoat gibi çalışıyormuş.

oskay

Çaylak Detaycı
Üye
İl
kocaeli
Bencede reklamları ile pek alakası yok uygulamanın . Bu şekilde olması kötü olmuş .Reklamını iyi yaptılar daha piyasaya çıkmadan ama hayal kırıklığı olacak sanırım. @akhisar en iyisi bizim hibrid wax sanırım daha yıkanmadı araba hiç üzerindeki kir sabahki terleme ile bile akıyor şuan .

Cangp2

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Yani anlayamadığım nokta şu; ürünün üstünde spray on rinse off denmiş ancak genel olarak kullanıcılar nemli uygulama padine veya mikrofiber beze sıkarak uygulanma metodu öneriliyor diğer türlü sonuçtan memnun olmadıklarını söylüyorlardı. Şu videoda çeşitli markalarla karşılaştırma yapmışlar yani boncuk seviyesi piyasanın ötesinde değil ama fena da değil gibi. Dayanım ve uygulama başına maliyet de önemli kriterler tabi;

Yine deneme devam edecek ama bence o sekilde iyi calismamasinin en buyuk sebebi urunun yogunlugundan. Fislarken bile tetik urunu zor atiyor ve kendi sisesi urunu homojen bir sekilde atamiyor. Her ne kadar ilk uygulamadan sonra spray on rinse off tavsiye etseler de ben olsam isini yaptigindan emin olmak icin sonrasindaki yikamalarda da ilki gibi uygulardim.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık ürün hakkında bilgi sahibi olduk teşekkürler

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Cangp2

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Evet haftasonu olunca self servis yikamaya gidip boncuklarin cekimi icin soz vermistim. Bugun oraya gittim bu arada bayagi degisik bir yer yaklasik 5-6 peron var ve yikamanin basinda duran kimse yok. Resimlerden once sunu belirtmekte fayda var urun toz tutuyor. Kisa surede gercekten uzerinde oldukca toz biriktigini gozlemledim.

Evet boncuklar resimlerde goruldugu uzere bence kotu degil ama tabii ki en iyisi de degil. Isteyen arkadaslar olursa kucuk bir video cektim onu da ozelden yazarsaniz seve seve atabilirim. Acikcasi sonuc bana gore soyle ki, urun yine olmazsa olmaz game changer ve benzeri lakaplarin urunu degil he kotu mu cokta kotu degil tabii ki neyle kiyasladiginiza ve neyle karsilastirdiginiza gore degisir. Sadece denemek ve yenilik isteyenler icinse yorumu kendilerine birakiyorum. Toz tutmasini yazmis oldugum gibi cok sevmedim. Onun haricinde parlakliga etkisi var ama muthis super parlak diyemem iyi olarak bildiginiz bir urun bunun yerini tutabilir. Kalicilik icin birsey diyemiyorum ama umarim cok kotu degildir. Umarim merak edenlere faydasi olmustur. Herkese iyi forumlar