Respect3578 Uygulama Paylaşımları

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Bugün bir araca polisaj yapılacaktı fakat boya ölçümü 75.0 mm ve bazı yerlerde 80.0 mm olunca mecburen vazgeçildi. Bende fırsattan istifade planda olmadan kendi aracıma giriştim. Yeni aldığım bir kaç ürünü de deneme fırsatım oldu onlardan bahsedeceğim.

ilk olarak 3D nin uzun saplı Davlumbaz fırçasından bahsedeyim benim aracım standart fabrika çıkışlı herhangi bir yerinde oynama yok. Fırça ile lastiğin önüne ve arkasına girerken sorun yaşadım oralar daralan kısım olduğu için girmekte ve temizlemekte zorlandım ama yukarılara doğru çıkıldıkça rahatladık. Ayrıca @Tonyukuk07 beyin getirdiği fırçaların saplarından bombeli olması avantaj bizim sap bildiğin saptı :D Davlumbaz temizlerken tek bir davlumbaz fırçasıyla temizlenemeyeceğini de anlamış oldum ama işimi gördü genede. Davlumbazlarda Ceviz kullandım bu arada.

Cevizi ön yıkamada da denedim memnun kaldım. Araçta Authentic vardı herhangi bir sıkıntı olmadı. Authentic bu arada korumaya devam ediyor parlaklık da o şekilde. resimlerden anlarsınız. Ön yıkmadan sonra neredeyse 5 ml Purple Velvet ile ön yıkamamızı tamamladık.

Kurulamada @MoonDance bey den aldığım ve ilk defa bugün kullandığım Wizard havluyu kullandım tüm aracı tek havluyla camlardan başlayarak bitirdim. Genel anlamda beğendim. Ebat olarak Purestar Dublex den küçük tek dezavantajı o.

Lastiklere gene yeni aldığım sizin de çok met ettiğiniz Endurence yi kullandım bende memnun kaldım. İlerleyen günlerde kalıcılığına bakacağım. Parlaklığı harika ama.

Motorumu daha önce temizlemiştim hafif bir toz alma ve hava tutarak Meşhur MotorPlast ürünümüzü uyguladım ben sıkıp 5 dakika bekleyip sildim belki yanlış uyguladım ama gayet hoş durdu. Menzerna nın Metal Polish ini almıştım. Son olarak öndeki kromları ve egzoz u parlattım. Egzozu öncesi sonrası yapmayı unuttum.

Zaman ayırıp okuyan ve beğenen herkese teşekkürler. Bu zamanlarda dayanamayıp detay yapıyoruz ama en azından insandan uzak kalıyoruz diye düşünüyorum. Kalabalık olmayan yerler en iyisidir.
Kendinize iyi bakın. Birde @Shirb13 beyin araştırması ile kendisine de teşekkür ederek en kısa zamandan şişe konusu sonuca ulaşması dileğiyle.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Bugün bir araca polisaj yapılacaktı fakat boya ölçümü 75.0 mm ve bazı yerlerde 80.0 mm olunca mecburen vazgeçildi. Bende fırsattan istifade planda olmadan kendi aracıma giriştim. Yeni aldığım bir kaç ürünü de deneme fırsatım oldu onlardan bahsedeceğim.

ilk olarak 3D nin uzun saplı Davlumbaz fırçasından bahsedeyim benim aracım standart fabrika çıkışlı herhangi bir yerinde oynama yok. Fırça ile lastiğin önüne ve arkasına girerken sorun yaşadım oralar daralan kısım olduğu için girmekte ve temizlemekte zorlandım ama yukarılara doğru çıkıldıkça rahatladık. Ayrıca @Tonyukuk07 beyin getirdiği fırçaların saplarından bombeli olması avantaj bizim sap bildiğin saptı :D Davlumbaz temizlerken tek bir davlumbaz fırçasıyla temizlenemeyeceğini de anlamış oldum ama işimi gördü genede. Davlumbazlarda Ceviz kullandım bu arada.

Cevizi ön yıkamada da denedim memnun kaldım. Araçta Authentic vardı herhangi bir sıkıntı olmadı. Authentic bu arada korumaya devam ediyor parlaklık da o şekilde. resimlerden anlarsınız. Ön yıkmadan sonra neredeyse 5 ml Purple Velvet ile ön yıkamamızı tamamladık.

Kurulamada @MoonDance bey den aldığım ve ilk defa bugün kullandığım Wizard havluyu kullandım tüm aracı tek havluyla camlardan başlayarak bitirdim. Genel anlamda beğendim. Ebat olarak Purestar Dublex den küçük tek dezavantajı o.

Lastiklere gene yeni aldığım sizin de çok met ettiğiniz Endurence yi kullandım bende memnun kaldım. İlerleyen günlerde kalıcılığına bakacağım. Parlaklığı harika ama.

Motorumu daha önce temizlemiştim hafif bir toz alma ve hava tutarak Meşhur MotorPlast ürünümüzü uyguladım ben sıkıp 5 dakika bekleyip sildim belki yanlış uyguladım ama gayet hoş durdu. Menzerna nın Metal Polish ini almıştım. Son olarak öndeki kromları ve egzoz u parlattım. Egzozu öncesi sonrası yapmayı unuttum.

Zaman ayırıp okuyan ve beğenen herkese teşekkürler. Bu zamanlarda dayanamayıp detay yapıyoruz ama en azından insandan uzak kalıyoruz diye düşünüyorum. Kalabalık olmayan yerler en iyisidir.
Kendinize iyi bakın. Birde @Shirb13 beyin araştırması ile kendisine de teşekkür ederek en kısa zamandan şişe konusu sonuca ulaşması dileğiyle.
Abi ellerine sağlık güzel bir uygulama olmuş, motorun temizliğini ayrıca beğendim.:komik: Ama abi senden daha fazla fotoğraf istiyorum şampuanı katarken, yıkarken, kurularken aşamaları çeksen daha güzel olabilir.:)

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Abi ellerine sağlık güzel bir uygulama olmuş, motorun temizliğini ayrıca beğendim.:komik: Ama abi senden daha fazla fotoğraf istiyorum şampuanı katarken, yıkarken, kurularken aşamaları çeksen daha güzel olabilir.:)
Önceki uygulamalarımda vardır ayrıntı burda fazla olmadı bende farkındayım. Koronodan hızlı hızlı yapıp eve kaçtık ondan yoksa çıkmam dışarı. Zamanla hepsini yapıcaz işallah 250 ml yakın ceviz 2 litfe su ile karıştırdım. Purple Velvet dediğim gibi gercekten 50 Ml bile geçmez belkide çok az kullanıyorum bir kova şampuanlı su oluyor :D Maşşallah. bereketine

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye

Davlumbaz, motor ve dip köşe girişmiş jant detay finalleri nedense bana aşırı haz veriyor resimlere bakarken.. :) motor bölümü final fotoğrafları müthiş elinize emeğinize sağlık hocam. :)

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Teşekkür ederim. @Tonyukuk07 bey bir dahakine motoru yıkamak istiyorum artık içindeki bütün kirlerini akıtarak. Buradaki sensei ler yapınca çok hoş olmuştu aslında hakkıda o galiba . Motorplast iyikide almısız

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık maaşallah, pırıl pırıl bir araba. Wax hala güzel, parlaklığı devam esiyor. Motorda gauet güzel olmuş.

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
@Mentalfeed @onurçiko beyler ikinizede teşekkür ederim. Wax kirliyken dedim galiba 15 günde bitti işi ama yıkamayı yaptıktan sonra elimde yumuşaklık hissini tekrar hissedince tazeleme işini bıraktım yoksa tazeliycektim. galiba 1 ayı çıkartıcak Authentic. bu parlıklığın ve wax kalmasının etkeni bence yıkama tekniğimiz ve ön önemlisi kurulama havluların burada ki rol çok önemli bastırmadan yapılan kurulama işlemide ömrü uzatıyor bence.

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
hocam eline koluna sağlık sanırım Türkiye sınırları içinde ki en bakımlı c elyselerden biri :)
Sağolasın teveccühü nüz. elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Temizledim akşamına çamur yağdı sabahta yağmur. Yani bizimkisi hastalık hava umurumuzda değil yaptık mı yaptık. Rahatlatıcı etkisi var kafam dağılıyor. Çok rahatlıyorum. Heleki bizim meslek gibi sıkıntılı bir meslekte olunca daha iyi geliyor. Eskiden çok spor yapardım zamanla sakatlıklar olunca ve yaş ilerleyince vücut izin vermiyor. Bel fıtığı vs. Ama durumiyorumda. Bazen bir araçla 8 saat ilgilenince fitiktan sol ayağım ve belim uyuşuyor rahatsız ediyor. Ama genede deteya devam. Alf buhar makinası aldık bakalım o gelince neler olucak.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Dün yıkanıp paklanmıştık. Bugün kalktığımda yağmur yağıyordu. 17 gün önce 8 Martta yapılan Authentic in durumunu sabah işe giderken fotoğrafladım. Birde işe gittikten sonraki iş ev arası 10 km.

Haraket etmeden evin önünde yağmur yağarken hali.

İşe vardığımda çektiğim fotolar.

Yağmur hafif denince çektiğim fotolar.

Bir ayı çıkartıcak gibi hadi aslanım :D

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Dün yıkanıp paklanmıştık. Bugün kalktığımda yağmur yağıyordu. 17 gün önce 8 Martta yapılan Authentic in durumunu sabah işe giderken fotoğrafladım. Birde işe gittikten sonraki iş ev arası 10 km.

Haraket etmeden evin önünde yağmur yağarken hali.

İşe vardığımda çektiğim fotolar.

Yağmur hafif denince çektiğim fotolar.

Bir ayı çıkartıcak gibi hadi aslanım :D
Veda etmişiz artık abi yenileme vakti gelmiş:( Bi sevemedim şu authentic'i :)

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
biraz daha sıksın dişini :D ama aparlaklığı hala iyi bir önceki uygulamadaki yani dün.
dün aslında yenileyecektim ama çok zaman geçirmek istemiyorum dışarıda insanlardan uzak daha tenha bir yer bulursam yenilerim. work stuff wax uygulama süngeri aldım onla daha iyi olur hem :D
bu arada mardine bu yaz veda edebilirim ve ilk tercihim izmir. kendimde aliağalıyım olaki izmire gelirsem sizinlede tanısmak isterim @Detail 35

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
biraz daha sıksın dişini :D ama aparlaklığı hala iyi bir önceki uygulamadaki yani dün.
dün aslında yenileyecektim ama çok zaman geçirmek istemiyorum dışarıda insanlardan uzak daha tenha bir yer bulursam yenilerim. work stuff wax uygulama süngeri aldım onla daha iyi olur hem :D
bu arada mardine bu yaz veda edebilirim ve ilk tercihim izmir. kendimde aliağalıyım olaki izmire gelirsem sizinlede tanısmak isterim @Detail 35
Memnuniyetle abi, sizin için çok iyi bir değişim olur :)

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Evden çıkamayınca birde alf alınca eve sardım ne temizlerim derken evdeki Fırını buldum hanımada söyleyip giriştim
ilk olarak ne kullandım onları da yazayım ve fırınında ilk halini atayım resimli şekilde.

Pis hallerimiz bu şekilde makinanın içine temizlik ürünü konuluyormuş içindede hediye veriyorlarmış zamanında gelmeyince bizde kendi ilacımızı kendimiz koyarız.
50 Ml Autoglym Multiwash Tfr koydum ilaç koyma yerine.

50 Ml Gs 400 Ml su karıştırdım......

1:4 de Ceviz karışımı yaptım.

Kullandığım uç

yalnız bu tek başına yeterli olmadı bunun altına aşağıdaki resimdekini ağız kısmına koyarak temzilemeye devam ettim.

ilk olarak Green Star ı bolca sıktım. Sonra arkasında buharla yumuşattık.

Bu şekilde içini kova ve sünger yardımıyla çok defa yaptım ama Green Star ın 50 ml 400 ml su karısımı az geldi galiba arkasından cevizle devam ettim. Bu arada çıkan pisliği ve kovayı çekmeyi unuttum ama simsiyah bir pislik çıktı içinden. bir ara bezi çekmişim onuda paylaşayım. Resime dikkat ederseniz sol alt yere baya pisliği aktı.

içindeki metal kısıma ve dış yüzeye ufak bir parlatma yaptık. Menzerna ile

Artık bir kaç resimle sona gelelim. Sonuç bence Alf hem ev hem arabanız için kullanabileceğiniz güzel bir ürün tavsiye ederim.

Birde Alf nin küçük bir videosunu paylaşıyorum.

okuyan ve beğenen herkese teşekkürler.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Evden çıkamayınca birde alf alınca eve sardım ne temizlerim derken evdeki Fırını buldum hanımada söyleyip giriştim
ilk olarak ne kullandım onları da yazayım ve fırınında ilk halini atayım resimli şekilde.

Pis hallerimiz bu şekilde makinanın içine temizlik ürünü konuluyormuş içindede hediye veriyorlarmış zamanında gelmeyince bizde kendi ilacımızı kendimiz koyarız.

Kullandığım uç

yalnız bu tek başına yeterli olmadı bunun altına aşağıdaki resimdekini ağız kısmına koyarak temzilemeye devam ettim.

Bu şekilde içini kova ve sünger yardımıyla çok defa yaptım ama Green Star ın 50 ml 400 ml su karısımı az geldi galiba arkasından cevizle devam ettim. Bu arada çıkan pisliği ve kovayı çekmeyi unuttum ama simsiyah bir pislik çıktı içinden. bir ara bezi çekmişim onuda paylaşayım. Resime dikkat ederseniz sol alt yere baya pisliği aktı.

Artık bir kaç resimle sona gelelim. Sonuç bence Alf hem ev hem arabanız için kullanabileceğiniz güzel bir ürün tavsiye ederim.

Çok güzel uygulama olmuş elinize sağlık :) bu karantina günleri araç içi temizlikte kullanılabilecek birçok deneyim kazanmamız için bir şans oldu sanırım :D finaller çok güzel olmuş bravo

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Kullandığım uç

Elinize sağlık mis gibi olmuş hem de Makineyi kullanma için pratik olmuş:arkadass:

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
@mustafacagri @Dr HCD
Gerçekten iyi oldu makina kullanımı açısından deneyim oldu yrnda bakalım dusakabinin alt taraflarında oluşan kir ve kirecleri temizlemek istiyorum
Bu.arada.cam.bolmeye son olarak amway cam temzileyici ile.temizledigimi yazmayı unutmuşum patlatıyor gerçekten.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Tek tek uygulamalara baktım, Maşallah hocam keyif alarak okudum. Ellerinize sağlık.