Sercan20 Detail Uygulamaları

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
Eline sağlık hocam fırsattan istifade güzel bir uygulama olmuş:).. Motor kendine gelmiştir. Bu kaputun halısını çıkardıktan sonra güzelce takabilceğimi bilsem bende söküp girişeceğim ama şimdilik hala duruyor :mutlu:
Vag grubu çok basit hiç beklemeyin delik deliğe kayma ihtimali olmuyor hocam yapıştır gitsin klipsleri azıcık içe doğru tornavidayla bastır çek gelsin temiz olunca bambaşka oluyor :)

Sercan20

Usta Detaycı
Üye
Eline sağlık kardeşim maşallah güzel iş çıkmış. Motor temizliği dursun yazın yaparım dedikçe motor temizlik paylaşımları gelmeye başladı :D 3d orange degreaser sipariş geçtim ben de o gelince girişeyim bakalım :) bahsettiğin ürünleri ayrı ayrı sıktın sanırım, önce hangisi ile başladın? Bende köşelerde civata birleşim yerleri gibi yerlerde birikmiş çok fazla kir var, onları halletmem gerekiyor önce :)
Çok teşekkürler:D Hemen konuya eklicem sıralamasını.
Eline sağlık hocam fırsattan istifade güzel bir uygulama olmuş:).. Motor kendine gelmiştir. Bu kaputun halısını çıkardıktan sonra güzelce takabilceğimi bilsem bende söküp girişeceğim ama şimdilik hala duruyor :mutlu:
Abi çok sağol, bizim kaputun yalıtımı segman ile tutturuluyormuş rahatça söküldü yoksa bende cesaret edemezdim.:komik:

Konuyu güncelledim @mustafacagri abinin önerisi için teşekkürler.
Çok teşekkür ederim kardeşim. Würth motor temizleme spreyi alıp ilk onunla girişmeyi düşünüyordum ama elde apc, ceviz falan var, würth e 45 lira vermeyim :) onun yerine yarı fiyata 3d orange degreaser aldım, konsantre zaten. Senin yöntemle sıka sıka deneyeyim, umarım bahsettiğim yıllanmış kirler çıkar :)

Sercan20

Usta Detaycı
Üye
Çok teşekkür ederim kardeşim. Würth motor temizleme spreyi alıp ilk onunla girişmeyi düşünüyordum ama elde apc, ceviz falan var, würth e 45 lira vermeyim :) onun yerine yarı fiyata 3d orange degreaser aldım, konsantre zaten. Senin yöntemle sıka sıka deneyeyim, umarım bahsettiğim yıllanmış kirler çıkar :)
Âbi 3D Orange de baya etkili kokusu falan bayıltıyor adamı. Kirler çıkmaz ise saf bir şekilde sık bana kalırsa tabi yanlış olur mu bilemem. Çünkü babamın iş için kullandığı L300 van vardı motorunda yağ lekesini bir türlü geçmiyordu 3D Orangeyi bir fıs sıkmamla akması bir oldu.

Âbi 3D Orange de baya etkili kokusu falan bayıltıyor adamı. Kirler çıkmaz ise saf bir şekilde sık bana kalırsa tabi yanlış olur mu bilemem. Çünkü babamın iş için kullandığı L300 van vardı motorunda yağ lekesini bir türlü geçmiyordu 3D Orangeyi bir fıs sıkmamla akması bir oldu.
İlk kez aldığım bir ürün oldu bakalım daha önce en güçlü kullandığım ürün Koch green star idi. Ama degreaser daha da yoğun ondan sanırım. Umarım derdime derman olur o kıyı köşede çıkmayan lekelere(buhar aslında onların hakkından gelir de imkan yok :D )

Sercan20

Usta Detaycı
Üye
İlk kez aldığım bir ürün oldu bakalım daha önce en güçlü kullandığım ürün Koch green star idi. Ama degreaser daha da yoğun ondan sanırım. Umarım derdime derman olur o kıyı köşede çıkmayan lekelere(buhar aslında onların hakkından gelir de imkan yok :D )
Abi buhar makinesi, süpürge, sulu süpürge. yıkama makinesi derken bi dükkan açsak daha mantıklı çok para gömüyoruz. :D:D Sanayilerdeki yıkamacılardan daha fazla ürünlerimiz var. :mutlu:

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
Vag grubu çok basit hiç beklemeyin delik deliğe kayma ihtimali olmuyor hocam yapıştır gitsin klipsleri azıcık içe doğru tornavidayla bastır çek gelsin temiz olunca bambaşka oluyor :)
Teşekkürler hocam, ilk fırsatta denemeye çalışacağım. Olmadı ilk çıktığında gemilerden inmesini beklemiş bir golf tutkunu abim var ondan yardım isterim :utandim:..

Sercan20

Usta Detaycı
Üye
Final görüntülerini paylaşıyım anca müsait oldum.
Kuru bir bezle kuvvet uygulamadan nazikçe sildim ve sonuç.

Herhalde bu ecu :komik:

Silgeç tarafını da çekelim, şu amortisörün bilye kısmına erişebilseydim küflü kısmıda temizliyecektim.

Arkasında pis görülen yalıtım kumaşa erişemedim illa yıkamak gerekiyor.

Detaylar:)

Ve akümüz

Gözlerinize sağlık, iyi forumlar...

Respect3578

Usta Detaycı
Üye
Final görüntülerini paylaşıyım anca müsait oldum.
Kuru bir bezle kuvvet uygulamadan nazikçe sildim ve sonuç.

Herhalde bu ecu :komik:

Silgeç tarafını da çekelim, şu amortisörün bilye kısmına erişebilseydim küflü kısmıda temizliyecektim.

Arkasında pis görülen yalıtım kumaşa erişemedim illa yıkamak gerekiyor.

Detaylar:)

Ve akümüz

Gözlerinize sağlık, iyi forumlar...
motorplast uyguladıktan sonra ki gün mü sildin?