Sercan20 Detail Uygulamaları

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eline sağlık hocam fırsattan istifade güzel bir uygulama olmuş:).. Motor kendine gelmiştir. Bu kaputun halısını çıkardıktan sonra güzelce takabilceğimi bilsem bende söküp girişeceğim ama şimdilik hala duruyor :mutlu:
Vag grubu çok basit hiç beklemeyin delik deliğe kayma ihtimali olmuyor hocam yapıştır gitsin klipsleri azıcık içe doğru tornavidayla bastır çek gelsin temiz olunca bambaşka oluyor :)

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Eline sağlık kardeşim maşallah güzel iş çıkmış. Motor temizliği dursun yazın yaparım dedikçe motor temizlik paylaşımları gelmeye başladı :D 3d orange degreaser sipariş geçtim ben de o gelince girişeyim bakalım :) bahsettiğin ürünleri ayrı ayrı sıktın sanırım, önce hangisi ile başladın? Bende köşelerde civata birleşim yerleri gibi yerlerde birikmiş çok fazla kir var, onları halletmem gerekiyor önce :)
Çok teşekkürler:D Hemen konuya eklicem sıralamasını.
Eline sağlık hocam fırsattan istifade güzel bir uygulama olmuş:).. Motor kendine gelmiştir. Bu kaputun halısını çıkardıktan sonra güzelce takabilceğimi bilsem bende söküp girişeceğim ama şimdilik hala duruyor :mutlu:
Abi çok sağol, bizim kaputun yalıtımı segman ile tutturuluyormuş rahatça söküldü yoksa bende cesaret edemezdim.:komik:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Konuyu güncelledim @mustafacagri abinin önerisi için teşekkürler.
Çok teşekkür ederim kardeşim. Würth motor temizleme spreyi alıp ilk onunla girişmeyi düşünüyordum ama elde apc, ceviz falan var, würth e 45 lira vermeyim :) onun yerine yarı fiyata 3d orange degreaser aldım, konsantre zaten. Senin yöntemle sıka sıka deneyeyim, umarım bahsettiğim yıllanmış kirler çıkar :)

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Çok teşekkür ederim kardeşim. Würth motor temizleme spreyi alıp ilk onunla girişmeyi düşünüyordum ama elde apc, ceviz falan var, würth e 45 lira vermeyim :) onun yerine yarı fiyata 3d orange degreaser aldım, konsantre zaten. Senin yöntemle sıka sıka deneyeyim, umarım bahsettiğim yıllanmış kirler çıkar :)
Âbi 3D Orange de baya etkili kokusu falan bayıltıyor adamı. Kirler çıkmaz ise saf bir şekilde sık bana kalırsa tabi yanlış olur mu bilemem. Çünkü babamın iş için kullandığı L300 van vardı motorunda yağ lekesini bir türlü geçmiyordu 3D Orangeyi bir fıs sıkmamla akması bir oldu.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Âbi 3D Orange de baya etkili kokusu falan bayıltıyor adamı. Kirler çıkmaz ise saf bir şekilde sık bana kalırsa tabi yanlış olur mu bilemem. Çünkü babamın iş için kullandığı L300 van vardı motorunda yağ lekesini bir türlü geçmiyordu 3D Orangeyi bir fıs sıkmamla akması bir oldu.
İlk kez aldığım bir ürün oldu bakalım daha önce en güçlü kullandığım ürün Koch green star idi. Ama degreaser daha da yoğun ondan sanırım. Umarım derdime derman olur o kıyı köşede çıkmayan lekelere(buhar aslında onların hakkından gelir de imkan yok :D )

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
İlk kez aldığım bir ürün oldu bakalım daha önce en güçlü kullandığım ürün Koch green star idi. Ama degreaser daha da yoğun ondan sanırım. Umarım derdime derman olur o kıyı köşede çıkmayan lekelere(buhar aslında onların hakkından gelir de imkan yok :D )
Abi buhar makinesi, süpürge, sulu süpürge. yıkama makinesi derken bi dükkan açsak daha mantıklı çok para gömüyoruz. :D:D Sanayilerdeki yıkamacılardan daha fazla ürünlerimiz var. :mutlu:

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Vag grubu çok basit hiç beklemeyin delik deliğe kayma ihtimali olmuyor hocam yapıştır gitsin klipsleri azıcık içe doğru tornavidayla bastır çek gelsin temiz olunca bambaşka oluyor :)
Teşekkürler hocam, ilk fırsatta denemeye çalışacağım. Olmadı ilk çıktığında gemilerden inmesini beklemiş bir golf tutkunu abim var ondan yardım isterim :utandim:..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, çok güzel bir temizlik olmuş, oldukça güzel gidin bir başlık olacak belli ki.

Son düzenleme:

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Final görüntülerini paylaşıyım anca müsait oldum.
Kuru bir bezle kuvvet uygulamadan nazikçe sildim ve sonuç.

Herhalde bu ecu :komik:

Silgeç tarafını da çekelim, şu amortisörün bilye kısmına erişebilseydim küflü kısmıda temizliyecektim.

Arkasında pis görülen yalıtım kumaşa erişemedim illa yıkamak gerekiyor.

Detaylar:)

Ve akümüz

Gözlerinize sağlık, iyi forumlar...

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Final görüntülerini paylaşıyım anca müsait oldum.
Kuru bir bezle kuvvet uygulamadan nazikçe sildim ve sonuç.

Herhalde bu ecu :komik:

Silgeç tarafını da çekelim, şu amortisörün bilye kısmına erişebilseydim küflü kısmıda temizliyecektim.

Arkasında pis görülen yalıtım kumaşa erişemedim illa yıkamak gerekiyor.

Detaylar:)

Ve akümüz

Gözlerinize sağlık, iyi forumlar...
motorplast uyguladıktan sonra ki gün mü sildin?

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Dış Detaylı Temizlik ve Koruma

Herkese günaydın diyelim gerçi ben fotoğrafları yükleyesiye saat 10 civarında olucak. :) Aslında yarışmaya katılıp orda paylaşmak isterdim ama zaten bir konum var hemde dış temizliği yarışmada görücek kadar güzel olduğu sanmadığım için burda paylaşıyorum. İlk başta forumda ki abilerime malzeme konusunda yardımcı oldukları için teşekkür ederim, bende onlardan öğrendiğim kadarıyla foruma yeni üyeler geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum/çalışacağım. Bu yüzden dolayı 2-3 aylık serüvenimde 600-700 mesaj olmasının sebebi bu galiba.:) Neyse konuyu uzatmadan kullandığım ürünler ve karıştırma oranlarına geliyim zaten fotoğraflı anlatım yaparkende diikatli bir şekilde iza ediceğim.:mutlu:

Kullanılan Yardımcı Ekipmanlar -->

-3 adet kova (2si çift kova tekniği için 1 ise jant için)
-Veta pompa ön yıkama için
-3 adet eldiven karoser için 1i jant için
-Değişik boyutlarda fırçalar
-Uygulama süngerleri
-Mf bezler ve kurulama havluları

Ürünlerin Karıştırma Oranları ve Kullanılan Ürünler -->

-Ön yıkama için veta pompanın içine 1:3 ceviz
-Çift kova için AB Velvet
-Jant için CG diablo
-Kapı içlerine ve marşpiyer altlarına 1:1 hazırladığım cevizi sıktım
-Kapı içlerine koruma için 3D Final Touch
-Camlar için herhangi bir camsil
-Kil için VP Turuncu Kil
-Kil kaydırıcı 1 litre şişeye 10ml Velvet
-Jayswax Ceramic Wax
-Lastikler için Sarp vinil koruyucu
-Davlumbaz için Tonyin jel
-Dış trim için elimde ürün yoktu ama Pink Sheen uyguladım

Kirli Hallerimiz

Araç çöl grisi olduğu için pek kirleri göstermiyor.

Ön Yıkama ve Demirtozu Temizliği

Araba yaklaşık 1.5 aydır yıkanmadığı için benzinlikte kirini akıtmak istedim.
İlk başta jantlara demirtozu temizleyicisi KC RRR sıktım, ürün gayet güzel işliyor.

3-5 dakika beklerken o sıra benzinlik köpüğü sıktım.

Ve su tuttum gayet temassız güzel temizledi.

Jant ve Davlumbaz Temizliği

Kirli hallerimiz

İlla temaslı temizlik gerekiyor

Diabloyu kovaya yaklaşık 3-4 damla damlattım spreye ise 1:3 koydum yaklaşık 200ml spreyden kullandım. Diabloyu yorumlamak istersem kokusu mükemmel kayganlığıda güzel ve güzel kir çıkartıyor, sarfiyat ise eğer 2 haftada bir jant temizlenirse 1:5 oranda sulandırılabilir. Tabi fiyatı 96 TL biraz sizi itiyor ama kullandıkdan sonra o paraya kıyıyorsunuz tabi bana göre bunlar siz flowey, bilberry gibi ürünlerde tercih edebilirsiniz.

Neyse kovaya damlattım ve köpürttüm.

Ekipmanlar ise;
-Lastik için pazardan aldığım mutfak fırçası
-VP Kalın Detay Fırçası jantlar için
-Davlumbaz için fırça
-Tcihibodan aldığım jant için fırça
-Ve jant için makarna eldiven

İlk başta kirleri duruladım

Ardından davlumbaza sıktım hemde fırçaya sıkıp fırçalamaya başladım.

Detaylara jant fırçasıyla giriştim

Sonra duruladım

Ve lastiklere geçerken fırçaya diablo sıkıyorum

Fırçala babam fırçalaa:mutlu:

Aşırı kir çıkmadığı için 1 tur fırçaladım eğer ilk turda fazla kir çıkar ise bir kez durulayıp tekrardan fırçalayın.

Duruladım

Janta diablo sıktım

Fırçayı temas ettirmeden 3-4 fıs fırçaya sıkıyorum

Ardından ön yüzeye ve oyuklara detay fırçasıyla giriştim

En sonda makarna ile düzgünce üstünden geçtim

Ve duruladım

Janta detay aşırı keyif vericiydi, bide babamla birlikte temizlemeğe inmiştik. Ben daha 2. janta geçmeden yukarıya çıktı, neymiş o kadar detaya girilmezmiş su tutup geçicekmişim.:komik::komik:

Abilerim yorumunuzu sona saklayın daha fotolar geliyor.:)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Dış Detaylı Temizlik ve Koruma

Herkese günaydın diyelim gerçi ben fotoğrafları yükleyesiye saat 10 civarında olucak. :) Aslında yarışmaya katılıp orda paylaşmak isterdim ama zaten bir konum var hemde dış temizliği yarışmada görücek kadar güzel olduğu sanmadığım için burda paylaşıyorum. İlk başta forumda ki abilerime malzeme konusunda yardımcı oldukları için teşekkür ederim, bende onlardan öğrendiğim kadarıyla foruma yeni üyeler geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum/çalışacağım. Bu yüzden dolayı 2-3 aylık serüvenimde 600-700 mesaj olmasının sebebi bu galiba.:) Neyse konuyu uzatmadan kullandığım ürünler ve karıştırma oranlarına geliyim zaten fotoğraflı anlatım yaparkende diikatli bir şekilde iza ediceğim.:mutlu:

Kullanılan Yardımcı Ekipmanlar -->

-3 adet kova (2si çift kova tekniği için 1 ise jant için)
-Veta pompa ön yıkama için
-3 adet eldiven karoser için 1i jant için
-Değişik boyutlarda fırçalar
-Uygulama süngerleri
-Mf bezler ve kurulama havluları

Ürünlerin Karıştırma Oranları ve Kullanılan Ürünler -->

-Ön yıkama için veta pompanın içine 1:3 ceviz
-Çift kova için AB Velvet
-Jant için CG diablo
-Kapı içlerine ve marşpiyer altlarına 1:1 hazırladığım cevizi sıktım
-Kapı içlerine koruma için 3D Final Touch
-Camlar için herhangi bir camsil
-Kil için VP Turuncu Kil
-Kil kaydırıcı 1 litre şişeye 10ml Velvet
-Jayswax Ceramic Wax
-Lastikler için Sarp vinil koruyucu
-Davlumbaz için Tonyin jel
-Dış trim için elimde ürün yoktu ama Pink Sheen uyguladım

Kirli Hallerimiz

Araç çöl grisi olduğu için pek kirleri göstermiyor.

Ön Yıkama ve Demirtozu Temizliği

Araba yaklaşık 1.5 aydır yıkanmadığı için benzinlikte kirini akıtmak istedim.
İlk başta jantlara demirtozu temizleyicisi KC RRR sıktım, ürün gayet güzel işliyor.

3-5 dakika beklerken o sıra benzinlik köpüğü sıktım.

Ve su tuttum gayet temassız güzel temizledi.

Jant ve Davlumbaz Temizliği

Kirli hallerimiz

İlla temaslı temizlik gerekiyor

Diabloyu kovaya yaklaşık 3-4 damla damlattım spreye ise 1:3 koydum yaklaşık 200ml spreyden kullandım. Diabloyu yorumlamak istersem kokusu mükemmel kayganlığıda güzel ve güzel kir çıkartıyor, sarfiyat ise eğer 2 haftada bir jant temizlenirse 1:5 oranda sulandırılabilir. Tabi fiyatı 96 TL biraz sizi itiyor ama kullandıkdan sonra o paraya kıyıyorsunuz tabi bana göre bunlar siz flowey, bilberry gibi ürünlerde tercih edebilirsiniz.

Neyse kovaya damlattım ve köpürttüm.

Ekipmanlar ise;
-Lastik için pazardan aldığım mutfak fırçası
-VP Kalın Detay Fırçası jantlar için
-Davlumbaz için fırça
-Tcihibodan aldığım jant için fırça
-Ve jant için makarna eldiven

İlk başta kirleri duruladım

Ardından davlumbaza sıktım hemde fırçaya sıkıp fırçalamaya başladım.

Detaylara jant fırçasıyla giriştim

Sonra duruladım

Ve lastiklere geçerken fırçaya diablo sıkıyorum

Fırçala babam fırçalaa:mutlu:

Aşırı kir çıkmadığı için 1 tur fırçaladım eğer ilk turda fazla kir çıkar ise bir kez durulayıp tekrardan fırçalayın.

Duruladım

Janta diablo sıktım

Fırçayı temas ettirmeden 3-4 fıs fırçaya sıkıyorum

Ardından ön yüzeye ve oyuklara detay fırçasıyla giriştim

En sonda makarna ile düzgünce üstünden geçtim

Ve duruladım

Janta detay aşırı keyif vericiydi, bide babamla birlikte temizlemeğe inmiştik. Ben daha 2. janta geçmeden yukarıya çıktı, neymiş o kadar detaya girilmezmiş su tutup geçicekmişim.:komik::komik:

Abilerim yorumunuzu sona saklayın daha fotolar geliyor.:)
:alkis:ellerine sağlık. Fırçalamak bu işin en zevkli yanı:D Jantlar güzel duruyor