Shiny Garage İcl Ceramic Detailer vs Meguiars Hybrid Ceramic Detailer Karsilastirmasi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Herkez e Merhaba iyi Haftasonular mi diyeyim bilemedim :utandim: zaten pandemi nedeniyle cogunluk evinde malesef neyse Arkadaslar insallah bugunler de gecer :)

Bugun ku Test Konuklarimiz Meguiars Hybrid Ceramic detailer ve Shiny Garaga Ceramic Detailer her iki ürünunde kokusu güzel en cok ben Shiny garage yi sevdim Tam mevsimlik karpuz kokusu var :komik:

Ürün İçerikleri ve Bilgiler

Meguiars C.Detailer

768 Ml
240 Tl Fiyati
Şise si Basligi Cok Guzel

Shiny Garage C.Detailer

150 Ml
42 Tl Fiyati
Ufak Basmali Sprey Şisesi

Haydi Test e Basliyoruz :deli:

Öncesinde yikanmis,temizlenmis ve kurulanmis aracimizi iceriye aldik ve ilk olarak yüzeyin temizligi icin M700 kullandik aslinda gerek yoktu biz yine is saglam olsun diye uyguladik.

Uygulama icin Motor Kaputunu ikiye böldüm ve Basliyoruz ilk olarak shine Garage in ürününden basliyorum sprey seklinde ped e sikmasi cok kolay uygulama yapilan yerde çabuk kuruyor cabuk tepkimeye giriyor.

Sol Taraf kisma Meguiars in uygulamasina geciyoruz Ped le uygulamasi biraz zor Ped de durmuyor sivi neyse uyguladik kurumasi zaman aliyor yani beklemek gerekiyor veya biz bezle uzerinden gecmek gerekiyor.

Her iki ürünün uygulamasindan sonra bir kez daha bez e püskürtüp üzerinden gectim.

Uygulama sona ermistir.Gelelim Testlerimize

Güneş Gözlüklerini Hazirlayalim.

Parlaklik olarak her iki üründe birbirine esit pek bir fark göremedim.

Basincli Su Testi

Hafif Su Test i Boncuklanma :hava:

Kova ile su dökme testi :komik:

Bir testimizin daha sonuna geldik arkadaslar Yapilan uygulama testlerimi begeneceginizi umuyorum.

Gelelim kendi yorumlamama gerci cok da yorumlanacak birsey yok zaten hersey ortada :komik: Muazzam bir fark var ortada Su iticilik konusunda Parlaklik olarak esitler.
Fiyat Konusuna gelirsek;

Meguiars 768 Ml 240 ₺

Shiny Garage 150 Ml 42 ₺ şöyle bir matematik yaparsak 150 Mlx5 = 750 Ml yani 42x5= 210 ₺

aralarinda 30 ₺ gibi bir fark var cok buyuk bir rakam degil diye düsünüyorum:dusun: Test Akildaki sorulari zaten fazlasiyla gidermistir diye düsunuyorum.

Bir sonraki Testimizde görüsmek üzere Mutlu ve huzurlu günlerde kalin.:cicek:

porsuk_y

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sefa hocam eline sağlık teşekkürler. Meg yine dövmüş su iticilikle.. bu ürünler sonax bsd (elimde mevcut olarak bsd olduğu için soruyorum) ile aynı fonksiyondalar değil mi? değilse farkları neler? merak ettim sık sil niye yapmıyoruz? ya da kullanım talimatı o şekilde mi?

altn97

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Emeğinize sağlık shiny garage Diğer bütün ürünlerinin incelemelerini bekliyoruz güzel bir marka gibi duruyor

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Amirim eline koluna saglik yine super bir test izledik sayende :opucukx:
Kardesim tesekkur ederim :)

Sefa hocam eline sağlık teşekkürler. Meg yine dövmüş su iticilikle.. bu ürünler sonax bsd (elimde mevcut olarak bsd olduğu için soruyorum) ile aynı fonksiyondalar değil mi? değilse farkları neler? merak ettim sık sil niye yapmıyoruz? ya da kullanım talimatı o şekilde mi?
Mantik olarak sık sil seklinde hocam aralarindaki fark Sonax in Sentetik tarz bir icerige sahip olmasi Diger iki urunun Si02 seramik icerikli olmasi normal de Meguiars Kil pedi olarak gelen seti de var daha cok bu urunler yuzeyi temizleyip guzel bir goruntü vermeyi amacliyor.Normalde ben de sık sil yapiyorum test icin ped le uygulama da kullandim sonradan sık sil seklinde yaptim :)

Elinize sağlık hocam
Meg parlıklık olarak dövemese de hidrofobik olarak baya fark atmış ki dayanım olarakta kuvvetle muhtemel arada bariz fark olucağını düşününlerdenim
Meg e karsı ilgim gittikçe artıyor:)
Tesekkur ederim hocam Meguiars in her ürünü basarili degil ama son gelen ürunleri cidden cok basarili :)

Komutanim eline sağlık, kesene bereket :) Konuyu açmadan önce videoları izlemistim şimdi yine izledim. Meg, shiny'nin ağzını burnunu dağıtmış :)
Hakan Hocam Tesekkur ederim aynn dedigin gibi Meg in son urunleri gelecek vaat ediyor:)

Emeğinize sağlık shiny garage Diğer bütün ürünlerinin incelemelerini bekliyoruz güzel bir marka gibi duruyor
Hocam Maddi İmkanlar el verdikce ürünleri temin edip sizlerle paylasiyorum :)

Yine muazzam bir test olmuş ellerine sağlık. Meg fark atmış :)
Kardesim adamsin tesekkur ederim :)

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Güzel ve şahane bir test olmuş , birde esas olarak dayanımları önemli. Dayanımı sabırsızlıkla beklemedeyiz.

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
@Sefa46 Elinize sağlık üstadım, canımızın sıkıntısını sizin testleriniz sayesinde gideriyoruz.
Ürünlere gelecek olursak dediğiniz gibi Meguiars iticilik konusunda bariz olarak çok daha başarılı kaldı ki dayanım konusunda da öyle olacaktır,
Shiny Garage ise fiyatı ve uygulama kolaylığı ile öne çıkıyor, Bizim gibi detailing'e gönül vermiş olanlar Meguiars'ı tercih edecektir elbette, ancak çok fazla zaman ve para harcamak istemeyen birisi Shiny Grage'ı torpidosunda bulundura bilir diye düşünüyorum.
Hızlıca sık sil parlasın mantığı çerçevesinde alına bilir bir ürün bence

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Elinize saglik üstad harika inceleme olmus parlaklik cok cok iyi
Tesekkur ederim hocam :)

Güzel ve şahane bir test olmuş , birde esas olarak dayanımları önemli. Dayanımı sabırsızlıkla beklemedeyiz.
Tesekkurler hocam dayanimini test etmem cok zor gunluk kullaniliyor gunluk yikaniyor araclarin takibi cok zor ama daha once test ettigim kadariyla Meg 4/5 yikama kadar gittigini hatirliyorum.:)

Emeğine sağlık Sefa daha detaylı bir inceleme olamazdı meuiars bariz bir şekilde testi kazanmış. Seramik içerikli meguiars ürünlerini beğeniyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tesekkurler abi son cikan urunleri gercekten cok basarili cikti :)

@Sefa46 Elinize sağlık üstadım, canımızın sıkıntısını sizin testleriniz sayesinde gideriyoruz.
Ürünlere gelecek olursak dediğiniz gibi Meguiars iticilik konusunda bariz olarak çok daha başarılı kaldı ki dayanım konusunda da öyle olacaktır,
Shiny Garage ise fiyatı ve uygulama kolaylığı ile öne çıkıyor, Bizim gibi detailing'e gönül vermiş olanlar Meguiars'ı tercih edecektir elbette, ancak çok fazla zaman ve para harcamak istemeyen birisi Shiny Grage'ı torpidosunda bulundura bilir diye düşünüyorum.
Hızlıca sık sil parlasın mantığı çerçevesinde alına bilir bir ürün bence
Sizinde guzel yorumlariniz sayesinde bende can sıkıntisini atiyorum yazdiklariniza kesinlikle katiliyorum shiny garage yi ben kesinlikle bulundurrum cunku benim en buyuk kriterim parlaklik onuda karsiliyor o yuzden tercih ederim :)

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Eline sağlık kardeşim, yine gayet net bir test olmuş, anlatmaya gerek yok sonuçlar bariz belli. Meg ağzına ağzına vurmuş :)
Abi Meg in Amatör Kategoride En basarili ürünlerinden birisi Mavi Hybrid Ceramic Wax tan daha basarili bu ürün

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Aynen, mavi benim hoşuma gitmedi, fiyatını hiç hekeden bir ürün değil. Hatta 5 para etmez diyebilirim.
Malesef abi yani ilk uygulamada parlaklik guzel su iticilik de iyi bir sonraki yikama da üründen eser yok :komik:

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Bir de enteresan bir durum var şişeyi ilk kullanımda ürün daha verimli, sonraki kullanımlar da ürün daha az etkili.
Ürün çöküyor mudur nedir. İyice çalkalamak lazım, yine de ilk kullanım kadar etkili değil.
Asil sacmalik ürünün Meguiars tarafindan kullanim talimati islak ken aracin uzerine puskurt sonra durula hepsi bu kadar video da boyle urun kaportaya temas etmeden tazyik li su ile direk asagiya gidiyor :komik: parasini haketmiyor yada boyle bir urun neden var hayatimizda :komik: