Sohbet- Muhabbet Faslı

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Öne çıkan konu #1,721
Abi ansiklopedi gibisin. :D 1.3 Multijet Euro4 motor abim, belki 2011 diye geçiyo olabilir veya 2012 diye.
Estağrufullah ben de son 1 yıldır motor yağlarına kafa yoruyorum :) Senin yağın Liqui Moly Toptec 4300 5w-30
acea c2 kabul ediyormuş euro4 multijet motor

Cavraoğlu

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Dostum senin motor b14net kodlu. K kasalardaki benzinli motor b14xft. k larda dexos2 idi en başta, sonra dexos1gen2 ye döndüler segman kırma olayından dolayı. Senin kitapçıkta da dexos2 yazıyor ancak dexos1gen2 kullanmanın da bir sakıncası olmaz çünkü dexos1gen2 opelin benzinli motoruna özel üretilmiş bir yağ. Demem o ki bendeki toptec4600 5w-30 yağdan alabilirsin veya Special Tec DX1 Gen 2 5W-30 alabilirsin hangisini bulursan ikisi de uygun.
Maşallah agabey'im verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederim. Memlekete gitmeden bakimları yaptırcam yağ olayını ögrenmem iyi oldu.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
@Pro Adminim saygım sonsuz uyarı puanımı alıyım önemli değil ancak paylaşılan ürün hakkın da 2 cevap verdiğimiz için kural mı çiğnenmiş oluyoruz?
Peki doğrusu 1 cevap verip geri kalanını burdan mı devam ettirmek?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@Pro Adminim saygım sonsuz uyarı puanımı alıyım önemli değil ancak paylaşılan ürün hakkın da 2 cevap verdiğimiz için kural mı çiğnenmiş oluyoruz?
Peki doğrusu 1 cevap verip geri kalanını burdan mı devam ettirmek?
Cevap sayılarını saymıyorum,öyle yapsam günde 10 üye uzaklaştırma alır sanırım. :) Stokları Serelim konusu, soru- cevaba veya sohbet konusuna dönmesin yeterli. Amaç konular birbirine karışmasın,aranılan mesaj aranılan başlıktan bulunabilsin.

Kurallara olabildiğince dikkat ettiğinin farkındayım , bunun için teşekkürler :)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Cevap sayılarını saymıyorum,öyle yapsam günde 10 üye uzaklaştırma alır sanırım. :) Stokları Serelim konusu, soru- cevaba veya sohbet konusuna dönmesin yeterli. Amaç konular birbirine karışmasın,aranılan mesaj aranılan başlıktan bulunabilsin.

Kurallara olabildiğince dikkat ettiğinin farkındayım , bunun için teşekkürler :)
Tamamdır abim sağolasın, aradığım cevabı buldum teşekkür ederim. :)

Aslında kurallara uymamın sebebi cezalardan korktuğum için değil, daha düzenli bir forum sağlamak için. :D

bahtitopal

Usta Detaycı
Üye
TypeC kablosuyla bilgisayarinizin usb girisine takin. Kulaklik cikisindan da ses sisteminize yada kulakliginiza baglayin. Bilgisayarda yeni donanim bulacak. Ayrica son fotograftaki gibi spdif cikisini secmeniz gerrkiyor.

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
belki de 5 yıldır duruyordu evin bir köşesinde sayende bir işe yarayacak..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahtitopal

Usta Detaycı
Üye
Ben de V20'ye çok hevesliydim ilk çıktıklarında. Şaheser gibi telefon geliyodu bana. Bir türlü nasip olmadı :)
hala çalışıyor bizim v20 stereo video kaydı falan bayağı güzel sesi de var dış iskelet amerikan askeri standartlarında üretilmiş falan ama ghost screen oluşuyor zamanla.lg lerde öyle bir problem var.Hediye aksesuar kutusu ile almıştım o zaman.360 kamerayı hala kullanırım b&o kulaklıkları da bayağı güzel.

BSI

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ben de V20'ye çok hevesliydim ilk çıktıklarında. Şaheser gibi telefon geliyodu bana. Bir türlü nasip olmadı :)
hala çalışıyor bizim v20 stereo video kaydı falan bayağı güzel sesi de var dış iskelet amerikan askeri standartlarında üretilmiş falan ama ghost screen oluşuyor zamanla.lg lerde öyle bir problem var.Hediye aksesuar kutusu ile almıştım o zaman.360 kamerayı hala kullanırım b&o kulaklıkları da bayağı güzel.

İlk çıktığında hediyeleriyle almıştık. Eşim v20yi halen kullanıyor. Pilin ömrü bitti doğal olarak. Yeniledik... Ghost screen olmazsa olmaz zaten :) Allahtan çok takılmıyor. Bo kulaklığı da ben halen kullanıyorum. Üst düzey bir kulaklık değil ama ortalamanın üstündedir... Ses kartını sattım. Mevcut kullandığım creative xfi olunca ona pek gerek yoktu... 360ı da nadiren kullanıyorum ama alıcısı çıkarsa onu da satarım. Az kullanılmış. :) V20 bence de çok özel bir cihazdı... Çift ekranı, ses işlemcisi, geniş açı kamersı, darbe dayanımı vs... Fark yaratıyordu...

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Estağrufullah ben de son 1 yıldır motor yağlarına kafa yoruyorum :) Senin yağın Liqui Moly Toptec 4300 5w-30
acea c2 kabul ediyormuş euro4 multijet motor
Eğer fazla hazırcılık olmayacaksa ben de 2009 Model 1.4 59 kw Atmosferik VW Polo için bir yağ tavsiyesi alabilir miyim? Hafta içi yağ bakımını yaptıracağım aracın ve benim aklımda Motul 8100 XClean+ koymak vardı.