Stokları Serelim

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Öne çıkan konu #14,521
İç aksamda güvenli ürün olarak K2 Purio kullanıyorum, bitmek üzere olduğunu görünce Adbl İnterior Qd Unlimited’i denemek istedim.

Not: Yanında gelen sprey başlığı takıp şişeyi sıktığımda başlıktan sızdırma yapıyor. Adbl Sentetik Wax’ta denedim böyle bir şey olmuyor. Herhalde başlıkta sorun var dedim, bu haliyle yan durmaya devrilmeye gelmez…

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sprey Şişe tavsiye konusundaki arkadaşların tavsiyesi ile Koçtaş’tan 3 büyük (1000 ml) 3 küçük (500ml) Verve sprey şişelerden aldım, pazartesi yola çıktı şimdi teslim aldım. İlk izlenimim gayet iyi, bu fiyata kaçmaz bence..

Not: İki şişe türünde de ml ölçü işareti mevcut. Küçük olanlarda “verve” yazmıyor ancak üzerindeki kağıtta yazan bilgiler tamamen aynı ve malzeme kalitesi de aynı gibi.

Sugosu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Selam Herkese.
Daha hayatında arabasını kendisi hiç yıkamayı bırakın daha torpidoya bez değdirmemiş 20 yıllık şöför olarak forumu bulduğumda zehir ne yazık ki benimde kanıma karıştı..

yaklaşık 45 gündür yerli yabancı tüm forumları okuyarak alımlarımı gerçekleştirdim.

Ana Kurulama bezim : Purestar Duplex Mikrofiber Oto Kurulama Havlusu 45x75 Cm ( https://www.trendyol.com/mf-supercl...i-p-752326263?boutiqueId=61&merchantId=316700 )
2. Kurulama bezim : Carmodo 1200 gsm. ( 2x Premium Mikrofaser-Trockentuch )
Cam bezlerim : 45 x 45 carmodo carbontouch ( 4x Premium Carbontuch für Glasflächen )
Torpido vb bezim : carmodo mikrofiber 400 gsm. ( ALL IN ONE Innenraumreiniger & Innenraumtücher ) linkte ki kimyasalı almadım.
Araç üstlerine erişemediğim yerler için : Carmodo 1200 gsm fırça ucu aparatı. ( Waschbürstenüberzug SB-BOB ) ( tüm carmodo ürünlerinin ortalaması 200 tl ye geldi bu arada , hepsi amazon.com.tr de satılmakta )

Yıkama Eldiveni : Gyeon Quartz Q²M Smoothie EVO Mikrofiber Araç Yıkama Eldiveni

Detay Fırça setim Carmodo 5 li set. ( Premium 5+1 Detailling Pinselset )

Jant fırçası : WORK STUFF SQUALL MİKROFİBER JANT TEMİZLEME FIRÇASI - 46 CM ( Work Stuff SQUALL Mikrofiber Jant Temizleme Fırçası - 46 cm )

Lastik fırçası : Vikan 525252 Çok Amaçlı Jant El Fırçası ( https://www.amazon.com.tr/dp/B004JUGF7E?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details )

pre wash foam : CARPRO LİFT SNOW FOAM – ALKİL YOĞUN ÖN YIKAMA KÖPÜĞÜ - 1 LİTRE ( CARPRO Lift Snow Foam – Alkil Yoğun Ön Yıkama Köpüğü - 1 Litre ) Bunu araçlarım çok kirliyken kullanacağım.Carpro reset asıl ana ön yıkama köpüğüm olacak.

elle yıkama sabunum : şu an elimde eski yıkamacıma verdiğim Turtle Wax Ceramic Wash & Wax Shampoo mevcut 1/4 şişe.bittiğinde gyeon bathe+ alacağım.

Jant temizleyici : Meguiar's Ultimate All Wheel Cleaner Jant Temizleyici

Lastik Parlatıcı : Gyeon 400ml Tire Seramik Bazlı + 2 Adet Tire Applicator 2 Li Set

Yıkama sonrası parlatıcı : Gyeon Wetcoat

Köpük atıcı : ik foam pro 2+ ( kendisinden pompa aparatlı )

Akülü pompa : Bosch easypump akülü hava kompresörü ( https://www.amazon.com.tr/dp/B08HQHW4LS?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details )

Taşıma çantam :Bosch Professional Kanvas Çanta M Boy ( https://www.amazon.com.tr/dp/B00RGKK9FI?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1 )

Açıkcası o kadar aldığım malzemeler içinde en çok ik foam pro ile bosch pompa aşırı hoşuma gitti.harika ikili oldular.birkaç ay böyle idare edip eğer gerçekten bu iş hoşuma giderse ik foam pro 12 kesinlikle listemde..

Yaklaşık 9000 küsür harcadım.açıkcası 9-10.000 tl ye daha iyi bir detailing seti düşünemedim tüm herşey dahil.

aldıklarım için yorumlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleme:

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
Selam Herkese.
Daha hayatında arabasını kendisi hiç yıkamayı bırakın daha torpidoya bez değdirmemiş 20 yıllık şöför olarak forumu bulduğumda zehir ne yazık ki benimde kanıma karıştı..

yaklaşık 45 gündür yerli yabancı tüm forumları okuyarak alımlarımı gerçekleştirdim.

Ana Kurulama bezim : Purestar Duplex Mikrofiber Oto Kurulama Havlusu 45x75 Cm ( https://www.trendyol.com/mf-supercl...i-p-752326263?boutiqueId=61&merchantId=316700 )
2. Kurulama bezim : Carmodo 1200 gsm. ( 2x Premium Mikrofaser-Trockentuch )
Cam bezlerim : 45 x 45 carmodo carbontouch ( 4x Premium Carbontuch für Glasflächen )
Torpido vb bezim : carmodo mikrofiber 400 gsm. ( ALL IN ONE Innenraumreiniger & Innenraumtücher ) linkte ki kimyasalı almadım.
Araç üstlerine erişemediğim yerler için : Carmodo 1200 gsm fırça ucu aparatı. ( Waschbürstenüberzug SB-BOB ) ( tüm carmodo ürünlerinin ortalaması 200 tl ye geldi bu arada , hepsi amazon.com.tr de satılmakta )

Yıkama Eldiveni : Gyeon Quartz Q²M Smoothie EVO Mikrofiber Araç Yıkama Eldiveni

Detay Fırça setim Carmodo 5 li set. ( Premium 5+1 Detailling Pinselset )

Jant fırçası : WORK STUFF SQUALL MİKROFİBER JANT TEMİZLEME FIRÇASI - 46 CM ( Work Stuff SQUALL Mikrofiber Jant Temizleme Fırçası - 46 cm )

Lastik fırçası : Vikan 525252 Çok Amaçlı Jant El Fırçası ( https://www.amazon.com.tr/dp/B004JUGF7E?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details )

pre wash foam : CARPRO LİFT SNOW FOAM – ALKİL YOĞUN ÖN YIKAMA KÖPÜĞÜ - 1 LİTRE ( CARPRO Lift Snow Foam – Alkil Yoğun Ön Yıkama Köpüğü - 1 Litre ) Bunu araçlarım çok kirliyken kullanacağım.Carpro reset asıl ana ön yıkama köpüğüm olacak.

elle yıkama sabunum : şu an elimde eski yıkamacıma verdiğim Turtle Wax Ceramic Wash & Wax Shampoo mevcut 1/4 şişe.bittiğinde gyeon bathe+ alacağım.

Jant temizleyici : Meguiar's Ultimate All Wheel Cleaner Jant Temizleyici

Lastik Parlatıcı : Gyeon 400ml Tire Seramik Bazlı + 2 Adet Tire Applicator 2 Li Set

Yıkama sonrası parlatıcı : Gyeon Wetcoat

Köpük atıcı : ik foam pro 2+ ( kendisinden pompa aparatlı )

Akülü pompa : Bosch easypump akülü hava kompresörü ( https://www.amazon.com.tr/dp/B08HQHW4LS?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details )

Taşıma çantam :Bosch Professional Kanvas Çanta M Boy ( https://www.amazon.com.tr/dp/B00RGKK9FI?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1 )

Açıkcası o kadar aldığım malzemeler içinde en çok ik foam pro ile bosch pompa aşırı hoşuma gitti.harika ikili oldular.birkaç ay böyle idare edip eğer gerçekten bu iş hoşuma giderse ik foam pro 12 kesinlikle listemde..

Yaklaşık 9000 küsür harcadım.açıkcası 9-10.000 tl ye daha iyi bir detailing seti düşünemedim tüm herşey dahil.

aldıklarım için yorumlarınızı bekliyorum :)

Çeyiziniz hayırlı olsun, güle güle kullanın..
Ben bosch şarjlı pompanın yerine güncel fiyatı ile ilgili xiaomi şarjlı pompanın 1s yada 2. versiyonunu almanızı tavsiye ederim. Bosch'a göre daha iyi performans veriyorlar.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İl
İzmir-Bursa
Çeyizi sermenin vakti gelmişti :)
bazı ürünler arabada olduğu için tamamının görselini ekleyemedim.

Boya koruma
Tonyin Graphene Wax
Soft99 Fusso Coat Wax
Proton Wax
Polytop Hybrid Sealer Maximus
Auto Brite Top Gloss
Adbl Quik Detailer
Deturner Wet Coat
Vonıxx Carnuba Express Ultra
Meguiars Hybrid Ceramic Wax
Meguiars Hybrid Ceramic Prep
Meguıars Ultimate Compound

Şampuan
ADBL Yeti Cherry Ice Cream
K2 Bela
Auto Brite Magifoam
Flowey EV17
Vonıxx V-Floc
Auto Brite Purple Velvet

Temizlik ve Koruma
Flowey R1
Flowey I2
Meguiars m40
Koch Chemie MP
K2 APC Strong Pro
K2 Letan Foam
K2 Aluchrom
K2 Velor Pro
Alta foam 2000 ve hava kompresörü

Kurulama Havlusu
Duplex Towel 45 × 75CM Purestar 1100gsm
Virtues Twisted Double Plus 50x80 1200gsm
Smartbee Queendry Edgeless 50x70 1000gsm

Yıkama Eldiveni
Purestar Twist 1100gsm
Slopes Deluxe Wash Mitt

Purestar Royal Grey 460gsm Cila bezi
Superclean Carbon Glass 425gsm
Superclean Glass Cloth 300gsm

Fırça
Cartainer 3 Lü Siyah Detay Firça Seti
Michelin Lastik Ve Jant Fırçası

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Merhabalar detail forum ailesi.
@Blow öncülüğünde alınan 5 litrelik auto brite magifoam'dan ben bir litre almıştım. Ürünü hafta sonu düğün nedeniyle İstanbul'a gittiğimde aldım. Yolda gelirken parkshop daki üç harfli markette bu bezleri buldum. Bezler 40*40 ebatinda paketi 87 TL ye aldım.