Yıka, durula, cilala, parlat :) Golf haftalık bıcı bıcı :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, özlemişiz senin arabayı. Lastikler ikinci katta dolayı olmuş sanırım ama çok kötü değil bence, biraz kuruyunca oturur.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Maşallah diyeyim öncelikle,özlenmiş bu renk dahada detay,fotoğraf olsaymış demeden edemedim :) :arkadass:

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Bu gün uzun zamandır ne yıkama ne de koruma görmemiş aracı bir elden geçireyim dedim. Vakit bulmuşken petrole gittim. Önce kirliler...

Meshur afrika çamuru bunlar:)

Petrolde sıra olması şaşırttı. Girdim ilk sade durulama yaptım akabinde oto kwazar+b33 ile köpük ve wash pad ile gezerek duruladım.
Bu kısımlara sırada adamlar oldugundan foto çekemedim.
Yer yer koruma kalmış olsada genel anlamda bitikti.

Kurulama işi ennn sevdiğim detailing itemim olan klin duo large ile gerçekleşti.

Jant/lastik kısımlarına pek girmedim. Sıcak disklere mümkün mertebe soğuk su basmamak için. Eve dönünce artık onlara ayrıca bakacağız.
Camlara karbon bez ve CG cam temizleyicisiyle girdim

Sonunda uygulaması ve silmesi kolay waxımız sonax premium carnubau wax attım. Bana kazandıran detailforum ailesine tekrar teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Eline sağlık abi. İllallah ettik bu çamur yağmurlarından :D havalar ısınıyor artık abi, turmerik i bol bol görelim. Finaller gölgede olsa bile parlamış :)
Valla şu kapanma bir kalksa, alıp deneyemediğim bir sürü ürün var onları da denesem istiyorum. Ama işte anca böyleişe giderken kaçak göçek benzinliklere kaldık işte :)

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Özlemiştik bu sarışını. Nedense kış ayında tabi ki çizilmemesi için usulüne uygun yıkama yapıyorum ama içimdeki detay aşkı havalardan olsa gerek biraz sönüyor buda iki haftada yada ayda bir yıkamaya tekabül ediyor. :gulumsemex: Maşallah sonax cila çok güzel iş yapmış dayanım olarak nasıl?

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Valla şu kapanma bir kalksa, alıp deneyemediğim bir sürü ürün var onları da denesem istiyorum. Ama işte anca böyleişe giderken kaçak göçek benzinliklere kaldık işte :)
Benimde izin hakkım var ama şu ara iş yok. Sen yine iyi durumdasın evdekiler ne yapsın. Ben yakında aldiklarimi üzerime sıkacağım az kaldı :)

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
Böyle güzel uygulamalar görünce maşallah dışında ne diyeceğimi bilemiyorum. Kısa yazıp sırf yazmış olmak için yazıyor demeyin bana lütfen, eline koluna sağlık abi çok güzel olmuş :deli:

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Özlemiştik bu sarışını. Nedense kış ayında tabi ki çizilmemesi için usulüne uygun yıkama yapıyorum ama içimdeki detay aşkı havalardan olsa gerek biraz sönüyor buda iki haftada yada ayda bir yıkamaya tekabül ediyor. :gulumsemex: Maşallah sonax cila çok güzel iş yapmış dayanım olarak nasıl?
Dayanıklık çok iyi değil, 15-20 gün cillop gibi,, sonrasında azar azar gidiyor. Ama uygulaması o kadar kolay ki, başka wax olmasa ayda bir bunu uygularım :)

Benimde izin hakkım var ama şu ara iş yok. Sen yine iyi durumdasın evdekiler ne yapsın. Ben yakında aldiklarimi üzerime sıkacağım az kaldı :)
Abi kızın okulu biraz farklı, sürekli dersleri var oyalanıyor. Hatun da Allah'tan annesi yan blokta ona gidiyor geliyor. Ben bazen evden çalışıyorum o gün akşam olmuyor. Zaten her gittiğim iş için PCR testi istiyorlar diye işe gitmek istemiyorum. Her türlü kafayı sıyırmak üzereyim :D Şu yeni aldıklarını üzerine sıkma olayında, artık CG cam temizleyici+karbon bez ile önce akvaryum camı temizliyorum, akabinde AF filane ile de parlatıyorum :D

Böyle güzel uygulamalar görünce maşallah dışında ne diyeceğimi bilemiyorum. Kısa yazıp sırf yazmış olmak için yazıyor demeyin bana lütfen, eline koluna sağlık abi çok güzel olmuş :deli:
Estağfurullah hocam :) Olur mu öyle şey. Beğenmene sevindim :) Yasaklar bitsin patlama yaşayacağız inşallah. yıka, kirlet gene yıka :taraa:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Abi kızın okulu biraz farklı, sürekli dersleri var oyalanıyor. Hatun da Allah'tan annesi yan blokta ona gidiyor geliyor. Ben bazen evden çalışıyorum o gün akşam olmuyor. Zaten her gittiğim iş için PCR testi istiyorlar diye işe gitmek istemiyorum. Her türlü kafayı sıyırmak üzereyim :D Şu yeni aldıklarını üzerine sıkma olayında, artık CG cam temizleyici+karbon bez ile önce akvaryum camı temizliyorum, akabinde AF filane ile de parlatıyorum :D
Bizim evi görmen lazım, anlatmak ile olmaz. İnce çizginin üstündeyim belki de delirdim farkında değilim.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğine sağlık hocam,tadı damağımızda kaldı :)

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Maşallah hocam, eline sağlık. İmkan olsa daha fazla foto isterdik :) parlaklık gayet güzel gözüküyor :)

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Elinize sağlık, maşallah harika görünüyor gölgede olsa bile. Yaklaşık 2,5 ay olacak su yüzü görmedi yağmurlar dışında bizim Polocan, su kapanma isleri olmasa ben de yikamayi dusunuyordum bugünlerde.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, o ıslak, derin parlaklığı yakalamışsın yine. Harika görünüyor maaşalah.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine Sağlık sonax carnauba çok güzel yakışmış parlaklık çok iyi görünüyor

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Selamlar arkadaşlar,

Yasaksız ilk haftasonunda çıkıp bir baraj arazisi yapayım dedim. Sonrası malum tabi :)

Kirliler,

Genel trafik filmi üzerine birde baraj tozu eklendi. Hafif kuş bokları ile de tam oldu :)

Fontusa aldığım bataryaya güvenip bir dolu tank fontus, 19 litre de extra su ile indim otoparka.

Ön yıkama kwazar/B33

Kovada Zymöl autowash (bitmek üzere, stoğu olan varsa paslaşalım)

Washpad ile gezdim, eldivenden daha güzel geliyor bana.

Durulama sonrası klin large ile kuruladım. En sevdiğim havlum :)

Kurulama sonrası

Lastiklere ve janta iron out ve B33 sıktım, eldivenle kabaca gezip duruladım. İron out biraz fazla sulandırıldı sanırım :) pek çalışmadı.

Resimlerde yok, kaucuk fitil kısımları af revive ile temizleyip korumaya aldım.

Final için de s100 wax kullandım. Belki başka konu açıp adam gibi deyinmek daha iyi olurdu.

Wax kolay sürülüp kolay siliniyor. Genelde bu tür waxlar da tüketim çok olur ama bu wax da oyle değildi, çok beğendim.

Kendi içinden çıkan uygulama süngerini kullandım. Yeterli geldi.

Tüketimi oldukça ekonomik.

Ve finaller

Fotolar maalesef çok başarılı değil. Sitede araca foto çekmek biraz göze batıyor ve olumsuz intiba yaratıyor :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerine sağlık kardeşim, Türkiye'de bu renkteki en parlak araç seninki kesinlikle