Alta Foam 2000 Modifiye - Xiaomi Mijia Taşınabilir Hava Pompası

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
En kısa zamanda videoya çekip koymaya çalışacağım. :)
Sıfırdan konu açmak yerine benim fikrimce aynı hava pompasını kullanıyorsanız bu konuya ekleme de yapabilirsiniz. Bir bütünlük olmuş olur, uygulama yapacak arkadaşlar tek konuda görebilir her noktayı.

Benim için bir sıkıntısı yok yani.

esselcuk

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sıfırdan konu açmak yerine benim fikrimce aynı hava pompasını kullanıyorsanız bu konuya ekleme de yapabilirsiniz. Bir bütünlük olmuş olur, uygulama yapacak arkadaşlar tek konuda görebilir her noktayı.

Benim için bir sıkıntısı yok yani.
Tamamdır buraya koyarım ben de :)
Evet aynı hava pompası var. Yurt dışından almakla fiyatı aynı geliyordu TR'den aldım ben de.

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Hocam ellerinize sağlık, ben de böyle bir başlık açacaktım ilerleyen zamanda izniniz olursa ben de sizin başlığınız altında paylaşım yaparım Oasser ile. :)

Xiamio ben de alacaktım, lakin Alman arkadaşların tecrübelerinden gördüm ki sürekliliği olmayan bir basınç mevzusu var. Yani olması gereken 2.6 bar sürekliliği yok. Bu açıdan Oasser şarjlı pompa biraz daha avantajlı kalıyormuş. Yine dediğiniz gibi hangi pompa olursa olsun ilk etapta manuel pompalamak gerek. Test videolarınız bekliyoruz, ne kadar sürede hazır hale geliyor, köpük sıkarken çalışırken basınç kaybını giderebiliyor mu gibi sorulara bizler de cevap bulmuş oluruz.

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
nozul değişimi ile böyle köpük yapıyor banada 2 lt az geliyor foam lance olmasına rağmen böyle yüksek kapasiteli ürünlere ihtiyaç duyuyorum
Videodan izlediğim kadarı ile köpük az yapıyor, çok dar açılı atıyor. Videoda bagaj kapağını köpüklediği sürede aracın yarıdan fazlasını Alta foam 2000 iledaha güzel köpük yaparak dönersiniz. Aracınız Vito, Doblo vs değilse 2 litrelik alta HB ve sedan araçlar için fazlasıyla yeter.

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
Videodan izlediğim kadarı ile köpük az yapıyor, çok dar açılı atıyor. Videoda bagaj kapağını köpüklediği sürede aracın yarıdan fazlasını Alta foam 2000 iledaha güzel köpük yaparak dönersiniz. Aracınız Vito, Doblo vs değilse 2 litrelik alta HB ve sedan araçlar için fazlasıyla yeter.
aracım vito doblo değil hb ama bana 2 lt yetmiyor biraz daha detaylı uyguluyorum ben

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Hocam ellerinize sağlık, ben de böyle bir başlık açacaktım ilerleyen zamanda izniniz olursa ben de sizin başlığınız altında paylaşım yaparım Oasser ile. :)

Xiamio ben de alacaktım, lakin Alman arkadaşların tecrübelerinden gördüm ki sürekliliği olmayan bir basınç mevzusu var. Yani olması gereken 2.6 bar sürekliliği yok. Bu açıdan Oasser şarjlı pompa biraz daha avantajlı kalıyormuş. Yine dediğiniz gibi hangi pompa olursa olsun ilk etapta manuel pompalamak gerek. Test videolarınız bekliyoruz, ne kadar sürede hazır hale geliyor, köpük sıkarken çalışırken basınç kaybını giderebiliyor mu gibi sorulara bizler de cevap bulmuş oluruz.
Teşekkür ederim. Süper olur ben de Oassere çok baktım, arkadaşlarınızın dediği doğru olabilir. İlk gözlemim söylediğim gibi basıncı hemen geri getiremiyor, bu nedenle biraz olduğundan fazla basınca ayarlamak gerekli. Deneyimleri siz de buradan paylaşabilirsiniz tabi Atalay Hocam ne demek :)

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Hocam b33 korumaya zarar veriyor diye söylenmişti. Seramik kaplamaya da zarar verir o zaman değil mi
Evet hocam koruma olan araçta kullanmayın, tabi amacınız korumayı yenilemek değilse :) ilk seferinde hemen söker atar diye bir durum yok, ama bu koruma cinsiyle, ne zaman uygulandığıyla falan da ilgili.

esselcuk

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu konu sayesinde deneme yanılmayla en iyi kombinasyon oluşturulacak sanırım. Köpük su oranı da en mükemmel hale gelirse bundan sonda daha güzel yıkamalar bizi bekler
2 lt suya 40ml Valet Pro ANSF kullanıyorum güzel köpük yapıyor.
Korumaya da zarar vermiyor.

Ama en sevdiğiniz köpük kıvamını deneme yanılma ile bu oranlara yakın +- bulabilirsiniz.

@MoonDance hocamdan Autobrite Superfoam da aldım bu da korumaya zarar vermiyor. Onu daha denemedim. Yakında deneyeceğim.

Enx

Çaylak Detaycı
Üye
kwazar pompa yenı almıstım bende daha bır kere kullandım :) ama bu tarzda bı uygulama yapabılırım sanırım ilk once sızın uygulama vıdeonuzu beklıyeceğım tek bır şarj ıle tum kopuğun perdelı bır sekılde atılması sağlanıyor ıse bence değer 6lt olan alınsın demıssınız de bence bu sekılde daha mantıklı ergonomi de onemlı bence sokağın ortasında sınrtın ılacma makınesıyle arabanın etrafında donuyorsunuz zaten araçlara yaptığımız muamemeler ıle ınsanlar bıze delıymısız gıbı bakıyor hepte kafayı yedı derler :D

esselcuk

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
kwazar pompa yenı almıstım bende daha bır kere kullandım :) ama bu tarzda bı uygulama yapabılırım sanırım ilk once sızın uygulama vıdeonuzu beklıyeceğım tek bır şarj ıle tum kopuğun perdelı bır sekılde atılması sağlanıyor ıse bence değer 6lt olan alınsın demıssınız de bence bu sekılde daha mantıklı ergonomi de onemlı bence sokağın ortasında sınrtın ılacma makınesıyle arabanın etrafında donuyorsunuz zaten araçlara yaptığımız muamemeler ıle ınsanlar bıze delıymısız gıbı bakıyor hepte kafayı yedı derler :D
Hava pompasının bir tane daha avantajı var. İşim bittikten sonra şarj edip bagaja koyuyorum. Allah Korusun lastiğe bir şey olduğunda lastiğe hava basıp lastikçiye kadar gitmemi sağlayabiliyor stepneyi takmadan. Daha önce başıma gelmişti bijonları açamamıştım lastiğe hava bastım lastikçiye gitmiştim hemen.

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
kwazar falan hepsine oluyor bu sistem. Bir örnek olarak video bırakayım. Dediğiniz gibi 2 litrelik bir foamer için 1.8 litre su 35ml şampuan fazlasıyla yetiyor aracı komple köpüklemeye.

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hava pompasının bir tane daha avantajı var. İşim bittikten sonra şarj edip bagaja koyuyorum. Allah Korusun lastiğe bir şey olduğunda lastiğe hava basıp lastikçiye kadar gitmemi sağlayabiliyor stepneyi takmadan. Daha önce başıma gelmişti bijonları açamamıştım lastiğe hava bastım lastikçiye gitmiştim hemen.
İster şarjlı olsun ister kablolu bence her araçta birtane bu pompalardan olması gerekiyor. Yağmurda çamurda lastik değiştirmekle uğraşmak yerine şişirip lastikçiye kadar gidersiniz çok kullanışlı olur. Hatta benzinliklerdeki kalibrasyonları yapılmamış hava pompaları yerine bununla 2 haftada bir kontrol edip eksik havayı tamamlarsınız kesinlikle parasının hakkını veren aletler

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Tabii ki elinizde köpük pompası varsa almak mantıklı değil zaten. Ben elinde hiçbir şey olmayan ama para da mühim değil diyenler için bir alternatif olarak söyledim. Yoksa hem taşınabilirlik bakımından hem otomatik olması açısından her türlü böyle modifiyeler avantajlı.

Nozulu iyiymiş kaçlık acaba
Standart nozülü gibi duruyor. Akşam bakıp söylerim kaçlık olduğunu lazımsa.

Nonane

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. çok güzel olmuş

smtcglr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
Tabii ki elinizde köpük pompası varsa almak mantıklı değil zaten. Ben elinde hiçbir şey olmayan ama para da mühim değil diyenler için bir alternatif olarak söyledim. Yoksa hem taşınabilirlik bakımından hem otomatik olması açısından her türlü böyle modifiyeler avantajlı.

Standart nozülü gibi duruyor. Akşam bakıp söylerim kaçlık olduğunu lazımsa.
Sevinirim