Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Özgür aracı 1-2 yıl demiryolu kenarında unuttunuz herhalde vişne reçeli gibi olmuş..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Malzeme taşındığından üstüne düşüyor demir tozları, birde kasanın bir kısmı paslanmış ordan yağmurla beraber kapıya akıyor ondan birazda bu

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
Albay'ı yıkadım abimin bürosunu ziyarete gittim orada aklıma geldi final fotosu çekmek:)
Ön yıkama:Sams snow foam
Çift kova:Gyeon bathe(kayganlık baya iyi babam bile onayladı yağ gibi kayıyor la bu dedi:terlisırıtan:)
Koruma olarak yaklaşık 1 aydır üzerinde olan tac moonlight var
İçeriyi sonax matt effect ile geçtim paspasları versoladım

SKaplan

Acemi Detaycı
Üye
Rutin bir yıkama yaptım bugün. Kirden çok tozlu olduğu için bel altına vp citrus prewash fıslayarak başladım, kovada yine vp concentratedı emektar meg eldiveni ile uyguladım. Kapı içleri, jantları ve camları 3d final touch ile kuruladım. 7 mayısta uyguladığım kiwami maalesef kaput ve tavanda baya zayıflamıştı artık:( Bu yüzden 1:30 oranında koch pw ile boncuk tarlasına çevirdim ortalığı :) Lastikleri de 3d magic dressing ile geçerek sonlandırdım. Buyrun final resimleri:)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Pederin otomobili içler acısı kıvamdaydı. Akşama doğru yıkadım, sonra da su içinde kalınca en hızlısından cila uyguladım. Toplamda 3 tane ürün bitirdim. Valet Pro Bilberry'nin Ready To Use versiyonunu da almışım onu da bir güzel kullandım.
Bir daha almamak üzere de kendisi ile vedalaştım. Derilere de hızlıca temizlik ve bakım ikisi bir arada olan arexons wizzy deri mendillerini kullandım.
Eldiven almayı unutunca malesef ellerim yapış yapış oldu. Kötü ürün değilsin ama ellerimi yapış yapış yaptığın için kara listeye aldım hadi sana da güle güle dedim ve onunla da vedalaştık.
Lastiklere arexons lastik parlatıcı uyguladım. Kuruyunca kenarından bir yerinden su testi yaptım, baktım boncuklanma var hah tamam sen üzmedin sen kal dedim. Zaten az kullandım, ama video çekmeye fırsat olmadı. Sonraki uygulamada video çeker konusunu açarım :)
Autokit ve Carix'den sonra bir hüsran daha kaldıramazdım neyseki hidrofobik oldu da yüzüm güldü :) Ha bu arada sprey tipi ürün ama sarfiyat epey az oldu. Duster ve Subaru'da da kullanınca da sarfiyata bakacağım :)

SaNToS

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Yaz Geldi Klima Boruları Bebek Gibi İşlem Yapmama Gerek Kalmadı. Ama Özellikle Resimdeki Egiklikler Alt Tampon Panjuru Yüzünden (R Line) Klimacıya Gittim Klima Bakım Spreyi Aldım İll Başta Cg Orange Degreaser İle Yumuşatıp Duruladım 5 Dk Suyu Akana Kdar Bekleyip İlacı Kullandım Oluşan Tortu Vs Böcekleri Söktü Plastiğe Zararı Beyazlatması Yok Gayet Memnun Kaldım Radyatörlerde Önemli Arkasindaki Su Radyatöre Hava Daha Kolay Geçeceği İçinde Faydalı Olduğunu Düşünüyorum

Alttaki Temiz Olan Yeri Altta Tamponun Açık Olan Yer Duzelttim Çoğunu Bu Sekilde Kalmasıda Hava Geçişini Engelliyor Düzeltmek İşe Yarayacaktır Tabiki Orjinali Gibi Dümdüz Olmaz Ama Hava Geçer :) Yüzde 60'ı Düzeldi Fazla Riske Girmedim Zor İşlem Sonrası Üzücü Olabilir Diye Hava Geçişini Açıcak Kadar Duzelttim Taş Vs Çıktı Hep Aralardan Sinir Bozucu İşlem. (Resim Düzetilmeden Hali) Radyatorün Üstü Ve Altı İşlemde Eğilme Vs Temas Etmedim Okuyanların Dikkatine :sırıtan1:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Yaz Geldi Klima Boruları Bebek Gibi İşlem Yapmama Gerek Kalmadı. Ama Özellikle Resimdeki Egiklikler Alt Tampon Panjuru Yüzünden (R Line) Klimacıya Gittim Klima Bakım Spreyi Aldım İll Başta Cg Orange Degreaser İle Yumuşatıp Duruladım 5 Dk Suyu Akana Kdar Bekleyip İlacı Kullandım Oluşan Tortu Vs Böcekleri Söktü Plastiğe Zararı Beyazlatması Yok Gayet Memnun Kaldım Radyatörlerde Önemli Arkasindaki Su Radyatöre Hava Daha Kolay Geçeceği İçinde Faydalı Olduğunu Düşünüyorum

Alttaki Temiz Olan Yeri Altta Tamponun Açık Olan Yer Duzelttim Çoğunu Bu Sekilde Kalmasıda Hava Geçişini Engelliyor Düzeltmek İşe Yarayacaktır Tabiki Orjinali Gibi Dümdüz Olmaz Ama Hava Geçer :) Yüzde 60'ı Düzeldi Fazla Riske Girmedim Zor İşlem Sonrası Üzücü Olabilir Diye Hava Geçişini Açıcak Kadar Duzelttim Resim Atarım Unuttum Cekmeyi Duz Halini Taş Vs Çıktı Hep Aralardan Sinir Bozucu İşlem.

Hem görüntüsü hem düzeltmesi çok sinir bozucu. Subaru'da scoop yüzünden intercooler kanalları bu hale geliyordu. (Forester Turbo'da bu hale gelmişti. Outback'te bu kadar kötü olmamıştı.) Hiç ellemiştim.
Şu an kullandığım Outback'te kaput altında hava yönlendirme kanalları var onlar sayesinde intercooler kanalları yamuk yumuk olmadı. :)

SaNToS

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hem görüntüsü hem düzeltmesi çok sinir bozucu. Subaru'da scoop yüzünden intercooler kanalları bu hale geliyordu. (Forester Turbo'da bu hale gelmişti. Outback'te bu kadar kötü olmamıştı.) Hiç ellemiştim.
Şu an kullandığım Outback'te kaput altında hava yönlendirme kanalları var onlar sayesinde intercooler kanalları yamuk yumuk olmadı. :)
Abi R line Tamponları Açıkta Ön Alt Ama Değişim Vs Bisey Farketmez O Çok Yamukları Düzeldi Bana Yetti Hava Gecsin Önemli Olan O Yenisini Taksam Illaki Sinek Böcek Gelip Eğecek Yine:sırıtan1:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Abi R line Tamponları Açıkta Ön Alt Ama Değişim Vs Bisey Farketmez O Çok Yamukları Düzeldi Bana Yetti Hava Gecsin Önemli Olan O Yenisini Taksam Illaki Sinek Böcek Gelip Eğecek Yine:sırıtan1:
Elin memleketinde yoldan taş sektiren kamyon yok. Muhtemelen sinekler ve böceklerde okulludur. En kötü aralarında şöyle bir konuşma geçiyordur. Rıfat abi, dikkat et Santos geliyor, abi yapışacaksan cama yapış; intercooler'a, radyatöre denk gelme. :D :D :D
R Line mı o? evet abi, ha o zaman haklısın ben direkt ön cama yapışayım, förçk, ımmmm (silecek motoru sesi :D :D) ımmmm, ımmm, hass nasıl olur Santos su eklemeyi unutmuş :D :D

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa

Alttaki Temiz Olan Yeri Altta Tamponun Açık Olan Yer Duzelttim Çoğunu Bu Sekilde Kalmasıda Hava Geçişini Engelliyor Düzeltmek İşe Yarayacaktır Tabiki Orjinali Gibi Dümdüz Olmaz Ama Hava Geçer :) Yüzde 60'ı Düzeldi Fazla Riske Girmedim Zor İşlem Sonrası Üzücü Olabilir Diye Hava Geçişini Açıcak Kadar Duzelttim Taş Vs Çıktı Hep Aralardan Sinir Bozucu İşlem. (Resim Düzetilmeden Hali) Radyatorün Üstü Ve Altı İşlemde Eğilme Vs Temas Etmedim Okuyanların Dikkatine :sırıtan1:

Elinize sağlık güzel olmuş:)
Geçen gün benimde aklıma motorda kullanılan radyatör korumayı monte etsem sorun yaşarmıyım acaba diye düşündüm bahar aylarında çok sinek yapışıyor ve kanallar çok hassas olduğu için yamultuyor
Kafamda deli sorular :kahkahaa:

SaNToS

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elin memleketinde yoldan taş sektiren kamyon yok. Muhtemelen sinekler ve böceklerde okulludur. En kötü aralarında şöyle bir konuşma geçiyordur. Rıfat abi, dikkat et Santos geliyor, abi yapışacaksan cama yapış; intercooler'a, radyatöre denk gelme. :D:D:D
R Line mı o? evet abi, ha o zaman haklısın ben direkt ön cama yapışayım, förçk, ımmmm (silecek motoru sesi :D:D) ımmmm, ımmm, hass nasıl olur Santos su eklemeyi unutmuş :D:D
Haha :D Ön Tampona Yapışmayalım Kayarız Seramik Var Direk Radyatöre Daldilar Ama Mezarlarından Cıkardım Kendileri Haketti :D

Elinize sağlık güzel olmuş:)
Geçen gün benimde aklıma motorda kullanılan radyatör korumayı monte etsem sorun yaşarmıyım acaba diye düşündüm bahar aylarında çok sinek yapışıyor ve kanallar çok hassas olduğu için yamultuyor
Kafamda deli sorular :kahkahaa:
Aliexpreste Korumaları Var Ama Olmadi Kendim Yapicam Bir Filtre Gibi Benimde Aklıma Getirdin Kafayı Bozucaz :terlisırıtan:
TRY 436.91 | Volkswagen VW Arteon CC 2013-2018 araba aksesuarları ön izgara eklemek Net anti-böcek toz çöp geçirmez iç örtü filesi
48.0US $ |For Volkswagen VW Arteon CC 2013 2018 Car Accessories Front Grille Insert Net Anti insect Dust Garbage Proof Inner Cover Mesh|Racing Grills| - AliExpress