Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Nedir Bu Orjinal Hastaligi ?

İzine ayrildim 1.5 yildir garajda yatan bir aracim vardi onun sagini solunu toparlamaya giristim Motor dan basladim alt tamponu sökeyim dedim normalden 3/4 kat agirlik oldugunu farkettim bir kac yerinden de catlamis biraz ugrastim macun oldugunu farkettim kenar tirnaklari kirilmis silikonla tutturulmus o agirligi tirnaklar belliki tasiyamamis kirilmis neyse tanidik.arkadaslar vardi biraz baktik Tampon Orjinal ama her yeri macunlu boyali onarim ini yapsak maliyet 400₺+200₺ iscilik yahu sifir tampon aldim 350₺ e 250₺ boyattim ve taktirdim yahu bu orjinal hastaligi nedir veya arac alirken hersy kaportami boya ve degisen mi onemli yoksa yürür aksam mi Yurtdisinda boyle salak bir dusunce sistemi yok Adamlar Aracim.daha guzel daha temiz olsun diye boyatir degistirir bizde orjinal olsun uzerine 5 MM kalinliginda macun cekelim.Amerika da arkadasim var Ford Mustang araci var adam keyfe deger renk degistirip biniyor Tampon a 5 MM macun cektirip orjinal olsa ne olur olmasa ne olur.

Tavan/Kaput ufak bir yer olur halledilir yahu Tampona komple 5 mm macun cekerken hicmi usenmediniz arkadas

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye

İzine ayrildim 1.5 yildir garajda yatan bir aracim vardi onun sagini solunu toparlamaya giristim Motor dan basladim alt tamponu sökeyim dedim normalden 3/4 kat agirlik oldugunu farkettim bir kac yerinden de catlamis biraz ugrastim macun oldugunu farkettim kenar tirnaklari kirilmis silikonla tutturulmus o agirligi tirnaklar belliki tasiyamamis kirilmis neyse tanidik.arkadaslar vardi biraz baktik Tampon Orjinal ama her yeri macunlu boyali onarim ini yapsak maliyet 400₺+200₺ iscilik yahu sifir tampon aldim 350₺ e 250₺ boyattim ve taktirdim yahu bu orjinal hastaligi nedir veya arac alirken hersy kaportami boya ve degisen mi onemli yoksa yürür aksam mi Yurtdisinda boyle salak bir dusunce sistemi yok Adamlar Aracim.daha guzel daha temiz olsun diye boyatir degistirir bizde orjinal olsun uzerine 5 MM kalinliginda macun cekelim.Amerika da arkadasim var Ford Mustang araci var adam keyfe deger renk degistirip biniyor Tampon a 5 MM macun cektirip orjinal olsa ne olur olmasa ne olur.

Tavan/Kaput ufak bir yer olur halledilir yahu Tampona komple 5 mm macun cekerken hicmi usenmediniz arkadas
Onarım yaptıran arkadaş sanırım para vermedi macuna ondan öyle yapılmış :terlisırıtan:ayrıca 1.5 yıldır yatan aracı merak ettim hocam .:melekx:

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Bende dün gece arabamı sanayiye çektim... yatak sardı motor... çok üzgünüm dertliyim bitkinim....fenalardayım...:(:(
Geçmiş olsun,tabiki üzülüyorsunuzdur ancak böyle şeylere gereğinden fazla üzülüp kendinizi fazla yıpratmamanızı tavsiye ederim,yeterki çaresi olan şeyler olsun,çok berbat günlerden geçiyoruz,allah can sağlığı versin hepimize,sevdiklerimize

SaNToS

Uzman Detaycı
Üye
İl
İzmir

Öncelikle geçmiş olsun gercekten haklisin bu yuzden yurtdisindaki calisma prensibi cok guzel duzelen parcanin saglamligi kalmiyor zaten yeni yenidir yeterki yetkili serviste degisen bir parca mesela camurluk mesela tertemiz oluyor bu konuda yanlış düşünce oluyor ülkede ama yapicak bisey yok boyle geldi boyle gidiyor

porsuk_y

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sayın hocam çok çok geçmiş olsun, Rabbim daha beterlerinden korusun.
Geçmiş olsun,tabiki üzülüyorsunuzdur ancak böyle şeylere gereğinden fazla üzülüp kendinizi fazla yıpratmamanızı tavsiye ederim,yeterki çaresi olan şeyler olsun,çok berbat günlerden geçiyoruz,allah can sağlığı versin hepimize,sevdiklerimize
Çok geçmiş olsun vardir bunda da hayır
Hepinize tek tek çok teşekkürler.. valla durduk yere olması bu denli büyük masraflar belini büküyor insanın çok can sıkıyor...

Çok geçmiş olsun. Kimin başına gelse insanın canı sıkılır. Sorun neydi biliyor musunuz?
Ustalar insigniaların 2.0 dizellerinde bu durumun kronik olduğunu söylüyor. aslında 15000km önce aracı alır almaz yağ pompası yağ soğutucusu dahil baya büyük bir bakım yaptım sırf bu durumdan kaçınmak için... ama malesef buna rağmen başıma geldi.. yağsız da kalmadı. hararet de yapmadı. öyle aşırı sıkıştırmadım da. pazar akşamı eve dönerden bi anda önce bir araba silkelendi ben şanzuman filan zannettim ama az daha ilerleyince bi anda stop etti araba ve malesef durum bu..