Focus titanium detaylı temizlik ve boya koruma uygulaması

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline sağlık hocam renk tam detaycı rengi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hazar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Emre ellerine sağlık. Bak bu uygulamalarí yapıyorsun hiç çağırmıyorsun ama kıskandırıyorsun.

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hazar' Alıntı:
Emre ellerine sağlık. Bak bu uygulamalarí yapıyorsun hiç çağırmıyorsun ama kıskandırıyorsun.

Teşekkür ederim Hazar. Ya bu uygulamayı bikaç hafta önceden planlamıştık Cihan'la. Zaten o olmasa hayatta bitiremezdim tek başıma. Bunu bitirip işe gittim geç bile kaldım sonraki uygulamada aklımdasın sana da uyarsa davetlisin. Hava biraz güzelleşsin de bi iç-dış gireriz yine. Dimi Cihan? "@Ocean Cpt"

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arabanın çok çok kirli olmasından dolayı bikaç gündür yağmursuz bigüne iznimin denk gelmesini kolluyordum. Bugün sabah işten çıkınca hava durumunu kontrol ettim, havanın güzel olduğunu görünce 2 saat uyuyup hemen kalkıp arabayı temizlemeye gittim arabanın üstünde yaklaşık 10 günlük falan trafik filmi vardı fakat sürekli çamurlu, kirli bölgelerde dolaştım, çok kötü durumdaydı arabam.

Sabah saat 11de yıkamaya başladım. Öncelikle 1:20 sulandırdığım autobrite citrus wash sıktım. 2-3 dk kadar ürünün çalışmasına müsade ettim, üzerine benzinlik köpüğü sıkıp aracın komple kaba pisliğini aldım. Citrus washtan çok memnunum çok güzel bi ürün tavsiye ediyorum herkese. Daha sonra tekrar köpük sıkıp benzinliğin üst katında çalışan babama tek kova su kullanarak eldivenle yaymasını söyledim ben de bu sırada jantlara bilberry ve fırça ile giriştim. Bu işlemleri bitirip aracı tekrardan güzelce duruladım. Daha sonra 2ltlik pompalı şişeye 1:5 sulandırarak autobrite top gloss shine doldurdum ve bu şekilde ürünü spreyledim, aracı tekrar duruladım. İlk kez kullandım bu ürünü ve ilk izlenim için çok da memnun kaldım gayet güzel bi su iticiliği var ve iyi bi parlaklık verdi. Sonra aracı daha müsait bi yere çekip auto finesse aqua deluxe kullanarak kuruladım. Yeni almış olduğum chemical guys v07 qd ürünü denemek istedim. Daha önce finale kullanıyordum. Kıyas yapmam gerekirse finale uygulaması bi tık daha kolay bi ürün. Fakat v07 parlaklıkta bi iki gömlek üstün diyebilirim. Qd uygularken 2 adet eurow bez kullandım, iyi ki almışım dedim.

Sağ taraf cg v07 uygulanmış, sol tarafta uygulama yok. Ekran parlaklığı sonda bakarsanız arada çizgi bile oluşmuş neredeyse.

bu da kaput tümden uygulanmış hali.

Uygulama aralarında hava soğuk olduğu için ve genelde tek başıma olduğum için fotoğraf çekemedim kusura bakmayın öncesi/sonrası şeklinde oldu biraz..

Daha sonra arabanın camlarını içten ve dıştan chemical guys window clean ile zwipes waffle bez kullanarak sildim. Kapıları, iç trimleri, torpidoyu ve pedalları valet pro apc ile temizleyip sonrasında spritz ile korumaya aldım. Jantları bezle tekrar silip autoglym alloy wheel seal uyguladım. Lastiklere de gyeon tire sürdüm. Arada Cuma namazı arası verip saat 3te yıkamamı bitirdim

Evin önüne geldiğimde o inanılmaz yorgunluğumu ve ağrılarımı arabadan inip arkamı dönüp baktığımda unuttum diyebilirim tekrar bikaç final fotosu çektim.

Okuduğunuz ve izlediğiniz için teşekkürler.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
emredkmn' Alıntı:
MuratYARDIM' Alıntı:
@Eraycan" gayet başarılı tebrikler.

Hocam uygulama benden tebrikler yine @"Eraycan beye gitti benim suçum neydi?
Hahahaha hatlar karıştı demekki :)) Benden de tebrikler. Valla on numara beş yıldız

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Çok başarılı ya, Maaşallah nazar değmesin.her zaman dediğim gibi çok güzel bir renk.V07 iyi parlatmış. Eurow u denemek için sabırsızlandım.Eline sağlık.Allah kabul etsin bu arada.

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
onurçiko' Alıntı:
Çok başarılı ya, Maaşallah nazar değmesin.her zaman dediğim gibi çok güzel bir renk.V07 iyi parlatmış. Eurow u denemek için sabırsızlandım.Eline sağlık.Allah kabul etsin bu arada.
Teşekkür ederim hocam sağolun. Yeni denenen ürün başarılı olunca ayrı bi mutlu ediyor insanı

serdar8424' Alıntı:
Uygulamalar çok iyi eline sağlık ;)
Teşekkürler Serdar bey sağolun

Eraycan' Alıntı:
emredkmn' Alıntı:
Hahahaha hatlar karıştı demekki :)) Benden de tebrikler. Valla on numara beş yıldız
Teşekkürler hocam

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık başarılı bir yıkama işlemi olmuş.

Top gloss shine benim de beğenerek kullandığım bir ürün. Tek eksisi kalıcılığı ;)

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
_CaN_' Alıntı:
Ellerinize sağlık başarılı bir yıkama işlemi olmuş.

Top gloss shine benim de beğenerek kullandığım bir ürün. Tek eksisi kalıcılığı ;)

Teşekkürler hocam. Ne kadar sürüyor sizde kalıcılığı? Belki yaz aylarında daha da uzun kalabilir mevsim şartları da önemli..

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
@emredkmn maşallah hocam, elinize sağlık. Bu renge ne yapsan gidiyor :)

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Can sağolun hocam pek fazla bişey de yapmıyorum aslında genelde yaptıklarım temizlik amaçlı şeyler

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
emredkmn' Alıntı:
@Can sağolun hocam pek fazla bişey de yapmıyorum aslında genelde yaptıklarım temizlik amaçlı şeyler

Walla bende pek bişey yapmıyorum, tüm çabam mevcut korumayı idame ama bi ton malzeme var evde, kileri işgal suçundan hanım dava edicek yakında beni :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Can' Alıntı:
emredkmn' Alıntı:

Walla bende pek bişey yapmıyorum, tüm çabam mevcut korumayı idame ama bi ton malzeme var evde, kileri işgal suçundan hanım dava edicek yakında beni

Forumda bu dertten muzdarip detaycı kardeşlerimi yedirmem . Ayrı destek konusu mu açsam acaba. Kilerin %50 sini alırız sıkıntı yok

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Son günlerde bu renk beni acayip cezbediyor.Güneşte çok başka durur bu araç.Elinize sağlık güzel uygulama olmuş :)

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Galapagos' Alıntı:
Son günlerde bu renk beni acayip cezbediyor.Güneşte çok başka durur bu araç.Elinize sağlık güzel uygulama olmuş :)

Teşekkürler hocam valla ben de sizin kırmızıya hastayım

kizmazfatih

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Maşallah çok güzel olmuş hybrid v7 dediniz beni vurdunuz bende ağır finale kullanıyorum nedense çok seviyorum

emredkmn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
kizmazfatih' Alıntı:
Maşallah çok güzel olmuş hybrid v7 dediniz beni vurdunuz bende ağır finale kullanıyorum nedense çok seviyorum

Hocam finale de var elimde onu da severek kullanıyorum fakat v07 parlaklığı gerçekten çok iyi geldi gözüme..