Gyepesto Uygulama Yapmayı Öğreniyor

Gyepestp

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Gyepestp konu da açıldığına göre artık geçmiş olsun :D şaka bir yana yıkama kısmında benim için eziyet görünen kısımları nasıl aştığımdan kısaca bahsedeyim :). En başta kurulama derdi bitiriyordu beni, silerken kan ter içinde kalıyordum ve camlarda ne kadar da olsa leke kalıyordu. Siz bu aşamayı twisted bez alarak baştan aşmışsınız :) daha sonrasında ellerim her yıkama sonrası 1 ay tahriş olur, iyileşmezdi :) kesinlikle nitril eldiven alıp kullanın derim. Bu sayede hem eller zarar görmüyor hem de lastik parlatıcı vs uygularken el kirlendi, yapış yapış oldu vs dertleri olmuyor (aldıktan sonra evde sağda solda hep kullanır oldum) :) naçizane tavsiye olarak sizin de belki işinize yarar, işinizi kolaylaştırır diye kendi yaşayıp aştığım sorunları belirtmek istedim :) paylaşımların devamını takipteyim, elinize sağlık :)
Kurulama bezinin hayat kurtardığını defalarca okumuştum, o yüzden benim için önemliydi.
Eldiven de kullandım. Beyaz ve pudralıydı. Çok sıkıntı yaratmadı ama bir dahaki sefere ince, pudrasız ve siyah alacağım. Teşekkür ederim. :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, siftah yapmışsınız, gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Gerekli uyarıları arkadaşlar yapmış, ben tekrar üstünden geçmeyeyim.
Wizard ı kesinlikle jant kurulamada kullanmayın, kaporta ve camlardan başka yere kullanmayın,

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
yavaş yavaş hersey olur zzten sizin kanınızda şuan detay tiryakisi akıyor artık istesende kurtulamazsın. Ben artık hiç durumıyorum hatta ceviz geldi ama malumumuz virüs nedeniyle evimizde kalmaya çalışıyorum. Sadece iş hattı şuan bakalım ne zamana kadar dayanacağım.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@Gyepestp
Göztepe Class Petrol mü orası ? Eğer öyle ise, şu virüs belasından kurtulduğumuzda @tmac61 @Nakamura hep beraber bir buluşma yapalım ben en yaşlınız olarak kenarda otururum siz yıkarsınız artık :D :D :D (çizerseniz işin sonunda da köfteci şükrü'den bütün köfteleri bana ısmarlarsınız ya da cemil&cmeal iskender mi deseydim :D )

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback abi gerçekten çok güzel düşünmüşsün. Sizden ne kapsak kardır :) biz @tmac61 kardeşimle girişiriz senin araca ordanda yemeğe gideriz:) zaten cevizide deniyemedim bu virüs yüzünden kendimi zor tutuyorum evde her an bir çılgınlık yapabilirim:)
Bitsin şu mok virüs de buluşalım :)

Gyepestp

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Gyepestp
Göztepe Class Petrol mü orası ? Eğer öyle ise, şu virüs belasından kurtulduğumuzda @tmac61 @Nakamura hep beraber bir buluşma yapalım ben en yaşlınız olarak kenarda otururum siz yıkarsınız artık :D:D:D (çizerseniz işin sonunda da köfteci şükrü'den bütün köfteleri bana ısmarlarsınız ya da cemil&cmeal iskender mi deseydim :D )
Evet orası. Tabii, kurtulalım da şu illetten, hemen yaparız. :)

Gyepestp

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Emeğinize sağlık,ilk uygulamada olsa verdiği keyif ayrıdır :) birde ucuzundanda olsa lastik fırçası temin ederseniz çok güzel olacak demek isterim. Aracınızada maşallah :nazar:
Bunu sormayı unutmuşum. Lastik temizleme fırçası olarak ne almam gerekli?
Jantların dışı için 3d, içleri için Çinli fırça aldım ama lastik takıntım yüzünden bunları sürmeyi hiç düşünmüyorum. :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Bunu sormayı unutmuşum. Lastik temizleme fırçası olarak ne almam gerekli?
Jantların dışı için 3d, içleri için Çinli fırça aldım ama lastik takıntım yüzünden bunları sürmeyi hiç düşünmüyorum. :)
Çinli güzel fırçalar vardı lastik için iyi markaların replikası gayet güzel iş görüyordu :) yüksek meblağlara gerek yok diye düşünüyorum.

örneğin

Sgcb Tire Cleaning Lastik Temizleme Fırçası(215*65mm) - n11.com

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Mothers'in kisa sapli fircasi bulabilirsen tavsiye ederim. Jantin on yuzunde ve lastiklerde guzel is cikartiyor. Bir de cok tok kaliteli duruyor, cok begeniyorum :)

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Gyepestp

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Evet 3d yeşil fırçadan almıştım.
Peki aynı fırça ile hem davlumbaz hem lastik fırçalanır mı? Eğer oluyorsa, ona uygun bir şey alayım.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Jant temizleyiciden kastımız Billberry gibi bir şey mi? Hiç sulandırmadan mı kullanacağım bu ürünleri?
O soyledigim miktarlarin uzerine su koyup 2 litreye tamamlamakti kastim.

Oranlari ornek olsun diye vermistim. Ama benim karisimimin tarifini birakayim,

100 ml cg wheel cleaner,
30 ml b33,
100ml 3d apc.

2 litrelik kabib kalani su.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Peki aynı fırça ile hem davlumbaz hem lastik fırçalanır mı? Eğer oluyorsa, ona uygun bir şey alayım.
mothersın fırçasıyla belki temizlenir ama kısa sap iş görmez. Sgcb fırça çok güzel lastik yanağı temizler tuf shine replikası :)

davlumbaz için @Tonyukuk07 arkadaşımızın satışta ürünü vardı diye hatırlıyorum değerlendirebilirsiniz :)

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
3d nin hem kisa saplisini hem uzun saplisini aldim ben de. Fircalar ayni saplari farkli. Ama davlumbaza kullandigimi janta surmem ben.

Tercihinize kalmis tabi. Mothersin sadece davlumbaz fircasi var bende. Jant fircasiyla kil yapisi ayni midir bilemiyorum. Ayniysa janta surmem ben onu. Tercihtir tabi.

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
mothersın fırçasıyla belki temizlenir ama kısa sap iş görmez. Sgcb fırça çok güzel lastik yanağı temizler tuf shine replikası :)

davlumbaz için @Tonyukuk07 arkadaşımızın satışta ürünü vardı diye hatırlıyorum değerlendirebilirsiniz :)
Yok abi kisa sapli mothers davlumbaza girmiyor cok ugrastim :)

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gyepestp

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@omrslhmms @eryayli @can26

Aslında sorum şu.
Ben jant için 3d aldım, yeşil fırça. Jant içleri için de Çin'den aldığım fırça var.
Lastik temizliği ve davlumbaz temizliği için ortak fırça alabilir miyim?
Yani jant ve davlumbazda değil de, lastik ve davlumbazda kullanılacak bir fırça önceliğim olur.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@omrslhmms @eryayli @can26

Aslında sorum şu.
Ben jant için 3d aldım, yeşil fırça. Jant içleri için de Çin'den aldığım fırça var.
Lastik temizliği ve davlumbaz temizliği için ortak fırça alabilir miyim?
Yani jant ve davlumbazda değil de, lastik ve davlumbazda kullanılacak bir fırça önceliğim olur.
Soyle soyleyeyim o zaman, bu jant lasyik davlumbaz uclusunde en dayanikli olan en hassas olmayan lastiktir. Lastik fircalari daha sert yapidadir. Yani jant ya da davlumbaz fircasiyla verimli lastik temizligi yapilamaz.

Ama bu demek degildir ki burada ortak firca kullanilamaz. Bazen vakit olmayinca mother davlumbaz fircasiyla da lastik gecmisligim oluyor. Detayli ve derin bir temizlik sunmaz size jant ya da davlumbaz fircasi.

Bilmem aktarabildim mi tam olarak