Hızlı Soru - Cevap

SaNToS

Amatör Detaycı
Üye
İl
İzmir
Öne çıkan konu #13,561
Yorumunuz için teşekkürler, detailing pahalı bir hobi türkiye şartlarında en kötü araba 100 bin lira. Bu şartlarda araba alabilen insanların araçlarını kourmak için bir şampuana 100 lira verecek durumlarını olduğunu düşünüyorum. İsterseniz sizde denemek üzere zymöl autowash olan favori şampuanımından denemelik yollayayım farkını siz kendiniz de test etmiş olursunuz. Kullanım esnasında yüzeyde müthiş bir kayganlık sağlıyor keza carpro reset de aynı şekilde. Bende tabi ki isterim bu ürünler ucuz olsun ancak ülkemizde para değersiz avrupada herhangi bir detay sitesinden fiyatlara bakarsanız orada 8-10 birim fiyatlı ürünler burda 100 lira.

Bence bu şampuanlar fiyatını hakediyor çünkü konsantrasyon oranları alacağınız ucuz ürünlerden çok çok daha iyi. Meguiar nxt ve sarı olan, 3d wash and wax, Gyeon'un tüm şampuanlarını, valetpro nun tüm şampuanlarını, sonaxın tüm şampuanlarını kullandım. Turtlewax benim için market ürünü kategorisinde o yüzden burda başka üyelerin olumlu yorum yaptıklarını ürünlerini denedim, Tyre cleaner, lastik parlatıcı, hybrid sealent gibi ancak şampuanı ile ilgili olumlu yorum olmadığı için para vermek istemedim.

Tek tek yorum yapmak gerekirse;

Meguiars nxt güzel kokuyor ancak 1.42lt için 180-200tl çok çünkü konsantrasyon oranı ve kayganlığını beğenmiyorum. Kullanıldığı zaman yüzeydeki boncukları bozuyor.
Meguiars wash and wax güzel kokulu 1.42 için 150 tl çok konsantrasyon iyi değil kayganlık ortalama boncukları bitiriyor sheeting yapıyor.
3D wash and wax kötü bir kokusu var fiyatı çok uygun boncuk namına hiç bişey kalmıyor tamamen çok yavaş bir sheeting yapıyor yüzeyde koruma ne varsa maskeliyor. kurularken bastıra bastıra kurulayınca yüzeydeki katman kakıyor.
Gyeon'un şampuanları güzel ancak hepsi çok pahalı. Sadece bathe essence fiyatını hakediyor diyebiliriz 400ml ürün ile 80 yıkama vaadi veriyor kesinlikle 80 olmasa bile en az 60 kova yıkaması yaparsınız. Köpük sıfır kayganlık iyi.
Valetpro concantrated'den daha hızlı kuruyan bir şampuan yok güneşi bırakın garaj içinde dahi kuruyor.
Valet advanced poseidon ortalama bir ürün fiyatını hakediyor, kuruma olayıortalama, kayganlık ortalama boncukları elliyor ama kabul edileblir.

Neden hidrofobiden bu kadar bahsettim? Çünkü wax sealent vb korumaların en kolay devam edip etmediğini öğrenmenin yolu hidrofobiye bakmak, pek çok üye gibi bende boncuk hidrofobi seviyorum aracıma henüz seramik kaplama yapamadım wax yapıyorum bildiğiniz gibi waxların ömürleri kullanılan şampuanlara göre uzayıp kısalıyor. Ben sadece Ceviz ile ön yıkama yaparak zymöl kova şampuanı kullanarak fussoda 8 ay dayanım yakaladım. Market ürünlerinden (sonax turtle vb.) kullansaydım muhtemelen waxın dayanımını etkileyecekti. Aynı zamanda Angelwax Enigma 12 ay dayanacak vaadine karşılık sadece gyeon bathe essence ile yıkayarak 7 ay dayandırabildim zymöl autowash a göre daha sert bir ürün.

Son olarak pahalı ürün iyi ürün algısına katılmıyorum her pahalı ürün iyi değil maalesef bunu yurtdışından yüksek kargo bedelleri ödeyerek tattım. Pahalı ürünlerin hepsi iyi değil ancak ucuz ürünlerin çoğunun kötü olduğudunu deneyimledim...

Detailing'i keyif için yapıyorum, bütçemin yettiği sürece yeni ürünler almaya çalışıyorum ürün denemeyi seviyorum, aracım benim için değerli. Neden güzel kokan kayganlık hissi güzel premium, keyif almacağım ürünleri kullanmayayım :)
merhaba bathe essence ile bathe+ arasındaki fark nedir ? bathe+ m var swramikli araca hangisini önerirsiniz?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
merhaba bathe essence ile bathe+ arasındaki fark nedir ? bathe+ m var swramikli araca hangisini önerirsiniz?
Seramikli araçta ayda 1 bathe plus geri kalan yıkamalarda nötr bi şampuan kullanmanız yeterli olur bence.

Bathe nötr
bathe essence konsantre
bathe+ seramik içerikli

SaNToS

Amatör Detaycı
Üye
İl
İzmir
Son düzenleme:

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Maalesef hocam bana mat gibi geliyor o ürün galiba bulamayacağım kendim yapıcam artık :)
Carwin Konsantre Lastik Parlatici Kahverengi olan asiri parlak ve islak gorunum verir ancak 2 gun kalir lastik uzerinde Kucuk boy yok 10 Lt ve 25 Lt seklinde var.Bir ara deneme numunesi olarak gelmisti test etmistim.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Aklıma gelenler şöyle Sarp,Meguiars Endurance,3D magic dressing,soft99 tire wax,turtle wax wetn black (diye hatırlıyorum) arkadaşlarda ekleme yapar mutlaka :)
soft99 tire wax, metal kutuda olan alınabilecek en mat ürün yahu :)
Maalesef hocam bana mat gibi geliyor o ürün galiba bulamayacağım kendim yapıcam artık :)
benim kullandığım en parlak ürünler meg endurance, meg nxt insane shine, chemical guys tire shine, 3d macig, valet pro maximum shine

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara

benim kullandığım en parlak ürünler meg endurance, meg nxt insane shine, chemical guys tire shine, 3d macig, valet pro maximum shine
Bu Urunlerden daha cok parlak olanina denk gelmedim Meg in Fast Shine si vardi gelmiyor artik o bir tik daha digerlerinden yagliydi aeresol seklinde oldugu icin getirmiyorlar artik

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Bu Urunlerden daha cok parlak olanina denk gelmedim Meg in Fast Shine si vardi gelmiyor artik o bir tik daha digerlerinden yagliydi aeresol seklinde oldugu icin getirmiyorlar artik
parlak olanların hemen hemen hepsi sıçrama yapıyor hocam ya, birde ben şahsen bıraktım parlak kullanmayı orjinale yakın görüntüdeki ürünleri tercih etmeye başladım, Sonax sürüp bir tur bezle siliyorum yada Sam's in ürünü çok başarılı dayanım konusunda genelde onu kullanıyorum

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
parlak olanların hemen hemen hepsi sıçrama yapıyor hocam ya, birde ben şahsen bıraktım parlak kullanmayı orjinale yakın görüntüdeki ürünleri tercih etmeye başladım, Sonax sürüp bir tur bezle siliyorum yada Sam's in ürünü çok başarılı dayanım konusunda genelde onu kullanıyorum
Aslinda en guzeli dediginiz gibi orjinale yakin olani ne parlak ne mat ortasi en guzeli endurance kullandigim zaman uzerinden siliyorum ideal geliyor Sam s denemedim zamanla onu da temin edip denerim :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator

Uygulama zorluğundan bir kere kullanmıştım,ps4 yanağında bana parlak gelmişti yanak yapısındanda olabilir geneliyle düz bir yapısı vardı belki de ben öyle hatırlıyorum :)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
aliexpressdekileri bende gördüm. fakat elimde 3 tabla oldugu için 3 tane almam lazım. diğer 2 sini kargo ücretsiz olsun diye almıştım ihtiyacı olan birine satacağım onlarıda. mecbur onlar içinde almam lazım. burada hazır olanı varsa uyguna bilen vardır belki dedim. yoksa mecbur oradan alacağım ya da tornacıdan :)
Neden her tablaya bir adet alma ihtiyacı duydunuz. Çıkarıp diğer tablaya takabilirsiniz. Zaten çeviriciyi makinaya sabitleyip tablaları çıkarmayacakmısınız. Bu işi bir tornacı halleder zor bişi değil. Tabi elinde takımı varsa.

caner92

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
istanbul
Neden her tablaya bir adet alma ihtiyacı duydunuz. Çıkarıp diğer tablaya takabilirsiniz. Zaten çeviriciyi makinaya sabitleyip tablaları çıkarmayacakmısınız. Bu işi bir tornacı halleder zor bişi değil. Tabi elinde takımı varsa.
3 üde aynı tabla. kargo ücretsiz olsun diye 2 adet fazladan almıştım. diğer 2 sini satacağım o nedenle

BerkayKuzu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Carwin Konsantre Lastik Parlatici Kahverengi olan asiri parlak ve islak gorunum verir ancak 2 gun kalir lastik uzerinde Kucuk boy yok 10 Lt ve 25 Lt seklinde var.Bir ara deneme numunesi olarak gelmisti test etmistim.
Hocam 1 gün bile kalsa yeterli :) Dediğiniz ürünü internet üzerinden CARWİN KONSANTRE LASTİK PARLATICI 5 KG Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Böyle buldum ürün bu mudur hocam birde fotoğrafları var mıdır sizde hala ?

Parlak istiyorsanız fra ber gommalux sizi memnun edicektir
Deniyeceğim hocam bunuda teşekkürler

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Hocam 1 gün bile kalsa yeterli :) Dediğiniz ürünü internet üzerinden CARWİN KONSANTRE LASTİK PARLATICI 5 KG Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Böyle buldum ürün bu mudur hocam birde fotoğrafları var mıdır sizde hala ?

Deniyeceğim hocam bunuda teşekkürler
Yok hocam o degil

https://ty.gl/htzpwob

Bu urun siz yine almadan sorun yada numune isteyin renk kahverengi olacak Showroomlarda bu urunu kullaniyorlar bir cok arac yikama firmalarininda kullandigini gordum aslinda guzel urun 2 gune kadar cok asiri bir parlakligi var 3 gun hicbirsey yok malesef

DropX

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
73
Bir ara Wetproof un yeni cikan Bionic Seramik kaplamasi ni alip deneyeyim dedim Uygulama yaptiktan sonra havlu ciziklerini vs İsitma tabancasi veya fön makinasiyla temizlendigini gordum taki fiyatinin 2 bin tl oldugunu duyunca vazgecmistim Seramik Kaplama nin en iyisini en pahalisinida alsan isterse Celikten 100 kat guclude olsa 1 yil zor dayaniyor malesef :)
Çelikten 100 kat güçlü :) :) benim de aklıma nasıl yer ettiyse unutamıyorum :)