Hızlı Soru - Cevap

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öne çıkan konu #15,321
Malum kışın yaklaşmasıyla araç camında buğu durumları oluşmaya başladı. Mümkün olduğunca uzun süre dayanabilen ürün tavsiyeniz ne olur?

MagicofOz

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Malum kışın yaklaşmasıyla araç camında buğu durumları oluşmaya başladı. Mümkün olduğunca uzun süre dayanabilen ürün tavsiyeniz ne olur?
Gyeon antifog beğenilen bir üründü. Ancak benim tavsiyem aracınızın havalandırmasını klima kapalı şekilde cam yönünde çalıştırırsanız buğu ile karşılaşmazsınız. Kışın zaten kaloriferi sıcak ayarda kullanacağınız için, camlara verin sorun kalmaz

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Gyeon antifog
Haftada bir yıkama ile kışı geçiriyor
sizin uygulama konunuzda görmüştüm hocam bu iki markayı. aktif kullanmış birisi olarak alıp uygulamaya değer mi dersiniz? bir de uygulandığında buğuyu sıfıra yakın hale getiriyor mu?
Gyeon antifog beğenilen bir üründü. Ancak benim tavsiyem aracınızın havalandırmasını klima kapalı şekilde cam yönünde çalıştırırsanız buğu ile karşılaşmazsınız. Kışın zaten kaloriferi sıcak ayarda kullanacağınız için, camlara verin sorun kalmaz
ankara şartlarında malesef buğu olayı ciddi derecede yaşanıyor(özellikle sabahları) :( . bu sebeple ürün kullanılmazsa varılacak yere yaklaşınca anca camların buğusu tam anlamıyla açılmaya başlıyor. hele ki kontak kapalıyken 3-4 dk arabada oturunca camlar tamamen kapanıyor :D

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
sizin uygulama konunuzda görmüştüm hocam bu iki markayı. aktif kullanmış birisi olarak alıp uygulamaya değer mi dersiniz? bir de uygulandığında buğuyu sıfıra yakın hale getiriyor mu?

ankara şartlarında malesef buğu olayı ciddi derecede yaşanıyor(özellikle sabahları) :( . bu sebeple ürün kullanılmazsa varılacak yere yaklaşınca anca camların buğusu tam anlamıyla açılmaya başlıyor. hele ki kontak kapalıyken 3-4 dk arabada oturunca camlar tamamen kapanıyor :D
Ben deneme amaçlı almıştım ürünü ön cam hariç uyguladım gerçekten işe yarıyor uygulaması çok basit sür sil şeklinde uygulamadan önce ipa ile temizlemekte fayda var
Kettle da sıcak su kaynatarak testini yaptım ona rağmen buğu olmuyordu kesinlikle kullanılması gereken ürün:)

Muhammed06

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba, bu parçada ufak kılcallar vardı deneme yapayım dedim wax, srp ve glaze ile düzeltmeyi denedim ancak başaramadım bunun üzerine polisaj makinesi ile h8 sonra m3 denedim ama nafile dahada matlaştı acaba ne yapabilirim, teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Muhammed06

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Plastik üzerinde polisaj bazen farklı sonuçlar doğurabiliyor. Üzerindeki boya nasıl onu da bilemiyorum açıkçası. O yüzden bu uygulamanızı kıstas almayın kendinize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim, araç üzerinde rahat çizik aldığım ürünlerle maalesef bu parçada başarısız oldum hatta dahada matlaştı :) Araştırmalara denemelere devam bakalım nasıl eski haline getirebileceğim.

Modi

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Arkadaşlar merhaba, saat merakı olan var mı bilmiyorum ama saatlerin çelik kısımları ve cam kısımları icin wax tarzı bir koruyucu var mı detailing sektöründe, auto glymin var benim bildiğim metal polish diye geçiyor ama koruyuculuğu var mı bilmiyorum, korucuyuluğu olan bildiğiniz ürün var mı acaba?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Teşekkür ederim, araç üzerinde rahat çizik aldığım ürünlerle maalesef bu parçada başarısız oldum hatta dahada matlaştı :) Araştırmalara denemelere devam bakalım nasıl eski haline getirebileceğim.
Belki meguiars plastX tarzı ürünler ile sonuç alabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hk80

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Selamlar, bir yakınım arabasını kendi yıkamaya başlayacak. Araç komple ppf kaplı. Yıkama makinesi K5 ve muadili olabilir. Diğer tüm set için bütçe sınırı yok. En iyisi olacak şekilde tavsiyelerinizi alabilir miyim? Koltuklar deri.

Son düzenleme:

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Selamlar, bir yakınım arabasını kendi yıkamaya başlayacak. Araç komple ppf kaplı. Yıkama makinesi K5 ve muadili olabilir. Diğer tüm set için bütçe sınırı yok. En iyisi olacak şekilde tavsiyelerinizi alabilir miyim? Koltuklar deri, jantlar taycan 5 kollu olan jant.

to lınk
Ürün seçimi hakkında forumda birçok konu mevcut onları inceleyebilirsiniz :)

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Selamlar, bir yakınım arabasını kendi yıkamaya başlayacak. Araç komple ppf kaplı. Yıkama makinesi K5 ve muadili olabilir. Diğer tüm set için bütçe sınırı yok. En iyisi olacak şekilde tavsiyelerinizi alabilir miyim? Koltuklar deri.
İlk başta herkesin favori ürünü farklıdır onu belirteyim benim şahsi önerilerim
Jant/demir tozu: gyeon ıron, vp dragons , flowey r10
Lastik temizleyici: shiny garage ve gyeon
Ön yıkama: vp ansf, flowey ev 13
Lastik Parlatıcı: gyeon tire, tire express, meg endurance, nanolex tire
Çift kova: gyeon bathe
Deriler için: Tls deri ürünleri veya gyeon leather cleaner/leather coat
Cam temizleyici: meg perfect clarity, carpro clarify
İç plastik koruma için: gtecniq c6, gyeon preserve, sonax matt effect
İç plastik taban halısı vs genel temizlik için: autobrite fab
Hızlı cila: carpro elixir, tac system shinee wax
Dediğim gibi bunlar benim şahsi önerilerim ve tecrübelerime ait
Örneğin gyeon preserve hafif parlak bir finishe sahip ancak ben aracım eski olduğu, dayanımı uzun olduğu ve toz toplamadığı için tercih ediyorum gibi gibi

Hk80

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İlk başta herkesin favori ürünü farklıdır onu belirteyim benim şahsi önerilerim
Jant/demir tozu: gyeon ıron, vp dragons , flowey r10
Lastik temizleyici: shiny garage ve gyeon
Ön yıkama: vp ansf, flowey ev 13
Lastik Parlatıcı: gyeon tire, tire express, meg endurance, nanolex tire
Çift kova: gyeon bathe
Deriler için: Tls deri ürünleri veya gyeon leather cleaner/leather coat
Cam temizleyici: meg perfect clarity, carpro clarify
İç plastik koruma için: gtecniq c6, gyeon preserve, sonax matt effect
İç plastik taban halısı vs genel temizlik için: autobrite fab
Hızlı cila: carpro elixir, tac system shinee wax
Dediğim gibi bunlar benim şahsi önerilerim ve tecrübelerime ait
Örneğin gyeon preserve hafif parlak bir finishe sahip ancak ben aracım eski olduğu, dayanımı uzun olduğu ve toz toplamadığı için tercih ediyorum gibi gibi
Çok teşekkürler tavsiyeler için, eldiven ve kurulama havlusu için ne dersiniz?