Stokları Serelim

Cycl3s

Amatör Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Öne çıkan konu #14,581
Kurulama havlum hem twist değildi hemde emekliye ayrılmak üzereydi. Tercihimi @Adam’s Garage dan yana kullandım, havlu hissiyatı oldukça dolgun ve güzel. Kurulama performansı da olumlu olacaktır düşüncesindeyim bugün deneyeceğim.

Cila silme bezlerim vardı ancak alternatif ve yeni bir ürün tanımak için Gyeon baldwipe tercih ettim,

Son düzenleme:

Fatih37

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Modi

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Devamlı yeni ürünleri alıp paylaştığım için bazı eleştirileri aldığımdan dolayı paylaşmamayı karar vermiştim. Yaklaşık 1,5 sene içinde aldığım ürünlerimi paylaşmaya kararı kıldım ve paylaşmaya devam edeceğim. Aşağıdaki linktedir. Elinde olmayanı ve almak istedikleri nasip etsin inşAllah :)

2023 Yılına Ait Ürünlerim - Google Drive
2024 Yılına Ait Ürünlerim - Google Drive
Hayırlı olsun ürünleriniz, vonixx delet i denediniz mi acaba? Cidden farlardaki sarılıkları alıyor mu? Ben sanki 3d orange degreaser e benzettin

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Merhabalar detail forum ailesi.
Stokların ortamını düzenlemek için iki tane atıl dolap buldum. Apartmanın kazan dairesinde boş olan bir yeri değerlendirdim. Şimdi isteğimi ürünü daha rahat bulabiliyorum. :). Bezleri temizleyince eve kaldırıyorum. Foruma dahil olalı yaklaşık 11 ay olmuş. İyi malzeme temin etmişim. Umarım daha az stok yaparım :). Fırça setleri ve kaybolma ihtimali olan ( olmaz diye düşünüyorum ) ürünleri dolabın üstünde kutu içine koydum. Şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum bunların:).

Cycl3s

Amatör Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@Cila Kutusu öncelikle güzel, hassas paketleme ve indirim için teşekkür ederim,

Bez ve havluların kötü deterjandan dolayı topaklanma ve ömürlerinin kısalmasına engel olmak için microfiber reviver ile bu işe bir dur dedim. Reviveri makinede kullandığım anda 1.5 saat yıkama, 30 derece, 800 devir sıkma sonrasında havluların o ilk yumuşak ve güzel hissiyatını sonunda yakalayabildim, yumuşatıcı olarakda biraz beyaz sirke kullanmaya başladım. Sirke kullanmanın faydası elbette oluyor ancak reviver öncesinde de sirke kullandığım için reviver öncesi ve sonrası farkını görebildim. Sirke aslında kireçi kırıyor ve yumuşatıyor üzerine reviveri eklediğinizde özetle daha da güzel bir sonuç çıkıyor. Reviver hem pervol deterjanıma göre daha iyi temizledi hemde daha yumuşak çıkarttı. Bir yıkama için yaklaşık 20 ml kullandım, üretici 30ml öneriyordu buna rağmen temizlik performansında hiçbir sorun görmedim. yıkamadan çıkan havluları ve bezleri kurutmada kuruttuktan sonra ilk günki hallerine kavuştular çok şükür. 5 litrelik yatırım ile artık hiç olmazsa 2-3 yıl böyle bir endişem olmaz sanırım. Birde wax bezleri ile havluları aynı yıkamada bulundurmamak gerekiyor, reviver in ekstra wax çözücü özelliği var ama emin olamadım, riske atmayı pek düşünmüyorum iki ayrı yıkama yapıp hepsini kurulamada buluşturmak daha mantıklı bir seçenek gibi.

Köpürme performansı şu şekilde :) foamı burada da görmek sevindiriyor :)

Bunun dışında tavanımdaki bir iki leke için öneriler doğrultusunda k2 velor ile ilerlemeye, iç mekanın koruması için de k2 cockpit protechant ile ilerlemeye karar verdim. K2 cockpitin vanilya versiyonunu tercih ettim, kapağını açar açmaz çok güzel ve yoğun bir kokusu olduğunu gördüm. Yüzeye sürdüğümüzde finishi de böyle bir koku bırakırsa harika ve vazgeçilmez bir ürün olur.

Son olarak bir süredir merak ettiğim Foamula 1 ph nötr şampuanı denemek için aldım, temizlik için beklentim yüksek değil ancak yaz şampuanı olarak sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. CG mr pink ve koch gsf ile karşılaştıracağım biraz bakalım nasıl bir sonuç oluşacak merak ediyorum.

Son düzenleme:

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Birkaç Zift, Asperox şişelerinden etiket sökmede ve bi arkadaşın yapışkan izini çıkartmada kullanmak için aldım orta halli bi ürün yapışkan kalıntısını zorla çıkarttı ppf i sökerken kaportada kalan sağlam yapışkanları sökeceğini düşünmüyorum
resim sitesi yapma
Ppf kalıntısınıda söker.steak dynoshild i kedi yırtmıştı.söktük kalan yapışkanıda bu ürün ile temizledik hatta ben değil berkay temizledi sağolsun(master detailing)

Yasin.Dogan

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Cila Kutusu öncelikle güzel, hassas paketleme ve indirim için teşekkür ederim,

Bez ve havluların kötü deterjandan dolayı topaklanma ve ömürlerinin kısalmasına engel olmak için microfiber reviver ile bu işe bir dur dedim. Reviveri makinede kullandığım anda 1.5 saat yıkama, 30 derece, 800 devir sıkma sonrasında havluların o ilk yumuşak ve güzel hissiyatını sonunda yakalayabildim, yumuşatıcı olarakda biraz beyaz sirke kullanmaya başladım. Sirke kullanmanın faydası elbette oluyor ancak reviver öncesinde de sirke kullandığım için reviver öncesi ve sonrası farkını görebildim. Sirke aslında kireçi kırıyor ve yumuşatıyor üzerine reviveri eklediğinizde özetle daha da güzel bir sonuç çıkıyor. Reviver hem pervol deterjanıma göre daha iyi temizledi hemde daha yumuşak çıkarttı. Bir yıkama için yaklaşık 20 ml kullandım, üretici 30ml öneriyordu buna rağmen temizlik performansında hiçbir sorun görmedim. yıkamadan çıkan havluları ve bezleri kurutmada kuruttuktan sonra ilk günki hallerine kavuştular çok şükür. 5 litrelik yatırım ile artık hiç olmazsa 2-3 yıl böyle bir endişem olmaz sanırım. Birde wax bezleri ile havluları aynı yıkamada bulundurmamak gerekiyor, reviver in ekstra wax çözücü özelliği var ama emin olamadım, riske atmayı pek düşünmüyorum iki ayrı yıkama yapıp hepsini kurulamada buluşturmak daha mantıklı bir seçenek gibi.

Köpürme performansı şu şekilde :) foamı burada da görmek sevindiriyor :)

Bunun dışında tavanımdaki bir iki leke için öneriler doğrultusunda k2 velor ile ilerlemeye, iç mekanın koruması için de k2 cockpit protechant ile ilerlemeye karar verdim. K2 cockpitin vanilya versiyonunu tercih ettim, kapağını açar açmaz çok güzel ve yoğun bir kokusu olduğunu gördüm. Yüzeye sürdüğümüzde finishi de böyle bir koku bırakırsa harika ve vazgeçilmez bir ürün olur.

Son olarak bir süredir merak ettiğim Foamula 1 ph nötr şampuanı denemek için aldım, temizlik için beklentim yüksek değil ancak yaz şampuanı olarak sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. CG mr pink ve koch gsf ile karşılaştıracağım biraz bakalım nasıl bir sonuç oluşacak merak ediyorum.
Havlularınızı Kurutma makinesinde kurutmayın. Yüksek sıcaklık Mikro fiber liflerini yakarak bezin performansını olumsuz yönde etkiliyor.

Ttfor1

Amatör Detaycı
Üye
İl
Denizli
Havlularınızı Kurutma makinesinde kurutmayın. Yüksek sıcaklık Mikro fiber liflerini yakarak bezin performansını olumsuz yönde etkiliyor.
Bu konuda forumun kafası karışık. Ben hassasta kurutma makinesinde kurutuyorum. Yumuşacık çıkıyor. @Adam’s Garage 'dan aldığım twisted pile içinde kurutma makinası iyi bir yöntem demişti. Bu konuda bazı arkadaşlar kurutma makinası zararlı derken bazı arkadaşlarda kurutma makinasını tavsiye ediyor.

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bu konuda forumun kafası karışık. Ben hassasta kurutma makinesinde kurutuyorum. Yumuşacık çıkıyor. @Adam’s Garage 'dan aldığım twisted pile içinde kurutma makinası iyi bir yöntem demişti. Bu konuda bazı arkadaşlar kurutma makinası zararlı derken bazı arkadaşlarda kurutma makinasını tavsiye ediyor.
Hassas da yada düşük ısıda kurutmanın hiçbir zararı olmaz aksine daha yumuşak çıktığını görebilirsiniz ( Adam’s Garage ürünleri için geçerli. Diğer firma tavsiyesi yada kullanıcı yorumları onların tasarrufu ve tercihi )
Bu benim hem kullanıcı hemde satıcı olarak tercih ve tavsiyem. Yıllardır kendi kullandığım ürünleride kurutma makinasında kurutarak kullanıyorum ve hiçbir dezavantajını görmedim.
Tercih burada kullanıcıya kalıyor :gulumsemex:. Önemli olan deneyimleyip karar ve tercihi o yönde yapmak. :gulumsemex: