Stokları Serelim

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Ben soft 99 kırmızı bezin klin dou tarzı bezlerden iyi olduğunu söylemedim sadece kapı araligina düşecek kadar kötü olmadığını söyledim.. kaldıki güzel pamuklu atletlede araba kurulayabilirsin tabi devamlı sıkmak şartıyla..
Dikkatli okursanız ben de kapı aralarında kullanılmalı gibi bir ibare kullanmadım. Sadece detail olayının mantığını anlattım.

kaangiu

Çaylak Detaycı
Üye
Valla yanlış görmediysem elimdeyken bi telefonu sileyim demiştim üstündeki koruma camını çizik içinde bıraktı soft99 arabadikini farketmiyip teldeki bukadarsa benim çok kötü gözüm korktu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Her bezi kulanmadan once telde
Deniyecegim:))

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Gelen tepkilerden anladığım kadarıyla ben iyi bez kullanmıyorum ;)
Atletten iyidir. :)
O bez fiyatına göre bence iyi ama nerede kullanılır sorusunun cevabı kişisel ve fakat kurulama havlusu olmadığı yapısından belli he kurulama yapılır mı tabiki yapılır ama aracı çizer ve eziyet olur. Wax silme bezi olarak kullanılabilir mı ha kullanılır ama boyutu ve yapısı gereği ideal değildir keza 3usd a 40x60 500gsm wax silmek için üretilmiş
kaliteli bezler temin edilebilir. Qd ve ya hızlı cila için kullanılabilir mı? Kullanabilirsiniz ama gsm değeri çok düşük olduğundan esas işi bu o olan bezlere kıyaslanamaz kaldı ki 20-25 TL ye de o bezlerden temin edilebilir. Ben tamponları ve etek altını kuruluyorum o bez ile klin korea duo ya yardımcı olarak. Kiyi köşe jant motor cam lokal yerlerde de kullanılabilir kişiye kalmış. İyi bez kullanmadığınız aşikar ama size ne uygunsa onu kullanın elbet biz naçizane tavsiye düşünce ve tecrübe aktarıyoruz.

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
O bez fiyatına göre bence iyi ama nerede kullanılır sorusunun cevabı kişisel ve fakat kurulama havlusu olmadığı yapısından belli he kurulama yapılır mı tabiki yapılır ama aracı çizer ve eziyet olur.
O bez fiyatına göre bence iyi ama nerede kullanılır sorusunun cevabı kişisel ve fakat kurulama havlusu olmadığı yapısından belli he kurulama yapılır mı tabiki yapılır ama aracı çizer ve eziyet olur. Wax silme bezi olarak kullanılabilir mı ha kullanılır ama boyutu ve yapısı gereği ideal değildir keza 3usd a 40x60 500gsm wax silmek için üretilmiş
kaliteli bezler temin edilebilir. Qd ve ya hızlı cila için kullanılabilir mı? Kullanabilirsiniz ama gsm değeri çok düşük olduğundan esas işi bu o olan bezlere kıyaslanamaz kaldı ki 20-25 TL ye de o bezlerden temin edilebilir. Ben tamponları ve etek altını kuruluyorum o bez ile klin korea duo ya yardımcı olarak. Kiyi köşe jant motor cam lokal yerlerde de kullanılabilir kişiye kalmış. İyi bez kullanmadığınız aşikar ama size ne uygunsa onu kullanın elbet biz naçizane tavsiye düşünce ve tecrübe aktarıyoruz.
hocam ben şahsen kurulama bezine 150-200 lira vermem verenede saygı duyarım niye verdin demem...
varsın ufak tefek çizilsin okadar titiz olsaydim gider aracıma folya kaplatırdım ayrıca araçlarımız kirlenecek,çizilecek, matlaşacak ki biz detay yapalım.. pahalı bez kullanıp arabam çizilmesin diyip hemde arabasını düzenli polisaj yapan arkadaşlarda bana çok ironik geliyor .. Saygılar

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
hocam ben şahsen kurulama bezine 150-200 lira vermem verenede saygı duyarım niye verdin demem...
varsın ufak tefek çizilsin okadar titiz olsaydim gider aracıma folya kaplatırdım ayrıca araçlarımız kirlenecek,çizilecek, matlaşacak ki biz detay yapalım.. hem pahalı bez kullanıp hemde arabasını düzenli polisaj yapan arkadaşlarda bana çok ironik geliyor .. Saygılar
Ben de aracın çizileceğini bile bile düşük kalite bez kullanmam sırf ucuz diye. Kirlenmesini engelleyemeyiz ama boyayı koruyup çizilmesini matlaşmasını bakımlı kalmasını sağlayabiliriz. Kişisel tercihler neticede seçiminize saygı duymakla beraber burada amacı detay olan bir forumda yer alıp da havluya o kadar para vermem varsın araba çizilsin matlaşsın detay yaparım atlet ile de araç kurulanır yeter ki bol bol sıkın kullanırken demiş olmanız da bana oldukça ironik geldi.

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ben de aracın çizileceğini bile bile düşük kalite bez kullanmam sırf ucuz diye. Kirlenmesini engelleyemeyiz ama boyayı koruyup çizilmesini matlaşmasını bakımlı kalmasını sağlayabiliriz. Kişisel tercihler neticede seçiminize saygı duymakla beraber burada amacı detay olan bir forumda yer alıp da havluya o kadar para vermem varsın araba çizilsin matlaşsın detay yaparım atlet ile de araç kurulanır yeter ki bol bol sıkın kullanırken demiş olmanız da bana oldukça ironik geldi.
Hocam Zaten forumun amaci detaysa bizde detay yapıyoruz arac matlaşacak cizilecekki bizde bakım yapalım

mindthegap

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Marmaris
Hocam Zaten forumun amaci detaysa bizde detay yapıyoruz arac matlaşacak cizilecekki bizde bakım yapalım
aman hocam cizilmesin canimiz cikiyo ugrasirken. 150.200 tl havluya vermek tercih meselesi saygi duyarim ama emin olun kalitesiz havlunun verecegi zarar 150.200 tl den fazla olacaktir. Aslinda kaliteli urunu dogru yerde kullandigimiz zaman hem zamandan hem de urunlerden tasarruf etmis oluyoruz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
aman hocam cizilmesin canimiz cikiyo ugrasirken. 150.200 tl havluya vermek tercih meselesi saygi duyarim ama emin olun kalitesiz havlunun verecegi zarar 150.200 tl den fazla olacaktir. Aslinda kaliteli urunu dogru yerde kullandigimiz zaman hem zamandan hem de urunlerden tasarruf etmis oluyoruz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir söz vardır ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye. :) 150TL havluya verseniz o havlu maliyetini uzun vadede çıkartır hiç merak etmeyin. Çizilip katlayıp uğraşmak isterseniz benzincide fırça ile yıkayabilirsiniz yok k3ndşm yıkayayım matlaşsın çizilsin derseniz havluya hiç para vermeyin ıslak bırakın kendi kurusun detay için iyi iş çıkar. ;)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator

Evet amaç doğruda, aracın ihtiyaç duyduğu polisaj durumu var o zaman hepimiz fırçayla falan yıkayalım mantık böyle çalışıyorsa. Her polisajda canı çıkmış araç verniği olsun buna nazaran en ağır aşındırıcılar olsun sizin düşüncenize göre alınan bütün ürünler çöp, düzgün bakım olursa yıpranma minimumda olup araca müdahale eden pasta-ped kombinasyonuda ona göre masumlaşıyor. Yani öyle keyfe keder düşünceyle teori-pratik çürütülemiyor maalesef.