Yıka, durula, cilala, parlat :) Golf haftalık bıcı bıcı :)

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Hocam eline sağlık, glossworkz görevini yerine getirmiş, maşallah. Her zaman ki gibi pasparlak..

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Elinize sağlık. Glossworkz işini çok iyi yapmış. Renk alışılagelmişin dışında olduğundan göz kamaştırıyor :)

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Standart yıkama, sadece malzeme listesi ekliyorum.

VP ANSF kwazar ile ön yıkama.
Ufs kuzu postu yıkama eldiveni
Zymöl autowash ile tek kova :)
Camlarda flowey s3 akabinde autofinesse finale

Gelelim farklı yaptığım kısımlara.

Lastiklerin duruma bakın arkadaşlar:)

Önce UFS eldiven ile kovadaki şampuanla kabaca yıkadım. Sonra bilberry sıkıp bir daha yıkadım ama dark göremedim :D

Güzel durulayıp kuruyana kadar wax attım.

Bubblegum silmesi biraz eziyet gelse de parlaklığını beğendim :)

Lastikler kuruyunca Carpro Perl çaktım :) ilk deneme, sünger aplikatör ile yedire yedire sürdüm, verdim kutsalın dibine.

Sonucu beğendim

Aplikatöre az daha Perl sıkıp davlumbazlara da sürdüm.

Temizlerken görmedim ama fotoda kirli kalan kısım görünüyor :) idare edelim artık. Bir dahakine dikkat edilir.

Neyse waxlı finalleri de atayım bitsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Önce UFS eldiven ile kovadaki şampuanla kabaca yıkadım. Sonra bilberry sıkıp bir daha yıkadım ama dark göremedim :D

Lastikler kuruyunca Carpro Perl çaktım :) ilk deneme, sünger aplikatör ile yedire yedire sürdüm, verdim kutsalın dibine.

Sonucu beğendim

Temizlerken görmedim ama fotoda kirli kalan kısım görünüyor :) idare edelim artık. Bir dahakine dikkat edilir.

Ellerinize sağlık. Bazen bende de davlumbazın o noktası kirli kalıyor. Orası kör nokta herhalde :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, davlumbazların orası kesinlikle kör nokta, dikkat edilmezse kesinlikle kalıyor orası. Yine yanmış makina.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara

Sonucu beğendim

Abi eline sağlık. Rengin marka yüzü olacaksın artık :D maşallah yine güzel yıkama olmuş. Jantın kolları kirlenme şeklinde baya etkili olmuş anlaşılan :D o kör nokta bende de kalıyor. Temizlemesi de ürün uygulaması da zor oluyor.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul

Sonucu beğendim

Maşallah, yani hakikaten maşallah, başka da birşey diyemiyorum :)
Ellerine sağlık :)
Perl'in videosu var mı? Boncuklanma yapıyor mu?

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Eline sağlık, davlumbazların orası kesinlikle kör nokta, dikkat edilmezse kesinlikle kalıyor orası. Yine yanmış makina.
Eyvallah abi :) Bundan sonra daha dikkat edeceğim :) Beğenmene sevindim.

Abi eline sağlık. Rengin marka yüzü olacaksın artık :D maşallah yine güzel yıkama olmuş. Jantın kolları kirlenme şeklinde baya etkili olmuş anlaşılan :D o kör nokta bende de kalıyor. Temizlemesi de ürün uygulaması da zor oluyor.
Kör noktayı öğrendik artık. Bundan sonra temizlerim. Marka 8 çıkınca az indirim yapacağını bilsem dünyaya yayarım bu fotoları :D

Teşekkür ederim abi. Uygulamayı tek başıma yaptım, video çekemedim. Perl değişik bir malzeme.. Süt gibi kıvamı var.Sürdükten bir süre sonra lastik sanki emiyor malzemeyi. Boncuklanmayı test edemedim.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eyvallah abi :) Bundan sonra daha dikkat edeceğim :) Beğenmene sevindim.

Kör noktayı öğrendik artık. Bundan sonra temizlerim. Marka 8 çıkınca az indirim yapacağını bilsem dünyaya yayarım bu fotoları :D

Teşekkür ederim abi. Uygulamayı tek başıma yaptım, video çekemedim. Perl değişik bir malzeme.. Süt gibi kıvamı var.Sürdükten bir süre sonra lastik sanki emiyor malzemeyi. Boncuklanmayı test edemedim.
Bende de var ama bir türlü kullanmak kısmet olmadı :( Sulandırmak gerekiyor, bende her seferinde daha hızlı uygulama yapabielceğim ürünleri tercih ediyorum :)
Özetler, canın sağolsun ama bir boncuklanma videosu olmadı fotosu isterim/isteriz :)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Hemen atıyorum abim boncuklanma videosunu. :)

@cabay Abi ellerine sağlık, ateş ediyor makina. :) Bende bugün çok dikkat ettim davlumbazda ki o kısımlara.

yunusaktas91

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@cabay Hocam eline emeğine sağlık konuyu baştan sona zevkle okudum. Ben de aynı renk araca sahibim fakat henüz detay denecek seviyede yıkama yapmıyorum. Detay dünyası çok büyük bir yer, şahsen ben bu kalabalıkta kayboluyorum. :) Hala araştırıyorum, okuyorum, konulara iyice hakim olmaya çalışıyorum lakin kafamı toparlayıp gerekli ekipmanları ürünleri bir araya getiremedim. Kısmet olur da bir gün detaya başlarsam forumda sizin konuya kardeş gelecek. :)

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
@cabay Hocam eline emeğine sağlık konuyu baştan sona zevkle okudum. Ben de aynı renk araca sahibim fakat henüz detay denecek seviyede yıkama yapmıyorum. Detay dünyası çok büyük bir yer, şahsen ben bu kalabalıkta kayboluyorum. :) Hala araştırıyorum, okuyorum, konulara iyice hakim olmaya çalışıyorum lakin kafamı toparlayıp gerekli ekipmanları ürünleri bir araya getiremedim. Kısmet olur da bir gün detaya başlarsam forumda sizin konuya kardeş gelecek. :)
Yunus hocam teşekkür ederim :) ince eleyip sık dokumakta fayda var. Gerekli gereksiz ne varsa almamış olursunuz :) Kardeş konular gelsin ki birbirimizden feyz alabilelim :)

KiokHun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Herkese selamlar,

Haftalık yıkama işini 3 hafta kadar geciktirmenin akabinde bu gün artık ertelemeyip işe giriştim. Kullandığım ürünleri de sırası ile paylaşacağım. Önerilerinizi dikkate alacağımı belirtmek isterim. Zira bazı ürünlerden memnun değilim.

Önce kirli haller,

İlk etapta kwazar ile fontusu doldurup meydana indim. Ön yıkamada Valet Pro ANFS kullandım. Son derece memnunum kendisinden.

Ön yıkamayı direk kirli araca uyguladım. Önce su tutma filan yapmadım. Zaten fontus 15 litre bir daha su taşımaya üşendim.

4-5 dk sonra direk durulamaya geçtim. Kurumuş kuş pislikleri vs çok kolayca söküldü. Bu arada fontus 15 bar basınçlı bir alet, sökmek için tazyik kullanmaya gerek kalmadı.

Çift kova için ufs kuzu postu eldivenle meguiars cilalı meşhur sarı şampuanı kullandım.

Lastikleri eski ufs ile temizleyip Af iron out sıktım.

Fotosunu çekemediğim işler;

Dış kauçuk kısımlar için AF Revive, lastik parlatıcı Sonax mavi jel, iç kısımlarda torpido vs için AF spritz kullandım. Sonax jel uygulaması gıcık bir ürün ve alternatifini öneren olursa sevinirim.
Bu arada camlara Flowey S3 glass cleaner kullandım ama bana göre beş para etmez bir ürün. Muhtemelen cam suyuna katıp kullanacağım

MJJC havlu ile duruladım, AF Finale ile de finish yaptım bitti.

Lastik temizliği için fırça önerinize açığım.

Peşinen teşekkürler

emeğinize sağlık aynı işlemşleri bende cumartesi günü yaptım ama benim ki biraz daha detaylı olmuş bende şampuan için meguiars kullanıyorum ancak asıl bana göre şampuan koch chemi nano şampuandır buram buram kalite farkını belli ediyor meguiars bitsin diye uğraşıyorum çok etkisini göremedim kil temizliğinide tavsiye ederim ayrıca çoğu kişinin atladığı bir detay var araca ön yıkamadan sonra demir tozu temizleyiciyi tüm arabaya uygulamak lazım neyse ben tüm yıkamadan sonra sonax ın brillant cilasını uygulayıp üzerinede soft99 wax çektim deneyin farkı göreceksiniz

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
@cabay ellerine sağlık hocam, ön camı görünce ayrı bir keyifledim valla :)

bu arada davlumbaz temizliğine dikkat etmeye başlayınca artık takıntı haline geliyor. Araç kirlenince şahsen ilk baktığım yer davlumbazlar oluyor artık takıntı oldu sanırım. :of:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli

Sonucu beğendim

Ellerine sağlık çok güzel parlamış. Perl den bende aldım daha denemeyedik.

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
emeğinize sağlık aynı işlemşleri bende cumartesi günü yaptım ama benim ki biraz daha detaylı olmuş bende şampuan için meguiars kullanıyorum ancak asıl bana göre şampuan koch chemi nano şampuandır buram buram kalite farkını belli ediyor meguiars bitsin diye uğraşıyorum çok etkisini göremedim kil temizliğinide tavsiye ederim ayrıca çoğu kişinin atladığı bir detay var araca ön yıkamadan sonra demir tozu temizleyiciyi tüm arabaya uygulamak lazım neyse ben tüm yıkamadan sonra sonax ın brillant cilasını uygulayıp üzerinede soft99 wax çektim deneyin farkı göreceksiniz
Ben ilk başlarda sarı meguiars şampuanı almıştım, bence cilalı şampuan olarak gayet iyi bir üründü. Sonrasında Zymöl kullanıyorum ve bana göre tepe noktalardan birisi :) Kil temizliği ve demir tozunu 5-6 ayda bir yaparım her yıkama da zaten uğraşılacak gibi değil :) Sonax BSD hiç beğenmediğim bir hızlı cila olup wax atılacak araca ne öncesinde ne de sonrasında BSD uygulanmamalı. Hızlı cila veya quick detailer gibi ürünler sökücü etkisi olan ürünlerdir, waxdan önce kullanırsanız waxın tutunması azalıyor, sonra kullanırsanız da waxın ömrünü azaltıyor. Parlaklığa faydası oluyordur elbet ama bence çok da gerekli değil. Geçmişte bende bahsettiğiniz gibi yapıyordum ama artık bu şekilde uyguluyorum.

@cabay ellerine sağlık hocam, ön camı görünce ayrı bir keyifledim valla :)

bu arada davlumbaz temizliğine dikkat etmeye başlayınca artık takıntı haline geliyor. Araç kirlenince şahsen ilk baktığım yer davlumbazlar oluyor artık takıntı oldu sanırım. :of:
Valla site içinde bu adam ne yapıyor, aracın altını mı yıkıyor diyen gözlerle izlenmek olmasa her defasında detaylı girerim de, olmuyor sanki :of:

Ellerine sağlık çok güzel parlamış. Perl den bende aldım daha denemeyedik.
Tşk ederim Senseim :) Bir sonraki uygulamada difüzöre de uygulayacağım. Bu defa yetiştiremedim. Wax silmek baya zorladı :) Genel anlamda beğendim. Cırtlak bir parlaklığı yok ve yapış yapış da olmuyor. Biraz kalsın bakalım durumu neyi gösterecek.

KiokHun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Ben ilk başlarda sarı meguiars şampuanı almıştım, bence cilalı şampuan olarak gayet iyi bir üründü. Sonrasında Zymöl kullanıyorum ve bana göre tepe noktalardan birisi :) Kil temizliği ve demir tozunu 5-6 ayda bir yaparım her yıkama da zaten uğraşılacak gibi değil :) Sonax BSD hiç beğenmediğim bir hızlı cila olup wax atılacak araca ne öncesinde ne de sonrasında BSD uygulanmamalı. Hızlı cila veya quick detailer gibi ürünler sökücü etkisi olan ürünlerdir, waxdan önce kullanırsanız waxın tutunması azalıyor, sonra kullanırsanız da waxın ömrünü azaltıyor. Parlaklığa faydası oluyordur elbet ama bence çok da gerekli değil. Geçmişte bende bahsettiğiniz gibi yapıyordum ama artık bu şekilde uyguluyorum.

Valla site içinde bu adam ne yapıyor, aracın altını mı yıkıyor diyen gözlerle izlenmek olmasa her defasında detaylı girerim de, olmuyor sanki :of:

Tşk ederim Senseim :) Bir sonraki uygulamada difüzöre de uygulayacağım. Bu defa yetiştiremedim. Wax silmek baya zorladı :) Genel anlamda beğendim. Cırtlak bir parlaklığı yok ve yapış yapış da olmuyor. Biraz kalsın bakalım durumu neyi gösterecek.
bunu öğrendiğim iyi oldu bende acemiyim öğreneceklerim var daha :D teşekkürler blgileriniz için