Hızlı Soru - Cevap

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Evet abi doğru biliyorsun, yukarıdaki aparat direk çeşmeye takılıyor altındaki aparat segmanlı gibi takılıyor. Tetiğe bastığınız da contalı parça açılarak suyun akışını sağlıyor.
Ama mustuğa takılan aparat diğer aparata takıldığında pim hiç geri gitmiyor ki, sürekli dışarıda kalıyor ve suyun geçişine izin veriyor. Tetikle ilişkisi nedir?

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ama mustuğa takılan aparat diğer aparata takıldığında pim hiç geri gitmiyor ki, sürekli dışarıda kalıyor ve suyun geçişine izin veriyor. Tetikle ilişkisi nedir?
Abim eve gittiğimde müsait olursam video çekiyim, tetiğe basmayınca contalı kısım içeriye çekilerek suyu kapatıyor. Ama tetiğe basılınca contalı parça dışa doğru giderek suyu açıyor.

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Abim eve gittiğimde müsait olursam video çekiyim, tetiğe basmayınca contalı kısım içeriye çekilerek suyu kapatıyor. Ama tetiğe basılınca contalı parça dışa doğru giderek suyu açıyor.
Teşekkür ederim kardeşim, acelesi yok, müsait olduğun bir vakit yönlendirebilirsen çok sevinirim. Çünkü bendeki sisteme göre küçük olan aparat stoplu diğer aparata takıldığında içindeki pimi dışarıya itiyor, yani geri gitmesi mümkün görünmüyor.

sekomeko

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam izledigim videolarda PO mukemmel is cikartiyor hem de tum ic aksamda. Ben aracima daha once hic detayli temizlik yapmadim. Benden onceki sahibi yaptirdiysa da simdiye coktan etkisi kaybolmustur. Arac ici genel tozu aldiktan sonra deri, alkantara, plastik, kumas, tum yuzeylere girismekte bir sakinca var midir yoksa GS ile on yikama mi yapmak gerekir? Aracim detaycilara gore kirli, normal kullanicilara gore temiz durumda. :)
Ben araç içini direkt 1:10 sulandırılmış PO ile temizliyorum. Koltuklar, direksiyon,plastikler vs hepsinde gayet iş yapıyor. Eğer koruma istersen de TS alırsın.
Araç aşırı kirlenmediği veya ağır leke olmadığı sürece GS 'ye çok ihtiyaç olmayacaktır.

Cptbuz

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu nasıl oluyor hala çözemedim :)
Aşağıda aldığım bağlantı aparatı var. Üstteki aparat musluğa sabitlenecek, Alttaki ise ona takıldığında pim dışarı atarak su yolu açılıyor. Ben mi yanlış yapıyorum acaba?

@Sercan20 müsaadenle ben cevaplayayım.

Resimdeki bağlantı aparatı hortum ile nozul arası için.

Kırmızı pim’in olduğu taraf hortuma bağlanacak suyu açtığınızda su pimi yuvaya oturtup akış kesilecek, diğer tarafa nozulu taktığınızda da pim hortum tarafına itilip (musluk aparatını taktıgınızdaki gibi) su akışı devam edecek. Yani nozulu tak çıkar kullanacaksınız.

Musluk tarafı için stop pim olmayan aparattan almanız gerek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
@Sercan20 müsaadenle ben cevaplayayım.

Resimdeki bağlantı aparatı hortum ile nozul arası için.

Kırmızı pim’in olduğu taraf hortuma bağlanacak suyu açtığınızda su pimi yuvaya oturtup akış kesilecek, diğer tarafa nozulu taktığınızda da pim hortum tarafına itilip (musluk aparatını taktıgınızdaki gibi) su akışı devam edecek. Yani nozulu tak çıkar kullanacaksınız.

Musluk tarafı için stop pim olmayan aparattan almanız gerek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Simdi oldu hocam tesekkur ederim. Ben yazilanlardan sanki nozul tetigine basmayinca musluk tarafindaki stoplu aparat hortuma su vermeyip gereksiz hortumda basinc olusturmayacak gibi algiladim. Bu oyle bisey degilmis :)

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagatay

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Auto finnesse Versoyu yüksek sulandırma oranıyla kullanarak iç mekanda rutin temizlik için kullanabilirmiyim bı zararı olurmu

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Auto finnesse Versoyu yüksek sulandırma oranıyla kullanarak iç mekanda rutin temizlik için kullanabilirmiyim bı zararı olurmu
Her türlü APC rutin temizlik de tavsiye edilmiyor, onun yerine İnternio Cleaner dediğimiz türden ürünler kullanabilirsiniz. Flowey İ2, Nanolex İnternio Cleaner gibi ürünler.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Simdi oldu hocam tesekkur ederim. Ben yazilanlardan sanki nozul tetigine basmayinca musluk tarafindaki stoplu aparat hortuma su vermeyip gereksiz hortumda basinc olusturmayacak gibi algiladim. Bu oyle bisey degilmis :)

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi yazdıkların doğru aslında acelece okuyunca tam anlayamamışım, stopum amacı hortumla gereksiz basınç oluşturmamak.
Çektiğim video da görüldüğü gibi tabancayla basmayınca hortuma su girişini engelliyor, basınca ise diyafram gibi su yolunu açıyor.

Streamable Video

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Abi yazdıkların doğru aslında acelece okuyunca tam anlayamamışım, stopum amacı hortumla gereksiz basınç oluşturmamak.
Çektiğim video da görüldüğü gibi tabancayla basmayınca hortuma su girişini engelliyor, basınca ise diyafram gibi su yolunu açıyor.

Streamable Video
Kardeşim teşekkür ederim. Zahmet edip video çekmişsin. Hortumun şeffaf olması da iyi olmuş daha anlaşılır. Dikkatimi çekti sendekinde de o pimin siyah contası tam deliği kapatmıyor. Yani bir miktar aralık kalıyor gibi. Bende de durum aynı. Muhtemelen videodaki haldeyken hortumu çıkarırsan pimin tam geri gitmediğini göreceksin :)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Kardeşim teşekkür ederim. Zahmet edip video çekmişsin. Hortumun şeffaf olması da iyi olmuş daha anlaşılır. Dikkatimi çekti sendekinde de o pimin siyah contası tam deliği kapatmıyor. Yani bir miktar aralık kalıyor gibi. Bende de durum aynı. Muhtemelen videodaki haldeyken hortumu çıkarırsan pimin tam geri gitmediğini göreceksin :)
Evet abi tam gitmiyor ancak hortumda ki gerekli basıncı kesiyor, en azından hortum daralıyor. :) Rica ederim abi, yeni aldığım K4'ü denerken hemen çektim. :D

cagatay

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Evet abi tam gitmiyor ancak hortumda ki gerekli basıncı kesiyor, en azından hortum daralıyor. :) Rica ederim abi, yeni aldığım K4'ü denerken hemen çektim. :D
ismi ne diye geçiyor bu malzemenin birde basınçlı yıkama makinasında sorun yaratmaz dimi sanki biraz geç izin veriyor suyun geçişine

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi