Hızlı Soru - Cevap

cerrah

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Öne çıkan konu #11,341
Hocam 19" stok amg jantları çok güzel beğeniyorum epey. Ben olsam takacağınız jantları takmazdım nerden baksanız 3-4 ay az değil kış mevsimi için. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz =)
Ben de çok beğeniyorum ama
Lastiklere sok tak yaptırmak istemiyorum malum ustalar jantlari bolca çiziyor:) kıs icin 17 inç exlusive jantlarim var ama onlarda biraz küçük gözüküyor gözüme :)birde 19 inclerim yazlıklara takılı ve hem kışlık lastik icin fiyatlar çok yüksek hemde o ebatlarda sinirli sayıda lastik var :)

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Arkadaşlar merhaba.

Olayın oldukça acemisiyim. Ancak konu ile ilgili oldukça araştırma yapmış olmakla birlikte sizlere sormak istediğim sorular ve onayınıza ihtiyaç duyduğum mevzular var.

Öncelikle sizin tabirinizle çeyizimi yeni düzüyorum. polisaj olayına ilk etapta girmeden kendim ne yapabilirim, gerçekten bu işe gönül verebilir miyim test etmek isyorum. O nedenle ürünleri buna göre hazırlamaya çalışıyorum.

Aşağıdaki resimdeki ürünlere ek olarak(henüz sipariş vermedim)(Bunlara ek olarak kovalarım 3-4 2.sınıf mikrofiber havlum ve 2.sınıf yıkama eldivenim mevcut, jantlarda kullanmayı düşünüyorum bunları da) başka bir yerden Auto Finesse® Avalanche Snow Foam sipariş ettim.

Magic Mor-Gri Çift Taraflı Yumuşak Mikrofiber Havlu 1000 GSM - 40*40cmPRMG4040 49,68TL
Kwazar Venüs Foamer - Mavi Köpük Yapan Basınçlı Pompa 2lt.KWA006722 180,00TL
GOOD STUFF Clay Lube – Kil Kaydırıcı - 250mlGS140379 52,37TL
CarPro HydroFoam – Hidrofobik Nano Cilalı Şampuan – 50ml ( Ph Nötr )CP35HF 19,86TL
CarPro Iron X Snow Foam – Demir Tozu Söken Ph Nötr Araç Şampuanı – 50mlCP171 22,07TL
CarPro DHydrate Dry Towel - Kurulama Havlusu – 50cm x 55cmCPDH50 96,96TL
CarPro Hand Wash MF Mitt – Mikrofiber Yıkama EldiveniCPHW1 105,04TL
CarPro Clay Green – İnce Yeşil Kil - 100grCP2Green 70,62TL
CarPro Eraser – Kaplama Öncesi Yüzey Hazırlayıcı – 50 mlCP1799 35,31TL
Magic Iron Out - PH Nötr Demir Tozu Sökücü ve Jant Temizleme Parlatma - 400 ml 46,02TL
Valet Pro Glass Cleaner - Cam Temizleme 950 mlVP320338 70,00TL

Bu ekipmanların yanına tchibo'dan universal fırçayı da ekleyerek işin çok büyük bir kısmını halletmiş oluyorum. Ancak fiyat olarak hangi seviyedeyim emin değilim. Yani ürünler genel olarak pahalı ancak ben daha uyguna bu sürece başlayabilir miyim çözemiyorum (şuan 900TL civarında).

Bir diğer sorum ise bu ürünler ile beraber gerekli uygulamarı yaptıktan sonra Glaze üstüne Wax atmak istiyorum. El ile tabi.

Özellikle kırmızı ve benzeri renkteki araçlar için Prima Amigo ürünü tavsiye edilmiş Glaze olarak ancak Türkiye'de satışı yok. forumda sahip olan arkadaşlarda doğal olarak bu ürünü satmıyorlar. Bulmak isterim ancak bulamaz isem yerine Glaze olarak SAM'S DETAİLİNG GLAZE kullanılabilir mi?

Bu Glaze üstüne ise kullanmam gereken parlaklık ve derinlik odaklı en uygun WAX hangisidir. dayanım süresini ikinci etaba atabiliriz çünkü şuan bu işle ilgilenmek ve öğrenmek istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Arkadaşlar merhaba.

Olayın oldukça acemisiyim. Ancak konu ile ilgili oldukça araştırma yapmış olmakla birlikte sizlere sormak istediğim sorular ve onayınıza ihtiyaç duyduğum mevzular var.

Öncelikle sizin tabirinizle çeyizimi yeni düzüyorum. polisaj olayına ilk etapta girmeden kendim ne yapabilirim, gerçekten bu işe gönül verebilir miyim test etmek isyorum. O nedenle ürünleri buna göre hazırlamaya çalışıyorum.

Aşağıdaki resimdeki ürünlere ek olarak(henüz sipariş vermedim)(Bunlara ek olarak kovalarım 3-4 2.sınıf mikrofiber havlum ve 2.sınıf yıkama eldivenim mevcut, jantlarda kullanmayı düşünüyorum bunları da) başka bir yerden Auto Finesse® Avalanche Snow Foam sipariş ettim.

Magic Mor-Gri Çift Taraflı Yumuşak Mikrofiber Havlu 1000 GSM - 40*40cmPRMG4040 49,68TL
CarPro HydroFoam – Hidrofobik Nano Cilalı Şampuan – 50ml ( Ph Nötr )CP35HF 19,86TL
CarPro Iron X Snow Foam – Demir Tozu Söken Ph Nötr Araç Şampuanı – 50mlCP171 22,07TL
Magic Iron Out - PH Nötr Demir Tozu Sökücü ve Jant Temizleme Parlatma - 400 ml 46,02TL

Bu ekipmanların yanına tchibo'dan universal fırçayı da ekleyerek işin çok büyük bir kısmını halletmiş oluyorum. Ancak fiyat olarak hangi seviyedeyim emin değilim. Yani ürünler genel olarak pahalı ancak ben daha uyguna bu sürece başlayabilir miyim çözemiyorum (şuan 900TL civarında).

Bir diğer sorum ise bu ürünler ile beraber gerekli uygulamarı yaptıktan sonra Glaze üstüne Wax atmak istiyorum. El ile tabi.

Özellikle kırmızı ve benzeri renkteki araçlar için Prima Amigo ürünü tavsiye edilmiş Glaze olarak ancak Türkiye'de satışı yok. forumda sahip olan arkadaşlarda doğal olarak bu ürünü satmıyorlar. Bulmak isterim ancak bulamaz isem yerine Glaze olarak SAM'S DETAİLİNG GLAZE kullanılabilir mi?

Bu Glaze üstüne ise kullanmam gereken parlaklık ve derinlik odaklı en uygun WAX hangisidir. dayanım süresini ikinci etaba atabiliriz çünkü şuan bu işle ilgilenmek ve öğrenmek istiyorum.

Clay lubeyi listeden çıkarın şampuanlı su kullanın maliyeti düşürmek için.

Magic iron outu kullananı hiç görmedim, koch chemie, Tuga chemie, flowey tavsiye ederim.

Benzinlikte yıkayacaksanız kwazarın hiç bir olayı yok, normal 20 liralık basınçlı pompa kullanabilirsiniz.

Glaze için sams olur, üzerine soft99 authentic tavsiye ederim kullanması çok kolaydır ve parlaklık gayet iyi, eliniz iyice alışır.

Cam temizleyici olarak meguiars, flowey s3, good stuff tavsiye ederim.

Bir de jant temizleyici alın derim, flowey r1 çok güzel ürün ve konsantre olması sebebiyle ekonomik.

Son düzenleme:

afkazankayaa

Usta Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Arkadaşlar merhaba.

Carpro yıkama eldiveni yerine good stuff yıkama eldiveni öneririm. Kurulama havlusu olarak da carpro nun 70x100 olanını alın 50x55 iş görmez. Bir de almayı planladınız ürünler hep 50 ml yani tek kullanımlık onu fa hesaba katın. Misal tamam eraser bir kere kullanıldı ama köpük ya da şampuan her yıkamada kullanılacak. O yüzden o tür ürünlerde alabildiğiniz en büyük boyu almak litre maliyetini düşürecektir.

mscelik

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kütahya
Arkadaşlar bugün beyaz renk bi chevrolet cruze aldım. Aracımsa boya yok ama boya durumu pek iyi değil. Kılcal çizikler var. Pasta ve cila için bırakabileceğim güvenilir bi yer de yok. Evim garajlı ve kendim zarar vermeyecek şekilde uygulama yapmak istiyorum. Bana malzeme ve uygulama şekli önerebilir misiniz. Derin çizik hiç yok. Sadece fırça, bez vb. çizikleri mevcut.

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Clay lubeyi listeden çıkarın şampuanlı su kullanın maliyeti düşürmek için.

Magic iron outu kullananı hiç görmedim, koch chemie, Tuga chemie, flowey tavsiye ederim.

Benzinlikte yıkayacaksanız kwazarın hiç bir olayı yok, normal 20 liralık basınçlı pompa kullanabilirsiniz.

Glaze için sams olur, üzerine soft99 authentic tavsiye ederim kullanması çok kolaydır ve parlaklık gayet iyi, eliniz iyice alışır.

Cam temizleyici olarak meguiars, flowey s3, good stuff tavsiye ederim.

Bir de jant temizleyici alın derim, flowey r1 çok güzel ürün ve konsantre olması sebebiyle ekonomik.

Söylediğiniz gibi Clay lube, Kwazar, Magic iron out ve Valet Pro Glass Cleaner'ı listeden çıkardım.

Yerlerine
-Koch Chemie RWC Demir Tozu Jant Temizleme Ve Parlatıcı 129 TL
-Meguiar's Perfect Clarity Cam Temizleyici Sprey 75 TL

Jant için flowey r1 1lt'yi şuan hiçbir sitede bulamadım. tedarik sorunu devam ediyor sanırım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Diğer ürünlerde bir sorun yok sanırım.

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Carpro yıkama eldiveni yerine good stuff yıkama eldiveni öneririm. Kurulama havlusu olarak da carpro nun 70x100 olanını alın 50x55 iş görmez. Bir de almayı planladınız ürünler hep 50 ml yani tek kullanımlık onu fa hesaba katın. Misal tamam eraser bir kere kullanıldı ama köpük ya da şampuan her yıkamada kullanılacak. O yüzden o tür ürünlerde alabildiğiniz en büyük boyu almak litre maliyetini düşürecektir.
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda aşağıdaki değişiklikleri yaptım.

-WORK STUFF - Storm - Yıkama Eldiveni - WASH MITT 140 TL
-CarPro DHydrate Dry Towel - Kurulama Havlusu – 70cm x 100cm 162 TL

Şampuan olarak aslında Auto Finesse® Avalanche Snow Foam sipariş ettim. CarPro'nun ürünlerini merak ettiğim için aldım. 50ml deneme olarak kullanılabilir diye düşündüm. Carpro marka olarak çok çekici geliyor. bütün ürünleri oradan almak istiyorum neredeyse :)

iso_manyak

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kastamonu

Şampuan olarak aslında Auto Finesse® Avalanche Snow Foam sipariş ettim. CarPro'nun ürünlerini merak ettiğim için aldım. 50ml deneme olarak kullanılabilir diye düşündüm. Carpro marka olarak çok çekici geliyor. bütün ürünleri oradan almak istiyorum neredeyse :)
Amway Home L.O.C 1 lt Çok Amaçlı Temizleyici 37TL

Alırsanız konsatre bir ürün olduğu içi bir çok alanda sorunsuz kullanabilirsiniz. Cam temizliği, araç içi genel temizlik, motor temizliği gibi
Bu ürünü tercih ederseniz bir çok ürünü çıkartmış olursunuz bunuda değerlendirmenizi öneririm

afkazankayaa

Usta Detaycı
Üye
İl
Kırşehir

Cok iyi yaptiniz hocam iki urunu de kullaniyorum cok basarililar. Bir de kova sampuani almaniz gerek :) En masrafsizi valet pro concentrated car wash veya butce artar ise gyeon bathe&carpro reset :)

afkazankayaa

Usta Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Söylediğiniz gibi Clay lube, Kwazar, Magic iron out ve Valet Pro Glass Cleaner'ı listeden çıkardım.

Yerlerine

Jant için flowey r1 1lt'yi şuan hiçbir sitede bulamadım. tedarik sorunu devam ediyor sanırım.

Demirtozu icin ise :
https://www.shopderiklinik.com/index.php?route=product/product&path=118_141&product_id=389
bu urunu oneririm. Bence daha iyi ve miktar olarak daha fazla. 1:1 ya da 1:2 seklinde bile kullanabilirsiniz. Ben 1:1 kullaniyorum gayet basarili temassiz temizlikte.

Son düzenleme:

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Cok iyi yaptiniz hocam iki urunu de kullaniyorum cok basarililar. Bir de kova sampuani almaniz gerek :) En masrafsizi valet pro concentrated car wash veya butce artar ise gyeon bathe&carpro reset :)
Gyeon gerçekten pahalıymış. Sanırım sektörün bugatti'si bu marka öğrenmiş olduk :)

Şampuan için "KOCH NANO MAGİC SHAMPOO" hakkında ne düşünüyorsunuz?

afkazankayaa

Usta Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Gyeon gerçekten pahalıymış. Sanırım sektörün bugatti'si bu marka öğrenmiş olduk :)

O da cilali sampuan. Sizin sampuandan ne beklediginiz onemli burda. Eger araca koruma uygulayacaksaniz wax veya seramik gibi, o zaman cila icermeyen ph notr sampuan almalisiniz. Eger herhangi bir koruma olmayacak ise cilali sampuan alabilirsiniz ama bir cogumuz gibi ben de ilk dedigimi tercih ederim.

Son düzenleme:

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Ko

kova içinse valet Pro concentrated alın derim pişman olmazsınız. Kokusu ve temizliği gayet iyi. Forumda @omrslhmms hocamın bir konusu vardı ürün seçimi ile ilgili. O konuyu mutlaka okuyun

Seastar76

Acemi Detaycı
Üye
İl
Antalya
herkese iyi akşamlar.
IK Multi Pro 2 Sıvı Püskürtme Pompası nasıldır ?
kullanan var mı ?
hangi şampuan seçmeli ?

teşekkürler

Son düzenleme:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Yerlerine

Evet flowey sanırım stokta yok şuanda. Demirtozu olarak Tuga chemie 1 litre yedek şişe olarak 80 liraya satışta. Koch chemie den daha mantıklı olabilir bir bakın isterseniz. Deri klinik satıyor.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Arkadaşlar bugün beyaz renk bi chevrolet cruze aldım. Aracımsa boya yok ama boya durumu pek iyi değil. Kılcal çizikler var. Pasta ve cila için bırakabileceğim güvenilir bi yer de yok. Evim garajlı ve kendim zarar vermeyecek şekilde uygulama yapmak istiyorum. Bana malzeme ve uygulama şekli önerebilir misiniz. Derin çizik hiç yok. Sadece fırça, bez vb. çizikleri mevcut.
Makinanız yoksa o işler elle zor olur, kapatıcı ürünler uygulayabilirsiniz glaze gibi.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Amway Home L.O.C 1 lt Çok Amaçlı Temizleyici 37TL

Alırsanız konsatre bir ürün olduğu içi bir çok alanda sorunsuz kullanabilirsiniz. Cam temizliği, araç içi genel temizlik, motor temizliği gibi
Bu ürünü tercih ederseniz bir çok ürünü çıkartmış olursunuz bunuda değerlendirmenizi öneririm
Önerdiğiniz ürünü uzun vade de kullandız mı?
Sanırsam Ömer abi test etmişti,araba için uygun değildi. Hem sitesinde hemde üründe ev için uygun diyor. Zaten markanın isminden de anlaşılıyor.
Ürün geldi 45 TL aldım baya büyük içi kaliteli yeterli bir ürün bence kullanınca da yazarım. Üstünde yumuşatıcı ile yıkamayın yazıyor

Sizden ricam yeni bir ürün aldığınızda '' Stokları Serelim '' konusuna atın.
Acil akşama operasyon var
Cam temizliği için anway lok ve
kova ile yıkama yapma için valet pro concentrated için seyrelme oranları nasıl olmalı?
Amway loc dediğiniz çok amaçlı temizleyicisi ise kalıntı bırakacağını düşünüyorum, çok küçük bir alanda test edip deneyin derim. Tabi ki camınız da film yoksa, film varsa daha riskli gibi geldi.