Hızlı Soru - Cevap

kartal45

Acemi Detaycı
Üye
İl
van
Öne çıkan konu #12,081
Buradan cevap vereyim, dayanımı iyi olan bir ürün değil. Bu yüzden iki yıkamada bir hatta her yıkamada bile kullanabilirsiniz.
anladım hocam teşekkür ederim .seramik koruma var aracımda koruması ve ömrünü uzatması için gyeon bathe + ve cure önermişlerdi ucuz ürünlerde değil açıkcası ,kısa süreli olmasına şaşırdım . aldık kullanacağız sonuna kadar .uzun süreli seramiği zarar vermeyen başka ürün öneriniz olur mu

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
anladım hocam teşekkür ederim .seramik koruma var aracımda koruması ve ömrünü uzatması için gyeon bathe + ve cure önermişlerdi ucuz ürünlerde değil açıkcası ,kısa süreli olmasına şaşırdım . aldık kullanacağız sonuna kadar .uzun süreli seramiği zarar vermeyen başka ürün öneriniz olur mu
bathe+ ile yıkayıp kurulamak yeterli olur aslında, seramik çok bakıma ihtiyaç duyan bir koruma değil. Ara sıra kullanayım derseniz Turtle wax hydrophobic sealant kullanabilirsiniz daha ucuz ve daha dayanıklı. Tac system shinee wax olabilir parlaklık arıyorsanız.

kartal45

Acemi Detaycı
Üye
İl
van
bathe+ ile yıkayıp kurulamak yeterli olur aslında, seramik çok bakıma ihtiyaç duyan bir koruma değil. Ara sıra kullanayım derseniz Turtle wax hydrophobic sealant kullanabilirsiniz daha ucuz ve daha dayanıklı. Tac system shinee wax olabilir parlaklık arıyorsanız.
teşekkür ederim öneriniz için inceledim dediğiniz gibi her iki üründe gramaj olarak daha fazla ,fiyatı cure göre daha ucuz uygulaması daha kolay gibi duruyor ürünleri yeni aldım bitirdikten sonra kullanmak isterim. söyledğiniz markanın TURTLE WAX HYBRID SOLUTIONS CERAMIC SPRAY COATING isimli bir ürünü var seramikli şampuan bathe + göre bunun da fiyatı daha uygun elimdekileri bitirip denemek istiyorum açıkcası

campingspo

Tecrübeli Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

İyi akşamlar arkadaşlar bu ürünlerin kullanımı konusunda bana yardımcı olabilir misiniz (stokları serelim kısmına yazmıştım yanlış yazdığımı düşünerek buraya yazmaya karar verdim)
Bathe+'ı kovada sulandırıp smoothie'ye de bir iki damla sürerek kullanmak en mantıklısı sürekli damlatıp silmek sarfiyatı çok arttırır. Cure benim de hoşuma gitti, Cure ve WetCoat'ı 2 yıkamada 1 dönüşümlü kullanıyorum.

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Birkaç sorum var.

1- IPA yi araçta nasıl kullanıyoruz. Yani sürme şekli nedir hangi noktada kullanılmalı

2- flowey R1 i jantlar da her yıkamada kullanabilir miyiz. Disklere falan zararı olur mu

Simdiden Teşekkürler.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
teşekkür ederim öneriniz için inceledim dediğiniz gibi her iki üründe gramaj olarak daha fazla ,fiyatı cure göre daha ucuz uygulaması daha kolay gibi duruyor ürünleri yeni aldım bitirdikten sonra kullanmak isterim. söyledğiniz markanın TURTLE WAX HYBRID SOLUTIONS CERAMIC SPRAY COATING isimli bir ürünü var seramikli şampuan bathe + göre bunun da fiyatı daha uygun elimdekileri bitirip denemek istiyorum açıkcası
O da olur ama onda kürleşme süresi var. Tam hatırlamıyorum ama galiba 12 saatti. Bu süre içerisinde suyla temas etmemesi gerekiyor.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Birkaç sorum var.

1- IPA yi araçta nasıl kullanıyoruz. Yani sürme şekli nedir hangi noktada kullanılmalı

2- flowey R1 i jantlar da her yıkamada kullanabilir miyiz. Disklere falan zararı olur mu

Simdiden Teşekkürler.
ipa yı sprey şişe ile sık sil şeklinde kullanıyoruz.
R1 türü ürünleri her yıkamada kullanıyorum herhangi bir zararını görmedim. disklere herhangi bir zararı olmaz.

kartal45

Acemi Detaycı
Üye
İl
van
Bathe+'ı kovada sulandırıp smoothie'ye de bir iki damla sürerek kullanmak en mantıklısı sürekli damlatıp silmek sarfiyatı çok arttırır. Cure benim de hoşuma gitti, Cure ve WetCoat'ı 2 yıkamada 1 dönüşümlü kullanıyorum.
Oranı nasıl ayarlayıyorsunuz hocam sanırım ben tam tutturamadım 10 litre kovaya ne kadar bathe koyuyorsunuz ben ölçü kullanmamış tım kapağı ile göz kararı koymuştum bir dahakine ölçülü yapmak istiyorum

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar megane 2 aracım için kauçuk paspas takimi araştırıyorum da şu an orijinal paspas var en büyük sıkıntım paspasların küçük kalması ve tozun toprağın taban halısına dökülmesi
Sahler için iyi diyolar tavsiye eder misiniz?
Veya başka öneriniz var mı?
Teşekkürler:)

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye
Arkadaşlar megane 2 aracım için kauçuk paspas takimi araştırıyorum da şu an orijinal paspas var en büyük sıkıntım paspasların küçük kalması ve tozun toprağın taban halısına dökülmesi
LLocker de iyidir, ben hepsi aynıdır nasılsa tipi aynı diyerek Rizzline aldım almaz olaydım beş para etmez. Ne temizleniyor ne yerine oturuyor tek iyi yanı büyük tabana su gitmiyor o kadar. C4 için LLocker almıştık sanayiden şansımıza gelmişti yumuşak fırçayla dahi geçsem tertemiz çıkıyor. Benim Rizzline paspaslara 3 tur sert fırça geçiyorum hala kirler çıkmıyor.

müsaitbiyerde

Çaylak Detaycı
Üye
Aracım Passat ve Sahler paspas kullanıyorum. Benim araç için kalıbı çok iyi. Oldukça memnunum.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
LLocker de iyidir, ben hepsi aynıdır nasılsa tipi aynı diyerek Rizzline aldım almaz olaydım beş para etmez. Ne temizleniyor ne yerine oturuyor tek iyi yanı büyük tabana su gitmiyor o kadar. C4 için LLocker almıştık sanayiden şansımıza gelmişti yumuşak fırçayla dahi geçsem tertemiz çıkıyor. Benim Rizzline paspaslara 3 tur sert fırça geçiyorum hala kirler çıkmıyor.
rizzline evet bu konuda sıkıntılı. kalıp konusunda da sıkıntı yaşayanını duymuştum. Ben de hep L Locker kullandım, temizlik konusunda rahattı. Fakat tekrar alacak olsam sahler tercih ederdim. Malzeme yapısı daha yumuşak ve ağır. Tabana koyunca oranın şeklini alıyor tamamen.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@Dr HCD ben de Jeep'e Rizzline almıştım. Tavsiye etmem. Llocker'ın yanında kalıpları ya da havuz kenarları daha dandik bence.

değişik

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
.
Ben ilk Llocker kullandım malzemesi biraz daha kullanışlı temizliği kolay malzemesi sahlerden daha sert fakat sanırım artık orjinali bulunmuyormuş 4 yıl önce almıştım ondan sonra tüm araçlarıma ve çevremdekilere hep sahler aldım ve memnunum farklı premium dokusu var ben beğeniyorum şuandada n11 de 189 lira kampanyalı bilginiz olsun