Hızlı Soru - Cevap

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Öne çıkan konu #14,421
Maalesef elimde yok, Olsaydı onunla da denemek isterdim. Zaten bu ürün de deneme amaçlıydı, hani şu problemi yaşamayıp gerçekten toz tutmasının geciktiğini görseydim 5lt alıp kullanacaktım,
Toz probleminden şikayetçi iseniz gyeon preserve öneririm yarı mat ürün görüntüsü var benim favorilerimden biri

canbulut

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Üstdlarım merhaba, sizlerden aracımın koltuk ve halı temizliğinde -amatör olarak kullanacağım- matkap tavsiyesi rica ediyorum, black and decker tavsiye edilmişti f/p açısından mantıklı dendi sizin görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Üstdlarım merhaba, sizlerden aracımın koltuk ve halı temizliğinde -amatör olarak kullanacağım- matkap tavsiyesi rica ediyorum, black and decker tavsiye edilmişti f/p açısından mantıklı dendi sizin görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim
bence o kadar para vermenize gerek yok Bim A101 gibi markalar çok ucuza getiriyorlar, hatta birkaç hafta önce Bim getirmişti çift akülü 229Tl ye sattı A101 tek akülü 149TL'ye sattı.
Amatör kullanacaksanız fazlasıyla işinizi görür bu tarz ürünler

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Arada amatör olarak kullanıcaksanız şarjlı almayın
Bir süre sonra aküleri ölüyor ve bulması zor ve maliyetli
Bosch psb 650 kullanıyorum uzun süredir evde de işlerimi fazlasıyla görüyor tavsiye ederim[/QUOTE]

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@FloweyTurkiye Flowey 5.3 Kokpit Kremi'nin UV koruma özelliği var mı? Temizleme özelliği ağır basan bir ürün sanırım ? Tam olarak neler yapıp yapamadığını yazabilirmisiniz ?

FloweyTurkiye

Firma Yetkilisi
Üye
@FloweyTurkiye Flowey 5.3 Kokpit Kremi'nin UV koruma özelliği var mı? Temizleme özelliği ağır basan bir ürün sanırım ? Tam olarak neler yapıp yapamadığını yazabilirmisiniz ?
Uv koruma yok üründe. Temizleme değilde temizlik sonrası bakım ve koruma ürünüdür. Firma nın “cleaner” ismini kullanması kafa karışıklığı yaratıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İbrahmunal

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gaziantep
Herkese merhabalar. Koch chemie Pw denemek istiyorum 1 litre biraz maliyetli geliyor ve benim için fazla 500ml bölünmüş ürün satan bir yer biliyor musunuz. Sitelerde aradım malasef bulamadım

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Uv koruma yok üründe. Temizleme değilde temizlik sonrası bakım ve koruma ürünüdür. Firma nın “cleaner” ismini kullanması kafa karışıklığı yaratıyor :)

Yurt dışındaki web sitelerinde ve flowey'inin kendi sitesinde hiç koruma ile ilgili bir kelime yazılmamış :(
Genelde bilgi yazısı şöyle , Gösterge panelleri ve otomobilin içindeki plastik detaylar için şeftali kokulu temizlik kremi. Silikon olmadan plastik, orijinal görünümünü geri kazandırır.
Silikon yok, uv koruma yok. Ben ürünü evde birkaç tane boyasız plastik parçası olan eşyada denedim anti statik özellik de gözlemlemedim :( Parçayı biraz temizleyip eski görüntüsüne yakın bir hale getirebildi. Keşke UV koruması olsaydı :(
Hangi ürünlerinizde UV koruma mevcut ?

textilci

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
selamlar

metalik tungsten gri golf aracım için kaliteli f/p wax arıyorum toz tutma parlaklık ve boncuklaşma gibi değerleri iyi veren bir ürün tavsiye edermisiniz

toplu alımlara da ortak olabilirim s 100 konusu kapanmış :(

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maalesef elimde yok, Olsaydı onunla da denemek isterdim. Zaten bu ürün de deneme amaçlıydı, hani şu problemi yaşamayıp gerçekten toz tutmasının geciktiğini görseydim 5lt alıp kullanacaktım,
Fotoğrafta gördüğüm plastik türüne benzer plastikler benim aracımda da mevcut. Spritz aynı şartlarda leke bırakmıyor. Aynı zamanda dokunmatik ekranda da leke bırakmıyor. Belki ürün kaynaklı da olabilir.

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama cam icin ve piano black yerleri silmek icin bez önerisi lazım?
camlar için
MİKROFİBER PETEK DOKU CAM BEZİ (50X70 CM) | SuperClean Mikrofiber

piano black kısımlar için
CarPro MicroFiber Towel 2FACE – 40cm*40cm Mikrofiber Mavi Bez - 320gsm

Berkay Hocam konuyu çok daha güzel özetlemiş, dediği her kelime kesinlikle doğrudur .Bez tavsiyemi onun dediği bezin linki ile düzelttim,
Yanlış hatırlamıyorsam @Murat hocam da Lucculan marka yumuşak detay fırçası satıyor olmalıydı, onun ilanını da bakmanızı tavsiye ederim

Yine de hemen hemen her türlü bez piano black kısımları çizecektir, silerken bastırmadan çok hafif şekilde yüzeye sürün.
Hiç çizilmesin istiyorsanız koruma yada kaplama yapmak en akıllıca çözüm olacaktır

Son düzenleme:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
@usurer
@coskusu06
Hocam bir ekleme yapayım müsadenizle.
Piano black için önce yumuşak detay fırçasıyla toz alıp sonra bez sürmek lazım. Allık fırçası gibi bir şey iş görür veya carbon collective tarzı fırça. Linkteki mavi kısa tüylü lazer kesim bez sıkı dokumadır yapısı bim bezinden daha sert. Carpro 2face benzeri daha yumuşak kısa tüylü bir bez tavsiye ederim.

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ön farlara film/folyo/ppf artık her ne ise onu istiyorum, istiyorum demeyeyim de böyle bir düşüncem var. Biraz da mecburiyetten yani.

Sorum şu; Kaporta üzerindeki folyo gibi zamanla solup çatlar mı? Sökerken fara zarar verir mi?

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Ön farlara film/folyo/ppf artık her ne ise onu istiyorum, istiyorum demeyeyim de böyle bir düşüncem var. Biraz da mecburiyetten yani.

Sorum şu; Kaporta üzerindeki folyo gibi zamanla solup çatlar mı? Sökerken fara zarar verir mi?
Ppf filmlerin 10 yıla kadar ömrü var üstad hava alabilen yapısı olduğu için solma çatlama veya sökerken boyaya hiçbir zarar vermiyor 4 yıllık stek dynoshield in sökülüşüne bizzat şahit oldum
Kaliteli ppf yaptırmanızı öneririm

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Poliüretan film olursa fara bir şey olmaz üstad. Temizliğini vs düzelnli yaparsın 3-5 auda bir. Boya için verilen astronomik rakamlar lafta kalıyor. Burdan kötüleyip kimseyle polemiğe giremem ama olur da boya için düşünürsen itina ile vazgeçiririm :D

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ppf filmlerin 10 yıla kadar ömrü var üstad hava alabilen yapısı olduğu için solma çatlama veya sökerken boyaya hiçbir zarar vermiyor 4 yıllık stek dynoshield in sökülüşüne bizzat şahit oldum
Kaliteli ppf yaptırmanızı öneririm
Biraz araştırdım hocam da, bu kalbur üstü markaların perakende satışları pek yok galiba. Benim de dışarıda para verip yaptırasım yok. Bakalım satan olursa o şekilde tedarik eder yaparım :)
Poliüretan film olursa fara bir şey olmaz üstad. Temizliğini vs düzelnli yaparsın 3-5 auda bir. Boya için verilen astronomik rakamlar lafta kalıyor. Burdan kötüleyip kimseyle polemiğe giremem ama olur da boya için düşünürsen itina ile vazgeçiririm :D
Şimdi kimse yanlış anlamasın normalde ben altı üstü bir çift far için o kadar para vermezdim ama el mahkum verdik bir kere. Madem o kadar para verdik eski far gibi 2 3 sene sonra solmalar başlasın istemiyorum. Sırf o yüzden gündüz farlarının sürekli yanmaması için programı değiştirdim çünkü gündüz farı sürekli yanınca gece gündüz far tası ısınıyor e ısınınca far çabuk soluyor. Zaten yaparsam da gene kendim yaparım ama kaliteli markaların perakende satışını bulamadım o da ayrı bir dert oldu bana :(