Hızlı Soru - Cevap

Burki54

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Sakarya
Öne çıkan konu #15,441
Merhabalar, yaklaşık 1 senedir Soft99 Authentic kullanıyorum aracımın rengi gri , Authentic'in su iticiliğinden memnunum fakat aracımın daha parlak tabiri cahizse ıslak gibi görünmesini istiyorum tavsiye edebileceğiniz ürünler varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum :gulumsemex:

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Merhabalar, yaklaşık 1 senedir Soft99 Authentic kullanıyorum aracımın rengi gri , Authentic'in su iticiliğinden memnunum fakat aracımın daha parlak tabiri cahizse ıslak gibi görünmesini istiyorum tavsiye edebileceğiniz ürünler varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum :gulumsemex:

Vonixx Blend Ceramic Wax
Meguiars Hybrid Liquid Wax
Vonixx Native Brazil Carnauba Wax

Secenek cok hocam Forumda incelemeleri mevcuttur.:)

Fatih37

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sa abilerim.
Sorum şu;

Arabam inci beyaz renklidir. Üzerinde soft99 fusso waxı vardır. Vonnix blend ceramic and carnauba spray wax olanı ürünün waxın üzerine sıkabilir miyim? Faydası olur mu? Zararı olur mu? Waxı eller mi?
Bide cama, farlara için vonixx sio2-pro olanı ve bunu almayı düşünüyorum. İndirim varken alayım diyorum. Tercübenizden öğrenmek istedim.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Sa abilerim.
Sorum şu;

Arabam inci beyaz renklidir. Üzerinde soft99 fusso waxı vardır. Vonnix blend ceramic and carnauba spray wax olanı ürünün waxın üzerine sıkabilir miyim? Faydası olur mu? Zararı olur mu? Waxı eller mi?
Bide cama, farlara için vonixx sio2-pro olanı ve bunu almayı düşünüyorum. İndirim varken alayım diyorum. Tercübenizden öğrenmek istedim.

Zararı olmaz waxı ellemez hidrofobi olarak perdeleme yapabilir
Cama wax yerine cam su itici kullanmak daha faydalı olur

Fatih37

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Zararı olmaz waxı ellemez hidrofobi olarak perdeleme yapabilir
Cama wax yerine cam su itici kullanmak daha faydalı olur
Hımm anladım yani sıkabilirim tamam.
Sio2-pro olanı cama sıkabiliyormuş. Tüm yüzeylere dahil. Açıklamada yazıyormuş.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Sa abilerim.
Sorum şu;

hızlı cilayı kullanmanızda sakınca yok ama cam için diğeri zayıf kalır. Havluya bulaşır vs. Yagmur kaydırıcı yapsanız daha iyi. Farlara hızlı cilayı kullansanız yeter diye düşünüyorum.

Fatih37

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
hızlı cilayı kullanmanızda sakınca yok ama cam için diğeri zayıf kalır. Havluya bulaşır vs. Yagmur kaydırıcı yapsanız daha iyi. Farlara hızlı cilayı kullansanız yeter diye düşünüyorum.
Hımm anladım dediğiniz gibi haklısın. Cevabınız için teşekkür ederim

lampsy

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hımm anladım yani sıkabilirim tamam.
Sio2-pro olanı cama sıkabiliyormuş. Tüm yüzeylere dahil. Açıklamada yazıyormuş.

Camlara parlatan adamlardan magic yağmur kaydırıcı almıştım 1 yıl olacak etkisi devam ediyor bence tam bir fiyat performans ürünü tek ürün 2 normal aracı cikariabilir tüm camlara yapılırsa

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara

Emre86

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Camlara parlatan adamlardan magic yağmur kaydırıcı almıştım 1 yıl olacak etkisi devam ediyor bence tam bir fiyat performans ürünü tek ürün 2 normal aracı cikariabilir tüm camlara yapılırsa
Kürleşme süresinde 24 saat su toz kir gelmemelidir diyor. Su ok ama kapalı otoparkta olmayan araçlar için toz kir değmemesi imkansız. Nasıl uygulama yaptınız?

lampsy

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Kürleşme süresinde 24 saat su toz kir gelmemelidir diyor. Su ok ama kapalı otoparkta olmayan araçlar için toz kir değmemesi imkansız. Nasıl uygulama yaptınız?
yıkama sonrasında camı kurulayıp puskürtme yaptım sonrasında da mikrofiber bez ile sildim. araç açık otoparktaydı o sırada malesef kir toz gelmeme gibi bir durum kapalı otoparkta bile sorun. üstelik ben akşam 19:00 gibi bir uygulama yaptım gece çiğ yağmış aracın üzerinde camlarda bol miktarda su kaplamıştı fakar gayet iyi bir kürleşme yapmış 1 yıl boyunca sorun çıkarmadı. Yağmur kaydırıcılar arasında sof99 un glaco ürünü oldukça meşhur ve iyi deniliyor onun kürleşme süresi daha kısa fakat malum fiyatı yüksek.

MagicofOz

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun

firestarter

Çaylak Detaycı
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımda komple hakiki deri döşemeler var. Bunlar için meguiars rich leather losyonunu kullanıyorum, uygulama sonrası tam istediğim gibi oluyor fakat bir kaç kez oturunca deriler eski mat haline dönüyor. Oturunca etkisi geçmeyecek ve haftada bir uygulanacak ürün ne önerirsiniz?

gokhanbulut

Acemi Detaycı
Üye
İl
Bursa
Selam arkadaşlar,
bugün waxlarımın azaldığını fark ettim.
Yeni ürün olarak
Vonixx Blend Ceramic Wax

Arasında kaldım, siz olsanız füme araca hangisini tercih edersiniz :)
Fiyatlar aynı şu an

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Selam arkadaşlar,
bugün waxlarımın azaldığını fark ettim.
Yeni ürün olarak
Vonixx Blend Ceramic Wax

Arasında kaldım, siz olsanız füme araca hangisini tercih edersiniz :)
Fiyatlar aynı şu an
İkiside birbirine cok yakin bir ürün İkisininde Forumda Testini yaptim hocam avantajlik acisindan Ben Meguiars Hybrid Liquid Wax Diyorum 12-15 araca rahat uygulama yapilir.Vonixx le Komple 5 Arac Maksimum 6 arac yapilabilir .Vonixx in Su İticiligi 2 Tik Daha iyi kesinlikle bunu net soyleyebilirim Tercih sizin Parlaklik Konusunda Zaten Meguiars i tartismaya gerek yok :)

İnceleme - (Güncelleme) Hybrid Ceramic Liquid Wax İncelemesi

gokhanbulut

Acemi Detaycı
Üye
İl
Bursa
İkiside birbirine cok yakin bir ürün İkisininde Forumda Testini yaptim hocam avantajlik acisindan Ben Meguiars Hybrid Liquid Wax Diyorum 12-15 araca rahat uygulama yapilir.Vonixx le Komple 5 Arac Maksimum 6 arac yapilabilir .Vonixx in Su İticiligi 2 Tik Daha iyi kesinlikle bunu net soyleyebilirim Tercih sizin Parlaklik Konusunda Zaten Meguiars i tartismaya gerek yok :)

İnceleme - (Güncelleme) Hybrid Ceramic Liquid Wax İncelemesi
Evet kafamda hiç soru işareti kalmadan cevabımı aldım çok teşekkür ediyorum

Emree

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Selamlar herkese burada çok fazla önerildiği üzre ben de fusso coat aldım. Az önce ulaştı elime. Fakat kutuyu açtığımda içindekinin neredeyse kalıp sabun kıvamında olduğunu gördüm. Cehaletimi mazur görün olması gereken hali bu mudur yoksa bozuk mu gönderilmiş. Şimdiden teşekkürler herkese.