Yeni Detay Ürünleri

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Zaten mevcut Kale Pro 6 inch tablo ile beraber geliyor bu da bence makineye büyükonun için içinden 5 inç tabla almıştık işte buna bir de 3 inç uydurduk mu tam takımı dizmiş oluruz :dangeer:
Bana bunlari anlat sonra :)

Benim ogrendigim kadariyla orbitallerde tabla degistirilemiyor. Bunun bir yolunu mu buldun yoksa bazilarinda degistirilebiliyor mu?

Alabilirsem bu aletten basina cok ususecegim haberin olsun :)

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Bana bunlari anlat sonra :)

Benim ogrendigim kadariyla orbitallerde tabla degistirilemiyor. Bunun bir yolunu mu buldun yoksa bazilarinda degistirilebiliyor mu?

Alabilirsem bu aletten basina cok ususecegim haberin olsun :)

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tabiki değişiyor hacım. Ne demek her daim burdayım:atess:

fletner

Amatör Detaycı
Üye
Hic polisaj makinasi olmayan birisi icin bu makina uygun olur mu acaba?Yoksa acil durumlar icin alinabilecek yedek bir makine midir?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Hic polisaj makinasi olmayan birisi icin bu makina uygun olur mu acaba?Yoksa acil durumlar icin alinabilecek yedek bir makine midir?
Genelde mekan sıkıntısı çekiyoruz. Onun için mekan bulduğumuzda polisaja yumulup direk finale gitmeye çalışıyoruz.

Ama ilk bireysel polisaj deneyimimi şarjlı matkapla 7cmlik tabla 8lik pedle yapmıştım. Ama şarjı panelin yarısında, çeyreğinde bitiyordu. Sıfır matkap 2amper bataryaya rağmen.

Bu arkadaşımız 4amper gözüküyor buda çift bataryayla paneli bitirebilir. Şunu belirtmekte fayda var. Polish, finish ve wax işlemlerini çok iyi yapar ama cuttingte paneli bitiremeyebilir. Belki de çok şahane bir iş çıkaracak totalde bilemiyoruz.

Zamanımız oldukça yarım yarım yaparsak daima iş görecektir. Şöyle ki rotary ve orbital toplam tek uygulama gününde dur-kalk hariç aralıksız 6-8 saat çalıştığı oluyor. Bu kadar yüke dayanabilir mi bu bataryalar bilemiyoruz.

@omrslhmms dediği gibi belki toplamda 4 bataryayla mutlu edebilir.
Ama eminim çok sık karşımıza çıkacak etrafta

fletner

Amatör Detaycı
Üye
Flexin kablosuz olanlari 1 araci rahatca bitirebiliyor mu peki?Flex 5 amper klpro ise 4 amper eger batarya spec dosyasindaki degerler ile ortusurse ve flex 1 araci rahat bi sekilde bitirebiliyorsa alinir bence.

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Flexin kablosuz olanlari 1 araci rahatca bitirebiliyor mu peki?Flex 5 amper klpro ise 4 amper eger batarya spec dosyasindaki degerler ile ortusurse ve flex 1 araci rahat bi sekilde bitirebiliyorsa alinir bence.
Flex te bir akü ile 40-45 dakika yani iki akü ile 1,30 saatlik işlem yapabiliyorsunuz. Araç bitirme konusu ise yapacağınız işleme bağlı.

fletner

Amatör Detaycı
Üye
Flex te bir akü ile 40-45 dakika yani iki akü ile 1,30 saatlik işlem yapabiliyorsunuz. Araç bitirme konusu ise yapacağınız işleme bağlı.
Valla benim gibi bi amatore fazlasi ile yeter o zaman:)1 arac o kadar surede bitmez mi yani.Youtubeda bakiyorum adam kaputu 7 8 dakikada hallediyor.Yan paneller biraz ugrastirir sanirim tavanda zaten yok:)Yani oyle yuzde yuz haresiz veya ciziksiz olmaz belki ancak tatmin edici bir sonuc alinabilir diye dusunuyorum.

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
kendi aracına yapacaksan olabilir de yılların çiziklerini almak için alınacaksa biraz yarı yolsa bırakabilir. Cutting Polish ve finish için yetersiz kalabilir :D
çünkü bazen cutting 2 defa atılıyor ve polish o yüzden zor olur tek gün tamamen bir aracı çıkarmak. konuşulduğu gibi panel panel yapılırsa belki. tabi oda aracın pislenmesi tekrar temizlenmesi vs vs. biraz sizi üzdüm ama bunlar gerçekler.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Valla benim gibi bi amatore fazlasi ile yeter o zaman:)1 arac o kadar surede bitmez mi yani.Youtubeda bakiyorum adam kaputu 7 8 dakikada hallediyor.Yan paneller biraz ugrastirir sanirim tavanda zaten yok:)Yani oyle yuzde yuz haresiz veya ciziksiz olmaz belki ancak tatmin edici bir sonuc alinabilir diye dusunuyorum.
Benim sadece cutting aşaması 10-12 hatta 14 saat süren işlemlerim oluyor. Buna polish ve finish de eklersen 2-3 günde bitiyor. Bu durum aracın çizik durumuna, vernik sertliğine, kullandığın ürüne vs vs gibi bir sürü duruma göre değişir. Yani öyle 7-8 dk da kaputtan çizik alamazsın normal şartlarda, Sanayi işi yaparsan 2 saatede biter tabi ki bütün işlemler.

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Kl ‘nin kablosuzu hakkında hiçbir bilgim yok ama Flex düşünüyorsanız kullanıcısı olduğum için yorum yapabilirim. Ben çok memnunum amatör değil profosyonel uygulamalar için bile yeterli bir makina. Şarj süresi 40 dakika civarında uzun yapılacak işlemlerde kullandığınız akü boşalmadan yenisi dolmuş oluyor zaten. Güç ve performans konusunda çok iyi. Zaten uzun süreli işlemler benzinliklerde yapılacak işlemler değil yapılan ortamda bir priz mutlaka vardır diye düşünüyorum. Ben kapalı garajım olduğu halde kablosuz tercih ettim ve kesinlikle hiç pişman olmadım.

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
kendi aracına yapacaksan olabilir de yılların çiziklerini almak için alınacaksa biraz yarı yolsa bırakabilir. Cutting Polish ve finish için yetersiz kalabilir :D
çünkü bazen cutting 2 defa atılıyor ve polish o yüzden zor olur tek gün tamamen bir aracı çıkarmak. konuşulduğu gibi panel panel yapılırsa belki. tabi oda aracın pislenmesi tekrar temizlenmesi vs vs. biraz sizi üzdüm ama bunlar gerçekler.
Öncelikle makinadan beklentiniz çok önemli. Cutting polish ve finişi zaten benzinlikte yapamazsınız. Bu işlemler için siz anladığım kadarı ile kablolu bir makina öneriyorsunuz. Yani kablolu makinanın kullanılacağı bir yerde priz olmak zorunda o zaman bu makina 40 dakikada aküsünü doldurduğu için akünüz boşalmadan yenisi zaten dolmuş oluyor ve sizi yarı yolda bırakma gibi bir ihtimal ortadan kalkıyor.

Bu makinanın avantajı ise araçta çalışırken kablo uzatma vs uğraşmadan yada kablo araca sürtecek çizecek sıkıntısı yaşamadan rahat hareket etmenizi sağlıyor ve 1.30 saatlik cila glaze yada tek aşamalı işlemlerinizi istediğiniz heryerde yapmanızı sağlıyor.

fletner

Amatör Detaycı
Üye
Benim sadece cutting aşaması 10-12 hatta 14 saat süren işlemlerim oluyor. Buna polish ve finish de eklersen 2-3 günde bitiyor. Bu durum aracın çizik durumuna, vernik sertliğine, kullandığın ürüne vs vs gibi bir sürü duruma göre değişir. Yani öyle 7-8 dk da kaputtan çizik alamazsın normal şartlarda, Sanayi işi yaparsan 2 saatede biter tabi ki bütün işlemler.
Hocam keske sizin kadar profesyonel olabilsek:)Benim gibi bi amatoru idare eder diye dusunuyorum.En azindan benzinlik olmasa bile bi avmde araci yikatsaniz uygun bi yer bulup dogru isik yakalanirsa guzel bir seyler yapilabilir belki.Bilemiyorum tabiki elime hic polisaj makinesi almadigim icin benim yazdiklarim cok gecerli seyler degil yani.

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
1.30 saatlik cila glaze yada tek aşamalı işlemlerinizi istediğiniz heryerde yapmanızı sağlıyor.
Bu dediğinize katılıyorumda. Diğer konularda beni neden alıntıladınız anlamadım. zaten bende yetersiz olucagını söyledim sonunda benim dediğimi söylemişsiniz gene :D Hedef ben miyim tayfun :D